Ideje za biznis u Srbiji

DMG group.
Necu da kopiram tvoj komentar,procitao sam ga do kraja i veoma pazljivo.
Daj malo obrazlozi ove svoje teze od 1 do 5.Nisam ih bas najbolje razumeo..Pogotovo #1?Pod brojem 2 moguce da je problem u interpunkciji,vjerovatno nedostaju zarezi.
Zbunio si me sa ovim pod #4?Sta ti podrazumjevas pod nekretninom?Da li kuca/stan u kojem se zivi ili poslovni objekat.Da se razumijemo prihod od rente po nekakvoj "vrijednosnoj skali"je na drugom mjestu vrijednosti.Mislim na ostvarivanja dobiti uopste.Na prvom mjestu su prihodi od dividende,zatim dolazi renta,dok je na zadnjem jestu prihod koji se ostvaruje radom za drugog,odnosno zarada od plate.Nedostaju jos par formi ostvarivanja dobiti,navodjenje njih bi odvuklo u drugu temu,udaljavanje od postojece.
 
Pozdrav svima! Da osvezim temu i vratim je na pravi kolosek.

Osnovni rezoni biznisa po meni su:

1. Kapital jednako profit
2. sto veci kapital manji rizik manji profit
3. svaki ulozeni novac bez rada sa profitom od 10% na godisnjem nivou je odlican.
4. sve je bolje od nekretnina, i para u banci. jer su procenti mnogo manji od toga
5. sve sto pisete kao predloge biznisa nisu biznisi, izvinjavam se ako sam nesto preskocio da procitam
to su sve pokusaji da ljudi budu biznismeni i kapitalisti bez ulaganja sto je nemoguce
i pokusaji nezaposlenih da se zaposle

ne zaboravite sto je manje posla, kvalitetniji je izbor zaposlenih tj ne zaposlenih

ne gradite svoj biznis ka tome da radite sve sami, i da familiju zaposaljavate jer ce vam se obiti o glavu
uvek ima ko to bolje da uradi od vas i pri tom jeftinije, a vi uzmite svoj deo

Najveci Problem malih preduzetnika i privatnika u srbiji jesto pokusavaju biznise za koje je potrebno 15 do 20 hiljada eura da rade za 5000e

i misle da je dovoljno naci nesto malo para i uloziti

mala preduzeca, mala proizvodnja, zahtevaju puno rada i isplate se jer posla nema

na solidnoj lokaciji maloprodajna prodavnica i pored velikih marzi moze da donese 500e mesecno profita

sa 2 radnika tj i jos dve plate minimalne ako bih se vi time zadovoljili

i naravno bar 10000e u robi

a vi dodajte kiriju pa procenite sami da li vam se isplati ulaziti u to.

kafane i kafici nisu toliko isplativi, jer postoje restorani i luxuzni lokali koji mogu da ponude bolji proizvod za manje para

jer peru novac.

Gradjevinarstvo je sjajna vrlo profitabilna privredna grana, ali je u srbiji ne isplativo trenutno jer cene nekretnina nisu u dobrom odnosu sa ocekivanim profitima, cenama materijala, prikljucaka i administrativnih obaveza.
vise niko nema poverenju u finansiranje objekata u izgradnji, jer ni jedna firma u srbiji nema i nece da da bakarsku garanciju.
d.o.o. preduzeca su ogranicene odgovornosti to vrlo dobro znate.

naj vaznije je staviti sve na papir, 5 puta proveriti sve temeljna analiza je kljuc uspeha
ako ne umete sami platite neke mlade talente i strucnjake koji su pri tom i vrlo jeftini.

Pod br 1 ja bi stavio:Najveći kapital zdravlje a odmah znanje.Sve ostalo pada u vodu ako nema zdravlje i znanje.Doduše zdravlje ima najmanju cenu a najvišu kad se izgubi.
 
Pozdrav svima! Da osvezim temu i vratim je na pravi kolosek.

