Istina o 10 Bozijih Zapovesti

Ne, nasa crkva je takva kakva je zbog naroda. Sta bi se desilo da pop nece da prekrsti nas slavski kolac jer slava nije po hriscanstvu? Taj bi zavrsio karijeru za sva vremena.

Na ovo ti ne mogu odgovoriti jer ja slavim slavu onako kako to naša vera nalaže. Sveštenik ne može da zna da li će domaćin da slavi kako treba ili ne. To je greh domaćina i neka on razmišlja o njemu.
Ukoliko sveštenik zna da ide mimo naše vere, onda taj greh pripada njemu. Nije na nama da mu sudimo, i on je čovek kao i svi mi i sklon je grehu.

Mislim da i popovi kazu svakom da je bog u njemu samom. Jel se varam?
Razmislite malo i procitajte lepo te bozije zapovesti gde se spominje bog. Svaki covek je sebi bog, ne treba da pravi bogove od drugih niti da se bilo kome klanja, ali treba da postuje ljude oko sebe, da cini dobro da bi mu se dobro vratilo.

Ne treba nam crkva, ne treba nam dzamija, ne treba nam nista. Ako ti nesto pak treba, stani ispod drveta i kazi drvetu sta imas. Isto je kao da si popu reko ali drvo nece da te ucenjuje i da ti trazi da mu platis njegove usluge da bi on kupio punta. Drvo ce to tvoje da prenese bogu, nista se ne sekiraj, a ti ces zauzvrat da budes napunjen pozitivnom energijom. Ta energija koju covek ima u sebi moze cuda da ucini. Ti si bog, niko drugi, nemoj da te lazu vise.

Na ovo ti ne mogu odgovoriti jer ja slavim slavu onako kako to naša vera nalaže. Sveštenik ne može da zna da li će domaćin da slavi kako treba ili ne. To je greh domaćina i neka on razmišlja o njemu.
Ukoliko sveštenik zna da ide mimo naše vere, onda taj greh pripada njemu. Nije na nama da mu sudimo, i on je čovek kao i svi mi i sklon je grehu.

Si ti citav? De nadji mi bilo koji deo u hriscanstvu koji kaze da je slava po hriscanstvu? Slave su mnogobozacki srpski obred posvecen srpskim (slovenskim) bogovima, jedino ih jos srbi imaju na celom svetu, nemaju ih ni rusi, ni grci, niko. Ti si decko mnogobozac ako ti niko do sad nije to rekao eto ja cu da znas istinu.

Da sam hteo dotičnom da lepim etikete, onda bih se detaljnije osvrnuo na njegovu ideju o svakodnevnom propiranju mozga. :confused:

Pored Vas takvih, još malo, neće čovek moći slobodno da razmišlja, jer ako se kojim slučajem razmišljanje tog čoveka ne poklapa sa razmišljanjem Vašeg sveta, biće deklarisan kao autističan ili u najmanju ruku psihički poremećen. Mnogo si izgubljen i uplašen brate, ali to ne vidiš. Da nisi izgubljen i uplašen, ne bi imao potrebu da svet oko sebe, koji ne razumeš, osuđuješ tako što ga deklarišeš kao autističan. Tom deklaracijom, Ti podižeš zid, barijeru, između Vašeg i Njihovog sveta. A činjenica je da postoji samo jedan svet, i da je svet šarolik. I dobro je dok ne postane sasvim loš.
Pitam se, da si kojim slučajem živo u vreme, kada je Nikola Tesla govorio o osvetljenju celog sveta, da li bi i njega smatrao za autističnog?

Mislim da i popovi kazu svakom da je bog u njemu samom. Jel se varam?
Razmislite malo i procitajte lepo te bozije zapovesti gde se spominje bog. Svaki covek je sebi bog, ne treba da pravi bogove od drugih niti da se bilo kome klanja, ali treba da postuje ljude oko sebe, da cini dobro da bi mu se dobro vratilo.

Ne treba nam crkva, ne treba nam dzamija, ne treba nam nista. Ako ti nesto pak treba, stani ispod drveta i kazi drvetu sta imas. Isto je kao da si popu reko ali drvo nece da te ucenjuje i da ti trazi da mu platis njegove usluge da bi on kupio punta. Drvo ce to tvoje da prenese bogu, nista se ne sekiraj, a ti ces zauzvrat da budes napunjen pozitivnom energijom. Ta energija koju covek ima u sebi moze cuda da ucini. Ti si bog, niko drugi, nemoj da te lazu vise.

