Istina o 10 Bozijih Zapovesti

nonk

Primećen član
Poruka
678
Svaki covek je sebi bog i bogu ravan, na to se mislilo u 10 bozijih zapovesti:

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i majku svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tuđe.

Nas drug Korkanj me nauci da jedino srbi stoje pred bogom, katolici sede u klupicama, muslimani klece... A Srbi stoje jer su bogu ravni.

Elem, ovo je nastalo usled rasprave oko 21.12.2012. Da ne bih setao ljude po topicima, kopiracu ovde sta sam tamo napisao, s tim sto ovde raspravljamo o 10 bozijih zapovesti. Ovako sam pisao:

Nece Biti Smaka Sveta

21.12.2012 je zimska kratkodnevnica, koja se javlja svake godine. Medjutim, ono sta se ne desava svake godine to je ono sto ce upravo da se desi na taj dan, verujem u 12 u podne.

Da bih vam lakse objasnio, zamislite sat, zamislite kazaljke na satu. Imate sate, minute, sekunde. Sad dodajte jos jednu kazaljku koja se obrce u krug za svaku sekundu, pa jos jednu koja se obrce za svako pomeranje te sitne kazaljke i tako cete da dodjete do ove zimske kratkodnevnice koja oznacava kraj godine ujedno i pocetak nove. Medjutim tu ima jos brzih kazaljki - dani, obrtanje zemlje oko svoje ose.

Elem, tog 21.12.2012 nasa galaksija ulazi u 12h, sve se kazaljke poklapaju. Da li sat prestaje da radi kad dodje do 12? Ne, krece novi dan, u nasem slucaju nova epoha. Kalendar Maja se tu ne zaustavlja, samo oznacava kraj jedne epohe, a onda opet idemo u krug.

Verujem da ce nova epoha uzdici ljude na jedan skroz drugi nivo, nacin ophodjenja prema prirodi i jedni prema drugima ce da se promeni, napredovacemo kao inteligentna bica u dobrom smeru. Zato i jedva cekam da i taj dan prodje, da zavrsimo vise sa ovim glupostima koja se desavaju svuda po svetu.

A da, zaboravio sam, posle 21.12.2012 zauvek ostavljamo djavola iza sebe i sve te nove religije odnosno sekte odnosno ideologije (hriscanstvo, islam itd) bice proslost. To je dan kada ce covecanstvo konacno da pobedi antihrista ili hrista za kog se sve vreme pretstavlja i da mu kaze zdravo za sva vremena. ;)

Evo kako izgleda kalendar Maja, najsavrseniji kalendar koji je civilizacija do sad izmislila, verovatno ostatak neke prethodne civilizacije koja je nastanjivala zemlju a koja je zivela u pogresno vreme:


Odnosno, i mi smo ziveli u tom vremenu, ali od tog dana pocinje uzlazna putanja, i dozivecemo da posle 76000 godina upravo mi budemo deo civilizacije koja ulazi u jutro nove epohe.

Ovo sad sto se cuje okolo "smak sveta", antihrist je tu, poplave, razaranja, pozari, ratovi ... Ne sekirajte se, to su samo zvona u ponoc vec pocela da otkucavaju 12. Zle ljude plase poput grmljavine i oni ubedjuju ostale da je to lose i sire strah, ali pravednici uzivaju u njihovim zvucima i smeju se ovima sto se plase. Zvona su morala da se oglase, bez njih ne bi znali da je poceo novi dan.

Kad zavrse, antihrist nestaje. Dobicemo konacno oduvek sto smo hteli - volecemo se, a prestacemo da ratujemo. I da, bice nas mnogo, nece biti nikakvog nuklearnog rata. Na nasu srecu, nema vise vremena za tako nesto, prezivesmo najgore. Bar mi srbi. ;)

Antihrist je u stvari sam covek sebi bio. Antihrist je bio onaj ko je izmislio hriscanstvo, onaj ko je izmislio islam, onaj ko je izmislio komunizam. Da ga nije izmislio ne bi niko mogao da ga zloupotrebi, a sto se kroz vekove desavalo.