Osnovni rezoni biznisa po meni su:

1. Kapital jednako profit
2. sto veci kapital manji rizik manji profit
3. svaki ulozeni novac bez rada sa profitom od 10% na godisnjem nivou je odlican.
4. sve je bolje od nekretnina, i para u banci. jer su procenti mnogo manji od toga
5. sve sto pisete kao predloge biznisa nisu biznisi, izvinjavam se ako sam nesto preskocio da procitam
to su sve pokusaji da ljudi budu biznismeni i kapitalisti bez ulaganja sto je nemoguce
i pokusaji nezaposlenih da se zaposle

ne zaboravite sto je manje posla, kvalitetniji je izbor zaposlenih tj ne zaposlenih

ne gradite svoj biznis ka tome da radite sve sami, i da familiju zaposaljavate jer ce vam se obiti o glavu
uvek ima ko to bolje da uradi od vas i pri tom jeftinije, a vi uzmite svoj deo

Najveci Problem malih preduzetnika i privatnika u srbiji jesto pokusavaju biznise za koje je potrebno 15 do 20 hiljada eura da rade za 5000e

i misle da je dovoljno naci nesto malo para i uloziti

mala preduzeca, mala proizvodnja, zahtevaju puno rada i isplate se jer posla nema

na solidnoj lokaciji maloprodajna prodavnica i pored velikih marzi moze da donese 500e mesecno profita

sa 2 radnika tj i jos dve plate minimalne ako bih se vi time zadovoljili

i naravno bar 10000e u robi

a vi dodajte kiriju pa procenite sami da li vam se isplati ulaziti u to.

kafane i kafici nisu toliko isplativi, jer postoje restorani i luxuzni lokali koji mogu da ponude bolji proizvod za manje para

jer peru novac.

Gradjevinarstvo je sjajna vrlo profitabilna privredna grana, ali je u srbiji ne isplativo trenutno jer cene nekretnina nisu u dobrom odnosu sa ocekivanim profitima, cenama materijala, prikljucaka i administrativnih obaveza.
vise niko nema poverenju u finansiranje objekata u izgradnji, jer ni jedna firma u srbiji nema i nece da da bakarsku garanciju.
d.o.o. preduzeca su ogranicene odgovornosti to vrlo dobro znate.

naj vaznije je staviti sve na papir, 5 puta proveriti sve temeljna analiza je kljuc uspeha
ako ne umete sami platite neke mlade talente i strucnjake koji su pri tom i vrlo jeftini.

:eek: ovo malo smušeno i pobrčkani lončići izgleda :lol:
 
Ја сам овде очекивао идеје о повезивању наших људи у земљи и иностранству ради формирања неких јачих кријумчарских организација, кад оно приче о салашима и старачким домовима за Јапанце..

Kako pronaći ljude u Srbiji da se povežu ili sarađuju sa ovima u inostranstvu? Ima li neki sajt?Jako mi se sviđa sajt "pokreni se za poso"nažalost sa njima je teško uhvatiti kontakt.Ako neko ima neku vezu rado bi častio da me poveže sa njima.
 
Многи незапослени појединци могу живети од производње и извоза воћа,поврћа и лековитог биља.

prc milojka. jesi li probao?

treba ti ulaganje a nije ti zagarantovana prodaja.

plus imas faktor iznenadjenja. u mom kraju je grad totalno sve unistio. padale su ledenice velicine jajeta.
nista zivo nije ostalo.





msm moz ti nesto da zaradis, nije da nije ali je to nesto kao dodatna zarada a imas puno posla oko toga.

ja usput pecem i prodajem dudovu rakiju,prodavao tinkturu od gaveza,kantarionovo ulje itd,itd ali je to onako samo usput
 
Ideja za biznis u Srbiji...
Nazalost na ovu temu ima jako malo konkretnih odgovora, prijatelj po struci farmaceut rmba vec vise od 10 godina i uspeo je da izdvoji nekih 15 hiljada eura i hoce da investira negde, kaze mi "gotovo je, moram da probam sad ili nikad, blizi mi se 40 radicu ceo zivot za 500,600eura max" i eto stalno kad se vidimo vodimo diskusiju na tu temu, ja kao navodno imam iskustva, ali sa tom cifrom ni Soros ne bi znao da mu kaze sta da radi, a narocito u zemlji gde su najprodavaniji proizvodi bomba piva, cigarete i salama od 170dinara po kilu.
Imam i ideje ali potrebno su te pare x20, a to nemamo ni ja ni on.