Bez crkve nema ni vere. Ti slobodno pričaj ispod drveta, niko ti ne brani, ali ne nameći to i onima koji žele nešto drugo.
Sveštenik ne traži plaćanje usluga, niti ucenjuje. Onaj ko to radi čini greh i za njega će odgovarati. Kao što greh čini onaj ko pristane na tu "ucenu". Meni do sada niko nikad nije tražio da bilo šta platim. Kad sam imao i kolik osam imao, darovao sam.
Izvini, ja nisam Bog, na pogrešnu se adresu obraćaš.

Si ti citav? De nadji mi bilo koji deo u hriscanstvu koji kaze da je slava po hriscanstvu? Slave su mnogobozacki srpski obred posvecen srpskim (slovenskim) bogovima, jedino ih jos srbi imaju na celom svetu, nemaju ih ni rusi, ni grci, niko. Ti si decko mnogobozac ako ti niko do sad nije to rekao eto ja cu da znas istinu.

Već ti je napisano ovde ko su sveti ljudi. Svaka slava je posvećena Bogu kroz onog sveca koji se slavi.
Nisi u pravu da ih nema niko osim nas Srba. Raspitaj se malo.
Hvala na istini, ali to je tvoja istina.

Pored Vas takvih, još malo, neće čovek moći slobodno da razmišlja, jer ako se kojim slučajem razmišljanje tog čoveka ne poklapa sa razmišljanjem Vašeg sveta, biće deklarisan kao autističan ili u najmanju ruku psihički poremećen. Mnogo si izgubljen i uplašen brate, ali to ne vidiš. Da nisi izgubljen i uplašen, ne bi imao potrebu da svet oko sebe, koji ne razumeš, osuđuješ tako što ga deklarišeš kao autističan. Tom deklaracijom, Ti podižeš zid, barijeru, između Vašeg i Njihovog sveta. A činjenica je da postoji samo jedan svet, i da je svet šarolik. I dobro je dok ne postane sasvim loš.
Pitam se, da si kojim slučajem živo u vreme, kada je Nikola Tesla govorio o osvetljenju celog sveta, da li bi i njega smatrao za autističnog?

Nema potreba da se tako etiketiraju i svi svrstavaju u grupe.
Inače, ne vidim vezu između Tesle i ove teme. Tesla je bio vernik i sve što je uradio, uradio je sa Bogom u sebi.

Raspitao sam se ja za slave vec dobro. Ti drugi imaju imendane, slave samo mi i ovo malo srpske brace nam u crnoj gori, makedoniji i bosni.

Popovi imaju tarife, sta bre ne naplacuju? Krstenje ovolko, sahrana ovolko, svadba onolko, ovo onolko, ono ovolko. Si cuo ti za crkvene takse?

A ovo sto ti nisi bog, to hocu da promenim. Kod svih ne samo kod tebe.

A sveci su ljudi kojima se klanjamo i ako to 10 bozijih zapovesti izricito zabranjuje. Kao i mnogo ostalog i to je nakaradno uradjeno i usadjeno u svest ljudi.

Nema potreba da se tako etiketiraju i svi svrstavaju u grupe.
Inače, ne vidim vezu između Tesle i ove teme. Tesla je bio vernik i sve što je uradio, uradio je sa Bogom u sebi.

Nije pitanje da li je bio vernik ili nije bio vernik, već je pitanje da li su njegova razmišljanja bila različita od razmišljanja neke, trenutne većine.
Jer svaka većina je trenutna, a problem nastaje kada neka većina pomisli da je večna, tj. kada se uniformiše i ogradi od ostatka sveta, misleći da to, što je uniformisano, deklarisano, to je nepromenjivo.
To, naravno nije tako, već je to samo posledica straha od promena, koji se maskira tako što se svet nastoji uniformisati, deklarisati, kako bi se čovek lakše orijentisao u takvom svetu, kako se ne bi izgubio.

