Greške srpske politike 20. veka

dobro.
ali ajde na temu, šta je tada bila greška srpske politike? to što JNA nije krenula na Zagreb?
Misliš li da su srpski političari imali vlast da tako nešto odluče?
како нису када су већ имали власт да крену на хрватске сепаратисте
да је југославија очувана сви би срби били у једној држави
да је југославија очувана не би морали да стварамо републику српску и да за њу жрвтујемо 18,000-23,000 војника
да је југославија очувана срби и сви остали народи не би живели у апсолутном сиромаштву
 
како нису када су већ имали власт да крену на хрватске сепаратисте
да је југославија очувана сви би срби били у једној држави
да је југославија очувана не би морали да стварамо републику српску и да за њу жрвтујемо 18,000-23,000 војника
да је југославија очувана срби и сви остали народи не би живели у апсолутном сиромаштву
да је југославија очувана народи западног балкана не би живели у нерелвантним једва сувереним државицама
 
Ne znam odakle crpiš te informacije.
Sve govori o tome i govorilo je da se raspada! Oficiri iz HR i SLO su se već bili povukli, mnogi vojnici, naši mladi bežali od vojske, ovi koji su otišli su bili klinci koji nemaju pojima o ratovanju, jedva znali da sastave pušku, ako i to. Sistem beneficija je nestao.I to treća na svetu se ispostavi da pada ko kula od karata.
Razlog zbog kojeg je tadašnji srpski predsednik Slobodan Milošević 1992 sredio povlačenje JNA iz Srpske republike BiH (kasnije nazvane Republika Srpska) i Republike Srpske Krajine te nije prihvatio volju prekodrinskih Srba (odnosno tadašnje Srpske republike BiH i Republike Srpske Krajine) da ostanu u Jugoslaviji je taj da je naivno poštovao fiktivno međunarodno pravo, a razlog zbog kojeg tadašnji srpski predsednik Slobodan Milošević 1992 nije prihvatio volju prekodrinskih Srba (odnosno tadašnje Srpske republike BiH i Republike Srpske Krajine) da ostanu u Jugoslaviji je i taj da je bila želja tadašnjeg srpskog rukovodstva da se Muslimani i Vardarski Makedonci vrate u Jugoslaviju koja bi opet postala krnja SFRJ kao 25.06.1991 (Srbija, Crna Gora, bivša BiH i Vardarska Makedonija)!
👀👂👂

P.S.: 4 naroda koja su se 1991 i 1992 otcepila od 2.Jugoslavije (Slovenci, Hrvati, Vardarski Makedonci i etnički Muslimani) su zajedno činila više od polovine stanovništva SFRJ!
 
ЈНА јесте била трећесветски распад од армије, али то не значи да је победа била далеко
супротно од тога чак
"Odlučili smo da ne pobedimo i stojimo iza toga" - S. Milošević u intervju iz groba

"Hrvate bismo sigurno porazili, ali zaustavila nas je moćna vatikanska garda" - izjava Arkana iz 8. kruga

"Osvojili bismo cijelu Hrvatsku, ali rekli su nam da je to zapravo srpsko. Nisam mogao napadati srpsko pa sam povukao JNA" - M. Mrkšić post mortem
 
како нису када су већ имали власт да крену на хрватске сепаратисте
да је југославија очувана сви би срби били у једној држави
да је југославија очувана не би морали да стварамо републику српску и да за њу жрвтујемо 18,000-23,000 војника
да је југославија очувана срби и сви остали народи не би живели у апсолутном сиромаштву
A kako bi ti očuvao jugoslaviju?
Silom?

Potpuno pogrešan način, ne možemo na silu naterati nekoga da živi sa nama. Nema šanse.

Jedini ispravan put je bio da se Srbija okrenula sama sebi,prva proglasila nezavisnost ibpovratila svoj suverenitet ,prva uspostavila demokratski sistem,zatražila prijem u EU i NATO...... ovako ,zadnji smo u svemu.
 
Srbija je sama svoju državnost prenela na Jugoslaviju, niko je nije terao da to uradi. Govorim posle 1. sv rata.
До првог светског рата, Србија је ишла напред и тачно знала куда иде. Наше грешке:
1. Стварање југославије.
2. Стварање Југославије
3. Стварање југославије.
То је грешка, из које следе све друге. После старања југославије, српски народ и српска интелгиенција се демобилизала, а српство је заменила за југословенство. Увукавши у југославију нај смртоносније српске непријатеље, створила је могућност за покоље огромних размера. Све што је Србе мрзело, уписивало се или у усташе, или у комунисте. С друге стране, у самој Србији, услед страшног незадовољства управо југославијом, многи су Срби такође отишли у комунисте. Захваљујући постојању прве југославије, направљена је друга. Српски непријатељи су сели на чело. Народи који никад нису имали државе, добили су их захваљујући југославији. У исто време од српског народа, створени су нови народи, који никад нису постојали као народи. И дан данас, највећи унитрашњи непријатељи Србије су југословени српског поркела а хрватске провинијенције. Још увек имамо читаву гомилу југословенских институција. Југословени седе у сим медијима, САНУ, одборима, на челу удружења, у школству, политици и нарочито у медијима. Још важи флоскула из СФРЈ: Само против Срба и ништа не брини. Слаба Србија, јаки сви остали. И тако даље. Дугорочно, ствари ће се променити кад те генерације изумру. Све би могло да се промени и брже, у колико би се гомиле тих људи отерале из школства, медија, политике и културних установа. Ако би они радили неке друге послове, онда би можда могло да буде боље. Родољубље је неопходан, а недовољан услов за било шта.
 