Deset bozjih zapovesti su prezivele i hriscanstvo i sve ostale religije. Covek ce ubiti religije, a nastavice pravednim putem, kako 10 bozjih zapovesti i nalazu. Prestacemo medjusobno da se mrzimo jer je neko musliman, neko hriscanin, a neko pak kao srbi ostao mnogobozac i zato ispasta sve vreme. To je dan kada sve to polako polazi u zaborav, volecemo se jer smo ljudi, necemo se ponasati vise kao zivotinje.

Antihrist je sve vreme bio sa nama, ali ovo je dan koji oznacava njegov kraj.

Armagedon se uveliko desava ceo prosli vek i jos uvek se desava. Kako se blizimo 12 u ponoc on je sve jaci. Ali to su zvona u ponoc rekao sam vam vec. Vernici radujte se jer ce nevernici konacno da prestanu da postoje. Ali oni nece nestati u nekom nezamislivom armagedonu, vec ce postati vasi istomisljenici. Bice nas vise i zivot ce da bude lepsi sa njima, a mi necemo da likujemo, nego cemo da se radujemo. Ja kao "nevernik" sto u hrista ne verujem ni trunku, ja sam najveci vernik i meni slicni. Zapamtite moje reci i izdrzite jos samo malo. ;)

Nema tih vatri koje mi vec nismo videli dragi moj u zadnjih 100 godina. Moguca je jedino vatra koja bi nas sve obrisala, i nevernike i vernike. Ukoliko bi neko preziveo, preziveli bi i vernici i nevernici. A gde je tu smisao onda?

Ja bih tebi kao nevernik ovog momenta oprostio sve tvoje grehe. Da li ti meni mozes da oprostis samo jednu - to sto sam nevernik? Zasto prizeljkujes da bog kazni nevernike? Biblija te uci da prastas kolko ja znam, ne da se svetis, u tebi je antihrist, ne hrist.

Zar nije lepse da nas bude vise a da svi zivimo u ljubavi i sreci nego da ostanes jedini na ovoj planeti jer su svi ostali "nevernici"?

Ako je sotona onaj sto ne veruje u hrista, smatraj me za sotonu.

Hriscanstvo nas je sve vreme drzalo u strahu. Ko tebe kamenom, ti njega hlebom - vernike je pretvorilo u robove, ponizne sluge oholih koji su ih mucili i zverski ubijali za vreme hriscanstva i u ime njegovo. To isto su i ostale nove religije radile, a ljudi su patili, ziveli u strahu od crkve i od boga kojim ih je crkva plasila, a u stvari potcinjavala.

Tome dolazi kraj. Ljudi ce poci novim putem, nauka ce se razviti, bice hrane za sve, spoznacemo svest i ziveti u blagostanju bez mrznje medju sobom. Smejacemo se u kakve su gluposti ljudi verovali i na koje nacine ih je sacica drzala pod kontrolom.

Zaboravite religije, uzmite 10 bozjih zapovesti samo, to vam je dosta da zivite pravedno. Sve ostalo je laz.

Bez poniznih, da li bi oholi mogli da postoje? Ne. Ako je jedan oholi suvise jak, dva nek skoce na njega. Koji god skoci na nekog, on postaje ohol i treba da dobije zasluzenu kaznu, ne ko tebe kamenom ti njega hlebom. Ne. To je pretvaranje ljudi u robove. Gde pise u 10 bozjih zapovesti to da ne smes da se branis? Gde?

E to vam je dragi moji prokletstvo srba. Mi smo na ohole uvek skakali, a nikad oholi nismo bili. I dobro je sto nismo. I nastavite da slavite slave slobodno, zbog njih smo takvi kakvi smo, a uskoro ce ceo svet to da prizna. Bicete ponosni sto vas vatikan i islam nikad nisu pokorili i sto ste igrom slucaja vi jedni od sacice preteklih srba. ;)

Rekoh ti, sve je laz sem 10 bozijih zapovesti. Bibliju mozes da bacis. A boga zamisljaj kako god hoces, na isto se sve svodi.



Elem, to je to. Ima li neko neki komentar?
 
Poslednja izmena:
...
...
Rekoh ti, sve je laz sem 10 bozijih zapovesti. Bibliju mozes da bacis. A boga zamisljaj kako god hoces, na isto se sve svodi.
Чини ми се да си ти побркао мало "лончиће".

