Nada u vaskrsenje

To znaci da zivot je vecan...
sta drugo

vecan zivot nam zavisi od Boga i Bog moze nas zivot podrzavati u vecnosti

Sada nije tako jer smo genetski nesavrseni pa umiremo
a kad abudemo savrseni necemo umirati

takodje Bog ima moc da nas vrati u zivot - uskrsne i onda nam da vecni zivot i to na Zemlji
Ali šta bih ja radio večno u životu.. ?
Tako strašna pomisao.
Večni život.
To je više beg od zaprećene religijaške kazne zvane Pakao, pa makar i u večni život. U strahu, niko neće razmatrati šta znači "večni život". Samo beg.

Znaš li šta znači 10 godina, šta znači 100 godina, šta hiljadu
šta milion godina ? Pa onda samo dodaješ nule na jedinicu. 😁
Čovek na Zemlji ima svoj vek trajanja, sasvim je to dovoljno, ma kako se nama činilo nepravedno ili pravedno.
E sad, kao što reče, Ego ljudima stvara problem jer misli da mora da traje večno.
Zašto je jedino čovek toliko proklet da poseduje Ego od svih živih bića, to ne zna ni sam čovek.
 
ne znam..nekad gledam životinje oko sebe..naročito kućne ljubimce......da li i oni mogu da zadobiju večni život? ako je to privilegija samo ljudi onda je to nepravda......a šta ako je naša ideja o večnom životu samo naša gordost i potreba za smislom dok smo mi Bogu možda jednako nebitni kao nama mravi ili neki drugi insekti....
Pa pazi, i životinje i bubašvabe imaju u sebi nešto što pokreće njihovo telo, to je energija/svest, svi smo limitirani našim mozgom kako ćemo interpretirati ovu realnost. Kao što ti ne možeš da vidiš druge dimenzije i frekvencije koje su oko tebe i vidiš ono što ti mozak i ostala čula dopuštaju, tako i druge životinje isto vide. Bilo šta što je živo i hoda ovom zemljom, kada mu umre fizičko telo ta energija u njemu nastavlja dalje, jer energija ne može biti uništena. Nije na nekom da dobije večni život, život nema početak ni kraj.
Ti ego svugde trpas
svako normalan vidi u kakvom svetu zivimo
Sa svetom i svim neživim je sve ok, ljudi su kancer ove planete, ego je najveći problem. Kao što ti veruješ bilbiji i misliš da je to istina, tako svaki čovek brani svoja neka ubeđenja i gine za njih a i tera druga ljudska bića da mu se povinuju, tako je nastala tvoja religija.

"Život po svojoj prirodi večan"
Šta bi to moglo značiti 🤔?
Drugim rečima postoji neki vid reinkarnacije. Neko obnavljanje, ciklično kretanje, vrtimo se u začaranom krugu..

Možda najbolje prekinuti taj krug, otići u više dimenzije postojanja.
Znači da nema ni početak a ni kraj, ovo je samo faza, fizičko telo umire ali ti ne. Postoji reinkarnacija, ovde smo da bi naučili i transcendovali u više dimenzije svesti.
Kako ga lepo srocio ave justin
Ако Христос не уста – узалуд вера наша (1 Кор.15,14), узалуд наука, узалуд философија, узалуд страдања, узалуд – сав живот.
Pogrešno si interpretirala, isus nikada nije rekao da će se vratiti, već hrist. Hrist je drevna reč i postoji mnogo pre isusa, hrist znači viša svest. Dolazak više svesti, ljudi će se probuditi i svest će otići na viši nivo. Ali teško jer je prosečan IQ čoveka 80 pa se još veruje u bilbiju i imaginarnim bogovima/religijama, a ne veruje se sebi i sopstvenoj unutrašnjosti.
Ali šta bih ja radio večno u životu.. ?
Tako strašna pomisao.
Večni život.
To je više beg od zaprećene religijaške kazne zvane Pakao, pa makar i u večni život. U strahu, niko neće razmatrati šta znači "večni život". Samo beg.

Znaš li šta znači 10 godina, šta znači 100 godina, šta hiljadu
šta milion godina ? Pa onda samo dodaješ nule na jedinicu. 😁
Čovek na Zemlji ima svoj vek trajanja, sasvim je to dovoljno, ma kako se nama činilo nepravedno ili pravedno.
E sad, kao što reče, Ego ljudima stvara problem jer misli da mora da traje večno.
Zašto je jedino čovek toliko proklet da poseduje Ego od svih živih bića, to ne zna ni sam čovek.
Šta bi radio? Pa eto izabrao si ovozemaljsko telo i iskušavaš trenutno ovozemaljski život :D
Ego i jeste najveći problem i postoji jer ti misliš da imaš identitet koji ceo život braniš, braniš iluziju. Mi smo svesna bića, barem u biti, 99% ljudi je nesvesno i evo posmatraj samo sebe danas, posmatraj o čemu razmišljaš, videćeš da ti um skače i čeprka po prošlosti ili razmišlja o budućnosti, i skoro nikad je u sadašnjem trenutku gde jedino i možemo biti svesni, zato je um destruktivan i zato se vode ratovi i ljudi nemaju leba da jedu. Budi posmatrač svog uma i upravo taj posmatrač je čista svest i ono pravo.
 
