Hrvatska: Sa evrom došla poskupljenja, reagovao Plenković

Cijene jesu iste i u Zagrebu, Dubrovniku, Splitu, Zadru, Osijeku, Varaždinu... Govorim o cijenama u trgovačkim centrima, ne o cijenama u kafićima i privatnim pekarama.
Kod mene je kuh od 650g, rezani, pakirani, bio 9kn (1.2€). Danas sam ga platio 7.38kn (0.98€). Na akciji je.
Četvero nas je u obitelji i većinom nam bude po 2 dana.
Nije to bas tocno. Neki dan sam bio u sopingu i najjeftinija jaja su bila 2,5 eura. popodne taj dan sam pricao s frendicom iz Rovinja i kaze mi da kod njih nema ispod 3 eura.

Slusamo ih komsijski, u stereo izdanju.
Mene nemoc ubija.
 
Sto smo 'samostalniji i EU' (ili tezimo), sve smo nemocniji.
Rijec da smo samostalni se moze pronaci samo u rijecniku. Ne mogu nista pisati za Srbiju jer ne zivim u njoj samo mogu napisati sta dalje od EU. Nismo proglasili bankrot, ali kako nam ide cini mi se da ocemo. Moje misljenje je da zivimo na balonima. EU je koliko vidim odnio masu radnika van. Cijena svega se dize i da place prate sve to jos bi i bilo OK, ali frula.
U Hrvatskoj mogu biti zadovoljni samo desnicari, njihove, familije i beskicmeni sebicnjaci.
 
Nemoj me molim te zajebavati taj isti kruh je kod mene 14kn pa nisam luda znam kad ga kupujem koliko mi naplati,i nekidan ti je bilo na tv-u da je najskuplji grad,,, Zadar to nisi cuo sigurno,,, kad se vrtilo na Dnevniku u 19h.
Pa zašto kupuješ kruh od 14kn? Imaš jeftinije, a ti plati 14kn kad želiš. Evo ja sam kruh jučer platio 0.99€.
IMG_20230322_173545.jpg
 
Pa zašto kupuješ kruh od 14kn? Imaš jeftinije, a ti plati 14kn kad želiš. Evo ja sam kruh jučer platio 0.99€.
Pogledajte prilog 1314619
Ja ne mogu da tebe shvatim,kako da kupim jeftiniji kruh ako je najeftiniji taj od 14kn,sto tu ne kuzis,zar bi trebala da idem u drugi grad 60 kilometara po jeftiniji kruh..Da trazim hocu li sto jeftinije da nadem.....
 
Ti si na teskim drogama,daj Bogati skini te roze naocale,o cemu ti baljezgas,,,,pa zar ne vidis da je sve poslo u 3 pm od kad se makla kuna,place ostale iste a cijene otisle u 3pm,,,,pa stigli smo na samu propast,jedva rezije se mogu platiti koliko su primanja losa,pogledaj cijene po trgovinama obicna hebena Milkina cokolada je 35kn,a ista ta cokolada je u Njemackoj do 10kn,Jaja otisla gore,sad toboze da ce spustiti nesto lazu narod stoka....
Halo, ma o čemu ti lupetaš? Nije ti euro kriv za poskupljenja. Bila bi vjerojatno i veća da nema eura. Poskupljenja su većinom zbog loše politike i pohlepe trgovaca, proizvođača i uvoznika. Našeg mentaliteta, gdje ako si privatnik, misliš da si Bog i moraš imati sve odmah.
Evo prosječna plaća je za 12/2022 bila 1045€, sad za 01/2023 je 1094€. Ali prosječna plaća je beskoristan podatak koji ne govori skoro pa ništa, služi samo za hvaljenje vladajućih. Puno bitniji podatak je medijalna plaća. Ona je za 12/2022 bila 877€, a za 01/2023 je 930€. Minimalna plaća je otišla gore sa 497€ na 554€. Plaće su išle gore, režije su manje/više iste, iako jesu nešto rasle (govorim za sebe).
Milka? Ne znam na koju misliš, ali evo kupi na akciji kad bude, ako pričaš o ovoj velikoj od 270-300g za 3.98€. Kupi neku drugu, kupi Kraš, Kandit, Zvečevo, što je jeftinije i na akciji. Radi kao što svi radimo.
 