Откривење, глава 22

14. Благо ономе који твори заповести Његове, да им буде власт на дрво живота, и да уђу на врата у град.
15. А напољу су пси и врачари и курвари и крвници и идолопоклоници и сваки који љуби и чини лаж.
16. Ја Исус послах анђела свог да вам ово посведочи у црквама. Ја сам корен и род Давидов, и сјајна звезда Даница.
17. И Дух и невеста говоре: Дођи. И који чује нека говори: Дођи. И ко је жедан нека дође, и ко хоће нека узме воду живота за бадава.
18. Јер сведочим свакоме који чује речи пророштва књиге ове; ако ко дометне овоме, Бог ће наметнути на њега зла написана у књизи овој;
19. И ако ко одузме од речи књиге пророштва овог, Бог ће одузети његов део од књиге живота, и од града светог, и од оног што је написано у књизи овој.
20. Говори Онај који сведочи ово: Да, доћи ћу скоро! Амин. Да, дођи, Господе Исусе.
21. Благодат Господа нашег Исуса Христа са свима вама. Амин.

Болдовано:
Ако нема Библије како мислиш да они који тек приступају вери сазнају о њој.
Мислим да није случајно написано "Ја Исус послах анђела свог да вам ово посведочи у црквама".
 
Poslednja izmena:
Nas drug Korkanj me nauci da jedino srbi stoje pred bogom, katolici sede u klupicama, muslimani klece... A Srbi stoje jer su bogu ravni.

Deset bozjih zapovesti su prezivele i hriscanstvo i sve ostale religije. Covek ce ubiti religije, a nastavice pravednim putem, kako 10 bozjih zapovesti i nalazu. Prestacemo medjusobno da se mrzimo jer je neko musliman, neko hriscanin, a neko pak kao srbi ostao mnogobozac i zato ispasta sve vreme. To je dan kada sve to polako polazi u zaborav, volecemo se jer smo ljudi, necemo se ponasati vise kao zivotinje.


Elem, to je to. Ima li neko neki komentar?

Izbegavam da pišem na podfurumu o religijama, ali ovu temu sam pročitao i javio bih se sa par komentara.
Ti, očigledno je, ne ideš u crkvu često. U pravoslavnim hramovima ima stolica. To je još jedno od pogrešnih uverenja da mi "stojimo" pred Bogom. I u našim hramovima su bile stolice, kao i u rimokatoličkim, ali je vremenom njihov broj smanjen, isključivo zbog malog borja hramova i velikog broja vernika. Ne tako davno sam bio u gradu Krfu, i posetio Crkvu Svetog Spiridona, prelepu pravoslavnu crkvu sa stolicama.
Ratovi se nisu ranije, niti se danas ne vode, zbog nečije vere, već para, moći i vlasti.
Srbi nisu mnogobošci a jesu hrišćani, ali već sam primetio da ne ideš često u crkvu.
A tvoja ideja se zove utopija.
 
Isus je bio covek kao ja i ti sto smo, ali genije svog vremena. Odnosno, covecanstvo nije bilo zrelo za to sto je on pricao. Sada jeste. To njegovo propovedanje su ljudi zloupotrebili i nastalo je hriscanstvo. Nastale su i druge vere na istom principu a koje su sve vreme zloupotrebljavale to sto su on i njemu slicni pricali.
Ne treba ti crkva da bi bio vernik, vernik je u tebi.
Srbi nikad nisu prihvatili ta nakaradna ucenja vatikana. Imali smo svoje mnogobostvo sve vreme i njemu smo ostali verni, a isus je bio samo jos jedan u nizu velikih ljudi koje obelezavamo kroz istoriju. Hriscanstvo nikad prihvatili nismo, bar ne svi. Ukoliko ljudi zive po onome sto je isus propovedao, to je u redu.

I ne navodite mi vise isecke iz biblije, mozete samo 10 bozijih zapovesti da uzimate za argument u ovom topiku, Isus je njih propovedao.

Njih podrzavam i kazem da svi ljudi trebaju da zive po tim pravilima koja su tu napisana. Za njih ti ne treba ni biblija ni kuran niti bilo sta drugo. Nek stoje tih 10 bozijih zapovesti na svakom cosku, pa da vidis kako bi svet bio prelep.