До првог светског рата, Србија је ишла напред и тачно знала куда иде. Наше грешке:
1. Стварање југославије.
2. Стварање Југославије
3. Стварање југославије.
То је грешка, из које следе све друге. После старања југославије, српски народ и српска интелгиенција се демобилизала, а српство је заменила за југословенство. Увукавши у југославију нај смртоносније српске непријатеље, створила је могућност за покоље огромних размера. Све што је Србе мрзело, уписивало се или у усташе, или у комунисте. С друге стране, у самој Србији, услед страшног незадовољства управо југославијом, многи су Срби такође отишли у комунисте. Захваљујући постојању прве југославије, направљена је друга. Српски непријатељи су сели на чело. Народи који никад нису имали државе, добили су их захваљујући југославији. У исто време од српског народа, створени су нови народи, који никад нису постојали као народи. И дан данас, највећи унитрашњи непријатељи Србије су југословени српског поркела а хрватске провинијенције. Још увек имамо читаву гомилу југословенских институција. Југословени седе у сим медијима, САНУ, одборима, на челу удружења, у школству, политици и нарочито у медијима. Још важи флоскула из СФРЈ: Само против Срба и ништа не брини. Слаба Србија, јаки сви остали. И тако даље. Дугорочно, ствари ће се променити кад те генерације изумру. Све би могло да се промени и брже, у колико би се гомиле тих људи отерале из школства, медија, политике и културних установа. Ако би они радили неке друге послове, онда би можда могло да буде боље. Родољубље је неопходан, а недовољан услов за било шта.
Generalno se slažemo.
Kada u jednom narodu ne postoji zdrav patriotizam ne moze nista dobro ni da izađe.
Ali možda ove mlađe generacije koje rastu od 1990 naovamo su drugačije.
 
Pa zašto misliš da to već sad nije tako?
Šta drugo imaju? Ili imaš neke loše info ili ne znam da li pišeš ostrašćeno
Šta drugo mi Beograđani na primer imamo nego Srbiju kao državu? Nisi mi jasan.

1. Vecina Srba u Srbiji negiraju termin ,Srbijanac'. (Jer podsvijesno ne ponose se Srbijom)
2. Vecina srpskih patriota/nacionalista u Srbiji se šlepaju na Republiku Srpsku i CG

Ne pricam za Beogradjane uopste nego bas za one koji se smatraju patriotima.
 
1. Vecina Srba u Srbiji negiraju termin ,Srbijanac'. (Jer podsvijesno ne ponose se Srbijom)
2. Vecina srpskih patriota/nacionalista u Srbiji se uglavnom slepaju na Republiku Srpsku i CG

Ne pricam za Beogradjane uopste nego bas za one koji se smatraju patriotima.
Naravno da negiram termin Srbijanac jer je to termin koji su drugi izmislili a ne mi.
Msm, ne znam da će iko u Srbiji ako ga pitaš šta je reći Srbijanac sam, već Srbin.
Zašto bi mi morali da se zovemo kako nas drugi zovu? Valjda je to pravo svakoga da se zove kako se zove.

Drugo, kakva bre Republika Srpska i CG, ko se šlepa o njih? Ne znam o čemu ti to. O tome pričaju možda Srbi koji potiču iz te dve republike, ali ne i oni koji su rođeni ovde. Oni koji žive van Srbije nemaju baš neku jasnu predstavu kako ljudi ovde gledaju na stvari.
 
Naravno da negiram termin Srbijanac jer je to termin koji su drugi izmislili a ne mi.
Msm, ne znam da će iko u Srbiji ako ga pitaš šta je reći Srbijanac sam, već Srbin.
Zašto bi mi morali da se zovemo kako nas drugi zovu? Valjda je to pravo svakoga da se zove kako se zove.

To prije svega nije izmislio niko vani, vec Dositej Obradovic. Tvoje neznanje je zapanjujuce.

Drugo, kakva bre Republika Srpska i CG, ko se šlepa o njih? Ne znam o čemu ti to. O tome pričaju možda Srbi koji potiču iz te dve republike, ali ne i oni koji su rođeni ovde. Oni koji žive van Srbije nemaju baš neku jasnu predstavu kako ljudi ovde gledaju na stvari.

Da li mozes da mi nabrojis 3 srpske patriotske stranice (iz Srbije) ili kanale na netu? Vidjecemo s cime se oni bave.
Mislim da ti nemas predstavu o ,,patriotskoj sceni" u Srbiji.
 
Generalno se slažemo.
Kada u jednom narodu ne postoji zdrav patriotizam ne moze nista dobro ni da izađe.
Ali možda ove mlađe generacije koje rastu od 1990 naovamo su drugačije.
Како ко. Али си у праву. Кад смо ми Срби направили државу која нама одговара, била је свима добра. Практично томком целог 19. века, у Србију су се масовно досељавали Чеси, Пољаци, Французи , Немци, па је чак стигао да дође и један Шкот, који се овде силно обогатио.
 
To prije svega nije izmislio niko vani, vec Dositej Obradovic. Tvoje neznanje je zapanjujuce.



Da li mozes da mi nabrojis 3 srpske patriotske stranice (iz Srbije) ili kanale na netu? Vidjecemo s cime se oni bave.
Mislim da ti nemas predstavu o ,,patriotskoj sceni" u Srbiji.
Термин " Србијанац" је вишеструко штетан, увредљив и непотребан, то јест сувишан. И уз то, још је и амбивалентан. У време Доситеја, није био то што је постао нешто касније.
 

Back
Top