Hrvatska: Sa evrom došla poskupljenja, reagovao Plenković

Cijene su otisle u zrak a place jadne i bjedne ostale uvik iste,koliko ih ima a da ne dobiju place ihhhh,samo svi sute boje se otkaza.Hrana je uzasno poskupila,kruh ostisao u nebo,jedan obicni Kroasan preko noci je poskupio za 5kn,,brasno,ulje,sapuni,ma sve je poslo gore nisu majkemi moje normalni,ako je to tako krenulo gore,onda bi trebale i place da idu da se moze koliko toliko normalno ziviti....
 
zagreb-hrvatska.jpg

ZAGREB -
Prvog radnog dana nakon uvođenja evra u Hrvatskoj je došlo do niza poskupljenja, prenose hrvatski mediji.
Zbog toga je premijer Andrej Plenković sazvao sastanak s nadležnim ministrima i inspekcijskim vlastima.

On je u poruci na Tviteru naveo da je sazvao sastanak s nadležnim ministrima i predstavnicima Poreske uprave, Carinske uprave i Državnog inspektorata vezano za daljnje aktivnosti kako bi zaštitili potrošače od neopravdanog dizanja cena.
"Uvođenje evra nije razlog za povećanje cena roba i usluga", poručio je Plenković.

Na sastanku Plenkovića s ministrima i šefovima Poreske uprave, Carinske uprave i Državnog inspektorata, dogovoreno je da ministar privrede Davor Filipović pozove na sastanak predstavnike trgovačkih lanaca.
https://rtv.rs/sr_lat/region/hrvatska-sa-evrom-dosla-poskupljenja-reagovao-plenkovic_1405076.html
**************************************************
Усрећили се са Евром!
A mi sa DM još od devedesetih...

Ko se seća jer dinar ikad bio važniji od deviza? Osamdesetih možda?

To što ne plaćamo u eurima ne znači da se skoro svaka roba ili usluga određuje sa kursom istog tog eura, kojem je kurs stabilan iz političkih razloga. Da smo stvarno ekonomski tigar zar ne bi trebao i dinar biti jači u odnosu na euro? Skoro isti je od kako smo čuli da smo ekonomski tigar...

Mada, suština je da dinar nigde više nije platežno sredstvo osim u granicama Srbije...

Zanimljivo da su Kosovu dozvolili Euro a nije opšte priznata država kao npr Montenegro...
 
Cijene su otisle u zrak a place jadne i bjedne ostale uvik iste,koliko ih ima a da ne dobiju place ihhhh,samo svi sute boje se otkaza.Hrana je uzasno poskupila,kruh ostisao u nebo,jedan obicni Kroasan preko noci je poskupio za 5kn,,brasno,ulje,sapuni,ma sve je poslo gore nisu majkemi moje normalni,ako je to tako krenulo gore,onda bi trebale i place da idu da se moze koliko toliko normalno ziviti....
BUdi srećan da nije otišlo 5eur preko noći...

Pardon sretna..
 
Cijene su otisle u zrak a place jadne i bjedne ostale uvik iste,koliko ih ima a da ne dobiju place ihhhh,samo svi sute boje se otkaza.Hrana je uzasno poskupila,kruh ostisao u nebo,jedan obicni Kroasan preko noci je poskupio za 5kn,,brasno,ulje,sapuni,ma sve je poslo gore nisu majkemi moje normalni,ako je to tako krenulo gore,onda bi trebale i place da idu da se moze koliko toliko normalno ziviti....
Pa ne znam. One cijene koje ja vidim i nisu tak otišle. Ono što je otišlo nećemo više kupovati, npr. Palmolive sapun dok ne spuste cijene. Kod "mene" (mislim na trgovine u koje ja zalazom) je kruh ostao isti, brašno i ulje pojeftinili...
 
zagreb-hrvatska.jpg

ZAGREB -
Prvog radnog dana nakon uvođenja evra u Hrvatskoj je došlo do niza poskupljenja, prenose hrvatski mediji.
Zbog toga je premijer Andrej Plenković sazvao sastanak s nadležnim ministrima i inspekcijskim vlastima.

On je u poruci na Tviteru naveo da je sazvao sastanak s nadležnim ministrima i predstavnicima Poreske uprave, Carinske uprave i Državnog inspektorata vezano za daljnje aktivnosti kako bi zaštitili potrošače od neopravdanog dizanja cena.
"Uvođenje evra nije razlog za povećanje cena roba i usluga", poručio je Plenković.

