Honda povlači preko 750.000 vozila u SAD kako bi popravila neispravan senzor vazdušnih jastuka

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.792
DETROIT (AP) — Honda povlači više od tri četvrtine miliona vozila u SAD jer neispravan senzor može prouzrokovati da se vazdušni jastuci suvozača naduvaju kada ne bi trebalo.

Opoziv obuhvata određene modele Honda Pilot, Accord, Civic sedan, HR-V i Odissei od 2020. do 2022. godine, kao i 2020. Fit i Civic Coupe. Takođe su uključeni i hečbek Civic iz 2021. i 2022., Civic Tipe R i Insight 2021. i CR-V, CR-V hibrid 2020. i 2021. godine, pasoš, Ridgeline i Accord hibrid.

Pogođeni modeli luksuznog brenda Acura uključuju 2020. i 2022. MDX, 2020. do 2022. RDX i 2020. i 2021. TLX.

1707241198478.png


Znači samo Honda, i to ne svi modeli, u zadnjih 3-4 godine i vidi koliko automobila? A gde je Tojota i masa američkih i evropskih. Kolika se lova tu vrti? Evo zavrte mi se u glavi pri pomisli.
 
DETROIT (AP) — Honda povlači više od tri četvrtine miliona vozila u SAD jer neispravan senzor može prouzrokovati da se vazdušni jastuci suvozača naduvaju kada ne bi trebalo.

То не може да се поправи нигде сем у светој земљи Јапану.
То је толико моћна компанија и поштена, видиш ти како они враћају возила преко океана,
да не повреде америчког дупеглавца, пардон човека.

Морам да купим следећа кола од њих, стварно су моћни.
 
То не може да се поправи нигде сем у светој земљи Јапану.
То је толико моћна компанија и поштена, видиш ти како они враћају возила преко океана,
да не повреде америчког дупеглавца, пардон човека.

Морам да купим следећа кола од њих, стварно су моћни.
ne mogu da se zakunem, ali mislim da oni prave neke Tojote i u Americi i Kanadi?
 
ne mogu da se zakunem, ali mislim da oni prave neke Tojote i u Americi i Kanadi?
Pises o Hondama a ne o Toyotama, odakle Toyota u prici?
Hoonda/Acura ima 8 fabrika na severnoamerickom kontinentu, 7 u USA i 1 u Canadi. Tako da se zabrinuto Srblje ne brine da ce Honda biti u gubitku saljuci automobile nazad u Japan i opet ga vracajuci preko okeana u USA/Canadu. Uostalom to niko normalan ne bi radio, automobili se na takve popravke usotalom ni ne "povlace" u fabrike gde su sklopljeni nego u ovlascene servise. Ne znam kako nekome moze pasti na pamet da ce neko da vraca stotine hiljada automobila u fabrike.

Toyota inace ima preko 10 fabrika u USA gde sklapa svoje modele, svi ostali veci proizvodjaci takodje.
 
zabrinuto Srblje ne brine da ce Honda biti u gubitku saljuci automobile nazad u Japan i opet ga vracajuci preko okeana u USA/Canadu.

Ма какви, где је ту губитак ? :huh:

Uostalom to niko normalan ne bi radio,

И ја сам тако мислио ...

automobili se na takve popravke usotalom ni ne "povlace" u fabrike gde su sklopljeni nego u ovlascene servise.

Аааа ...

Ne znam kako nekome moze pasti na pamet da ce neko da vraca stotine hiljada automobila u fabrike.

Јаооо, каква грешка ! :roll:
 
Honda, Tojota, isti q :)
zezam se. Imao sam nekoliko primera obe sorte. Dobri su.
Ali, Tojotin Leksus je drmatično bolji od Hondine Akjure
U cemu? Mislim Lexus vs Acura? Sto se kvaliteta izrade tice tu su negde (postoje liste pozudanosti automobilskih brendova ali nije drasticna razlika u kvarovima, to je nekih par procenata razlike), tehnoloski su tu negde, dizajn kako se kome svidja (meni licno i jedan i drugi imaju dosadan izgled), tu su negde i po cenama u klasi... znaci, ko sta preferira, to mu je verovatno izbor.

Lexusa nikad nisam vozio, Toyotu jesam a kazu ljudi da nije nikakva dramaticna razlika izmedju njih u klasi sem u kvalitetu izrade. Acuru MDX vozi moja supruga, 3.5 litra a nemam iskustva ni na Hondi pa da znam da li je i koliko bolja Acura.
 
U cemu? Mislim Lexus vs Acura? Sto se kvaliteta izrade tice tu su negde (postoje liste pozudanosti automobilskih brendova ali nije drasticna razlika u kvarovima, to je nekih par procenata razlike), tehnoloski su tu negde, dizajn kako se kome svidja (meni licno i jedan i drugi imaju dosadan izgled), tu su negde i po cenama u klasi... znaci, ko sta preferira, to mu je verovatno izbor.

Lexusa nikad nisam vozio, Toyotu jesam a kazu ljudi da nije nikakva dramaticna razlika izmedju njih u klasi sem u kvalitetu izrade. Acuru MDX vozi moja supruga, 3.5 litra a nemam iskustva ni na Hondi pa da znam da li je i koliko bolja Acura.
Probao sam nekoliko puta Akjure i drastično su ispod mog očekivanja. Leksus je luksuzna varijanta Tojote i jedino Land Cruiser može da dodje blizu Leksusu, ali mu fali dosta luksuznih opcija.
 
Ма какви, где је ту губитак ? :huh:



И ја сам тако мислио ...



Аааа ...



