Posao, plate u Srbiji

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.102
Danas razmišljam kako sam vise para zarađivala sa 18 godina kad sam radila kao konobarica i na garderobi, nego sa 35 kad imam dvoje dece i radim u "ozbiljnoj" firmi . Dodje mi da se vratim u kafanu i da šljakam, pa makar bez prijave, ali da imam para do kraja meseca, a ne da se kupim već od 15og svaki mesec. Kako vi živite, jel ste više zaradjivali u mladosti ili u kasnijim godinama? Čime se baviti u danasnje vreme, da imas za pristojni život, a ujedno da ne zapostavis porodicu?
 
Radio sam pun radni vek u jednoj firmi i sada sam u penziji.Imao sam dobru platu,a sad imam solidnu penziju.I zena ce ove godine u penziju.Imamo 2 dobra primanja,ali pomazemo i decu,jer njihove plate nisu bas najbolje.
A trebalo bi da je obrnuto :(
Nažalost, države su nam takve.
Kako god, samo da vi penzije dugoooo u zdravlju trošite :)
 
Blago njima, nas nema puno ko da.pomogne tu se sa mojom mamom zajedno borimo , ali ona ima dnevnicu oko 1000 din I nekako se preklapaju. Nismo socijalni slučajevi, daleko bilo, ali sve je to neko spajanje bukvalno od 01og do 01og i ne znam vise sta bih jos mogla da radim, a da ne mogu da budem sa decom dovoljno
 
Katastrofa. Nije Katastrofa što Vi imate finu penziju, nego sto školovane osobe imaju male plate . Ma, uzas bas više, ja doslovno padam u ozbiljan bedak i nekad kad vidim ljude koji imaju malo više, osećam se kao da smo nesposobni, q raspadamo se od posla, decu jedva vidimo u vrtic prvi stižu, zadnji idu kući. Uopste ne umem da igram ovu igru, majke mi.
 
Danas razmišljam kako sam vise para zarađivala sa 18 godina kad sam radila kao konobarica i na garderobi, nego sa 35 kad imam dvoje dece i radim u "ozbiljnoj" firmi . Dodje mi da se vratim u kafanu i da šljakam, pa makar bez prijave, ali da imam para do kraja meseca, a ne da se kupim već od 15og svaki mesec. Kako vi živite, jel ste više zaradjivali u mladosti ili u kasnijim godinama? Čime se baviti u danasnje vreme, da imas za pristojni život, a ujedno da ne zapostavis porodicu?
Ti sabotiras narodni napredak pod AV. Pricas crno i negativno jer si placena od stranih ambasada (svih osim ruske i kineske). Da li te je stid kukati u vremenu progresa i nevidjenog srljanja u napredak? Srbija ne sme da stane!
 
Stos je sto sa 18 godina sto zaradis ostaje tebi ako ne dajes lovu roditeljima, spavas pod roditeljskim krovom i imas troskove na sebe i samoga najboljeg sebe. Ja sam radio bezvezan posao u administraciji jedne gradjevinske firme dok sam studirao i dan danas kazem da sam tad najvise imao za sebe i svoj zivot. Naravno zarada je isla samo meni, moji roditelji su imali dovoljno, mladjem bratu sam kupovao sa vremena na vreme neku garderobu i davao mu deo dzeparca, secam se da sam mu platio i put i boravak na moru u Budvi. Kasnije sam radio placenije i ozbiljnije poslove ali sam imao svoju porodicu i taj novac vise nije bio moj, bio je zajednicki i od njega smo svi ziveli (kao i suprugin novac takodje). I tako je stalno bilo dok su deca zivela sa nama.
Danas, kad su otisli od nas i imaju svoje zivote mi imamo najvise novca za nas dvoje u zivotu, no ne trosi mi se na nista sto me je ranije ispunjavalo, prosao voz sto bi rekli matori. OK, pomazemo i roditelje, one koji su jos u zivotu.
 
Nemate mnogo opcija, ili moraju oba supružnika da rade ili onaj jedan koji radi mora da obezbedi kako zna i ume 220-250 hiljada mesečno za neki iole pristojan život bez trzavica i nervoze kako pregurati do sledećeg prvog u mesecu. Da se razumemo, možda se i ne potroši svaki mesec ta suma, ali kad se uzme u obzir cela godina pa izračuna prosek dobije se baš ovo. I pri tom, uz ovaj budžet se kupuje po pijacama, kvantašima, kod Kineza, a ne u skupim radnjama.
To je danas jako teško i zato mnogi planiraju da napuste zauvek ovaj naš tamni vilajet.
 
