Quantcast

Guild Wars

Preacher fails PvP

Zainteresovan član
Poruka
109
Ti zaishen questovi su nista drugo do nacin da nas nateraju da prelazimo sve opet... Zaishen coins ne mogu ni da se trejduju ni da se stave u storage. Uzmimo za primer onu najvecu torbu koja moze da se uzme samo za 15 zlatnih z coinsa, sto je 7500 copper z coinsa. Za to bi mi trebalo oko mesec dana da skupim ako radim sva tri questa svaki dan i uzmem max mogucu nagradu (sto je u proseku oko 70 copper z coinsa po questu).

Bulletdodger

Iskusan
Poruka
6.818
Ti zaishen questovi su nista drugo do nacin da nas nateraju da prelazimo sve opet... Zaishen coins ne mogu ni da se trejduju ni da se stave u storage. Uzmimo za primer onu najvecu torbu koja moze da se uzme samo za 15 zlatnih z coinsa, sto je 7500 copper z coinsa. Za to bi mi trebalo oko mesec dana da skupim ako radim sva tri questa svaki dan i uzmem max mogucu nagradu (sto je u proseku oko 70 copper z coinsa po questu).
wait , nije li silver coin 100 coppera ,a gold 10 silvera ?

Meni je sve to super , napokon malo nove akcije , makar bila ponavljanje stare , bar su ponovo puni (neki) outposti .

Preacher fails PvP

Zainteresovan član
Poruka
109
1 gold zaishen coin je 10 silver zc i 50 golda, dok je 1 silver zc 50 copper zc i 10 golda. Tako da sam u pravu ipak, 7500 copper zc treba za onu najvecu torbu. Questovi daju samo copper novcice kao nagradu i to zavisno od tezine.

Bulletdodger

Iskusan
Poruka
6.818
ja uradio 3 proste misije , imam 4 silver i 30 copper i dok ih zavrshio 10k vishe :) , a uzo misiju za HA , sa bonusima 350 coppera i 9k balth , btw ima li neki build za rangera shto se sad fura u HA , imam samo 2-3 bilda za PvE shto sam skovao sam , a ne nemam pojma shta se cepa , pa makar pichio i randomway :mrgreen:

Preacher fails PvP

Zainteresovan član
Poruka
109
Upravo uvalio perfect req9 Fellblade za 40k , jel su me izmuzli ?
Ne, otprilike mu je tolika cena, mozda par platinuma vise si mogao da uzmes, al' opet dal je vredno cekanja.

jedno.... od letos :)
ma nista se ne menja u HA. I dalje je prisutna rank diskriminacija. I posle im cudno sto HA umire i sto ima sve manje i manje ljudi svakim danom tamo. Za unranked se najlakse nalazi pug ako igras iway, a zalosna je stvar sto pojedini ljudi i kad nabudze malo veci rank i dalje igraju iway.

A tek sto iway ubija mozdane celije... Nije neka nauka kad samo spamujes 3 skilla...

Bulletdodger

Iskusan
Poruka
6.818
ma nista se ne menja u HA. I dalje je prisutna rank diskriminacija. I posle im cudno sto HA umire i sto ima sve manje i manje ljudi svakim danom tamo. Za unranked se najlakse nalazi pug ako igras iway, a zalosna je stvar sto pojedini ljudi i kad nabudze malo veci rank i dalje igraju iway.

A tek sto iway ubija mozdane celije... Nije neka nauka kad samo spamujes 3 skilla...

Lol pokusho ja da pugujem , kad ono r 8/9 lfg IWAY i dosta slichnog , totalno si u pravu .

Baklava_NS_88

Primećen član
Poruka
716
Ja sam do skoro igrao wow bash dugo i bash ono hardcore uglavnom ne igram neko vreme quitovo sam i jako se sad smaram, hteo sam da probam AoC ali tu je problem komp pa sad reko da probam GW poshto sam chuo da je pvp tu super. U wowu sam radio i PVE(ili valjda RP u GW :D) i PVP, ali sam uvek vishe cenio pvp jer je nepredvidiv (manje-vishe) i zanimljiviji od PVE bar meni.
E sad nekoliko pitanja o tom pvp (poshto kolko sam chuo mnogo je dobar)i o expanzijama. I neshto malo sam prelisto ovu temu, mrzelo me sve da chitam vidim sad neshto rasna diskriminacija, Predpostavljam ko u wowu shto ima rougova tako ovde ista situacija sa rangerima? Uzeo sam trial i josh uvek mi se neshto DL (patch valjda) i kreiro sam rangera ofc jer sam igrao rouga u wowu (samo na malo vecem nivou od drugih 90% rougova).
Kakav je tachno pvp sistem dali postoje arene ko i wowu vidim neki turniri GvG shto me bash i ne interesuje mnogo, i 1v1 jel to stalno u GW ima neshto da se igra 1v1 ili je ovo poseban turnir. Kontam da ce mi se svideti igra ali ne znam kolko dugo ce me drzhati (nece sigurno kao wow jer ono ocu da zaigram Diablo 3 hardcore od pochetka, al mora neshto i da se igra dok ne izadje D3). I kakav je class balance u GW zashto ljudi govore da je pvp bolji nego u wowu? Po meni to znachi da zahteva vishe skilla i ja se tome nadam ali mi nije jasno kontam da je neshto slichno kao u AoC ono sa komboima etc.
Nadam se da ce neko iskusniji odgovoriti (i josh ako je igrao wow ozbiljnije super :D)ali ofc svaka pomoc je dobrodoshla. Prelistacu josh foruma i pogledati utube etc pa se uskoro pridruzhujem u GW drugare, I da pitanje ako sam ja sada na trial acc klikno Roleplay poshto pvp nije moglo dali ce me to neshto zeznuti u buducnosti (ili je to samo server ko u wowu RP i PVP) pa cu morati novog lika (jer mi je pvp prio)