Cak sam i kaznu osmislio za sve koji se ne pridrzavaju pravila: ostrvo, na ostrvu nista, nema struje, nema civilizacije, samo ostrvo sa prirodom. I onaj sto ukrade i onaj sto ubije, za sve ista kazna: izvolte na to ostrvo. Da zivis sa prirodom i u skladu sa njom. Ako si jak, preziveces, ako si slab, priroda je to, ja tu nista ne mogu.

Vlast? 10 ljudi da keca u mozak 5 miliona? Diz'se narode. Na svaka 5 dana ako treba da menjamo vlast i teramo krivce na to ostrvo. Pa da vidis kako bi se onda sve pretvorilo u med i mleko i kako bi vlast vodila racuna o svakom sirocetu i svakom drugom kome je paznja potrebna.

Jel jasnije sad?
 
Poslednja izmena:
Isus je bio covek kao ja i ti sto smo,

Ne treba ti crkva da bi bio vernik, vernik je u tebi.

Imali smo svoje mnogobostvo sve vreme i njemu smo ostali verni, a isus je bio samo jos jedan u nizu velikih ljudi koje obelezavamo kroz istoriju.

Hriscanstvo nikad prihvatili nismo, bar ne svi.

Cak sam i kaznu osmislio za sve koji se ne pridrzavaju pravila:

Do sada te nisam sretao po forumu, pa ne znam kako pišeš, i zato te pitam - da li uvek izbegavaš odgovore na direktna pitanja?
Da, Isus je bio čovek, ali ne kao mi. Mislim da nije imao roditelje kao što svi mi imamo. Ni život mu nije bio kao što ga svi mi imamo.
Da, bez crkve se ne može. Ta priča o veri bez crkve je bliska protestantima.
Ovde se slažemo, imali smo mnogoboštvo, ali je to neko davno vreme.
I ovde se slažemo, nisu svi prihvatili hrišćanstvo. Možda nam zbog toga i jeste ovako loše?
Ko si ti da smišljaš kazne? Pišeš o utopiji, a sebi daješ za pravo da nekoga kažnjavaš?
 
Do sada te nisam sretao po forumu, pa ne znam kako pišeš, i zato te pitam - da li uvek izbegavaš odgovore na direktna pitanja?
Da, Isus je bio čovek, ali ne kao mi. Mislim da nije imao roditelje kao što svi mi imamo. Ni život mu nije bio kao što ga svi mi imamo.
Da, bez crkve se ne može. Ta priča o veri bez crkve je bliska protestantima.
Ovde se slažemo, imali smo mnogoboštvo, ali je to neko davno vreme.
I ovde se slažemo, nisu svi prihvatili hrišćanstvo. Možda nam zbog toga i jeste ovako loše?
Ko si ti da smišljaš kazne? Pišeš o utopiji, a sebi daješ za pravo da nekoga kažnjavaš?

Jesi ti procitao zadnji moj post? Nista ne trazim od tebe niti bilo kog drugog sem da na svakom cosku okacimo 10 bozijih zapovesti. Za toliko ova drzava ima novca. Jel ima nesto loseg u tome? Ti nastavi da radis sta si radio, zakoni nek nastave da rade sta su radili i ljudi nek nastave da idu u crkvu i popovi nek nastave da postoje, samo da na svakom cosku ovo stoji. Jel bi to bilo u redu po tebi?
 
Poslednja izmena:
Ovo je stvarno genijalno ljudi. Evo kako cemo da pocnemo:

u svakoj ucionici da ima tekst iznad table sa 10 bozijih zapovesti. Pre svakog pocetka casa ucitelj da kaze nasumicno odabranom uceniku da ih procita. Niko nikom ne mora da prica o bibliji niti da tera u crkvu niti bilo sta drugo, samo nasa deca nek ih procitaju pre svakog casa. Svest covecanstva ce da se podigne kroz to, necemo imati vise drogu na ulicama i delikvente, imacemo decu da se ponosimo njima iz narastaja u narastaj sve bolju.

Da li iko misli da je ovo pogresno i da li ima nekog ko misli da bi time naneli zlo bilo kome?
 
...
...
I ne navodite mi vise isecke iz biblije, mozete samo 10 bozijih zapovesti da uzimate za argument u ovom topiku, Isus je njih propovedao.
...
...
Jel jasnije sad?
Јесте, јасније је.
Не може се из Библије узимати само оно што ти се свиђа. Или је све тако или ништа није тако.