Ja ne mogu da tebe shvatim,kako da kupim jeftiniji kruh ako je najeftiniji taj od 14kn,sto tu ne kuzis,zar bi trebala da idem u drugi grad 60 kilometara po jeftiniji kruh..Da trazim hocu li sto jeftinije da nadem.....
U Zadru da nema jeftiniji kruh od 14kn? Oprosti, ali to mi je jako teško povjerovati. Pa ima Konzum, Kaufland, Plodine, Tommy, Lidl... Ako si baš u gradu.
Screenshot_2023-03-22-18-06-07-062.jpg

Screenshot_2023-03-22-18-07-47-599.jpg
 
Nije to bas tocno. Neki dan sam bio u sopingu i najjeftinija jaja su bila 2,5 eura. popodne taj dan sam pricao s frendicom iz Rovinja i kaze mi da kod njih nema ispod 3 eura.


Mene nemoc ubija.
Pa evo imaš jaja u Kauflandu 10 kom za 1.89€. u Konzumu 10 kom za 2.35€. u Eurospinu 18kom za 3.89€...
 
Slusaj, ona hoce da te navede da joj kupis i odneses hleb.
Načekala bi se. Do Zadra imam oko 300km. Ne kužim, ako je baš u Zadru. Ako je negdje u nekom malom mjestu, onda mi je razumljivije, ali baš u samom gradu, da nema, to ne shvaćam. Gdje je problem, zar je tako teško otići u neku drugi trgovinu gdje je jeftinije? Ako je baš u gradu. 🤔
 
Načekala bi se. Do Zadra imam oko 300km. Ne kužim, ako je baš u Zadru. Ako je negdje u nekom malom mjestu, onda mi je razumljivije, ali baš u samom gradu, da nema, to ne shvaćam. Gdje je problem, zar je tako teško otići u neku drugi trgovinu gdje je jeftinije? Ako je baš u gradu. 🤔
Pa mogao si skuziti da nisam baš u centru grada, da jesam sigurno ima vecer izbora
Ako ti kažem koliko je kod mene struca kruha i najjeftinija da druge nema onda si mogao skuziti da sam pokraj grada negdi a ne u centru grada.
Strasan si ubio me Bog ako nisi
 
Rijec da smo samostalni se moze pronaci samo u rijecniku. Ne mogu nista pisati za Srbiju jer ne zivim u njoj samo mogu napisati sta dalje od EU. Nismo proglasili bankrot, ali kako nam ide cini mi se da ocemo. Moje misljenje je da zivimo na balonima. EU je koliko vidim odnio masu radnika van. Cijena svega se dize i da place prate sve to jos bi i bilo OK, ali frula.
U Hrvatskoj mogu biti zadovoljni samo desnicari, njihove, familije i beskicmeni sebicnjaci.
Oprosti, ali mislim da pretjeruješ i dramatiziraš. Daleko smo od bankrota. Ali da bi situacija mogla biti bolja, bi. A u ovu situaciju u kojoj jesmo, smo se doveli isključivo sami. Nije nas EU dovela u ovu situaciju. Bili bi u puno goroj situaciji bez EU. Pa pogledaj tko nam je na vlasti i što rade. Koliko nam ministara završava u zatvoru, bivši premijer, pa ljudi opet glasaju za iste. Ne znam da li bi sa drugima bilo bolje, ali ne kužim kako ljudi mogu biti takve ovce. Treba izaći na izbore i glasati, jer samo tako može doći do promjene, a ne ostati doma. Jer HDZ-ovci idu na izbore jer moraju. Moraju izaći da bi zadržali vlast. Oni ne mogu dobiti više glasova nego što dobiju. A oporba mora potaknuti ljude da izađu na izbore i glasaju i promjene vlast.
 
