Hvala na prijem u Forum krstarica.

Зашто си приступио њима ?

Где си рођен, шта си по народности,
приближи нам мало свој пут до Цркве Исуса Христа и светаца последњих дана.
Rođen sam u Srbiji u mestu Brusu. Do ove crkve sam došao traganjemi ispitivanjem. 80tih sam iztraživao razne crkve da bi našao onakvu crkvu kakva se po mom mišljenju opisuje u novom zavetu. Tako sam godinama kasnije naleteo i na ovu. Bio sam naravno skeptičan kao i ranije. Jedino čega sam tada bio siguran to je bilo da sam znao da je Biblija istinita, jer sam je čitao i osetio Božanski uticaj u njoj. Tako sam isto proverio i Mormonovu knjigu o kojoj je ova crkva puno svedočila. Čitao sam i nju i osetio isti Duh kao i onaj dok sam čitao Bibliju, tako sam bio siguran da je taj zapis bio istinit. To je bio razlog što sam se priljnučio ovoj verskoj zajednici.
 
Rođen sam u Srbiji u mestu Brusu. Do ove crkve sam došao traganjemi ispitivanjem. 80tih sam iztraživao razne crkve da bi našao onakvu crkvu kakva se po mom mišljenju opisuje u novom zavetu. Tako sam godinama kasnije naleteo i na ovu. Bio sam naravno skeptičan kao i ranije. Jedino čega sam tada bio siguran to je bilo da sam znao da je Biblija istinita, jer sam je čitao i osetio Božanski uticaj u njoj. Tako sam isto proverio i Mormonovu knjigu o kojoj je ova crkva puno svedočila. Čitao sam i nju i osetio isti Duh kao i onaj dok sam čitao Bibliju, tako sam bio siguran da je taj zapis bio istinit. To je bio razlog što sam se priljnučio ovoj verskoj zajednici.

Верујем ти на реч (нисам никакав стручњак) да је та црква једна добра организација
и пре свега хришћанска.

Али како си изашао на крај са чињеницом да су остали Срби у СПЦу ?
Да ли те је то кочило, да ли ти данас смета ?

Иначе толику слободу избора коју ти сада показујеш
имају само прави Срби.

Они чине нешто из љубави, а не из контре.
 
Hvala na prijem u Forum krstarica. Nešto malo o meni. Bavim se već nekoliko godina religijom, a naročito hrišćanstvom, radi moje vere u Isusa Hrista, ali i radi hobija jer volim jevanđelje Isusa Hrista. Nadam se da ću ovde mnogo čega naučiti od vas i da ćemo moći da govorimo o našim ličnim iskustvima, povezanim sa Isusom Hristom.
Добро дошао на форум.
Желим ти добар боравак.

Позивам те да посетиоцима овог форума у теми Размена верске литературе допринесеш тако што ћеш поделити литературу у електронском формату из религије у коју си се уписао.
 
Добро дошао на форум.
Желим ти добар боравак.

Позивам те да посетиоцима овог форума у теми Размена верске литературе допринесеш тако што ћеш поделити литературу у електронском формату из религије у коју си се уписао.
U redu. Poslaću vam Mormonovu knjigu druge knjige koji su kanon naših svetih pisma pored Biblije na Srpskom jeziku u PDF formatu.

https://media.ldscdn.org/pdf/lds-scriptures/book-of-mormon/book-of-mormon-59012-srp.pdf


https://media.ldscdn.org/pdf/lds-sc...ovenants/doctrine-and-covenants-33569-srp.pdf


https://media.ldscdn.org/pdf/lds-sc...reat-price/pearl-of-great-price-30952-srp.pdf
 
Верујем ти на реч (нисам никакав стручњак) да је та црква једна добра организација
и пре свега хришћанска.

Али како си изашао на крај са чињеницом да су остали Срби у СПЦу ?
Да ли те је то кочило, да ли ти данас смета ?

Иначе толику слободу избора коју ти сада показујеш
имају само прави Срби.

Они чине нешто из љубави, а не из контре.
Нисам никаве велике поровлеме имао ради тога, осим појединаца којима је то сметало, јер нису разумели зашто. Али деценијама касније људи су приметили да смо и даље нормални људи. Мени лично СПЦ не смета. Фанатика има наравно свугде, али они су у мањини. Ми као црква залажемо се увек за добре међурелигијске односе. Увек се нађу неки који сматрају да морају да пишу нешто против нас, али ми то по традицији не чинимо са другима.
 
dobrodosao.

Ja sam u par navrata prilazila mormonima jer su prepoznatljivi po finom izgledu urednosti i ljubaznosti.
Jeli,a kako ti to prilazis,jel moze par detalja ?
I lepo sam razgovarala sa njima.
....a nisi ih odma poslala psihijatru ili mozda na kontrolu dioptrije ? :D
To je za pohvalu,sto jest jest. :mrgreen:
 
Jeli,a kako ti to prilazis,jel moze par detalja ?

....a nisi ih odma poslala psihijatru ili mozda na kontrolu dioptrije ? :D
To je za pohvalu,sto jest jest. :mrgreen:
kao sto bilo kome pridjem kada propovedam sa pozdravom
sto bi
tebi sam preporucila psihologa ne psihijatra
evo i ovo sto povecavas ova slova
pa ponavljas pitanja stalno itd

evo posto znam dobro psihologiju
ne mozes ocekivati da neko odgovori kako ti ocekujes i trebas biti zadovoljan sto te neko udostojio odgovora
takodje sta ti znaci to ponavljanje pitanja
ako neko nece da odgovori ili ce odgovoriti kasnije to je njihova stvar ne tvoja :aha:

lepo sam ti rekla da to tvoje ponavljanje sa povecanim slovima deluje agresivno i samo odbija
 
Poslednja izmena:

Back
Top