Baklava_NS_88

Primećen član
Poruka
716
Sada sam video da ranger nije isto shto i rogue (to je assasin) ali nema veze oduvek sam gotivio i taj tip igre tako da im to ne smeta samo me to brine za RP i pvp jer vredi uopshte igrati neshto duzhe na ovom trial acc ili chisto samo malo da se uhodam

Bulletdodger

Iskusan
Poruka
6.818
Odavno nisam pichio GW , od zanje poruke na ovoj temi :mrgreen:
PvP se deli na :
RA - Random Arena (nasumichno 4vs4)
TA - Team Arena (organizovani timovi 4vs4)
AB - Aliance Batles ( 12vs12 odnosno 3 nausmichno spojena tima od po 4 odabrana igracha)(Treba ti Factions)
CM - Comptetitive Missions ( 8vs8 nasumichno)(Factions)
HA - Heroes Ascent ( 8vs8)
GvG - gilda protiv gilde
HB - Hero Battles ( 1vs1 , odnosno 1 player sa 3 heroja protiv 1 sa 3 heroja ) (Nightfall)

Sve probaj , al prvo pichi RA da se uchish , da vidish stha ti lezhi i shta ti se svidja , probaj vishe klasa , bildove imas na mnogo sajtpva , a najpoznatiji je PvX wiki, tamo su najpopularniji bildovi , al slobodno eksperimentishi i smihsljaj svoje bildove ili menjaj stare.. Mislim da su ljudi pisali kako se otvaraju postepteno TA i HA , vazhno je da stalno igrash i da se pritom zabavljash i brzo cesh napredovati.
PvP je mnogo interesantan i zabavam , meni pogotovu AB i CM jer je vishe ljudi , al je HA i GVG vrh vrhova , igrao sam samo 2-3 mecha GvG i neshto vishe HA , i ako si dovoljno uporan da trpsih disrkiminaciju po ranku , i da nadjesh kontakte videcesh najbolje shta GW pruzha , osecaj kad stignmesh u Hall of Heroes , plus sam izgleda mape , sveukupno velichanstveno.

A meni je Ranger naj-naj klasa , main mi je i za PvE i za PvP , osecaj kad interruptujesh nekoga je extra , ali za to treba dosta srece ili dosta umeca , isto mez je zakon za PvP i svaki pravi organizovani tim koristi Mesmera , samo za njega bash treba umece.

Poslednja izmena:

Preacher fails PvP

Zainteresovan član
Poruka
109
Da, rogue = assassin (ako me secanje dobro sluzi, rogue nosi daggere?). Za sve klase ti je najbitniji build (skup postavljenih skillova i atributa), dok je za assassina bitan i chain (redosled upotrebe skillova), jer ne moze buttonbash k'o kod vecine klasa :P .

PvE lika levelujes od 1-og lvl-a i skupljas mu skillove i opremu (moze i s njim da se PvP-uje), dok je PvP lik odmah 20-i lvl i ima otkljucane (odredjene) skillove i opremu.

Taj trial acc mozes lako da nastavis da igras i kad istekne, samo dodaj kljuc od pune kampanje. Preporuka: trenutno je best buy GW: complete edition (sve kampanje i expanzija) za 3k dinara (jeftinije nego kupovina svake posebno).

Preporucio bih ti da probas sve klase, jer ne postoji najbolja/najjaca/overpowered klasa u GW-u. Sve zavisi od builda, situacije i umeca igraca.

1vs1 postoji samo kao hero battles, ali tu vodis jos 3 heroja. Imas i scrimage, ali to je cist trening + za to treba da si u guildu.

Random arenu otkljucavas tako sto razgovaras sa master of the paths npc-em koji je na isle of nameless (great temple of balthazar pa prodjes kroz portal) i izaberes da se oprobas prvo u trening areni.

Poz,
Ivan

Baklava_NS_88

Primećen član
Poruka
716
aha TNX, malo mi glupo da se odma otkljucha pvp lik (sa full opremom) odma jer to mozhe svaki debil... A da to sam hteo da pitam oko tih expanzija shta tachno da kupim al ako mozhe sve za 3k dinara onda extra to cu uzmem.
edit: dali mogu ja ako uzmem pvp lika da isto otkljucham neke skillove koje bi otkljucho da sam radio RP ili samo uzmem pvp lika i to je to, i kakav je PVE el mozhe pve oprema da se koristi u pvp etc

Preacher fails PvP

Zainteresovan član
Poruka
109
Nije glupo, jer ako igras samo PvP, a vodja party-ja ti kaze da rerollujes necra recimo, nece da te ceka par dana da ga izlevelujes ;) A i lakse je za (ozbiljan) PvP koristiti pvp-only likove, videces zbog cega ako se navuces na gw pvp, da te ne smaram sad beskorisnim informacijama.

Kupi Guild Wars Complete Edition, tu imas sve (prophecies, factions, nightfall i eye of the north).

Moze PvE lik da se koristi za PvP naravno. Kad naucis skill u PvE on ti je automatski otkljucan za PvP likove. Naravno, mozes da otkljucavas skillove i sa PvP likom preko balthazar factionsa. Balhazar factions dobijas kroz PvP (za svako ubistvo, pobedu tvog tima itd.) Svejedno je da li ces da otkljucavas skillove sa PvE likom ili odmah preko PvP-a.

Moj savet ti je da predjes prvo PvE, taman da naucis malo mehaniku, posto se dosta razlikuje od WoW-a a i da vidis koja ti profesija (klasa) najvise lezi. I da, prava igra pocinje tek kad dodjes do 20-og lvl-a. :)