Јаооо, каква грешка ! :roll:
Troskovi transporta USA-Japan-USA (a u USA od i do lokacije kupca) bi bili brat bratu 2500-3000 us$... za popravku vrednu 200 $, pomnozi razliku izmedju tih troskova sa par stotina hiljada automobila i Honda moze da stavlja kljuc u bravu.

Pre skoro 10-tak godina je VW imao veliku aferu sa laziranjem izduvnih gasova, u USA je ta poravka (dodavali su se koliko se secam neki filteri i neka dzidza midze) kostala oko 2000$, placali su je naravno oni prevarenim kupcima, no imali su srece u S.Americi nije bilo tako mnogo dizelasa, to ovde uglavnom koriste bolidi (em zagadjuju, em imaju tromiji automobi, em ima probleme sa mrazom, em je dizel poprilicno skuplji od benzina) ali su zato pukli na kaznama desetine milijardi $. Popravka se obavljala u ovlascenim servisima VW-a.
 
Probao sam nekoliko puta Akjure i drastično su ispod mog očekivanja. Leksus je luksuzna varijanta Tojote i jedino Land Cruiser može da dodje blizu Leksusu, ali mu fali dosta luksuznih opcija.
Sine, sta si ti? Diler automobila kad ih tako menjas?

Nemam pojma, neko merilo je cena, oni su po ceni u istoj klasi a ovde se niko ne zakopcava na ledjima pa da mu ubalis mecku u dzaku za istu kintu. Uostalom, prodaja Lexusa u USA vec 4 godine zaredom pada a Acure raste, verovatno kupci ovde nemaju misljenje kao ti.
 
Sine, sta si ti? Diler automobila kad ih tako menjas?

Nemam pojma, neko merilo je cena, oni su po ceni u istoj klasi a ovde se niko ne zakopcava na ledjima pa da mu ubalis mecku u dzaku za istu kintu. Uostalom, prodaja Lexusa u USA vec 4 godine zaredom pada a Acure raste, verovatno kupci ovde nemaju misljenje kao ti.
Ne znam šta trenutno privlači mušterije u SAD. cenim da ima veze sa hibridnim vozilima.
 
Troskovi transporta USA-Japan-USA (a u USA od i do lokacije kupca) bi bili brat bratu 2500-3000 us$... za popravku vrednu 200 $, pomnozi razliku izmedju tih troskova sa par stotina hiljada automobila i Honda moze da stavlja kljuc u bravu.

Pre skoro 10-tak godina je VW imao veliku aferu sa laziranjem izduvnih gasova, u USA je ta poravka (dodavali su se koliko se secam neki filteri i neka dzidza midze) kostala oko 2000$, placali su je naravno oni prevarenim kupcima, no imali su srece u S.Americi nije bilo tako mnogo dizelasa, to ovde uglavnom koriste bolidi (em zagadjuju, em imaju tromiji automobi, em ima probleme sa mrazom, em je dizel poprilicno skuplji od benzina) ali su zato pukli na kaznama desetine milijardi $. Popravka se obavljala u ovlascenim servisima VW-a.

Ma шта је то 750 момића аутића,
то ће на десетке танкерчића да превезе очас послића ...

Мислим, шта је за Хонду ?!
Ништа !

Зато ћу ја да купим њихово возило (имао сам ЦБ500),
е сад бих могао нека количица.

Богата је то фирма и поштена.
Ко то не разуме, нека погледа како од шале превезу цео Београд аутића преко океанчића.
 
Ma шта је то 750 момића аутића,
то ће на десетке танкерчића да превезе очас послића ...

Мислим, шта је за Хонду ?!
Ништа !

Зато ћу ја да купим њихово возило (имао сам ЦБ500),
е сад бих могао нека количица.

Богата је то фирма и поштена.
Ко то не разуме, нека погледа како од шале превезу цео Београд аутића преко океанчића.
Jedan brod preveze 500-1000 automobila preko oleana, to je 750-1500 voznji u jednom pravcu i isto toliko u suprotnom, plus svi kamioni ili vozovi koji bi vozili sa zapadne obale USA do mesta gde zivi kupac kome se popravlja taj automobil. Koliko to uopste kosta?
Da ne kazem da bi neki kupac koji je danas predao automobil njegov automobil dobio za 5-6 meseci zbog logistickih problema i za to vreme bi mu Honda morala placati rent-a-car ili dati zamensko vozilo. Vidis li kolosalnu glupost u celoj toj logici?
 
Ne znam šta trenutno privlači mušterije u SAD. cenim da ima veze sa hibridnim vozilima.
U USA se trenutno proda isto hybrida i totalnih EV, po 1,2 miliona u 2023. Sa tim da udeo EV raste u odnosu na hybride, hybridi su pre 3 godine bili 2-3 puta prodavaniji od EV. Najveci udeo u hybridima je imala/ima Toyota, medju EV ne, pa je razumljivo da se i oni prebacuju na proizvodju EV iako njihov shef kaze da EV nemaju buducnost (sto bih voleo da se z.ay.e.bu kao onomad Nokia sa androidom pa da ih za 15-20 godina ugase kao sto su ugasili i propalu Nokiu).

Konkrertno, elektromotor je daleko korisnija i savrsenija masina od SUS motora, stepen korisnog dejstva e;ektromotora je 92-93% a SUS motora 30-32% u idealnim uslovima. Pa sa inzenjerske strane a pogotovo ekonomske na nivou drzave ili u globalu nema rasprave sta je bolje. O ekologiji necemo, vi u Srbiji ste sa te strane ravnozemljasi.
 

Back
Top