Ти желиш да створиш нову веру јер ти се не допада како то заповеда Библија и Црква.

Нека ти је Бог у помоћи.
 
Јесте, јасније је.
Не може се из Библије узимати само оно што ти се свиђа. Или је све тако или ништа није тако.

Ти желиш да створиш нову веру јер ти се не допада како то заповеда Библија и Црква.

Нека ти је Бог у помоћи.

Ne, ne zabranjujem nista i nista ne menjam. Mozes deci da propovedas bibliju kolko hoces. Mozes da ih vodis u crkvu. Radi sve sto si radio do sad ili nemoj da radis u opste, tvoj izbor, ali samo u svaku skolu da stavimo iznad table 10 bozijih zapovesti i da ih deca citaju pre svakog casa.
 
Jesi ti procitao zadnji moj post? Nista ne trazim od tebe niti bilo kog drugog sem da na svakom cosku okacimo 10 bozijih zapovesti. Za toliko ova drzava ima novca. Jel ima nesto loseg u tome? Ti nastavi da radis sta si radio, zakoni nek nastave da rade sta su radili i ljudi nek nastave da idu u crkvu i popovi nek nastave da postoje, samo da na svakom cosku ovo stoji. Jel bi to bilo u redu po tebi?

Jesam i nisam video odgovore, ustvari ni raspravu ili bilo kakavu komunikaciju nisam video. Samo monolog.
Ta utopija o kojoj pišeš bi možda i bila lepa, ko zna, ali na ovom nivou svesti na kome smo svi mi, teško.
Onaj ko jeste hrišćanin dobro zna zapovesti, i priedržava ih se. Takvim ljudima nema potreba stavljati table. A naša crkva treba da pojača edukaciju ljudi i objasni im šta pravoslavlje zaista jeste, a ne samo da širi parohoije pa makar to značilo i da se pričešćuju ljudi bez ispovesti, ili da se odobrava mrsna hrana u vreme posta i još mnogo drugih prećutanih... pa recimo nepravilnosti.
 
Misliš kao što je ranije tu stajala Titova fotografija?

Upravo tako. :))))))))
Gledajte ljudi, imam klince pa znam kako je. Svet je poremecen trenutno totalno. Lazne vrednosti se postuju umesto da se preziru. Zavist je na svakom koraku, ljudi zive tesko, a na bolje ne mirise nikako.

Mi smo mozda i izgubljena generacija sto se nas tice, ali zasto deci da ne ucinimo zivot lepsim? Javljaju se tu problemi iz kuce, nece sva deca da isto reaguju, ali iz generacije u generaciju, deca ce da budu sve bolja i broj problematicnih ce da se smanjuje. Ima li sta lepse nego 6 dana radis ko covek a sedmi dan sa porodicom negde da odes da odmoris ko covek ne ko slepac.

Mnogobosci nek pricaju deci o mnogobostvu, hriscani nek pricaju deci o hriscanstvu, ateisti nek pricaju deci o nauci, ali u skoli sva deca nek uce sta je dobro, nek razmisljaju kako na posten nacin da dodju do svojih ciljeva, ne kako da ukradu.
Ni mnogobosci, ni ateiste (sto sam ja), ni hriscani, ni muslimani ne mogu protiv ovako neceg da imaju bilo sta protiv. Sva ta deca mogu da procitaju sta je dobro a sta lose, a sa ovih 10 bozijih zapovesti ce svi da se sloze da su dobro, ne zlo.

To sto kazes za crkvu, da ona treba da pojaca svoje skole, vidimo dokle smo dosli sa crkvom, batali to. Nek nastave da rade i nek pojacaju skole sto se mene tice, ali deca da citaju pod obavezno u skolama sta je dobro a sta ne.
To je manje od 1 minuta vremena na casu, nista ne moze da se izgubi za taj minut, a covecanstvo moze mnogo da dobije. Odnosno dobice sigurno.
 
Svaki covek je sebi bog i bogu ravan, na to se mislilo u 10 bozijih zapovesti:

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i majku svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tuđe.