Потврда да ће и наша тела васкрснути овде на земљи јесте Христово Васкрсење из мртвих. Тајну бесмртости људских тела већ овде доказују и мошти светитеља, које су нетрулеживе, не својом силом или балзамовањем, него силом коју им Сам Бог даје. Зато су оне чудотворне, јер у њиме присуствује чудотворна сила Духа Светога.
 
Ali šta bih ja radio večno u životu.. ?
Tako strašna pomisao.
Večni život.
To je više beg od zaprećene religijaške kazne zvane Pakao, pa makar i u večni život. U strahu, niko neće razmatrati šta znači "večni život". Samo beg.

Znaš li šta znači 10 godina, šta znači 100 godina, šta hiljadu
šta milion godina ? Pa onda samo dodaješ nule na jedinicu. 😁
Čovek na Zemlji ima svoj vek trajanja, sasvim je to dovoljno, ma kako se nama činilo nepravedno ili pravedno.
E sad, kao što reče, Ego ljudima stvara problem jer misli da mora da traje večno.
Zašto je jedino čovek toliko proklet da poseduje Ego od svih živih bića, to ne zna ni sam čovek.
Hajdemo testirati ovu tvoju tvrdnju:
Daj mi iskreno reci koliko godina ti dosta da gledas svoju decu odrasla dovoljno da bi bila mlada a da ipak vise ne stare ni oni a ni ti ???
Koliko b i ti bilo dosta,kad ces reci "e vise necu da gledam svoju decu,prekipelo mi" ?
Naravno,nije lose uzeti u obzir mogucnost da vecnost moze biti i neograniceni pristup nebu sto ce reci otvoreni kosmicki horizont bez ikakvih granica koje se mogu jednostavno posecivati...?

Dakle koliko mnogo bi ti bilo dosta u jednoj takvoj mogucnosti ?
 
Poslednja izmena:
Postoje cudesna obecanja u Bibliji o tome da Bog nama ljudima nudi vecni zivot kroz uskrsnuce.

Уједанпут, у тренућу ока у последњој труби; јер ће затрубити и мртви ће устати нераспадљиви

53. Јер ово распадљиво треба да се обуче у нераспадљивост, и ово смртно да се обуче у бесмртност.



54. А кад се ово распадљиво обуче у нераспадљивост и ово се смртно обуче у бесмртност, онда ће се збити она реч што је написана: Победа прождре смрт.


Не дивите се овоме, јер иде час у који ће сви који су у гробовима чути глас Сина Божијег,

Kada se apostol Pavle pojavio pred kraljem Agripom, govorio je o nadi u vaskrsenje i rekao:

Шта? Зар ви мислите да се не може веровати да Бог мртве подиже.

Ovo.pitanje se moze postaviti svima nama.

Zasto bi se vama cinilo neverovatnim da Bog vaskrsava mrtve?
Samo iskreno.
700 milijardi ljudskih dusa lezi pod nama u zemlji ............niko nije vaskrsao.
Tako ce biti i sa buducih 1000 milijardi.............
A uskrsnuce u nekom drugom svetu (nebeskom ili ovozemaljskom paralelnom svetu) nije ni za koga interesantno jer to nije svet na koji smo navikli i u koji smo se ugradili.
 
700 milijardi ljudskih dusa lezi pod nama u zemlji ............niko nije vaskrsao.
Tako ce biti i sa buducih 1000 milijardi.............
A uskrsnuce u nekom drugom svetu (nebeskom ili ovozemaljskom paralelnom svetu) nije ni za koga interesantno jer to nije svet na koji smo navikli i u koji smo se ugradili.
Okle tebi ta vera da ce biti ovog neba i zemlje jos miljardu godina
 
Okle tebi ta vera da ce biti ovog neba i zemlje jos miljardu godina
ne bre milijardu godina vec 1000 milijardi ljudi proci ce kroz ovaj svet........ako je za ovih 700 mrd trebalo 2 miliona godina, za sledecih 1000 milijardi trebace samo par stotina hiljada godina.

A zemlja ce , kakva-takva, sigurno opstati jos milijarde godina.......samo je pitanje dal ce na njoj biti zivog organizma.
 
ne bre milijardu godina vec 1000 milijardi ljudi proci ce kroz ovaj svet........ako je za ovih 700 mrd trebalo 2 miliona godina, za sledecih 1000 milijardi trebace samo par stotina hiljada godina.

A zemlja ce , kakva-takva, sigurno opstati jos milijarde godina.......samo je pitanje dal ce na njoj biti zivog organizma.
Aha iljadu milijardu ljudi i onda se dosete takvi matematicari nevernici da istrebe narod do milijarde.Eto okle stuze ta ideja o zlatnoj milijardi.
 
ne bre milijardu godina vec 1000 milijardi ljudi proci ce kroz ovaj svet........ako je za ovih 700 mrd trebalo 2 miliona godina, za sledecih 1000 milijardi trebace samo par stotina hiljada godina.

A zemlja ce , kakva-takva, sigurno opstati jos milijarde godina.......samo je pitanje dal ce na njoj biti zivog organizma.
čim nađemo početak i kraj svemira, znaćemo i starost zemlje.

ali od tog posla nema ništa
 

Back
Top