I dalje...Nemam pojma... (vol. 2)

Mono, možeš li da mi protumačiš ovaj stih...

1 Timotiju 2:5...''Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, ''

Ovo je omiljen stih Stražarske Kule za ''dokazivanje'' onog da je Bog jedan a da je Isus...Božiji sin...

Mono, ako je Isus čovek a uz to je Božiji sin, da li to znači da je i Bog...čovek..Mono, dobro razmisli o poenti ovog mog pitanja.

Mono, da moža u onom čovek Hristos Isus u onom čovek nije otelotvoren Bog, da bi na zemlji kontaktirao sa ljudima... :think:
 
Mono, možeš li da mi protumačiš ovaj stih...

1 Timotiju 2:5...''Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, ''

Ovo je omiljen stih Stražarske Kule za ''dokazivanje'' onog da je Bog jedan a da je Isus...Božiji sin...

Mono, ako je Isus čovek a uz to je Božiji sin, da li to znači da je i Bog...čovek..Mono, dobro razmisli o poenti ovog mog pitanja.

Mono, da moža u onom čovek Hristos Isus u onom čovek nije otelotvoren Bog, da bi na zemlji kontaktirao sa ljudima... :think:
To je stih iz Biblije.

Jedan je Bog da.

I jedan posrednik Isus Hrist - mesija posrednik izmedju Boga i nas

i sta tu nije jasno?
 
i sta tu nije jasno?
Nije jasno ako je taj jedan covek okupio 12, i 70 ucenika i propovedao im, i poslao ih da propovedaju, i sta znam koliko svedoka, ljudi nahranio itd, ko se posle zalepi da ce naknadno da salje andjela da posreduje u prenosenju laznog otkrivenja, jer na nebu sigurno nije kao mi ovde, a i On sto je bio dok je bio na zemlji - COVEK od krvi i mesa.
GALATIMA 1,8 Ali ako i mi, ili andjeo s neba [OTK. 14,6] javi vam jevandjelje drukčije nego sto vam javismo, anatema da bude!
 
Nije jasno ako je taj jedan covek okupio 12, i 70 ucenika i propovedao im, i poslao ih da propovedaju, i sta znam koliko svedoka, ljudi nahranio itd, ko se posle zalepi da ce naknadno da salje andjela da posreduje u prenosenju laznog otkrivenja, jer na nebu sigurno nije kao mi ovde, a i On sto je bio dok je bio na zemlji - COVEK od krvi i mesa.
GALATIMA 1,8 Ali ako i mi, ili andjeo s neba [OTK. 14,6] javi vam jevandjelje drukčije nego sto vam javismo, anatema da bude!
Jeste nelogicno zato je laz to sto iznosis
 
Jeste nelogicno zato je laz to sto iznosis
lazna je js matematika i ko god vas je vodio od osnivaca, pa nadalje je slagao, a ne ovo sto ja iznosim.- jasno kao dan zaasto ap. Pavle kaze COVEK, nebitno sad Bozji Sin ili Bog, to se vi raspravljate da ne bi videli da pise jedini COVEK-posrednik, a ne posle andjeo-posrednik koga taj covek salje, jer ako je na nebu vise nije covek
 
Poslednja izmena:
To je stih iz Biblije.

Jedan je Bog da.

I jedan posrednik Isus Hrist - mesija posrednik izmedju Boga i nas

i sta tu nije jasno?

Mono, u stihu...

1 Timotiju 2:5...''Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, ''

ne piše mesija. Piše ...čovek...

A šta znači to da je Isus bio čovek ili ti...sin čovečiji...Već dugo godina na mnogim temama u tvojim pamfletima postavljaš ono za Isusa...Božiji sin, Božiji sin...Nisam primetio, da si postavljala pamflete sa onim...Isus je sin čovečiji...Pogledaj ove stihove...

Matej 24:30... ''I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.''