...
...
Ako je sotona onaj sto ne veruje u hrista, smatraj me za sotonu.
...
...
Прва решеница ти се коси са првом Заповешћу

"Апостол Павле каже, ти кажеш да верујеш, хајде покажи своју веру од својих дела. И сатана верује па дрхће, али се противи. Противи се сваком добру. Многи овде на земаљској кугли сматрају себе невернима, али кад боље размислимо о нама самима видимо да не постоји ни једно разумно биће на земаљској кугли, које не чезне срцем за животом и за апсолутном љубављу. Апсолутна љубав се не мења, она траје довека. Ми свим срцем чезнемо за апсолутним добром, за апсолутним миром, уствари ми свим срцем чезнемо за Богом. Бог је живот, Бог је љубав, Бог је мир, Бог је радост. Ми срцем чезнемо за Богом, а мислима се противимо Богу. Сатана верује, па дрхће, али се противи. Исто тако безбожник није безбожник, него је противник. Дакле, ми срцем чезнемо за Богом, али му се противимо. Наше противљење неће нашкодити Богу јер Он је Свемогући, али хоће нашкодити нама самима. Мисли, расположење, жеље руководе наш живот. Каквим се мислима бавимо, такав нам је живот. Ако су нам мисли мирне, тихе, пуне љубави, доброте, племенитости, чистоте — онда је и у нама мир, јер све мирне мисли дају унутрашњи мир који зрачи из нас, јер су наше мисли мирне, тихе, пуне љубави и доброте. Ако у себи носимо негативне, паклене мисли, онда је и наш унутрашњи мир разорен. Свети Оци о мислима кажу: "Која год мисао разара мир и од које мисли немамо мира, то је од пакла и треба је одбацити и неприхватити." Ми треба да се трудимо за своје добро, да се у нама учврсти мир, радост, љубав Божанска. Отац наш Небески жели да Његова деца имају Његове Божанске особине, док смо ми пуни љубави, мира, радости утехе, истинитости, племенитости. Господ, а и сви ми желимо да будемо кротки и смирени, јер она душа која је кротка и смирена, она зрачи племенитост и доброту. Таква душа и када ћути емитује из себе увек мирне, тихе таласе пуне љубави и доброте. Таква се душа не вређа кад је вређате и грдите, можете да је и изударате, а она вас жали што се тако много мучите. Такви су малобројни на земаљској кугли, али због њих сунце греје и Бог нам даје благослов да живимо, да имамо све што нам је потребно за живот. Ми треба мислено да се изменимо."

http://pricalica.blog.rs/blog/pricalica/arhiva/2009/06/08

Нећу више коментарисати.
 
Moje se ne kosi, ali se zato hriscanstvo i ostale novopecene religije kose sa drugom zapovescu:

2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.

Zasto ja popu da se klanjam i ljubim ruku? Da ne idem dalje, samo mi to kazi. Jel to propovedao Isus? Ili je crkva najobicnija farsa a zadrigli popovi u mercedesima nam pruzaju da im ljubimo ruke? Sta je on, bolji u necemu od mene pa da mu ja ljubim ruku?
 
Upravo tako. :))))))))
Gledajte ljudi, imam klince pa znam kako je. Svet je poremecen trenutno totalno. Lazne vrednosti se postuju umesto da se preziru. Zavist je na svakom koraku, ljudi zive tesko, a na bolje ne mirise nikako.

Mi smo mozda i izgubljena generacija sto se nas tice, ali zasto deci da ne ucinimo zivot lepsim? Javljaju se tu problemi iz kuce, nece sva deca da isto reaguju, ali iz generacije u generaciju, deca ce da budu sve bolja i broj problematicnih ce da se smanjuje. Ima li sta lepse nego 6 dana radis ko covek a sedmi dan sa porodicom negde da odes da odmoris ko covek ne ko slepac.

Mnogobosci nek pricaju deci o mnogobostvu, hriscani nek pricaju deci o hriscanstvu, ateisti nek pricaju deci o nauci, ali u skoli sva deca nek uce sta je dobro, nek razmisljaju kako na posten nacin da dodju do svojih ciljeva, ne kako da ukradu.
Ni mnogobosci, ni ateiste (sto sam ja), ni hriscani, ni muslimani ne mogu protiv ovako neceg da imaju bilo sta protiv. Sva ta deca mogu da procitaju sta je dobro a sta lose, a sa ovih 10 bozijih zapovesti ce svi da se sloze da su dobro, ne zlo.