Evo sad pitah, 13000 dinara je iznosila sahrana mog ne direktnog dede, ali dede pre 15tak dana. Sta ne naplacuju popovi? Ej! Pa jel znate vi kolke su to pare bre? Pa coveku umre neko ne zna gde ce pre a crkva tap 13 000 dinara!
ALO BRE! Crkvo popovi vam deru narod EJJJ! Bez grobnog mesta EJJ!
5 hiljada po popu, 1200 citanje parastosa prva subota, 1000 dinara crkvene takse i 1000 dinara spominjanje za godinu dana.

Poslednja izmena:
Covek ako nema lovu treba da crveni, da se oseca bednim, da se izvinjava i da moli popa da mu sahrani najmilijeg jer nema pare kolko pop kosta?
More krstacama trebaju seljaci grbine da im izlome gde god ih vide pa da vidis kako bi pop pevao kako treba i kad treba.
Ne sve, da se razumemo, vec takve a kojih je 99% danas u srbiji.

Poslednja izmena:
Raspitao sam se ja za slave vec dobro. Ti drugi imaju imendane, slave samo mi i ovo malo srpske brace nam u crnoj gori, makedoniji i bosni.

Popovi imaju tarife, sta bre ne naplacuju? Krstenje ovolko, sahrana ovolko, svadba onolko, ovo onolko, ono ovolko. Si cuo ti za crkvene takse?

A ovo sto ti nisi bog, to hocu da promenim. Kod svih ne samo kod tebe.

A sveci su ljudi kojima se klanjamo i ako to 10 bozijih zapovesti izricito zabranjuje. Kao i mnogo ostalog i to je nakaradno uradjeno i usadjeno u svest ljudi.

Crkvenu taksu naplaćuje administracija crkve i ona je minimalna, gotovo zanemarljiva. I to ne prilikom svih obreda.

Evo sad pitah, 13000 dinara je iznosila sahrana mog ne direktnog dede, ali dede pre 15tak dana. Sta ne naplacuju popovi? Ej! Pa jel znate vi kolke su to pare bre? Pa coveku umre neko ne zna gde ce pre a crkva tap 13 000 dinara!
ALO BRE! Crkvo popovi vam deru narod EJJJ! Bez grobnog mesta EJJ!
5 hiljada po popu, 1200 citanje parastosa prva subota, 1000 dinara crkvene takse i 1000 dinara spominjanje za godinu dana.

Kao što sam već napisao, taj greh ide na dušu i svešteniku koji vam je tražio pare i vam koji ste prihvatili da učestvujete u grehu.
I opet da napomenem, meni ni jedan sveštenik nikada nije tražio pare.

Covek ako nema lovu treba da crveni, da se oseca bednim, da se izvinjava i da moli popa da mu sahrani najmilijeg jer nema pare kolko pop kosta?
More krstacama trebaju seljaci grbine da im izlome gde god ih vide pa da vidis kako bi pop pevao kako treba i kad treba.
Ne sve, da se razumemo, vec takve a kojih je 99% danas u srbiji.

Gde si našao verodostojan podatak da je 99% sveštenika grešno na taj način? Podeli ga sa nama. Ukoliko nemaš taj podatak, smatraću te neozbiljnim sagovornikom.

Gde si našao verodostojan podatak da je 99% sveštenika grešno na taj način? Podeli ga sa nama. Ukoliko nemaš taj podatak, smatraću te neozbiljnim sagovornikom.

Sta radite sa takvim popovima? Jel ima narod kome da se zali i jel takav pop bude izbacen iz crkve? Nek se crkva oglasi da svakog takvog popa izbacuje pa da vidis kolko ce prijava da bude. Ali stvarno da ih izbaci da ne prigvire vise crkvi, ne da ih setaju iz mesta u mesto. Jel hoce crkva to da uradi? I kome narod da salje zalbe? Evo odmah ce da pocnemo samo mi kazi gde da se zalim.

Ovo je stvarno genijalno ljudi. Evo kako cemo da pocnemo:

u svakoj ucionici da ima tekst iznad table sa 10 bozijih zapovesti. Pre svakog pocetka casa ucitelj da kaze nasumicno odabranom uceniku da ih procita. Niko nikom ne mora da prica o bibliji niti da tera u crkvu niti bilo sta drugo, samo nasa deca nek ih procitaju pre svakog casa. Svest covecanstva ce da se podigne kroz to, necemo imati vise drogu na ulicama i delikvente, imacemo decu da se ponosimo njima iz narastaja u narastaj sve bolju.

