Quantcast

ISPOVEST JEDNE KU(R)VE

• Začetnik teme Bliss
  • Datum pokretanja

Petar_Pan

Iskusan
Poruka
6.907
raindog:
znash pero mogu i ja da osudjujem choveka koji vozi pauk jer mi je zaboga odneo automobil, samo bi pre toga trebala da se zapitam zashto sam parkirala na nedozvoljenom mestu

a ako mi neshto ide na racq onda su to 'bezgreshni' puritanci i vechiti moralisti koji uvek imaju u koga da upiru prstom , ko ce shta da radi i zashto, apsolutno nije moj problem, ako mene to ni na koji nachin ne urozhava

u svakom sluchaju mi je poshtenije reci shta si i chim se bavish bez imalo blama, nego izigravati mister perfect-a, sve osmehujuci se sa bilborda u 'toplom' porodichnom okruzhenju :roll:, shto je najgore upravo su takvi najglasniji u javnim osudama
Daklem tvoj je stav da ku(r)ve ne treba osudjivati i to sam ja i rekao... i cela tvoja ova i ovolika prica nema nikakav smisao... a takodje ni logiku... Jednostavno ti nisi osoba koja ume da "vidi" neke stvar... ti nisi u stanju da se uzdignes i sagledas sve sa nekog globalnog nivoa vec samo gledas sebe i svoje dupe... A ipak ti okolina i sredina uticu na tvoje dupe bila ti toga svesna ili ne... i zatvarala ti oci namerno ili ne...
A zasto bi neko branio amoral i blud?
Kad neko u nekome vidi "Mr. perfecta" jasno je da je taj nesto zavidan i ljubomoran... i ni blizu po osobinama tome...
I necu s tobom bre da polemisem... svaka prica izmedju nas dvoje je - bespotrebno gubljenje vremena...

Neda Bg

Obećava
Poruka
77
Joj sto me sad nervira sad ovaj tekst!I te ku(r)ve. Kao svi su jadni i prevaranti, svet je surov i prljav, drzava neorganizovana...jadne one najpostenije i najosecajnije moraju time da se bave. Nema posla nikakvog drugog, siromastvo, skupoca-opravdanja. Tu neki izgovori i pljuvanje po drugima da bi od sebe napravili žrtve! Što nije učila školu pa bi našla dobar posao. A i da nije učila neku školu može da nađe nešto slabo plaćeno al' čisto i pošteno! Kakve prevrtljivice i seratorke...

Gryphon

Domaćin
Poruka
3.804
Amra Buza je nakon odlaska u Ameriku pronašla sličnu takvu klijentelu, zaradila priličan novac i tako - ne "preko veze" kao Jure i Boban - stekla dvije diplome. Odlično govori tri svjetska jezika
Ljudi devojka ima diplome, znaci nije bez skole.
Sledeci put kad ocete nesto da komentarisete molim vas da procitate ceo post.

raindog

Domaćin
Poruka
3.810
Petar_Pan:
Kad neko u nekome vidi "Mr. perfecta" jasno je da je taj nesto zavidan i ljubomoran... i ni blizu po osobinama tome...
I necu s tobom bre da polemisem... svaka prica izmedju nas dvoje je - bespotrebno gubljenje vremena...
problem je u tome shto ti ne vidish da je u ovom sluchaju "amoralno" koristiti usluge tih istih prostitutki i pri tom ih osudjivati

prostitucija je usluzhna delatnost koja funkcionishe po principu ponude i potrazhnje
da nema ljudi kojima je ta vrsta usluga potrebna, ne bi postojala ni ona sama

pitanje je zashto niko ne osudjuje ljude koji smatraju moralnim placati takvu vrstu usluge ?

a shto se mister savrshenog tiche, konkretno sam mislila na politichare koji nam se sa bilborda osmehuju u porodichnom okruzhenju sve u svrhe promovisanja 'pravih vrednosti & tradicije', a da je taj obrazac jaaaaaaaako daleko od onog koji oni u svom privatnom zhivotu primenjuju...pa se ja onda pitam ko tu koga prodaje i zashto ?

i shto se prostitucija smatra amoralnijim zanimanjem od npr bavljenja politikom ?

krvolok

Poznat
Poruka
8.278
Petar_Pan:
Daklem tvoj je stav da ku(r)ve ne treba osudjivati i to sam ja i rekao... i cela tvoja ova i ovolika prica nema nikakav smisao... a takodje ni logiku... Jednostavno ti nisi osoba koja ume da "vidi" neke stvar... ti nisi u stanju da se uzdignes i sagledas sve sa nekog globalnog nivoa vec samo gledas sebe i svoje dupe... A ipak ti okolina i sredina uticu na tvoje dupe bila ti toga svesna ili ne... i zatvarala ti oci namerno ili ne...
... ali se barem publika beskrajno zabavlja !!! :lol:

Sandy_BG

Zainteresovan član
Poruka
352
raindog:
problem je u tome shto ti ne vidish da je u ovom sluchaju "amoralno" koristiti usluge tih istih prostitutki i pri tom ih osudjivati

prostitucija je usluzhna delatnost koja funkcionishe po principu ponude i potrazhnje

pitanje je zashto niko ne osudjuje ljude koji smatraju moralnim placati takvu vrstu usluge ?

a shto se mister savrshenog tiche, konkretno sam mislila na politichare koji nam se sa bilborda osmehuju u porodichnom okruzhenju sve u svrhe promovisanja 'pravih vrednosti & tradicije', a da je taj obrazac jaaaaaaaako daleko od onog koji oni u svom privatnom zhivotu primenjuju...pa se ja onda pitam ko tu koga prodaje i zashto ?

i shto se prostitucija smatra amoralnijim zanimanjem od npr bavljenja politikom ?

Naravno....cista ponuda i potraznja.

Mozda je tekst malo pretenciozan, ali opet mislim da dobro govori o sustini stvari. Ja nemam problem sa prostitutkama, zato sto mislim da one nisu ni bolje ni gore od onih koji ih placaju. Naravno, mnogi muskarci ce reci da to nije isto, ali cinjenica je da su oni u tom kolu zajedno i da je krajnje licemerno osudjivati nesto u cemu ucestvujes. Sa druge strane ok mi je da neko ko ne praktikuje tako nesto, osudi prostituku jer u principu radi nesto nemoralno, a to je da prodaje jednu vrlo bitnu vrednost u zivotu zene, pa i svake osobe, a to je telo. Ali takodje smatram da su i mnogi drugi spremni da prodaju mnoge druge vrednosti zarad nekih licnih, malih i jadnih interesa ali da to nije tako transparentno kao u ovom slucaju pa se manje o tome prica. Onih drugih "kurvi u dusi"...je mnogo vise.

McMillan

Poznat
Poruka
9.581
Ionako ne razumem ni jednu vrstu ku(r)vi, tako da ne umem da odgovorim
Ona koja navodno prodaje samo svoje telo, ona je svoju dušu odavno prodala
Ona koja prodaje dušu, ima zarobljeno telo
Nema pobednika
Gube u oba slučaja...

HeBePoBaTaH_

Poznat
Poruka
7.012
Esencijalna je razlika između prodavanja tela i duše.
Ne postoji tržište za neopipljivo dobro.
Da kokain ne košta 100 € gram, 90% populacije bi bili teški narkomanski ovisnici, zato se drogiraju jeftino. Živeti je jeftino, ***** su nastale zbog muške potrebe za uživanjem u ženskom telu, ali i ženskom društvu uopšte. Svaka kol-gerla ima tarifu onoliku kolika joj je vrednost tela na tržištu, tržišni taksimetar, svi imamo taksimetar za poslove koje časno ili beščasno obavljamo. Kvalitet usluge diktira i cenu tarife "Ako hoćeš da me tucaš - 500€, ako hoćeš da me vodiš na piće 200€., ako hoćeš da me ženiš - zajebi ... Ne vidim ništa loše u tome, za one kojima to odgovara.To jeste posao, ali za razliku od drugih u njemu nikad neće biti recesije. Drugo je sasvim pitanje ko tim poslom može da se bavi...i lepo je primetila Sandy da nikad ne vidimo neke druge, bitnije vrednosti osim TELA koje su na prodaju.
Nikad mi nije palo na pamet da kupim sex, za razliku od puritanaca i lažnih moralista ne znači da neću
Dobio sam neku knjigu o Trejsi Lords, njenu biografiju, nije mi palo, takođe, na pamet da je pročitam, ali jeste zanimljivo da je sa 12 godina bila na Penthausovoj duplerici...Sa 18 je uhapsio FBI. O čemu se ovde morališe...

Gost118

Elita
Poruka
22.413
Ne osudjujem prostitutke, zasto bih?!
Svi mi nesto prodajemo i od toga zivimo... Neko prodaje znanje, neko dusu, neko svoju mladost, neko tijelo, neko ljepotu, etc...
I, ne bih se slozila da ne postoji trziste za neopipljivo dobro... Postoji, samo nije materijalizovano... Osim u isplati, koja, opet, ne mora da bude u novcanim apoenima...
Sta je brak ocvalog bogatasa i mladjane misice, nego kupoprodaja...?!
Sta su sedmocifreni honorari vrhunskim sportistima?
Usluge se placaju, ma koje vrste da su one...
A, osuda prodaje tijela, slicna je osudi fizicke prevare... Na misli ne mozes da imas tapiju, na tijelo mozes... A i vidljivo je oku, culu kome najvise vjerujemo, katkad i neopravdano...

