Quantcast

Gradski prevoz i Bus Plus

vučji čopor

Legenda
Moderator
Poruka
57.514
Царе ја сам говорио о систему ,односно обичају лепог понашања у градском саобраћају који је старији и од мојих и твојих родитеља као пример који је постојао.

vučji čopor

Legenda
Moderator
Poruka
57.514
Поента мог писања није прописани улазак у возила него контролни пунктови који су озбиљна препрека у одвијању градског саобраћаја који није ни мало јефтин и на кога има право свако ко купи карту.Да и не причамо колико је то увредљиво и понижавајуће.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
14.828
bus-plus.jpg

naterasi

Buduća legenda
Poruka
28.796
tvitic jedne djevojke
zgrožena sam svime što se dešava vezano za taj ljigavi BisPlus sistem i sve koji su deo njega. Pa šta oni pokušavaju, da u našoj zemlji gde je većina ljudi koja koristi GSP na granici ili ispod granice siromaštva natera da ne kupe sebi hranu, ali da uplaćuju skoro tri hiljade za markicu. Očekuju od nas da se ponašamo kao građani zapadnih država, a imamo plate i uslove za život koji su ravni egzibicionizmu! Tuga.. Napraviše tiradu i vašar jer su željni para. Odjenom ne valja ništa, a do sada je funkcionisalo kako?! Ne znam samo kako smo u stanju da sve to mirno trpimo i povinujemo se kao ovce pred šišanje. Kakva to generacija ljudi postajemo...

kao i ja sto sam rekao ako ovo iskuliramo ondaa smo OOOOOOVCE

dive

Legenda
Poruka
60.473
Mislim da ne bi bilo lose pogledati Nemacki GSP.

Autobusi pice kao ludi. Mesta ima i za lezanje.
]

pa ima, samo sto tamo svi koji se voze placaju kartu..zato i ima mesta..
isto kao sto je placa svako od nas ko ode kao turista bilo gde preko..ili kao sto placa bilo ko ko je u prigradskom naselju, a koristi bus kao prevozno sredstvo..
pitajte njih da li se svercuju..
zivo me zanima da li su se automati u nasim busevima pokvarili sami od sebe ili su to uradili oni kojima odgovara ovakav haos u prevozu..
boli ih uvo,nek prevoz bude gori od onog kako se prevozi stoka njih ne kosta nista!
nije mi jasno zasto samo oni koji odvajaju novac od svoje zarade i placaju svoju voznju skupo,a voze se ocajno, podrzavaju one koji prevoz ne placaju..

Tsuymish

Buduća legenda
Poruka
31.402
tvitic jedne djevojke
zgrožena sam svime što se dešava vezano za taj ljigavi BisPlus sistem i sve koji su deo njega. Pa šta oni pokušavaju, da u našoj zemlji gde je većina ljudi koja koristi GSP na granici ili ispod granice siromaštva natera da ne kupe sebi hranu, ali da uplaćuju skoro tri hiljade za markicu. Očekuju od nas da se ponašamo kao građani zapadnih država, a imamo plate i uslove za život koji su ravni egzibicionizmu! Tuga.. Napraviše tiradu i vašar jer su željni para. Odjenom ne valja ništa, a do sada je funkcionisalo kako?! Ne znam samo kako smo u stanju da sve to mirno trpimo i povinujemo se kao ovce pred šišanje. Kakva to generacija ljudi postajemo...

kao i ja sto sam rekao ako ovo iskuliramo ondaa smo OOOOOOVCE
upravo tako....
samo gledaju kako da iscede poslednju paru ljudima
cist bezobrazluk

ne kazem da ne treba da se placa karta ali ako nema odakle da se placa...

al ovi ulasci i izlasci su cist debilizam u nasim uslovima

sve bre rade naopako jbte ne znam koji im je djavo, jesu ludi il samo krajnje bezobrazni

Aleksandar_M

Primećen član
Poruka
621
Haha, pojavio se, nit' zna šta ga je snašlo, samo ponavlja "kad napravimo metro, biće bolje" :hahaha: Elem, zadužili smo se konačno za kupovinu 400 autobusa i to u ovom trentku nije dobro, ali kredit od 65 miliona € je ipak odobren, što i ne bi kad postajemo sve veći robovi. Sa stanovišta gradskog prevoza to nije loše, ali pitanje je kako će neko ko i sada posluje sa velikim gubicima otplatiti taj novac, prvenstveno znajući da skoro nijedan gradski prevoz u svetu (sem možda par Japanskih kompanija) ne može da isfinansira sve troškove i uvek se dotira (primer Beča gde gotovo novac u visini celog budžeta Beograda odlazi samo na gradski prevoz!) Represivne mere koje se sada primenjuju, ulazak na prva vrata, tačkaste kontrole (aka racije) gde autobus stoji i po 15min na stanici dok kontrolori ne obave svoj posao sve više razljućuje putnike. Kakva poboljšanja su uveli? Redukovali maksimalno broj vozila (broj pada na nivoe iz devedesetih), uveli ulazak na prednja vrata, a šta su obećavali, veći broj vozila, nižu cenu karte (dobro, to je bilo teško poverovati), mogućnost praćenja vozila na sajtu, vremenski ograničene karte (sat,dva, dan,nedelju) sa mogućnošću presedanja. Gotovo se kvalitet usluge u udobnost drastično srozao, cena karte je skriveno poskupela, iako je obećavano drugačije.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
14.828
pa ima, samo sto tamo svi koji se voze placaju kartu..zato i ima mesta..
isto kao sto je placa svako od nas ko ode kao turista bilo gde preko..ili kao sto placa bilo ko ko je u prigradskom naselju, a koristi bus kao prevozno sredstvo..
pitajte njih da li se svercuju..
zivo me zanima da li su se automati u nasim busevima pokvarili sami od sebe ili su to uradili oni kojima odgovara ovakav haos u prevozu..
boli ih uvo,nek prevoz bude gori od onog kako se prevozi stoka njih ne kosta nista!
nije mi jasno zasto samo oni koji odvajaju novac od svoje zarade i placaju svoju voznju skupo,a voze se ocajno, podrzavaju one koji prevoz ne placaju..

Odgledaj prvo snimke. U harmonici sa 4 vrata voze se 2 coveka. Sad ces reci da to dvoje placaju vise nego 150 ljudi u nekom nasem istom busu. To nisu vise ni bajke nego basne.

Ja se ne ljutim na ljude koji ne placaju. Jer je to veliko ponizenje za odraslog coveka. Ja se ljutim na politicare koji su doveli te ljude i celu drzavu u to stanje ponizenja.

Ja sam odavno rekao i ovde napisao, a posto si nov ovde pogledaj malo prethodne stranice, da ovo nece resiti nikave racije, tuce i rat na ulicama - vec samo, iskljucivo i jedino nova radna mesta, vece plate i veci standard gradjana.

Srbiji treba 2 miliona novih radnih mesta. Beogradu 500.000. Sad, odmah, juce.

easz

Zainteresovan član
Poruka
131
Da li je istina da ako smo vlasnici BUS plus personalizovanih kartica dovoljno je da se cekiramo samo jednom na pocetku meseca, i nakon toga ce uredjaj kod kontrolora uvek pokazivati da je karta uredno validirana?

Da li zaista nije potrebno da se validiramo svaki put kada ulazimo u prevozno sredstvo (osim zbog potrebe statistike u gsp-u)?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.