ИНТЕРЕСИ ЗАПАДА НА БАЛКАНУ И ГЛОБАЛНО ЗАГРЕВАЊЕ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Данас сам слушао једну расправу која је била оптерећена питањем и покушајем да се на исто одговори а оно гласи:

ЗАШТО САД И ЕУ ТОЛИКО ЖЕЛЕ ДА СЕ ИНСТАЛИРАЈУ НА БАЛКАНУ?


Многим људима то уопште није јасно са једне стране а са друге више је него очигледно да су се залепили овде - специјално на КиМ и бацили ленгер без икаквих назнака да ће ускоро дићи сидро и вратити се онамо одакле су атерирали на нашу територију.

Одговор на то питање је да је разлог: ГЛОБАЛНО ЗАГРЕВАЊЕ !

Наиме, објашњено је да наша земља, за разлику од западних земаља уопште не поклања довољно пажње екологији, ресурсима и припремањем за блиску будућност у којој ће глобално загревање донети неке невероватне географске промене на мапи света и најразвијенијим земљама одузети већину ресурса. Веле да су западни научници потпуно сигурни да ће наредних деценија због подизања нивоа мора:

1. Америка изгубити 40% своје територије,

2. да ће се у Енглеској драстично променити клима и да више неће
моћи да гаје своје ружичњаке, траву и јабуке јер ће код њих бити
веома хладно,

3. да ће Холандија највероватније потпуно нестати и бити потопљена,

4. да ће у Русији клима постати топлија и омогућити им гајење најразноврснијих
биљака,

5. да ће и код нас клима постати као у Грчкој и ићи чак до 50 степени и да ћемо морати да променимо пољопривреду...


(нису рекли шта ће бити са Јадранским морем и нивоом воде у њему???)

Самим тим, мишљење је неких стручњака, западњаци ГРАБЕ СВОМ СНАГОМ ДА ОД МАЛИХ И СЛАБИХ ОДУЗМУ И ТЕРИТОРИЈУ И СВЕ МОГУЋЕ РЕСУРСЕ ОД РУДНИХ БОГАТСТАВА ПА СВЕ ДО ИЗВОРА ПИТКЕ ВОДЕ, И У СТВАРИ ОВДЕ ПРАВЕ ОДСКОЧНУ ДАСКУ ДА БИ ЗАУЗЕЛИ ТЕРИТОРИЈЕ НАЈВЕЋЕ ЗЕМЉЕ НА СВЕТУ - РУСИЈЕ.

Какво је ваше мишљење, да ли овако постављене тезе имају своје упориште у стварности?
 
Mito, u knjizi Smilje Avramov ''Trilateralna komisija'' sve to piše. I više od toga. ;)

Мене интересује да ли обичним људима уопште овакви подаци допиру до свести... ево имам један духовит одговор једног лика тј. његове могуће претпоставке:

Čuli ste verovatno da ukoliko se otopi grenlandski led možemo da očekujemo podizanja nivoa mora od 7 metara.

E sad, život je nekom majka nekom maćeha. U Bangladešu će definitivno i Bog da ugasi svetlo. A u našim krajevima dolazi do interesantnih zbivanja:

1) Skadarsko jezero postaje povezano sa morem i Podgorica dobija morsku plažu kraj aerodroma​

Slika 1 - Skadarsko jezero danas
skadarsko1.jpg

Slika 2 - Skadarsko jezero posle potopa
skadarsko2.jpg


2) Pelješac postaje ostrvo i Bosna izbija na more big tajm
Slika 3 - Bosna i Pelješac danas
bosna1.jpg

Slika 4 - Bosna i Peljesac za 100 godina
bosna2.jpg

Da sam Bosanac ili Crnogorac odma bi počeo da palim gume i šume
 
...klimu u Evropi odredjuje topla golfska struja...zato se u Irskoj mogu npr. gajiti masline a u Kanadi na istoj geografskoj sirini setaju beli medvedi...e sad ako se otopi grenlandski led ta topla struja ce se ohladiti a Evropa ce biti pokrivena ledom....onda ce nas jedino grejati sunce i ruski gas :)

Ма јок, бре, код нас ће да се пење до 50 степени...
 
Данас сам слушао једну расправу која је била оптерећена питањем и покушајем да се на исто одговори а оно гласи:

ЗАШТО САД И ЕУ ТОЛИКО ЖЕЛЕ ДА СЕ ИНСТАЛИРАЈУ НА БАЛКАНУ?