Matej 26:64... ''Reče mu Isus: Ti kaza. Ali ja vam kažem: odsele ćete videti Sina čovečijeg gde sedi s desne strane sile i ide na oblacima nebeskim.''

Marko 8:38... ''Jer ko se postidi mene i mojih reči u rodu ovom preljubotvornom i grešnom, i Sin će se čovečji postideti njega kad dođe u slavi Oca svog s anđelima svetima.''

Luka 17:22...''A učenicima reče: Doći će vreme kad ćete zaželeti da vidite jedan dan Sina čovečijeg, i nećete videti.''

Jovan 1:51... ''I reče mu: Zaista, zaista vam kažem: Odsele ćete videti nebo otvoreno i anđele Božije gde se penju i silaze k Sinu čovečijem.''

Jovan 3:13...'' I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu.''

Matej 16:27... ''Jer će doći Sin čovečiji u slavi Oca svog s anđelima svojim, i tada će se vratiti svakome po delima njegovim.''

pa mi kao prvo, objasni ovo u vezi Natanaila i Isusa....

Jovan 1:50...''Odgovori Natanailo i reče Mu: Ravi! Ti si Sin Božiji, Ti si Car Izrailjev. I reče mu: Zaista, zaista vam kažem: Odsele ćete videti nebo otvoreno i anđele Božije gde se penju i silaze k Sinu čovečijem.''

Zašto li je Isus insistirao na onom...k Sinu čovečijem...

Mono, zašto li je Isus u razgovoru sa Nikodimom insistirao na onom...Sin čovečiji...

Jovan 3:13...'' I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu.''
 
Mono, u stihu...

1 Timotiju 2:5...''Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, ''

ne piše mesija. Piše ...čovek...

A šta znači to da je Isus bio čovek ili ti...sin čovečiji...Već dugo godina na mnogim temama u tvojim pamfletima postavljaš ono za Isusa...Božiji sin, Božiji sin...Nisam primetio, da si postavljala pamflete sa onim...Isus je sin čovečiji...Pogledaj ove stihove...

Matej 24:30... ''I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.''

Matej 26:64... ''Reče mu Isus: Ti kaza. Ali ja vam kažem: odsele ćete videti Sina čovečijeg gde sedi s desne strane sile i ide na oblacima nebeskim.''

Marko 8:38... ''Jer ko se postidi mene i mojih reči u rodu ovom preljubotvornom i grešnom, i Sin će se čovečji postideti njega kad dođe u slavi Oca svog s anđelima svetima.''

Luka 17:22...''A učenicima reče: Doći će vreme kad ćete zaželeti da vidite jedan dan Sina čovečijeg, i nećete videti.''

Jovan 1:51... ''I reče mu: Zaista, zaista vam kažem: Odsele ćete videti nebo otvoreno i anđele Božije gde se penju i silaze k Sinu čovečijem.''

Jovan 3:13...'' I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu.''

Matej 16:27... ''Jer će doći Sin čovečiji u slavi Oca svog s anđelima svojim, i tada će se vratiti svakome po delima njegovim.''

pa mi kao prvo, objasni ovo u vezi Natanaila i Isusa....

Jovan 1:50...''Odgovori Natanailo i reče Mu: Ravi! Ti si Sin Božiji, Ti si Car Izrailjev. I reče mu: Zaista, zaista vam kažem: Odsele ćete videti nebo otvoreno i anđele Božije gde se penju i silaze k Sinu čovečijem.''

Zašto li je Isus insistirao na onom...k Sinu čovečijem...

Mono, zašto li je Isus u razgovoru sa Nikodimom insistirao na onom...Sin čovečiji...

Jovan 3:13...'' I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu.''
Jeste Isus je Bozji Sin.
A isto se naziva i sin covecji jer je bio i u telu.
Zato.

Tako da najbitnije je to Bozji Sin.
 