Da li iko misli da je ovo pogresno i da li ima nekog ko misli da bi time naneli zlo bilo kome?

Mozda nisi cuo za slucaj jedne Finkinje u Italiji, koja je ateista i koja je tuzila Italiju pred Strazburom, zbog raspela u ucionicama! Ona svoje dete vaspitava u duhu ateizma i ne zeli da gleda u raspelo, svaki put kada je u skoli.
I sta mislis, ko je dobio spor? Naravno, ateista Finkinja!
Samo sami moramo podizati svest!

Sta radite sa takvim popovima? Jel ima narod kome da se zali i jel takav pop bude izbacen iz crkve? Nek se crkva oglasi da svakog takvog popa izbacuje pa da vidis kolko ce prijava da bude. Ali stvarno da ih izbaci da ne prigvire vise crkvi, ne da ih setaju iz mesta u mesto. Jel hoce crkva to da uradi? I kome narod da salje zalbe? Evo odmah ce da pocnemo samo mi kazi gde da se zalim.

Gde je izvor tvog podatka? Čekam.
Koji to "mi" treba bilo šta da radimo sa sveštenikom?
I da te obavestim, možeš još 100 puta napisati "pop" ali to neće nikoga uvrediti, iako imamo naš naziv za to što ti pišeš.
Sad je kasno da se žališ, verovatno. Ti si kao ateista (agnostik, jer si u svojim postovima pokazao da nisi ateista) platio nekom svešteniku... zašto? Jesi li mu tražio račun, možda?

Шта ово болдовано значи, ја бих то волео да знам...Од кад су то Божији анђели, а поготово ЉУДИ, које су други људи прогласи "светитељима" благословене представе Бога?!
Ако Исус Христ каже врло просто и једноставно "Ја сам пут и истина и живот, и нико не долази к Оцу осим кроз мене", чему онда прича о свецима, светитељима, мученицима.... Мученик, Један и Једини је био Спаситељ Исус Христ који је живео и умро, дао Свој живот за грехе свих који Га прихвате као Свог личног Спаситеља. После Њега више нико не може, не мора, не треба да буде мученик.
То што би волео да знаш мислим да се налази у житијима.

Mozda nisi cuo za slucaj jedne Finkinje u Italiji, koja je ateista i koja je tuzila Italiju pred Strazburom, zbog raspela u ucionicama! Ona svoje dete vaspitava u duhu ateizma i ne zeli da gleda u raspelo, svaki put kada je u skoli.

Ne radi se ovde o raspecu, to je zlo i ne treba to deca da gledaju. Ne treba ni da slusaju da je tamo neki isus bio razapet na krst i koje su mu sve strahote radili. To daje pogresnu vodilju deci i puni ih strahom i mrznjom.
Ne treba ni da cuju za bilo koji oblik religije, niti da se prekrste kad citaju 10 bozijih zapovesti. Samo treba da ih pred svaki cas procitaju. U njima niceg loseg nema. Pre upisa deteta u skolu nek se svaki roditelj slozi da je saglasan da njegovo dete ucestvuje u tome i resili smo problem te prirode koju si naveo.

@Refeer
Procitao sam tvoje postove, ti si niko i nista i ne zasluzujes odgovor od mene, te i necu da ti odgovaram. Koji si ti matrag naspram mene koji sam bog? Ko si ti da trazis od mene da ja tebi odgovaram nesto? Ti si niko, ponizni sluga koji nikom da nedostaje na ovoj planeti nece kad umre. A ja sam bog.
Kad budes meni ravan, javi se da pricamo. Dovidjenja do tad. ;)

Moje mišljenje je da su ateisti, nasuprot njihovom mišljenju, koje je gordeljivo, ograničeni ljudi, za toliko više ograničeniji za koliko su gordeljiviji(gordeljivost je taj protiv teg ograničenosti, kao što je busanje u prsa pred masom protiv teg straha), koji zbog svoje ograničenosti postaju netolerantni prema onima, koji veruju na religiozan način, pa iz te njihove ograničenosti izvire i njihov strah prema onome, što oni ne razumeju, strah prema onome što ne mogu da razumeju.

Back