Danas razmišljam kako sam vise para zarađivala sa 18 godina kad sam radila kao konobarica i na garderobi, nego sa 35 kad imam dvoje dece i radim u "ozbiljnoj" firmi . Dodje mi da se vratim u kafanu i da šljakam, pa makar bez prijave, ali da imam para do kraja meseca, a ne da se kupim već od 15og svaki mesec. Kako vi živite, jel ste više zaradjivali u mladosti ili u kasnijim godinama? Čime se baviti u danasnje vreme, da imas za pristojni život, a ujedno da ne zapostavis porodicu?
Kod nas ti je: imaš novac, nemaš vremena! Nemaš novca, imaš vremena! Uloži u znanje, ako imaš neku vještinu, pokušaj iskoristiti za dodatnu zaradu, znam, nema previše koristi od ovakvih savjeta, ali to je najbolje što mogu dati iz ove pozicije...
 
Danas razmišljam kako sam vise para zarađivala sa 18 godina kad sam radila kao konobarica i na garderobi, nego sa 35 kad imam dvoje dece i radim u "ozbiljnoj" firmi . Dodje mi da se vratim u kafanu i da šljakam, pa makar bez prijave, ali da imam para do kraja meseca, a ne da se kupim već od 15og svaki mesec. Kako vi živite, jel ste više zaradjivali u mladosti ili u kasnijim godinama? Čime se baviti u danasnje vreme, da imas za pristojni život, a ujedno da ne zapostavis porodicu?
mislim da ti samo deluje tako jer tad nisi davala novac za zivot vec samo za provod i sebe.
 
Nemate mnogo opcija, ili moraju oba supružnika da rade ili onaj jedan koji radi mora da obezbedi kako zna i ume 220-250 hiljada mesečno za neki iole pristojan život bez trzavica i nervoze kako pregurati do sledećeg prvog u mesecu. Da se razumemo, možda se i ne potroši svaki mesec ta suma, ali kad se uzme u obzir cela godina pa izračuna prosek dobije se baš ovo. I pri tom, uz ovaj budžet se kupuje po pijacama, kvantašima, kod Kineza, a ne u skupim radnjama.
To je danas jako teško i zato mnogi planiraju da napuste zauvek ovaj naš tamni vilajet.
Radimo, naravno, oboje, i to sve deluje kao neka pristojna cifra u teoriji, u praksi sve ode na klopu, vrtic I račune. Nešto smo malo sredili po stanu , uložili zadnjih par godina, ali zimovanja bez, letovanje jednom u 4 godine , garderoba polovna i sl, mnogo toga se odreknes da zameni kuhinju, kupiš tus kabinu i sl. Jbt, moj deda kupio stan sa 35, mi se ubism9 za par kvadrata laminata :D mislim, ne pričam ovde samo o sebi, nego o mnogima naših godina.
 
mislim da ti samo deluje tako jer tad nisi davala novac za zivot vec samo za provod i sebe.
Ali ne deluje mi, jer sam za veće zaradjivalq 10-15000 bakšiša vikendom, dnevincu nisam ni računala, klubovi su razbijali , ma i kafići , bilo je para sve do neke 2013-te.. posle je samo stalo. 2009te sam uzimala platu za koju danas radim za 3 dana. Na ondašnje cene. Ko je radio kao ugostitelj u BGu, taj pamti.
 
Stos je sto sa 18 godina sto zaradis ostaje tebi ako ne dajes lovu roditeljima, spavas pod roditeljskim krovom i imas troskove na sebe i samoga najboljeg sebe. Ja sam radio bezvezan posao u administraciji jedne gradjevinske firme dok sam studirao i dan danas kazem da sam tad najvise imao za sebe i svoj zivot. Naravno zarada je isla samo meni, moji roditelji su imali dovoljno, mladjem bratu sam kupovao sa vremena na vreme neku garderobu i davao mu deo dzeparca, secam se da sam mu platio i put i boravak na moru u Budvi. Kasnije sam radio placenije i ozbiljnije poslove ali sam imao svoju porodicu i taj novac vise nije bio moj, bio je zajednicki i od njega smo svi ziveli (kao i suprugin novac takodje). I tako je stalno bilo dok su deca zivela sa nama.
Danas, kad su otisli od nas i imaju svoje zivote mi imamo najvise novca za nas dvoje u zivotu, no ne trosi mi se na nista sto me je ranije ispunjavalo, prosao voz sto bi rekli matori. OK, pomazemo i roditelje, one koji su jos u zivotu.
Ukratko, kad ti je najmiliji i kad ti najviše treba, najmanje ga imaš..
 
Ja sam vrlo rano dostigla prilican uspeh i visoka primanja. Sada vise ne vijam nuzno karijeru niti mi pada na pamet da radim po 12h i da provodim veceri razmisljajuci o poslu. Vise cenim privatan zivot.
Rekla bih da je bilo perioda kada sam kao mladja vise zaradjivala nego sada.
 

Back
Top