Mono, ako je Isus kao sin čovečiji čovek, šta je Isus kao sin Božiji...
Mono, ako je Isus u isto vreme i sin čovečiji i sin Božiji, da li to može značiti da je Isus...bogočovek.

Mono, da li je Isus kao Božiji sin ovaploćen Bog u fizičkom telu sa svim božanskim svojstvima...ali i sa svojstvima ljudske prirode po Mariji...

Mono, pažljivo pročitaj ovo...

Titu 2:13... ''Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,''

Nije li Pavle sa onim...i Spasa našeg Isusa Hrista...jasno ukazao na Isusa kao sina čovečijeg. A sa onim velikog Boga, nije li jasno ukazao na Isusa kao sina Božijeg kao Boga...
 
Jeste Isus je Bozji Sin.
A isto se naziva i sin covecji jer je bio i u telu.
Zato.

A u vezi sa tim telom u kojem je bio Isus ima ovo...

1 Timotiju 3:16... ''I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.''

Jovan 1:14..''I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.''

Mono, Mono, teško da ti to možeš shvatiti ili ti konkretnije. Teško da smeš uopšte pokušati da to shvatiš jer bi te JS pod hitno isključili iz svoje organizacije.
 
Tako da najbitnije je to Bozji Sin.

Mono, zašto je Isus uvek insistirao na onom...Sin čovečiji...Pročitaj ovo...

Matej 26:63-64... ''A Isus je ćutao. I poglavar sveštenički odgovarajući reče Mu: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos sin Božji? Reče mu Isus: Ti kaza. Ali ja vam kažem: odsele ćete videti Sina čovečijeg gde sedi s desne strane sile i ide na oblacima nebeskim.''

Zašto li im je kazao ono...ti kaza...

A da...navedi mi nekoliko stihova gde Isus kaže...Ja sam Božiji sin...
 
Jeste Isus je Bozji Sin.

A u ovim stihovima, Isus je naznačen kao....

2 Solunjanima 1:12...'' Da se proslavi ime Gospoda našeg Isusa Hrista u vama i vi u Njemu, po blagodati Boga našeg i Gospoda Isusa Hrista.''

2 Petrova 1:11... ''Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdi Boga našeg i spasa Isusa Hrista:''

1 Korićanima 1:8... ''Koji će vas i utvrditi do samog kraja da budete pravi na dan Gospoda našeg Isusa Hrista.''

1 Solunjanima 5:23... ''I ceo vaš duh i duša i telo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista.''

1 Solunjanima 5:28...'' Blagodat Gospoda našeg Isusa Hrista s vama. Amin.''
 
Ti to bojkotujes forum :)
Nema te nigde osim na temi Nemam pojma, da pokazes kako imas pojma :D

Eneeeeeeeeeee....i ako si me rekla...A u vezi sa tim, ja nemam pojma, na kojim bi to temama trebao da budem.
Nekako ne mogu kao pojedini da na desetak tema onako redom, napišem po neki post i da me posle ne interesuje da li će neko i kako to prokomentarisati.

P.S. Nekako mi se nameće neki osećaj, da me više niko ne voli... :whistling:
 
Eneeeeeeeeeee....i ako si me rekla...A u vezi sa tim, ja nemam pojma, na kojim bi to temama trebao da budem.
Nekako ne mogu kao pojedini da na desetak tema onako redom, napišem po neki post i da me posle ne interesuje da li će neko i kako to prokomentarisati.

P.S. Nekako mi se nameće neki osećaj, da me više niko ne voli... :whistling:
Ma nije da te ne vole nego su oni ti koje bas nesto ne zanima da li ce , ko i kako nesto iskomentarisati
 
Ma nije da te ne vole nego su oni ti koje bas nesto ne zanima da li ce , ko i kako nesto iskomentarisati

Ma ono...da me više niko ne voli...mislio sam na tebe...