Ja sam se bavim privatlukom, ali kako ?
1.Ostale su mi neke nekretnine koje rentiram, jedan stambeni, jedan poslovni prostor (dobijam rentu, ne ulazem nista),
2.Uvoz robe sa istoka (klasicna trgovina, ulazem po nabavci, gledam da napravimo sto vecu rabat, rodjaka mi je partner, prodaja ide nekako, zivimo od rabati), nije lose toliko, ali meni se cini da je pitanje trenutka kada ce veliki da nas pojedu.
3.Drzim ugostiteljski objekat po pola sa ortakom. Ulozeno jesam isplatio, imali smo srece da od samog pocetka posao ne ide lose, u Srbiji se izgleda uvek nadje za alkoholisanje i lumpovanje.
4.Najbitnija stavka, doneo sam svotu novca iz inostranstva kada sam se vratio u Srbiju definitivno, pa sam imao odmah da ulozim u stavku 3. i stavku 2. stavka 1. je bila pokrice ako puknem i samim tim mi nisu bile potrebne pare za zivot dok sam ulagao.

Kad sad sagledam, sve je to ipak na neku silu i sve je jako klimavo, iako ja pravim dosta veci novac od neke jace plate u Srbiji, ali bez 1. to ne bilo to i bez 4. to ne bi bilo to, odnosno bez pocetnog kapitala sa rezervom u slucaju propasti, sve je samo mastarija.
I onda ja ne znam sta da kazem coveku koji me pita gde da ulozi 15,20 hiljada(koliko kosta jedan auto inace) nemam pojma, te pare su male, vece su sanse da ce da pukne nego da dobije iz milion razloga, cak iako krene da radi dobro, mozda bi iste te pare imao kao i radnik neke vece komapnije ali sa manje glavobolje.

Zvuci smesno ali svotu od 10 hiljada vam se vise isplati da ulozite u stratesko kladjenje na sport po 1% uloga nego u neki preduzetnicki biznis u Srbiji, zato sto su sanse da puknete na kladionici manje 3x a cak su vece i da dobijete. Nikom ne placate porez, socijalno i zdravstveno, nema troskova komunalije, nema provizija banke, nema inspekcija, nema nicega.
Mozda ovo zvuci kao sprdnja, ali iz slucaja koje vidjam svaki dan, masa malih preduzetnika je stavilo kljuc u bravu u Srbiji narocito u provincijskim mestima.
 
Poslednja izmena:
prc milojka. jesi li probao?

treba ti ulaganje a nije ti zagarantovana prodaja.

plus imas faktor iznenadjenja. u mom kraju je grad totalno sve unistio. padale su ledenice velicine jajeta.
nista zivo nije ostalo.





msm moz ti nesto da zaradis, nije da nije ali je to nesto kao dodatna zarada a imas puno posla oko toga.

ja usput pecem i prodajem dudovu rakiju,prodavao tinkturu od gaveza,kantarionovo ulje itd,itd ali je to onako samo usput

Па пољопривењса јеста неизвесна . То јесте тачно. Али је и трговина акцијама неизвесна. Уз воће, поврће и лекоито Биљњ, додао бијош инзачинско биље, јер неретко, управо ту је највећа зарада. Ко има земљу, неретко се може рећи да већ има шта да уложи. Већ, дакле има земљу и улаже свој рад. Може да се заради и те како. И ја сам кренуо од нуле и радио ко коњ прве три године. Сад већ сасвим другачија ситуација
 
Poslednja izmena:
Danas je opet doslo vreme da samo možeš da prosperiraš u kooperativima ili grupama. Znaci, svako ima neki procenat od nekog zajdničkog biznisa.

To je isto kao pre, kad grupa odlazi u lov da uhvate slona da bi imali meso za zimnicu . Jedan sam ne može slonu ništa.

Ja sam to razumeo ovako i složio bih se donekle sa idejom.

Slično radim i sam jer sviram u orkestru sa nekoliko drugara i uspevamo da opstanemo.
 

Back
Top