Na sastanku Plenkovića s ministrima i šefovima Poreske uprave, Carinske uprave i Državnog inspektorata, dogovoreno je da ministar privrede Davor Filipović pozove na sastanak predstavnike trgovačkih lanaca.
https://rtv.rs/sr_lat/region/hrvatska-sa-evrom-dosla-poskupljenja-reagovao-plenkovic_1405076.html
**************************************************
Усрећили се са Евром!
ldp%20srbiji%20se%20zuri.jpg
 
Najjadnije je količina likovanja.
Da komšiji crkne krava.

Ubiće vas to ultradesničarstvo.
Zapravo, već ste time doveli Srbiju do toga da je jedna od najjadnijih zemalja Evrope.
Jadno.

Hrvatskoj i svim ljudima koji tamo žive, želim od srca da se stabilizuju cene i da može normalno da se živi.
Bitno da se vi razumete u "Krupniji Kapital" & "Slobodarsko Trćište"
Od 2000-2008 (a 2003-će MMF morao da reaguje za ekonomske pizdarije) sjebaste nesjebično.
Svaka čast!
 
Nisu iste cijene u Zg ili Dubrovniku,Splitu ili Zadru.Svaki grad ima drugacije cijenu,malo ludo ali istinito.Ma mogu da rade sto god hoce,recimo kod mene je kruh struca od 800g stigla na 15kn,sad zbroji ako ih ima u kuci 4 ili 5 koliko im treba svakog dana kruha.A place bjeda
Cijene jesu iste i u Zagrebu, Dubrovniku, Splitu, Zadru, Osijeku, Varaždinu... Govorim o cijenama u trgovačkim centrima, ne o cijenama u kafićima i privatnim pekarama.
Kod mene je kuh od 650g, rezani, pakirani, bio 9kn (1.2€). Danas sam ga platio 7.38kn (0.98€). Na akciji je.
Četvero nas je u obitelji i većinom nam bude po 2 dana.
 
Prelazak na evro manje - vise dobar je. Sam ulazak i pre neku godinu predsedavanje Unijom je bilo nesto sjajno. Nije sjajno i nema koristi radnik Konzuma, ali ovamo sveukupno gledano kao zemlju sirotog Balkana je uz Sloveniju najviše uspela od raspada. To treba poštovati. Oni su svojim građanima dali odrešene ruke, a nama su sa nasima ruke vezane od Zlobe do danas i ostace jos ko zna koliko dugo.
 
Prelazak na evro manje - vise dobar je. Sam ulazak i pre neku godinu predsedavanje Unijom je bilo nesto sjajno. Nije sjajno i nema koristi radnik Konzuma, ali ovamo sveukupno gledano kao zemlju sirotog Balkana je uz Sloveniju najviše uspela od raspada. To treba poštovati. Oni su svojim građanima dali odrešene ruke, a nama su sa nasima ruke vezane od Zlobe do danas i ostace jos ko zna koliko dugo.
Ако су ти ,,руке везане'' овде, одмах пређи код њих да ти их одреше. Што дангубиш и поред толике памети.
ПС: познајем пуно људи који никада нису грдили своју државу или своју фирму у којој су зарађивали свој хлеб. Такве људе треба ценити и поштовати.
Они који то раде (грде) јесу људи без морала и у суштини без поштења. Њима нема помоћи!
 

Vlada predstavila mjere: Trgovcima idu inspekcije, poreznici…​

Obvezuju se svi poslovni subjekti i drugi koji su povisili cijene roba i usluga da revidiraju cijene sukladno temeljnim načelima prava i zakona i to na način da najviše cijene budu određene na dan 31. 12...
https://n1info.hr/vijesti/ministar-filipovic-predstavlja-mjere-za-zabranu-neopravdana-poskupljenja/

E pa tako. Uzimali su pomoć koju je davala vlada, i uzimaju i dalje povlaštenu cijenu energije, vlada je smanjila PDV (ali se to skoro i nije osjetilo na cijenama). Ako ćete povećati cijene ostati ćete bez potpora.
I neka kažu koji su to troškovi porasli u noći sa 31.12./01.01.? 🤔
 
Ако су ти ,,руке везане'' овде, одмах пређи код њих да ти их одреше. Што дангубиш и поред толике памети.
ПС: познајем пуно људи који никада нису грдили своју државу или своју фирму у којој су зарађивали свој хлеб. Такве људе треба ценити и поштовати.
Они који то раде (грде) јесу људи без морала и у суштини без поштења. Њима нема помоћи!
Vezane u smislu viza i ostalih peripetija da odes preko da radis makar sezonski.
 