Petar_Pan

Iskusan
Poruka
6.907
raindog:

Mp3 predlog
Mani me se lepa Nasto... :lol:
Jel ti stvarno nemas nista pametnije u zivotu da radis?

I sad kao ja moram da odgovaram na tvoje infantilne napade.... Kao ne ja ne posecujem ku(r)ve... ne ja ne placam... da ja osudjujem prostituciju... za razliku od tebe koja ko zna mozda i praktikuje... ocigledno nemas nista protiv toga...
Naravno da je ku(r)vanje amoralno zar nije? Pricamo o "mleko je belo" - jel vidis na kom si nivou?
O politici na politici.. :arrow:

istrazivach

Primećen član
Poruka
779
Gazdarica:
Ne osudjujem prostitutke, zasto bih?!
Svi mi nesto prodajemo i od toga zivimo... Neko prodaje znanje, neko dusu, neko svoju mladost, neko tijelo, neko ljepotu, etc...
I, ne bih se slozila da ne postoji trziste za neopipljivo dobro... Postoji, samo nije materijalizovano... Osim u isplati, koja, opet, ne mora da bude u novcanim apoenima...
Sta je brak ocvalog bogatasa i mladjane misice, nego kupoprodaja...?!
Sta su sedmocifreni honorari vrhunskim sportistima?
Usluge se placaju, ma koje vrste da su one...
A, osuda prodaje tijela, slicna je osudi fizicke prevare... Na misli ne mozes da imas tapiju, na tijelo mozes... A i vidljivo je oku, culu kome najvise vjerujemo, katkad i neopravdano...

Neko se prodaje za kintu,neko za osecaj sigurnosti ,"ljubavi"... mozda neki drugi filing...
ipak imao sam vece razumevanje i bolje drugarstvo sa curama koje su proshle vishe toga u zivotu,kao i sa "slobodnijim" devojkama nego sa lazno moralnim "poshtenim domacicama"...to su moja iskustva ne moraju biti vasha...

raindog

Domaćin
Poruka
3.810
Petar_Pan:
I sad kao ja moram da odgovaram na tvoje infantilne napade.... Kao ne ja ne posecujem ku(r)ve... ne ja ne placam... da ja osudjujem prostituciju... za razliku od tebe koja ko zna mozda i praktikuje... ocigledno nemas nista protiv toga...
Naravno da je ku(r)vanje amoralno zar nije? Pricamo o "mleko je belo" - jel vidis na kom si nivou?
O politici na politici.. :arrow:

naravno da nemam nishta protiv s obzirom da se svi mi bavimo nekom vrstom prostitucije ,i svako naplacuje svoje veshtine i znanja

btw u holandiji socijalno i zdravstveno osiguranje pokriva troshkove usluga prostitutki za osobe koje iz nekog razloga (fizichkog ili mentalnog hendikepa) nisu u mogucnoisti da imaju stalnog sexualnog partnera, i to u svrhe terapije

tako da se te prostitutke otprilike ne razlikuju mnogo od ljudi koji na neki drugi nachin pomazhu osobama kojima je bilo koja vrsta pomoci potrebna

a to shto su tebe nauchili da je mleko uvek belo, to je tvoj problem :lol:

(btw , niko tebe ne tera ni da mi se obcash , ni da odgovarash na moje postove )

B

Bliss

Gost
istrazivach:
Neko se prodaje za kintu,neko za osecaj sigurnosti ,"ljubavi"... mozda neki drugi filing...
ipak imao sam vece razumevanje i bolje drugarstvo sa curama koje su proshle vishe toga u zivotu,kao i sa "slobodnijim" devojkama nego sa lazno moralnim "poshtenim domacicama"...to su moja iskustva ne moraju biti vasha...
e tu se stopostotno slazem sa tobom... :)

petrof

Zainteresovan član
Poruka
252
Da li verujete da je jedan prostodusan, nas covek dosao iz Amerike, ozenio prostitku i odveo je sa sobom? On danas kaze da mu je ona sasvim dobra zena. Nisam ovim hteo da kazem nista posebno, nisam ni za ni protiv, al` eto, covek ne misli da se upropastio u zivotu.

