U Srbiji manje sklopljenih brakova, a raste broj razvoda: Zašto stručnjake ove brojke ne iznenađuju

Žene danas nisu primorane da pristanu na bilo šta i bilo koga
Jesu jer nemaju kucu ni stan na svoje ime u svom vlasnistvu u katastru niti roditelji imaju para da im to kupe (u nekim izuzetcima nemaju para ni bratu da kupe,dakle para nema zivoti su unisteni.)
niti da trpe javasluk
Mnoge jesu jer bratu ide kuca
ili stan dok njima ne ide nista ili im se preti da se odreknu svega ili se emotivno ucenjuju kako treba da budu dobre cerke te prepuste sve bratu ili njihovi nemaju gde te moraju da se udaju kako bi imale krov nad glavom.

Ili ako imaju sestru sestra cak i kad obezbedi sebe,svoju decu nece da se odrekne svog dela imovine te tako sestru koja se nije bogato udala gleda sa visine te ponizava ceo zivot jer i da proda mora da deli na pola te ne moze da kupi sebi nekretninu za normalan zivot.

Neke to nauče od malena prilikom vaspitanja i odrastanja, a neke život nauči sta ne mogu i šta ne žele
Zivot nauci da te ponizava,gazi,mrzi,blati sopstvena krv (braca,sestre) ili to radi muz (iako na primer zivi u tvom delu kuce ili stana jer on radi on donosi pare a ti pristanes na takav odnos jer za bolje ne znas a neko te je prihvatio).

"Pare kroz vrata ljubav kroz prozor".

Srecnice na vreme nadju nekog te imaju petoro do sedmoro dece da im dobre osobe kupe kucu,kupe stan ili renoviraju te gde zive su blagoslovene mudroscu.
Ali dobre osobe koje veruju da ce im rodbina pomoci,drustvo pomoci,"ljubav sve resava uvek",da ce uvek biti sa bratom ili sestrom zavrse trpeci nasilje (finansijsko,psiholosko) kako je od uvek nego se danas o tome javno pise,prica te siroke narodne mase znaju za to.
 
Poslednja izmena:
Mislim da smo danas jednostavno samoživiji i izbirljiviji.
Rizicno je previse jer muski nemaju pare.
Nemaju ni stan ili kucu na svoje ime da ako im se nesto desi to nasledjuje zena.
Nemaju da kupe zeni stan ili kucu u znak zahvalnosti jer se udala za njih.
Nemaju para ni za verenicki prsten npr. :
Screenshot_20240212-142553_Samsung Internet.jpg

(Jeste ovo jeftino al' je lepo a pravi nakit je nedostupan obicnim muskima.
To imaju pametno udate tipa Jokic,Djokovic itd.isl.) .
Mada mnogi kukaju kako je ovo "nedostupno" a kako bi veselje platili kad su jaki bendovi od dve do deset hiljada evra a rezervisu se godinu dana unapred.

Nemaju ni para za svadbu a kamoli medeni mesec negde u finim krajevima.
(Realno ni za Kopaonik nemaju.)

Oni koji imaju ne zele da kupe kucu ni stan zeni niti deci,ne zele da ih obezbede.
Cesto na zalost imaju momke cak i kad javno imaju zene,decu.

Malobrojni normalni su cesto nedostupni.
Ovo gore.
Muski ne ispunjavaju sta treba da bi se pristalo na brak.
Ako zena upropasti svoje telo da bi on imao decu (njegovo prezime)?
Treba toj deci stan,skolovanje,pare.
Ako zena mora da se odrekne svog prezimena te nasilno prihvati njegovo najmanje sto musko.moze je finansijsko.stambeno da je obezbedi predbracnim ugovorom.
I nespremni na kompromis.
Ako musko nema para cemu udaja?
Ako musko ne da pare ni nekretninu predbracnim ugovorom cemu udaja?
Ako musko ima momke ceo zivot a zena,deca bi bile paravan cemu udaja?
Ako musko ne zanima zenidba ni deca ne treba ga terati na to?

Da,ocajno zensko kome treba krov nad glavom prihvati šlj prsten,prihvati horor zivota u zajednici,prihvati da je uljez u tudjem gde nikad nema nista te je psihicki,finansijski zlostavljaju oni cija je nekretnina gde se kod muza uselila al' ne pisem sad o tome kad je neka devojka primorana.
 
Poslednja izmena:
Svi se vode onim "ne treba meni niko" danas i svi su ultimativno u pravu.
Da nam ne treba niko, i da čovek nije društveno biće, zar bi se narod motao ovde po Krstarici tolike godine ( npr) ?
Mnogi se ovde "izrazgovaraju" jer u RL su ili povučeni, neadaptirani ili u svom okruženju nemaju s kime da podele svoje misli, a potrebno im je razgovora, i drugog ljudskog bića , pa kako drugačije ?

E sad, veoma je dubok koren što smo došli dotle da ljudi ne žele biti u parovima.
Precenjena tzv sloboda.
A ovde "klik" imaš ljude, "klik" nemaš ljude.
 
Žene danas nisu primorane da pristanu na bilo šta i bilo koga niti da trpe javasluk

Neke to nauče od malena prilikom vaspitanja i odrastanja, a neke život nauči sta ne mogu i šta ne žele

Kakav stav o zajednici ! Al pošteno. Ako nisi za istu, bolje biti sam.

Pa ne znam šta bih ti rekla na ovo, a rekla bih nešto
 
Da nam ne treba niko, i da čovek nije društveno biće, zar bi se narod motao ovde po Krstarici tolike godine ( npr) ?
Mnogi se ovde "izrazgovaraju" jer u RL su ili povučeni, neadaptirani ili u svom okruženju nemaju s kime da podele svoje misli, a potrebno im je razgovora, i drugog ljudskog bića , pa kako drugačije ?

E sad, veoma je dubok koren što smo došli dotle da ljudi ne žele biti u parovima.
Precenjena tzv sloboda.
A ovde "klik" imaš ljude, "klik" nemaš ljude.

Ne pričam o tome da li im je zaista potreban neko, već narativ koji se provlači. Zna se da je čovek naslonjen na čoveka, drvo na drvo što se kaže, ali nekako taj narativ da niko ne treba nikome, a pride zbog društvenih mreža i svega većina već u rezervi ima jedno, dvoje, pet sa kojima se aktivno kucka i održava taj neki odnos... Pa onda posle prve situacije "ajde ćao, bre!" i slično...

Gledam i po sebi, život sam tako uredio da mi je prelepo, sad znaš ti šta treba da mi se desi da ja to sve uzurpiram i nekome dam tu mesto, nije baš jednostavno :)
 
https://www.facebook.com/share/B5KGVyGV7G2Zaj9q/?mibextid=roAVj8

Zbog ovoga mora brak u opstini jer bez toga ne postoji nacin da zena bude zasticena od muzevljeve rodbine ili dece kad agresivno pocnu da traze svoj deo.
Takodje ako pratite crnu hroniku vidite da cesto mnogi stradaju ili od vozaca koji divlja ili nekim slucajem a agresivna rodbina ili deca cesto su ekstremno nasilni (sto se moze naci i u drugim rubrikama).
 
Проблеми су увек разлози за развод, економска криза је разлог за мање склопљених бракова.

Моја породица живимо солидно моја жена има 65К динара,ја изгурам 140к динара,мама ми има пензију сада нешто већу 42К динара, тетка 70К динара.
 

Back
Top