A to što si napisala biva nekako tako. A i to biva dodatnim razlogom za ono... zašto me nema na drugim temama.

A osnovni razlog zašto me nema na drugim temama biva okolnost...nemam toliko slobodnog vremena.

Pozdravčić tebi uz jedno... :cmok: uz zanemarivanje onog da me...neko više ne voli...
 
Ma ono...da me više niko ne voli...mislio sam na tebe...

A to što si napisala biva nekako tako. A i to biva dodatnim razlogom za ono... zašto me nema na drugim temama.

A osnovni razlog zašto me nema na drugim temama biva okolnost...nemam toliko slobodnog vremena.

Pozdravčić tebi uz jedno... :cmok: uz zanemarivanje onog da me...neko više ne voli...
a znas da si ti meni uvek bio i ostao drug ovde :zag:
radim nocne smene pa nemam ni ja puno vremena
od foruma se ne zivi :D
 
a znas da si ti meni uvek bio i ostao drug ovde :zag:
radim nocne smene pa nemam ni ja puno vremena
od foruma se ne zivi :D

Evo za tebe nešto iz Biblije...

1 Korićanima 13:1-2... ''Ako jezike čovečije i anđeoske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveči. I ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu veru da i gore premeštam, a ljubavi nemam, ništa sam.''

A na okolnost tih stihova, siguran sam da se na tebe ne može odnositi ono...ništa sam.
 
Da li je hula tvrditi da je Bozji Sin - Isus Bog bolje se to pitaj.

A da, po jedinoj pravoj religiji JS, hula je na Isusa, verovanje da je Isus Bog. I zbog toga Bog priznaje samo religiju JS....

JS su jedna jedina prava religija koju Bog priznaje

a sve druge će biti...uništene...

znak da je kraj blizu je pad religije... tj unistenje svih osim prave

Mono, na osnovu čega tvrdiš da Bog priznaje samo jednu jedinu religiju, religiju Jehovinih Svedoka...
 
A da, po jedinoj pravoj religiji JS, hula je na Isusa, verovanje da je Isus Bog. I zbog toga Bog priznaje samo religiju JS....



a sve druge će biti...uništene...



Mono, na osnovu čega tvrdiš da Bog priznaje samo jednu jedinu religiju, religiju Jehovinih Svedoka...
Bog priznaje samo JS jer samo JS veruju kako je u Bibliji
da je Bog jedan JHVH
i da je Isus Hrist Bozji Sin.
 
Evo za tebe nešto iz Biblije...

1 Korićanima 13:1-2... ''Ako jezike čovečije i anđeoske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveči. I ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu veru da i gore premeštam, a ljubavi nemam, ništa sam.''

A na okolnost tih stihova, siguran sam da se na tebe ne može odnositi ono...ništa sam.
:heart:
 
Bog priznaje samo JS jer samo JS veruju kako je u Bibliji
da je Bog jedan JHVH
i da je Isus Hrist Bozji Sin.

Predoči mi neki dokaz za tu tvrdnju, da Bog priznaje samo JS...

A u vezi sa onim...i da je Isus Hrist Bozji Sin...nije valjda da sve druge, one ''krive'' religije, negiraju Isusa kao Sina Božijeg...

Mono, da li Bog zna kako su JS promenili, recimo ovo, što on kaza...

Jevrejima 1:8... '' A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog''

Po Bibliji JS to glasi ovako...

8 А за Сина каже: „Бог је твој престо у сву вечност+ и жезло твог краљевства+ жезло је честитости.+

Na izvornom grčkom, to glasi ovako...

8 Πρὸς δὲ τὸν Υἱόν θρόνος σου Θεὸς εἰς τὸν αἰῶνα τοῦ αἰῶνος καὶ ῥάβδος τῆς εὐθύτητος ῥάβδος τῆς βασιλείας σου*

Pogledaj malo i prevode na engleski...Jevrejima 1:8...
 

Back
Top