A

Aleksej_BASO

Gost
petrof:
Da li verujete da je jedan prostodusan, nas covek dosao iz Amerike, ozenio prostitku i odveo je sa sobom? On danas kaze da mu je ona sasvim dobra zena. Nisam ovim hteo da kazem nista posebno, nisam ni za ni protiv, al` eto, covek ne misli da se upropastio u zivotu.

Uvek ima ovaca za shishanje. ;)

A

Aleksej_BASO

Gost
Znaci sada citam i ne verujem...

Vama je to OK? Mislim gazdarici i kompaniji. kao ono, posao ko posao... Svako nesto prodaje....

Ma muka im je od takvih stavova.

Sex se daje i dobija za dzabe, tako je kod mene.

Nego je tsko normalno zaraditi a nekima je lako samo rasiriti noge i onada moze posle okolo da prica da je ona casna zena i da samo "radi svoj posao"???

Ajde vi sto mislite da je to posao kao i neki drygi, da vas pitam: Bilo bi vam svejedno da vam je sestra ili cerka sutra postane prostitutka????

raindog

Domaćin
Poruka
3.810
svako ima pravo izbora, moj zadatak kao nekog eventualnog roditelja bio bi da nauchim svoje dete da koristi mozak na najbolji moguci nachin i da samostalno donosi odluke
shta ce neko da odluchi shta je za njega dobro , a shta ne to vec nije moj problem ,
treba nauchiti nositi se sa sopstvenim izborima i zhivotnim odlukama, shto pre to bolje
a ja da kontempliram o tudjima, nit imam vremena nit me to inetersuje

btw aleskej ima i mushkih prostitutki, i koliko ja znam vrlo zadovoljnih svojim poslom
pa emancipovan si, mohesh i ti da naplacujesh svoje usluge niko ti ne brani

HeBePoBaTaH_

Poznat
Poruka
7.012
Ko je ovde pominjao rodbinske odnose sa prostitutkama?
Problem je kada ljudi koji vode ljubav sa nekim zamišljaju da karaju sestru ili ćerku.. .ozbiljno bih se zamislio, ni kada bi mi mozak posrala ptica ne bih tako razmišljao...daleko bilo..svašta se ovuda smuca..

istrazivach

Primećen član
Poruka
779
Aleksej_BASO:
Znaci sada citam i ne verujem...

Vama je to OK? Mislim gazdarici i kompaniji. kao ono, posao ko posao... Svako nesto prodaje....

Ma muka im je od takvih stavova.

Sex se daje i dobija za dzabe, tako je kod mene.

Nego je tsko normalno zaraditi a nekima je lako samo rasiriti noge i onada moze posle okolo da prica da je ona casna zena i da samo "radi svoj posao"???

Ajde vi sto mislite da je to posao kao i neki drygi, da vas pitam: Bilo bi vam svejedno da vam je sestra ili cerka sutra postane prostitutka????
Aleksej...kao mnogo mladji drzao sam uverenje da sam u stanju sve uchiniti za prijatelja...jednog trenutka lik koji me je uzeo pod svoje.. daleko stariji mangup...evropskog glasa...(nazalost nije vishe medju nama)...inache iz BG ...stavio je utoku na moje chelo i pitao"hocesh tebe ili njega?"...rekao sam ako je za moju porodicu dobro da on bude s njima...pucaj u mene.....rekao je..."klinjo...pojma nemash o zivotu...i dalje me vukao sa sobom ...bio sam klinac...Tada sam pocheo da shvatam da nishta nije crno belo...ali ne kao frazu kao vecina ljudi,vec kao istinu...nikada neznash shta bi tebe nagnalo da budesh ono shto nisi...da budesh drugachiji...ili da promenish svoje stavove...
Konkretan odgovor na tvoje pitanje je...imam cerku...i nashe je kao roditelja koji volimo to dete da uchinimo sve shto je u nashoj moci da ona ostvari sebe,(skapiraj ne nashe roditeljske komplekse...vec zaista sebe)...pomognemo joj u tome i nadam se zajedno sa njom uzivamo u plodovima njenog i nasheg zivota...svako na svoj nachin...ali shta mislish koliko je cerki iz drugachijih brakova moralo da nadje svoj put na tezak i nezeljen nechin...koliko je devojaka moralo sebi krchiti put nezeljeno da bi ostvarile neki svoj san...upamti nismo svi iz istih srecnih porodica...nismo svi sa istim iskustvima...nishta nije crnobelo...mislim da si ok momak i nadam se da te ova pricha nije smorila,verujem da skoro sve ovo i sam znash...lako je osudjivati...teshko je shvatiti i mozda nekada pomoci...sory svima koji ovo ne shvataju...ali znam neke od devojaka"s one strane"i znam kakav im je put bio...