I tako nakon skoro 3 mjeseca od uvođenja eura u Hrvatsku možemo reći da nema ništa od katastrofe koju su neki ovdje priželjkivali. Čak po nekim pokazateljima ispada da je euro pozitivno utjecao na Hrvatsku jer sve zemlje koje nisu u eurozoni imaju višu inflaciju od Hrvatske, pa čak i Poljska, a poljski premijer je plašio Poljake uvođenjem eura u Hrvatsku, a sad u Poljskoj veća inflacija nego u Hrvatskoj (Pol 17.2% - Hrv 12.0%).
https://hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/inflacija-u-veljaci-oslabila-treci-mjesec-zaredom-72964
https://hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/inflacija-u-eurozoni-i-eu-blago-popustila-u-veljaci-72966
 
Cijene jesu iste i u Zagrebu, Dubrovniku, Splitu, Zadru, Osijeku, Varaždinu... Govorim o cijenama u trgovačkim centrima, ne o cijenama u kafićima i privatnim pekarama.
Kod mene je kuh od 650g, rezani, pakirani, bio 9kn (1.2€). Danas sam ga platio 7.38kn (0.98€). Na akciji je.
Četvero nas je u obitelji i većinom nam bude po 2 dana.
Nemoj me molim te zajebavati taj isti kruh je kod mene 14kn pa nisam luda znam kad ga kupujem koliko mi naplati,i nekidan ti je bilo na tv-u da je najskuplji grad,,, Zadar to nisi cuo sigurno,,, kad se vrtilo na Dnevniku u 19h.
 
I tako nakon skoro 3 mjeseca od uvođenja eura u Hrvatsku možemo reći da nema ništa od katastrofe koju su neki ovdje priželjkivali. Čak po nekim pokazateljima ispada da je euro pozitivno utjecao na Hrvatsku jer sve zemlje koje nisu u eurozoni imaju višu inflaciju od Hrvatske, pa čak i Poljska, a poljski premijer je plašio Poljake uvođenjem eura u Hrvatsku, a sad u Poljskoj veća inflacija nego u Hrvatskoj (Pol 17.2% - Hrv 12.0%).
https://hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/inflacija-u-veljaci-oslabila-treci-mjesec-zaredom-72964
https://hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/inflacija-u-eurozoni-i-eu-blago-popustila-u-veljaci-72966
Ti si na teskim drogama,daj Bogati skini te roze naocale,o cemu ti baljezgas,,,,pa zar ne vidis da je sve poslo u 3 pm od kad se makla kuna,place ostale iste a cijene otisle u 3pm,,,,pa stigli smo na samu propast,jedva rezije se mogu platiti koliko su primanja losa,pogledaj cijene po trgovinama obicna hebena Milkina cokolada je 35kn,a ista ta cokolada je u Njemackoj do 10kn,Jaja otisla gore,sad toboze da ce spustiti nesto lazu narod stoka....
 
Ma sve se treba da spuste od Jaja,do pašte,Riža,Ulja,Braŝna,Šamponi,Sapuni.I onda nam kazu da se Hrvati najmanje peru,pa hebem ti mater digli na jedan hebeni sapun 5kn,sampon najeftiniji 30 a da drugo ne nabrajan,pa znam da neke curice ne idu u skolu jer nemaju za Uloške pa nije li to za Bogu plakati....I onda lazu da nam je dobro,daleko smo mi od dobroga
 
zagreb-hrvatska.jpg

ZAGREB -
Prvog radnog dana nakon uvođenja evra u Hrvatskoj je došlo do niza poskupljenja, prenose hrvatski mediji.
Zbog toga je premijer Andrej Plenković sazvao sastanak s nadležnim ministrima i inspekcijskim vlastima.

On je u poruci na Tviteru naveo da je sazvao sastanak s nadležnim ministrima i predstavnicima Poreske uprave, Carinske uprave i Državnog inspektorata vezano za daljnje aktivnosti kako bi zaštitili potrošače od neopravdanog dizanja cena.
"Uvođenje evra nije razlog za povećanje cena roba i usluga", poručio je Plenković.

Na sastanku Plenkovića s ministrima i šefovima Poreske uprave, Carinske uprave i Državnog inspektorata, dogovoreno je da ministar privrede Davor Filipović pozove na sastanak predstavnike trgovačkih lanaca.
https://rtv.rs/sr_lat/region/hrvatska-sa-evrom-dosla-poskupljenja-reagovao-plenkovic_1405076.html
**************************************************
Усрећили се са Евром!
Propast Hrvatske je pocela njezinom samostalnoscu. Tko moze uopce slusati lazi zadnje 32 godine? Sve je gore i gore. Beskicmenjacima je odlicno.
 

Back
Top