Gde bi radije letovali u Grckoj ili Turskoj?

sanrise, nisam bila precizna. Mislila sam da za manje para bolji hotel. Prosle godine sam za 100 evra bila u super hotelu (takva je bila neka preraspodela zbog toga sto su bili puni hoteli sa 3 zvezdice) a kasnije u vrhunskom hotelu ali u oktobru opet za mnogo manje para nego sto je realno. Ove godine cujem da su najbolje prosli neki koji su uplatili bus a salju ih avionom. Dakle, prava lutrija
Pre par godina Tasos/ plaza Paradiso ili tako nesto, nesto najlepse sto sam do videla do sad, u mom turistickom zivotu! :)
 
kalinda:
Pre par godina Tasos/ plaza Paradiso ili tako nesto, nesto najlepse sto sam do videla do sad, u mom turistickom zivotu! :)

Ako je Thasos najlepse sto si videla u turistickom zivotu, probaj da posetis, recimo Zakintos ili Mikonos pa mi reci sta mislis. :wink: Turska se ne moze porediti s Grckom, a sto se tice Turske ljubaznosti... nemam komentara koliko su ljubazni pogotovo prema devojkama koje dodju na odmor same.

A sto se tice onih sto tvrde da su samo ostrva u Grckoj dobra (tj samo JEDNO ostrvo da je dobro :?: :!: ) ti nemaju pojma! Jeste li ikada bili u Atini, na Glifadi. Ili u Kavali? Jeste li videli Tripoli i regiju Ardkadije sa njenim vinogradima(definitivno jedinstven deo Grcke, vredi ga posetiti). Ljudi :!: ja zivim u Brazilu ali kad god uspem da na leto dodjem u posetu Jugoslaviji, neizostavno odem u Grcku na 2 nedelje, pa vi razmislite gde je najbolje...
 
U Turskoj su zaista mnogo bolji hoteli nego u Grckoj.Ma ne samo u poredjenju sa Grckom vec u poredjenju sa celom Evropom jer je turski koncept smestajnih kapaciteta skroz drugaciji od ostatka Evrope.Jos kada se tome doda odnos cene i usluge koja se dobijeu hotelu Turska je u prednosti.Ali nije sve u tom hotelu,hrani,all incl usluzi..
Po meni je Grcka neuporedivo lepsa.Ne znam,mozda se ja tamo mnogo lepse osecam.
Nikakav hotel od 5**** u Turskoj ne moze mi zameniti duh i atmosferu Grckih gradova i ostrva.Bila to Glifada i neposredna blizina Atine,duh Plake ili bilo koje ostrvo od Krita do malog Simija.Iz Grcke se uvek vratim pun utisaka i odmorim svoju dusu mnogo lepse nego u Turskoj.
 
Drugačija je kategorizacija hotela između Grčke i Turske.

5 zvezda NIJE isto u Grčkoj i u Turskoj.

Molim da mi navedeš u kojem si to hotelu bio u Grčkoj sa 5 zvezda ? Ovde je minimum 250 eur za noćenje, ali ZAISTA minimum za hotel tog ranga. Plus što ima JAAAAKO malo hotela koje imaju zaista 5 zvezdica.

Druga je priča što se tako reklamiraju, okače zastavu EU sa 5, 6, 7 zvezdica....kao kada bih ja rekao da mi je devojka mis Evrope.

Hotel u kojem sam radio ima 7 (SEDAM) bazena, ali ima samo 4 *. Naravno...reklamiraju se da imaju 5

Hotel koji u Grčkoj zaista ima 5 * je KRAJNJE SUPERIORAN spram onog u Turskoj

Hoteli koji u Srbiji imaju 4* sigurno ne ispunjavaju uslov da bi u Grčkoj uopšte ušli u katalog turističke organizacije
 
Poslednja izmena:
Drugačija je kategorizacija hotela između Grčke i Turske.

5 zvezda NIJE isto u Grčkoj i u Turskoj.

Molim da mi navedeš u kojem si to hotelu bio u Grčkoj sa 5 zvezda ? Ovde je minimum 250 eur za noćenje, ali ZAISTA minimum za hotel tog ranga. Plus što ima JAAAAKO malo hotela koje imaju zaista 5 zvezdica.

Druga je priča što se tako reklamiraju, okače zastavu EU sa 5, 6, 7 zvezdica....kao kada bih ja rekao da mi je devojka mis Evrope.

Hotel u kojem sam radio ima 7 (SEDAM) bazena, ali ima samo 4 *. Naravno...reklamiraju se da imaju 5

Hotel koji u Grčkoj zaista ima 5 * je KRAJNJE SUPERIORAN spram onog u Turskoj

Hoteli koji u Srbiji imaju 4* sigurno ne ispunjavaju uslov da bi u Grčkoj uopšte ušli u katalog turističke organizacije


Kakav je hotel sa 5* u Grčkoj stvarno ne znam,ali ovako izgleda to u Turskoj sa 5* www.elaresort.com ,i da budem iskrena,meni ništa superiornije od toga ne treba.
 
Gde bi radije letovali :?:
pitanje ima smisla jos nekoliko meseci-znaci jos za ovu sezonu....1/2 turista koji letuju u turskoj to radi zbog viza.nece ljudi,da ih niko zjbv za njihov novac.zato ce grcka iduce godine da "eksplodira" od nasih turista (beli sengen je neminovan).....jos nas domacini oslovljavaju "zdravo brate...." o hotelima,ne bih jer mislim da retki turisti idu na X destinaciju zbog hotela,vec zbog mora,plaze,hrane.... extremno dobri hoteli su nuzno zlo neke destinacije...sta ce tako nesto grckim ostrvima??? bog im je dao skoro sve....samo malo da se uozbilje i malo bolje pripaze na NJ.V-turistu.
 
...1/2 turista koji letuju u turskoj to radi zbog viza.nece ljudi,da ih niko zjbv za njihov novac.zato ce grcka iduce godine da "eksplodira" od nasih turista (beli sengen je neminovan)...

naravno,

sto su inace nasi ljudi krajem 70-tih i pocetkom 80-tih krenuli masovno u Grcku, a ne u Tursku, Egipat, Tunis itd. Ali tada nije bilo viza, a i 1 dinar je vredeo 2 drahme. Oni su sami u to vreme pricali da smo im mi ''izgradili'' letovalista, misleci uglavnom na severnu Grcku - Halkidiki i sl.

Kakvi bi odgovori bili da je pitanje postavljeno ovako:
gde biste radije letovali u Grckoj ili Turskoj (pod uslovom da vam ne treba viza)?
 

Back
Top