Pa mogao si skuziti da nisam baš u centru grada, da jesam sigurno ima vecer izbora
Ako ti kažem koliko je kod mene struca kruha i najjeftinija da druge nema onda si mogao skuziti da sam pokraj grada negdi a ne u centru grada.
Strasan si ubio me Bog ako nisi
Pa dobro, ali spominjala si baš Zadar, pa sam mislio da si baš u samom gradu. U redu, onda mi je razumljivo, još pogotovo ako si na otoku. Da, to je onda problematično. Ali ti si napisala da nema, ja sam samo rekao da ima jeftinije, tamo gdje ima veći izbor. Ali tako je svugdje, uvijek je skuplje gdje nema izbora, gdje je monopol. ☹️
Evo, ispričavam se što nisam odmah skužio o čemu se radi.
 
Oprosti, ali mislim da pretjeruješ i dramatiziraš. Daleko smo od bankrota. Ali da bi situacija mogla biti bolja, bi. A u ovu situaciju u kojoj jesmo, smo se doveli isključivo sami. Nije nas EU dovela u ovu situaciju. Bili bi u puno goroj situaciji bez EU. Pa pogledaj tko nam je na vlasti i što rade. Koliko nam ministara završava u zatvoru, bivši premijer, pa ljudi opet glasaju za iste. Ne znam da li bi sa drugima bilo bolje, ali ne kužim kako ljudi mogu biti takve ovce. Treba izaći na izbore i glasati, jer samo tako može doći do promjene, a ne ostati doma. Jer HDZ-ovci idu na izbore jer moraju. Moraju izaći da bi zadržali vlast. Oni ne mogu dobiti više glasova nego što dobiju. A oporba mora potaknuti ljude da izađu na izbore i glasaju i promjene vlast.
Bolje da nista ne pisem.
 
Pa evo imaš jaja u Kauflandu 10 kom za 1.89€. u Konzumu 10 kom za 2.35€. u Eurospinu 18kom za 3.89€...
Ajde se malo stalozi i ne gledaj samo sa svoje strane. Nemam prilike kao ti i to je prvo. Kada pricas ili pises pokusas saznat nesto o sugovorniku da bi razgovor tekao lakse. To sta ti pises za Kaufland i Eurospin stoji. Hocu li ja iz Gorskog kotra ici u Rijeku da bi kupovao na akciji.? Ne sjecam se sada, ali jaja sam platio 2,50 eura u Lidlu ili Konzumu neki dan.
Da li je tebi normalno da ljudi kupuju na akcijama? Kakvo je to drustvo koje mora non stop gledat kataloge ako ce proc jeftinije? Gubi li se s time vrijeme i da li bi se moglo primjerice nesto drugo napraviti, a ne gledati kataloge?
Kada sam na moru onda imam vise izbora.
Rade cu jesti govna i biti samostalan nego jesti tortu i imati okovratnik. To je moj stav i tako i zivim. Imam srecu da imam dosta bolji standard od vecine stanovnika ove lijepe nase.
 
Poslednja izmena:
Oni ne mogu dobiti više glasova nego što dobiju. A oporba mora potaknuti ljude da izađu na izbore i glasaju i promjene vlast.
E vidiš, tu istu grešku pravi i opozicija kod nas.
Većina ljudi koja ne izlazi na izbore su za vlast, pristalice opozicije izlaze u ogromnom procentu, ne može opozicija
da mobiliše svoje pristalice u večem procentu, moraju da pridobiju pristalice vladajuće stranke ili one neodlučne.
Normalnim ljudima treba razlog da glasaju drugačije, a ako se program opozicije sastoji samo od pljuvanja vlasti,
mogu da privuku samo one nesposobne, kojima ne može niko da pomogne, čak ni kad bi švabe došle na vlast.
Ali ono što uvek pali na Balkanu, to je:
-Ako nemaš nikakav program, idi na kartu nacionalizma i izmišljaj skandale i afere.
Kod vas je to čak i šovinizam, ovde ipak nije tako ekstremno.
 