Многим људима то уопште није јасно са једне стране а са друге више је него очигледно да су се залепили овде - специјално на КиМ и бацили ленгер без икаквих назнака да ће ускоро дићи сидро и вратити се онамо одакле су атерирали на нашу територију.

Одговор на то питање је да је разлог: ГЛОБАЛНО ЗАГРЕВАЊЕ !

Наиме, објашњено је да наша земља, за разлику од западних земаља уопште не поклања довољно пажње екологији, ресурсима и припремањем за блиску будућност у којој ће глобално загревање донети неке невероватне географске промене на мапи света и најразвијенијим земљама одузети већину ресурса. Веле да су западни научници потпуно сигурни да ће наредних деценија због подизања нивоа мора:

1. Америка изгубити 40% своје територије,

2. да ће се у Енглеској драстично променити клима и да више неће
моћи да гаје своје ружичњаке, траву и јабуке јер ће код њих бити
веома хладно,

3. да ће Холандија највероватније потпуно нестати и бити потопљена,

4. да ће у Русији клима постати топлија и омогућити им гајење најразноврснијих
биљака,

5. да ће и код нас клима постати као у Грчкој и ићи чак до 50 степени и да ћемо морати да променимо пољопривреду...


(нису рекли шта ће бити са Јадранским морем и нивоом воде у њему???)

Самим тим, мишљење је неких стручњака, западњаци ГРАБЕ СВОМ СНАГОМ ДА ОД МАЛИХ И СЛАБИХ ОДУЗМУ И ТЕРИТОРИЈУ И СВЕ МОГУЋЕ РЕСУРСЕ ОД РУДНИХ БОГАТСТАВА ПА СВЕ ДО ИЗВОРА ПИТКЕ ВОДЕ, И У СТВАРИ ОВДЕ ПРАВЕ ОДСКОЧНУ ДАСКУ ДА БИ ЗАУЗЕЛИ ТЕРИТОРИЈЕ НАЈВЕЋЕ ЗЕМЉЕ НА СВЕТУ - РУСИЈЕ.

Какво је ваше мишљење, да ли овако постављене тезе имају своје упориште у стварности?

Strasno ko sve moze danas da izda knjigu. Budalastine najobicnije.
 
Какво је ваше мишљење, да ли овако постављене тезе имају своје упориште у стварности?

pa vish, eremita, ima istine u ovome o cemu pises.
ne mogu sada da trazim podatke o tome sta ce i koliko biti poplavljeno i kakva ce klima biti, ali se slazem sa tobom.

samo, treba naglasiti da ce i nerazvijene zemlje podjednako biti ugrozene izdizanjem nivoa mora....i da, i treba povecati period od "par decenija" na neki malo duzi, posto je taj podata k malo dramatizovan :)
 
to sa klimom je predaleko da bi se sad vodilo rachuna o tome.
a i mislim da su to preterivanja. ne verujem da mozhe 40% USA nestati pod vodom za svega nekoliko decenija.
pravi razlozi USA i EU su svakako: shirenje kapitalizma koje se mora vrshiti [to je njegov zakon], mi smo topovska hrana za njih i svakako cje nas iskoristiti ekonomski, zatim politichki i vojno [kao shto sad nagovaraju ukrajince da udju u nato i shalju vojnike u afganistan], a bogami ima i pretenzija ka rusiji, ali i to je jos daleko.
 
samo sto ovo nisu "proroci"....ovakva i slicna predvidjanja su zasnovana na cinjenicama.....

Ja ti govorim sta kazu naucni instituti nabolji na svetu. Malo stvari je za sada sigurno. Postoje i neke vrlo verovatne teorije. U gomili predvidjanja sigurno si i to negde procitao kao i svi mi. Samo treba na to obratiti paznju.
 
Ja ti govorim sta kazu naucni instituti nabolji na svetu. Malo stvari je za sada sigurno. Postoje i neke vrlo verovatne teorije. U gomili predvidjanja sigurno si i to negde procitao kao i svi mi. Samo treba na to obratiti paznju.

pa i ja govorim o tome :)
ali, malo umerenije od eremite i kazem da takva ideja uopste nije suluda kako izgleda u prvom momentu.....
 
SAD kažnjava teritorij bivše juge zbog onoga pajaca Tileta koji se zezao sa njima 35 godina!:D
Počevši od obaranja američkog nenaoružanog aviona na dalje!

Ово је смешно, тај Броз је пре свега њихов човек који је потписао 170 УГОВОРА ШТЕТНИХ ПО СРБИЈУ - објавила др Смиља Аврамов.
 

Back
Top