Hoće li ipak biti bojkota?

stugots

Čovek
Poruka
36.833
(Polu)autorska tema

Čuo sam onog analitičara Anđelkovića kod Marića da priča o nekakvom dogovoru vlasti i opozicije za izbore u svetlu pandemije, našao sam da je tu izjavu dao i za Đilasov i Šolakov portal Direktno.

Korona je ozbiljna kriza i treba videti sa opozicijom, uključujući Savez za Srbiju, pa da vidimo da li mogu da se dogovore oko nekih normalnih uslova, za sve prihvatljivih. Najgore je za Srbiju koja ima mnogo problema u svom okruženju, toliko imamo problema, sad još iznutra da se svađamo. Treba probati da se prevazilaze razlike i da budu normalne. Ako vlast bude išla na to da samo tretira sve ovo kao jednu vrstu pauze u izbornom procesu, da ima izbore odmah, verovatno će imati posle i proteste. Jedan veliki deo građana to neće prihvatiti. Ja nisam siguran da je to za vlast dobro, jer mnogi su u Srbiji opoziciono nastrojeni, ali pasivno. Ne odgovara im ni opozicija, ni vlast, i neće glasati ni za jedne ni za druge, ali zato, ako se odvijaju protesti, i te kako, ako ih neko motiviše mogu da učestvuju na protestima. Generalno, za ambijent srpski, politički, društveni je dobro da sednu i da se dogovore na način koji bi bio prihvatljiv, koliko toliko. Da li je to moguće? Pa verovatno nije, ali uvek vredi pokušati - rekao je Anđelković.

https://direktno.rs/politika/269118/obrt-andjelkovic-ne-slazem-se-sa-potezima-vlasti.html

Uvažene i neuvažene kolege forumaši, šta ovo znači? Znamo ko daje platu Dragomiru Anđelkoviću. Da li ovi pomirljivi tonovi signaliziraju Vučićevu spremnost da napravi neki ustupak oporbi? Vanredno stanje će se uskoro ukinuti i izborni proces po automatizmu nastaviti, ali koliko je narod posle svega oran da izađe na glasanje? Okupljanje većeg broja ljudi na istom mestu, potencijalni izvor zaraze... ljudi neće biti baš motivisani da izađu na birališta.

Čini se da je ovo idealno vreme za bojkot izbora. Da li to Jeremić, Đilas i Šolak drže Vučića za jaja?
 
Da, ali bezbednije je da #ostaneškodkuće
Tokom maja i juna će proglasiti definitivnu pobedu nad virusom ali će reći radi predostrožnosti još uvek nosite maske, rukavice u prodavnicama, bankama i na glasačkim mestima. Mislim da će im to u principu proći. Gledaće da održe izbore tokom juna i mislim da će SZS i PSG ostati pri bojkotu, ne vidim zašto bi odustali od toga, mislim da im dijaspora nije dovoljna da imaju bolje rezultate a i ispašće da su izdali bojkot i prodali se kod mnogih opozicionih birača.
 
(Polu)autorska tema

Čuo sam onog analitičara Anđelkovića kod Marića da priča o nekakvom dogovoru vlasti i opozicije za izbore u svetlu pandemije, našao sam da je tu izjavu dao i za Đilasov i Šolakov portal Direktno.



https://direktno.rs/politika/269118/obrt-andjelkovic-ne-slazem-se-sa-potezima-vlasti.html

Uvažene i neuvažene kolege forumaši, šta ovo znači? Znamo ko daje platu Dragomiru Anđelkoviću. Da li ovi pomirljivi tonovi signaliziraju Vučićevu spremnost da napravi neki ustupak oporbi? Vanredno stanje će se uskoro ukinuti i izborni proces po automatizmu nastaviti, ali koliko je narod posle svega oran da izađe na glasanje? Okupljanje većeg broja ljudi na istom mestu, potencijalni izvor zaraze... ljudi neće biti baš motivisani da izađu na birališta.

Čini se da je ovo idealno vreme za bojkot izbora. Da li to Jeremić, Đilas i Šolak drže Vučića za jaja?
Држе их нежно дог му срлучу малишу.
 