E vidiš, tu istu grešku pravi i opozicija kod nas.
Većina ljudi koja ne izlazi na izbore su za vlast, pristalice opozicije izlaze u ogromnom procentu, ne može opozicija
da mobiliše svoje pristalice u večem procentu, moraju da pridobiju pristalice vladajuće stranke ili one neodlučne.
Normalnim ljudima treba razlog da glasaju drugačije, a ako se program opozicije sastoji samo od pljuvanja vlasti,
mogu da privuku samo one nesposobne, kojima ne može niko da pomogne, čak ni kad bi švabe došle na vlast.
Ali ono što uvek pali na Balkanu, to je:
-Ako nemaš nikakav program, idi na kartu nacionalizma i izmišljaj skandale i afere.
Kod vas je to čak i šovinizam, ovde ipak nije tako ekstremno.
Pa sa svim se mogu složiti osim sa ovom zadnjom rečenicom. Ne znam, iskreno, ja taj šovinizam ne vidim. Jednostavno, Hrvatska je dio EU i sve ciljeve je ispunila. Ne kažem da nema nekih budala, ima ih svugdje, ali kod nas nema stranaka koje govore o 'hrvatskom svijetu", stranaka koje se baziraju na širenju Hrvatske, nema političara koji su sudjelovali u ratu, kao kod vas (Vučić, Šešelj). Nas muče isti problemi kao i ostale države EU.
 
Ajde se malo stalozi i ne gledaj samo sa svoje strane. Nemam prilike kao ti i to je prvo. Kada pricas ili pises pokusas saznat nesto o sugovorniku da bi razgovor tekao lakse. To sta ti pises za Kaufland i Eurospin stoji. Hocu li ja iz Gorskog kotra ici u Rijeku da bi kupovao na akciji.? Ne sjecam se sada, ali jaja sam platio 2,50 eura u Lidlu ili Konzumu neki dan.
Da li je tebi normalno da ljudi kupuju na akcijama? Kakvo je to drustvo koje mora non stop gledat kataloge ako ce proc jeftinije? Gubi li se s time vrijeme i da li bi se moglo primjerice nesto drugo napraviti, a ne gledati kataloge?
Kada sam na moru onda imam vise izbora.
Rade cu jesti govna i biti samostalan nego jesti tortu i imati okovratnik. To je moj stav i tako i zivim. Imam srecu da imam dosta bolji standard od vecine stanovnika ove lijepe nase.
Pa dobro, ali ne kužim, možeš otići jednom, dvaput mjesečno do Rijeke u nabavku, pod uvjetom da imaš auto, i kupiti stvari koje trebaš. 3-4 kartona mlijeka, konzerve, meso za zamrzivač, neke stvari koje mogu stajati, što ja znam. Mislim svatko ima neka svoja pravila, ja kažem što bih ja napravio da nisam u gradu. Ali OK, to sam ja, svatko zna svoje i radi onako kako misli da je najbolje za njega.
 
Pa sa svim se mogu složiti osim sa ovom zadnjom rečenicom. Ne znam, iskreno, ja taj šovinizam ne vidim.
Pa ne pričam ja o hrvatskom narodu, nego o ekstremima (koji nisu baš toliko minorni).
Npr, kod nas bi neki Tompson pevao bez publike (ako uopšte), kod vas nije tako.
U Ukrajini i Hrvatskoj jedino u Evropi možeš da vidiš nacistički pozdrav i to javno.
 
Pa ne pričam ja o hrvatskom narodu, nego o ekstremima (koji nisu baš toliko minorni).
Npr, kod nas bi neki Tompson pevao bez publike (ako uopšte), kod vas nije tako.
U Ukrajini i Hrvatskoj jedino u Evropi možeš da vidiš nacistički pozdrav i to javno.
To misliš na Thompsonove koncerte? Da se tamo vidi? Ma to je ništa, lokalno. Tamo će dignuti ruku i nakon toga 2/3 njih će otići na cajke. Nakon toga će opet pomisliti na to na sljedećem koncertu. To su beznačajne gluposti.
Ja ti govorim da kod nas nema nacionalističkih stranaka koje govore o velikoj Hrvatskoj, širenju granica. HSP-a nema više nigdje niti bilo kakvih desnih stranaka, jer takva politika među Hrvatima ne prolazi, propala je. Dok kod vas toga ima na pretek i to je glavna misao kod vas. U tome je razlika između vas i nas.
 
