Istina o 10 Bozijih Zapovesti

Izlazak 20,2 "Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva
Mene nije odatle izveo, idemo dalje
Izlazak 20,3 Nemoj imati drugih bogova uz mene
Danas svako ima svog boga
Izlazak 20,4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom
I ako pravim, osvetices mi se "jednog dana". Pa kad ce vec jednom taj dan........
Izlazak 20,5 Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena
Znaci li to da moj deda nije bio gresan kad sada ja zivim srecno i bezbrizno ?
Izlazak 20,6 a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.
Objasni kako ?
Izlazak 20,7 Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo
Vise puta na dan i opet nista........
Izlazak 20,9 Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10 A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu
Sedmoga dana palim na pecanje
Izlazak 20,11 Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo
To su ti rekli ovi iz mesne zajednice ?
Izlazak 20,12 Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj.
Ako ti je otac bio pijanac, tukao i maltetirao porodicu, ako ti je majka bila narkomanka sta cemo onda ? Jel i tada da ih postujem ? Pre nego sto nam je to rekao mi smo obicno tukli svoje roditelje jel da ?
Izlazak 20,13 Ne ubij!
Izlazak 20,14 Ne učini preljuba!
Izlazak 20,15 Ne ukradi!
Izlazak 20,16 Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!
Nije potrebno biti vernik da ti se ovo predoci. Ovo treba da postuje svaki normalan covek pa i ateista
Izlazak 20,17 Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!
Ruku na srce, pozeleo bih njegovu sluskinju ako je doooobra :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top