Gde bi radije letovali u Grckoj ili Turskoj?

A sta bi to trebalo da se vidi?Neces valjada 10 ili 15 dana samo da se izlezavas na suncu,i to samo popodne.Ako vec ides negde treba nesto i obici.Mi smo u Retimnu-Krit imali strava vodica-Ana,nasa zena udata za grka.Prica i vise nego sto treba!

Druze upeco si se,pazi nemas ti pojma,cabalebaros i ekipa su ovde dezurni istoricari,nemoj da im se mesas u posao.:dash:

Druze upeco si se,pazi nemas ti pojma,cabalebaros i ekipa su ovde dezurni istoricari,nemoj da im se mesas u posao.:dash:
Pa normalno da mu iskopine nisu interesantne kad ih gleda svaki dan! Nije mi jasno sta onda treba videti-nocni zivot mozda?Mislim sve je to isto -ovde ili tamo,samo ekipa druga.U principu,ima tamo dosta nasih ljudi,zamisli,upoznala sam nisliju u jedinoj foto radnji koja radi digitalne slike,tj.reze cd,a jos dvojcu u kaficu na cosku gde je gusarski brod,extra likovi.
Ako je neko dezurni onda hajde da cujemo sta je to BITNO!::confused:

Grcka i Turska se u turistickom smislu razlikuju slicno ligama u sportu. Jedan od pokazatelja razlike u kvalitetu grckog i turskog priobalja su plaze sa plavom zastavom. Na sajtu
www.blueflag.org
mozemo videti da Grcka ima 425 plaza sa plavom zastavicom, sto je posle Spanije najvise na svetu. Turska ima 286, dok poredjenja radi, Italija ima 226, Hrvatska ima 114, Crna Gora 19. I dok su za Grcku vazili najstrozi kriterijumi, dotle u Hrvatskoj su priznavane plaze koje su betonske, zemljane ili stenovite (u Hrvatskoj ima malo pescanih plaza). Primera radi u Crnoj Gori sedam od devenaest plaza su zapravo ogradjeni delovi velike ulcinjske plaze.
Vec iz ovih podataka se vidi da je Grcka jedna od najboljih svetskih destinacija za one koji bi da se upute na odmor na moru (udaljena ostrva u Atlanskom i Tihom okeanu su privlacna radi egzotike, ali malo blue flag plaza se tamo moze naci, moguce da ce ih biti vise u narednom periodu). U tom smislu verovatno bolje pitanje (tema) bi bilo Grcka ili Spanija? Ali ovo je razumljiva tema s obzirom da nasi turisti uglavnom idu na jednu od ove dve destinacije.

Radije bih letovala u hotelu sa 5 nego sa tri zvezdice ili apartmanu, ma gde bio taj hotel. Ali gde letujem zavisi od toga sta bih volela da vidim, da li i koliko para imam, da li hocu da se zezam sa vizama ili ne. Letovala sam u Turskoj i bilo mi je izuzetno lepo, letovala sam u Grckoj i tamo sam uzivala, uzivala sam i u Tunisu, iako sam imala bliski susret sa meduzama, a najvise mi je prijalo Crveno more i snorkling.
Glupo je pricati ko ima lepse more. Nije samo lepo more dovoljno da kazem da mi je letovanje bilo prijatno. Grcka je svakako u prednosti, ali treba dati sansu i drugima i otici bez predrasuda.
Prve dve slike su moje iz Tunisa. Ostale su Turska i Egipat

img3262s.jpg

img3534f.jpg

237838.jpg

112300.jpg

6830122.jpg

406802.jpg

2521020.jpg

Radije bih letovala u hotelu sa 5 nego sa tri zvezdice ili apartmanu, ma gde bio taj hotel. Ali gde letujem zavisi od toga sta bih volela da vidim, da li i koliko para imam, da li hocu da se zezam sa vizama ili ne. Letovala sam u Turskoj i bilo mi je izuzetno lepo, letovala sam u Grckoj i tamo sam uzivala, uzivala sam i u Tunisu, iako sam imala bliski susret sa meduzama, a najvise mi je prijalo Crveno more i snorkling.
Glupo je pricati ko ima lepse more. Nije samo lepo more dovoljno da kazem da mi je letovanje bilo prijatno. Grcka je svakako u prednosti, ali treba dati sansu i drugima i otici bez predrasuda.
Prve dve slike su moje iz Tunisa. Ostale su Turska i Egipat

img3262s.jpg

img3534f.jpg

237838.jpg

112300.jpg

6830122.jpg

406802.jpg

2521020.jpg

Bas tako,u pravu ste treba videti sto vise i uzivati na svakom mestu.Braniti nesto po svaku cenu bez ikakvog osnova je glupost .Grcka,Tunis,Egipat,Turska svaka od tih destinacija je lepa ,na svakoj sam se lepo proveo.Doduse isao sam na odmor ne da radim ,slike su vam super.:bye:

Ni ja (ZA SADA) nisam bio u Avganistanu, pa ne želim ni da probam.....
Avganistana nema u naslovu, samo Grčka i Turska
P.S. Bio sam u Turskoj, ali to se uopšte ne može porediti sa Grčkom, to su dve različite kategorije.

Plivanje u bazenu i u predivnom čistom moru nije isto.
Zar nemaju i Turci more, kakvi sad bazeni?

Kod mene je nekada izmedju odlaska na more i odlaska u Grcku stajao znak jednakosti. Letovao sam od Soluna do Atine, i kontinentalno i na ostrvima. Ipak poslednjih godina odlazim u Tursku. Ako se napravi pametan izbor moze se proci prilicno dobro, kupao sam se ja i u Turskoj na lepim mestima, u moru, ne volim bazene. Sto se tice usluge mislim da je Turska u prednosti, Grci su se pokondirili, zaboravili su ko im je iz bede podigao severni deo. I na kraju njeno visocanstvo VIZA, dosta je bilo, ne mogu vise da gubim nerve, da iscekujem da li ce neki sluzbenik proceniti da li sam podoban da u njihovoj zemlji potrosim novac koji sam ovde zaradio. Zelim opet da odem u Grcku, voleo bih da odvedem decu na neka mesta za koje me vezu lepe uspomene, ali dok ne ukinu vize nema nista od toga.

Grcka.
Grcka i Turska se u smislu letovanja ne mogu porediti.
Oni koji govore o kategorizacijama hotela treba da znaju da pet zvezdica u nekom relativno pustom kraju i pet zvezdica u Londonu nisu isto. Naravno, ni cene ne mogu biti iste. Hoteli sa zvezdicama se vise lokalno mogu uporedjivati nego u odnosu na razlicite zemlje. Ako je uredjena destinacija, sa turistickom kulturom, infrastrukturom, puno prirodnih lepota, kulturno istorijskim sadrzajem i dr., onda je to sasvim razlicito u odnosu na neku oblast gde do juce nije bilo organizovanog turizma, u kojoj je iznikao hotel sa pet zvezdica. U prvom slucaju apsolutno lepo se mozete provesti i u hotelu sa cetiri ili tri zvezdice, i td. a u drugom prinudjeni ste na taj hotel sa pet zvezdica. U prvom slucaju mozete da idete gde hocete, obilazite, uzmete rent a kar, uzivate slobodni ste u svemu, u drugom ceo svet vam se vrti oko hotela sa pet zvezdica, bazena i hotelskih objekata i eventualno plaze ukoliko takva postoji.

Back