To sto kazes za crkvu, da ona treba da pojaca svoje skole, vidimo dokle smo dosli sa crkvom, batali to. Nek nastave da rade i nek pojacaju skole sto se mene tice, ali deca da citaju pod obavezno u skolama sta je dobro a sta ne.
To je manje od 1 minuta vremena na casu, nista ne moze da se izgubi za taj minut, a covecanstvo moze mnogo da dobije. Odnosno dobice sigurno.

Hajde da pogledmo ovo sa druge strane. I ja imam klince, tačnije klinke. Ali i bez njih znam da je svet poremećen. Sebe ne smatram izgubljenim, ni kao generaciju niti ikako drugo.
Radim 5 dana na poslu, šesti dan radim za porodicu, a sedmi se odmaramo. I odemo do crkve, svi se osećamo lepo.
Zar u školama ne uče decu šta je lepo, kulturno, dobro...?
Ne krademo, i tako svoju decu učimo.
Slažemo se da su zapovesti dobre.
Da li si siguran da si atesita? Ja takvog još nisam upoznao. Agnostike da, ali ateiste nisam.
Zanima me tvoje mišljenje, dokle smo to došli sa crkvom? Ja mislim da smo zahvaljujući našoj crkvi i opstali u svim teškim vremenima, a bilo ih je mnogo u našoj istoriji.
Da li primećuješ da sve što si do sada pisao već postoji, samo ti iz nekog razloga odbijaš da vidiš?
 
Moje se ne kosi, ali se zato hriscanstvo i ostale novopecene religije kose sa drugom zapovescu:

2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.

Zasto ja popu da se klanjam i ljubim ruku? Da ne idem dalje, samo mi to kazi. Jel to propovedao Isus? Ili je crkva najobicnija farsa a zadrigli popovi u mercedesima nam pruzaju da im ljubimo ruke? Sta je on, bolji u necemu od mene pa da mu ja ljubim ruku?

Poslednji put kad je sveštenik dolazio kod nas, došao je u Puntu.
Niko te ne tera da ljubiš ruku. Zar nismo u davnija vremena ljubili ruku i ocu i majci, iz poštovanja? To jeste poštovanje i ljubav, ali već napisah niko ti to ne traži.
 
Hajde da pogledmo ovo sa druge strane. I ja imam klince, tačnije klinke. Ali i bez njih znam da je svet poremećen. Sebe ne smatram izgubljenim, ni kao generaciju niti ikako drugo.
Radim 5 dana na poslu, šesti dan radim za porodicu, a sedmi se odmaramo. I odemo do crkve, svi se osećamo lepo.
Zar u školama ne uče decu šta je lepo, kulturno, dobro...?
Ne krademo, i tako svoju decu učimo.
Slažemo se da su zapovesti dobre.
Da li si siguran da si atesita? Ja takvog još nisam upoznao. Agnostike da, ali ateiste nisam.
Zanima me tvoje mišljenje, dokle smo to došli sa crkvom? Ja mislim da smo zahvaljujući našoj crkvi i opstali u svim teškim vremenima, a bilo ih je mnogo u našoj istoriji.
Da li primećuješ da sve što si do sada pisao već postoji, samo ti iz nekog razloga odbijaš da vidiš?

Ne, nasa crkva je takva kakva je zbog naroda. Sta bi se desilo da pop nece da prekrsti nas slavski kolac jer slava nije po hriscanstvu? Taj bi zavrsio karijeru za sva vremena.
 
Poslednji put kad je sveštenik dolazio kod nas, došao je u Puntu.
Niko te ne tera da ljubiš ruku. Zar nismo u davnija vremena ljubili ruku i ocu i majci, iz poštovanja? To jeste poštovanje i ljubav, ali već napisah niko ti to ne traži.

Ma ne moram ja nista sem da zivim pravedno, ni u boga da verujem.

Ako zivis po 10 bozijih zapovesti ti si pravednik. Da li verujes ili ne verujes u boga, ti si pravednik i ne sekiraj se nista. Ne moras da verujes u boga, a mozes ako hoces. Tvoja stvar. Samo zivi pravedno da bi i tebi i drugima bilo lepo.

