Patrijarh Porfirije na Cveti krstio 36 dece u Ripnju

Religija je strašna stvar. Zamisli rodiš se u muslimanskoj porodici i oni ti odseku deo polnog organa samo zato jer i komšije tako rade pa šta će da kaže svet ako samo tvoja piša nije osakaćena :think:
Pameti bez, religija te upropasti za život :sad2:
Cuti, mogli smo i na to naleteti rodjenjem.
posle kazu bog napravio svet kako treba a neko te secka jos kao bebu
Ovi nasi su jos i dobri

Ćuti ne kvari. U primirju smo cela dva dana. :lol:

Hoće li neko od pravoslavnih da mi objasni ovo za burence?
Ja sam praktikovao potapanje u buretu kada sam bio u manastiru, sipa se sveta voda i tri puta se covek ceo pogruzi ....to je bila hladna voda sa izvora direktno, nikada mi nista nije falilo ....a moj duhovnik je tu obavljao i krstenja potapanjem u buretu, a kada se padne Bogojavljenje onda se sipa ta voda i isto se izvrsi potapanje kazu da je tada bas velika blagodat.

Ja sam praktikovao potapanje u buretu kada sam bio u manastiru, sipa se sveta voda i tri puta se covek ceo pogruzi ....to je bila hladna voda sa izvora direktno, nikada mi nista nije falilo ....a moj duhovnik je tu obavljao i krstenja potapanjem u buretu, a kada se padne Bogojavljenje onda se sipa ta voda i isto se izvrsi potapanje kazu da je tada bas velika blagodat.
Nisam prisustvovala krštenjima u manastirima i grupnim krštenjima
pa znači zato prvi put burence vidim. Eto, rešena misterija.. :lol:

Samo do sada nisam videla takvo krštenje, pa me je zanimalo zašto. Mada
na snimku vidim da ih je krstio na šest različitih načina, što govori da nije ni
bitno do koje mere se neko u vodu potopio.
Тако постоји већ вековима и уобичајено је. Углавном постоји у манастирима данас.
Крштење у реци је још лепше.
Свако крштење је исто, било обливањем или поливањем.

Тако постоји већ вековима и уобичајено је. Углавном постоји у манастирима данас.
Крштење у реци је још лепше.
Свако крштење је исто, било обливањем или поливањем.
Mislila sam da je postupak sa vodom uvek isti. Ali mi je ovako još bolje.
Bez robovanja formi, već se smisao u suštini samoj.
Tako mi sada zvuči i onaj biblijski primer. Eno vode i krštenje može da
se obavi. Šta je dostupno, tako.

Mislila sam da je postupak sa vodom uvek isti. Ali mi je ovako još bolje.
Bez robovanja formi, već se smisao u suštini samoj.
Tako mi sada zvuči i onaj biblijski primer. Eno vode i krštenje može da
se obavi. Šta je dostupno, tako.
Имаш и крштење шкропљењем за болесне.
Некад се знао ред, бабице су крштавале децу у случају да су деца у животној опасности па се не може звати свештеник. Сад се то некако заборавило.

Back