Pa ne pričam ja o hrvatskom narodu, nego o ekstremima (koji nisu baš toliko minorni).
Npr, kod nas bi neki Tompson pevao bez publike (ako uopšte), kod vas nije tako.
U Ukrajini i Hrvatskoj jedino u Evropi možeš da vidiš nacistički pozdrav i to javno.
To misliš na Thompsonove koncerte? Da se tamo vidi? Ma to je ništa, lokalno. Tamo će dignuti ruku i nakon toga 2/3 njih će otići na cajke. Nakon toga će opet pomisliti na to na sljedećem koncertu. To su beznačajne gluposti.
Ja ti govorim da kod nas nema nacionalističkih stranaka koje govore o velikoj Hrvatskoj, širenju granica. HSP-a nema više nigdje niti bilo kakvih desnih stranaka, jer takva politika među Hrvatima ne prolazi, propala je. Dok kod vas toga ima na pretek i to je glavna misao kod vas. U tome je razlika između vas i nas.
Svako brani svoje. Gdje je tu kriticki osvrt?
Mislim da bi se ipak sva trojica trebala vratiti na temu o poslupljenjima.

Obicnom covjeku jos ako pri tome ima obitelj i nije stambeno situiran je za plakat. Moje misljenje.
 
Ja ti govorim da kod nas nema nacionalističkih stranaka koje govore o velikoj Hrvatskoj, širenju granica. HSP-a nema više nigdje niti bilo kakvih desnih stranaka, jer takva politika među Hrvatima ne prolazi, propala je. Dok kod vas toga ima na pretek i to je glavna misao kod vas. U tome je razlika između vas i nas.
Hehehe.
Oćeš opet da se svađamo?
Kakva velika Hrvatska?
Pa nikad niste bili veći nego sada.

Pusti to.
Bio je u nedelju u emisiji SAT prilog o Rimcu i Neveri.
Gledam onu zver od auta i kako mu elektronika reguliše ponašanje u krivini, oduševim se.
Onda gledam Rimca, skroz normalan, simpatičan lik.
Čak sam bio malo i ponosan na njega.
 
Hehehe.
Oćeš opet da se svađamo?
Kakva velika Hrvatska?
Pa nikad niste bili veći nego sada.

Pusti to.
Bio je u nedelju u emisiji SAT prilog o Rimcu i Neveri.
Gledam onu zver od auta i kako mu elektronika reguliše ponašanje u krivini, oduševim se.
Onda gledam Rimca, skroz normalan, simpatičan lik.
Čak sam bio malo i ponosan na njega.
Pa upravo ti to govorim. Nema velike Hrvatske. To nikoga u Hrvatskoj ne zanima. Mi smo sve svoje ciljeve ostvarili. Nas zanima ekonomija, bolji život, bolji standard. Ne zanimaju nas ratovi, širenje teritorija, šovinizam. To je prošlost. Budućnost, bolji život, to nas zanima. Borba sad s ovom inflacijom, povećanje plaća, standarda...
 
Rijec da smo samostalni se moze pronaci samo u rijecniku. Ne mogu nista pisati za Srbiju jer ne zivim u njoj samo mogu napisati sta dalje od EU. Nismo proglasili bankrot, ali kako nam ide cini mi se da ocemo. Moje misljenje je da zivimo na balonima. EU je koliko vidim odnio masu radnika van. Cijena svega se dize i da place prate sve to jos bi i bilo OK, ali frula.
U Hrvatskoj mogu biti zadovoljni samo desnicari, njihove, familije i beskicmeni sebicnjaci.
Kao da zivis.
 

Back
Top