Ovih 400 000 nasih sto se vratilo iz sveta a jos uvek se vracaju su vecinom glasaci demokratske opcije . A i ova vojno policijska uprava sto odusevljava SNS glasace i desnicare koji mastaju o ovakvom vecitom policijskom casu gde bi samo oni imali propusnice ne odusevljava sve gradjane. Moguce je da bi opozicija prava Djilas Solak imalla odlican rezultat ali opet ne bi uzeli vlast .Ali bi zbrisali sve one bezveznjakovice u komunalnim koalicijama.
 
(Polu)autorska tema

Čuo sam onog analitičara Anđelkovića kod Marića da priča o nekakvom dogovoru vlasti i opozicije za izbore u svetlu pandemije, našao sam da je tu izjavu dao i za Đilasov i Šolakov portal Direktno.



https://direktno.rs/politika/269118/obrt-andjelkovic-ne-slazem-se-sa-potezima-vlasti.html

Uvažene i neuvažene kolege forumaši, šta ovo znači? Znamo ko daje platu Dragomiru Anđelkoviću. Da li ovi pomirljivi tonovi signaliziraju Vučićevu spremnost da napravi neki ustupak oporbi? Vanredno stanje će se uskoro ukinuti i izborni proces po automatizmu nastaviti, ali koliko je narod posle svega oran da izađe na glasanje? Okupljanje većeg broja ljudi na istom mestu, potencijalni izvor zaraze... ljudi neće biti baš motivisani da izađu na birališta.

Čini se da je ovo idealno vreme za bojkot izbora. Da li to Jeremić, Đilas i Šolak drže Vučića za jaja?
Sacekaj da vidimo sta ce Vulin da kaze.
 
Ovih 400 000 nasih sto se vratilo iz sveta a jos uvek se vracaju su vecinom glasaci demokratske opcije . A i ova vojno policijska uprava sto odusevljava SNS glasace i desnicare koji mastaju o ovakvom vecitom policijskom casu gde bi samo oni imali propusnice ne odusevljava sve gradjane. Moguce je da bi opozicija prava Djilas Solak imalla odlican rezultat ali opet ne bi uzeli vlast .Ali bi zbrisali sve one bezveznjakovice u komunalnim koalicijama.

Vratilo se svega 60 000 ljudi. To sa 400 000 je izmisljotina.
Cemu su opozicija Djilas I Solak - to je Kurta umesto Murte
 
А шта то може да нагна АВ-а да пружи уступке опозицији и одложи изборе за јесен или пролеће наредне године?

Њему се жури. Он мора што пре да заврши изборни циклус, већ крајем јуна, да би после имао две године форе до наредних председничких и београцких локалних избора. Тренутно му је држава у расулу, а ако их одржи крајем јуна, имаће форе две године да вади ситуацију до председничких.

Биће му мала излазност јуна, али ту увек може да се вади да је због короне, а не због бојкота.

Ово вам је структура буџета Србије.

budzet.png


Дакле, ПДВ је 43,3 % а акцизе су 23,4 %.

Е, сад, колико је мање горива купљено у марту и априлу, а слично ће бити и у мају? Нико се нигде не вози, чак не раде ни превозници. Ни градски, ни локални ни међуградски ни међудржавни. Гориво нико не купује, тако да нема акциза у буџету (осим можда за алкохол, али само онај за кућну употребу, а како нема дружења, нема кафана, нема кафића, алкохол се далеко слабије точи, па нема ни акциза од алкохола). Нема ни ПДВ, не само ПДВ од горива, већ нема ни од тржних центара (сећате се да се Брнапићка жалила како не треба да затварају тржне центре, јер од тога се убирају велики порези). Једино што се купује у ова два месеца су основне животне намирнице, али од скоро свега осталог нема ПДВ. Дакле, две највеће ставке у приходној страни буџета су у кyрцу.

МНоге фирме су обуставиле пословање или су смањиле обим производње и услуга.

А уз све то, држава обећава новчану помоћ привреди.

Буџет је у расулу и то може да се покрпи краткотрајно штампањем пара, али само до избора (видовдан). После тога се креће са масовним мерама штедње. Вучић мора што хитније да доврши изборе, како би имао две мирне године да гаси пожаре. Свако одлагање га скупо кошта.
 

Back
Top