Vracam se kao penzioner u Srbiju

Vracam se kao penzioner iz Australije ( posle 30 g ) u Srbiju ali ne kao starosni penzioner ( imam 64 g ). Pitanje je kako da dobijem zdravstveno osiguranje u Srbiji ?
Hvala svima , Zoran
Minimum radnog staza u Srbiji je 15 godina na osnovu kog dobijate zdravstveno osiguranje tako da vam preostaju samo privatni lekari. I ja sam u istoj situaciji jer sam u Srbiji radio "samo" 14 godina i 10 meseci. Pravo na dokup staza ne postoji.
 
Vracam se kao penzioner iz Australije ( posle 30 g ) u Srbiju ali ne kao starosni penzioner ( imam 64 g ). Pitanje je kako da dobijem zdravstveno osiguranje u Srbiji ?
Hvala svima , Zoran

Ono što znam, to je da osiguravajuće kuće daju mogućnost dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja, što je dobro za one koji bi da imaju neku sigurnost, ako već nemaju uslove za državno zdravstveno osiguranje.
Uostalom, ovde to državno zdravstveno osiguranje i ne služi ne znam čemu (osim da nam od plate i penzije redovno uzimaju novac za isto), a kada zatreba medicinska pomoć, svodi se na odlaske kod privatnika...
 
Ono što znam, to je da osiguravajuće kuće daju mogućnost dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja, što je dobro za one koji bi da imaju neku sigurnost, ako već nemaju uslove za državno zdravstveno osiguranje.
Uostalom, ovde to zdravstveno osiguranje i ne služi ne znam čemu (osim da nam od plate i penzije redovno uzimaju novac za isto), a kada zatreba medicinska pomoć, svodi se na odlaske kod privatnika...
Bas to,primice ga kao hitan slucaj ne do bog bez knjizice
 
Pola pomrlo a ostali su preko i ne pada im na pamet da se vracaju. Iskreno, bili bi me i sramota i da pitam jer mi je penzija dovoljno dobra.
Onda otvori preduzetničku firmu na svoje ime, odradiš još ta dva meseca, koliko ti nedostaje i dobiješ zdravstvenu knjižicu... koja ti ničemu neće služiti, jer ćeš za sve ići kod privatnika. :)
 
Minimum radnog staza u Srbiji je 15 godina na osnovu kog dobijate zdravstveno osiguranje tako da vam preostaju samo privatni lekari. I ja sam u istoj situaciji jer sam u Srbiji radio "samo" 14 godina i 10 meseci. Pravo na dokup staza ne postoji.

По твојој логици, у Србији скоро нико не би имао здравствено осигурање (да је тачно оно што си написао), а истина је да у Србији сви имају здравствено осигурање.
 

Back
Top