I? Sta sad? Sto mene da bog proglasi za nevernika? Jel zato sto MORAM da verujem u boga? Tu je problem znaci. Nema veze sto covek zivi pravedno, crkva insistira da ti verujes u boga. Aha? Cekaj sad malo to da vidimo i da razlozimo. Zasto crkva insistira da neko veruje u boga? Ajde mi to objasnite.
 
Moje se ne kosi, ali se zato hriscanstvo i ostale novopecene religije kose sa drugom zapovescu:

2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.

Zasto ja popu da se klanjam i ljubim ruku? Da ne idem dalje, samo mi to kazi. Jel to propovedao Isus? Ili je crkva najobicnija farsa a zadrigli popovi u mercedesima nam pruzaju da im ljubimo ruke? Sta je on, bolji u necemu od mene pa da mu ja ljubim ruku?

"Gospod Bog izričito zabranjuje da bilo kog, ili bilo šta obožavamo i klanjamo mu se kao Bogu. Samo to, i ništa više! A Crkva tako nešto nikada nije učila ili radila. Nikada Ona nije neku ličnost ili neki predmet stavila iznad Boga, ispred Boga, ili umesto Boga! Setimo se još nečega - u Bibliji postoje direktne Božije naredbe da se prave kipovi, i ikone za potrebe bogosluženja! Evo i tih mesta u Sv. Pismu:

* Bog naređuje da se načine dve statue anđela (heruvima) u Hramu Božijem:
(2Moj. 25.18-22 ; 1Knj. Dn. 28.18 ; 1Knj. Car. 6.23-29 ; 8.6-7)
* Bog naređuje da se urade rezani likovi u Hramu:
(1Knj. Car. 6.29-35 ; 7.29,36 ; 2Knj. Dn. 3.7)
* Bog naređuje da se izvezu likovi anđela na porfirnoj zavesi svetilišta:
(2Moj. 26.31 ; 2Knj. Dn. 3.14)
* Bog naređuje da se izvezu likovi anđela na deset zavesa šatora:
(2Moj. 26.1 ; 36.8)
* Bog pokazuje Mojsiju sliku Svoga Hrama i svega što je u njemu:
(2Moj. 25.9,40)
* U samoj Nebeskoj Crkvi nalaze se kipovi anđela, kao i rezani likovi:
(Jez. 41.18-26)

Dakle, Bog ne samo što ne zabranjuje korišćenje religioznih slika za bogoslužbene potrebe, već, naprotiv - naređuje! Stoga, poistovećivanje sv. ikona sa " idolima " bilo bi zaista nerazumno, i čak šta više, veliki greh. Jer mi pravoslavni ne obožavamo sv. ikone, niti se molimo ikoni kao parčetu drveta ili papira. Pravoslavni vernici se mole pred ikonom, kao simbolu ličnosti koja je vizuelno predstavljena na njoj. Oni poštuju ikone kao blagoslovene predstave jednog živog Boga - Njegovih anđela, svetitelja i mučenika koji su, kao što smo videli, naši prijatelji i zastupnici (Otk. 5.8 ; 8.3-4). Mi usnama celivamo lik svetitelja, a našim mislima i srcima celivamo pravog svetitelja kao živu i stvarnu ličnost u Nebeskoj Crkvi."

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Sekte/Lat_Crkva-I-Sekte08.htm
Прочитај цео текст са линка.
 
ikone kao blagoslovene predstave jednog živog Boga - Njegovih anđela, svetitelja i mučenika [/B]koji su, kao što smo videli, naši prijatelji i zastupnici (Otk. 5.8 ; 8.3-4). Mi usnama celivamo lik svetitelja, a našim mislima i srcima celivamo pravog svetitelja kao živu i stvarnu ličnost u Nebeskoj Crkvi."

Шта ово болдовано значи, ја бих то волео да знам...Од кад су то Божији анђели, а поготово ЉУДИ, које су други људи прогласи "светитељима" благословене представе Бога?!
Ако Исус Христ каже врло просто и једноставно "Ја сам пут и истина и живот, и нико не долази к Оцу осим кроз мене", чему онда прича о свецима, светитељима, мученицима.... Мученик, Један и Једини је био Спаситељ Исус Христ који је живео и умро, дао Свој живот за грехе свих који Га прихвате као Свог личног Спаситеља. После Њега више нико не може, не мора, не треба да буде мученик.
 

Back
Top