Gde bi radije letovali u Grckoj ili Turskoj?

Grcka je za Tursku civilizacija eeee i more je bolje 100%. To sto pola nasih ljudi ne dobije vizu za Grcku pa prica kako su bugarska i turska bolje to je vec druga stvar (seljacka posla)... Idemo dalje Grci su nam blizi narod i prema srbima se odnose skroz ok, dok turcima samo pogledas face i vidis koliko je sati :))) Turska je jednostavno sva vestacka, do pre par godina nisu ni znali sta je turizam, Zato svima savetujem Grcku iz sveg srca vec godinama letujem tamo... Ostrva su savrsenstvo (Zakintos, Skiatos, Santorini, Krf, Mikonos, Lefkada...)

A Krit ? EEEEEEEEEEEEE

Šalu na stranu, ne slažem se sa tobom da su Turci loši domaćini. Neka je to i izveštačeno...lažni osmeh, ali to ipak rade vrhunski. Imam samo dobra iskustva.

Sve ostalo si u pravu (osim što si zaboravio Krit).

Grci nas ISKRENO vole, svaki dan se ponovo, posle svih ovih godina življenja u Grčkoj iznenadim, i ne mogu da verujem.

Dirne me do suza kada ujutro zateknem ispred vrata tri jajeta, flašu kozjeg mleka, a da nikada nisam uspeo da vidim ko mi to ostavlja.

Komšija koji živi pored, ima plac veličine fudbalskog igrališta sa paradajzom, krastavcima i lubenicama,dao mi je ključ da uzmem šta mi treba.....

Gazdarica kod koje sam iznajmljivao apartman godinama mi NIKADA nije naplatila struju i vodu, sa obrazloženjem da ionako nikada nisam kući tj. dođem samo da prespavam.

Poslednja izmena:
bio sam u turskoj, u kušadasiju...lepo sam se proveo. što se tiče turaka, imam samo reči hvale što se tiče njihovog profesionalizma, i odnosu prema turisti...zaista. od restorana, do hotela. često im se zamera da su malo navalentni, ali ja to mogu da razumem, prosto, takav je posao. e sad, hoteli...kod njih me pre svega interesuje lokacija, okruženje, blizina grada, jer, kad negde putujem, volim i nešto da vidim...možda je priča o nešto jeftinijim hotelima u turskoj važila pre 10-tak godina kada se turska pozicionirala na našem turističkom tržištu. gledajući današnju ponudu, cene su se izjednačile, i ta priča više ne stoji.
glavni razlog što mene turska više neće videti su 6 mrtvih turista u dolmušu na glavnoj stanice u kušadasiju, pre nekoliko godina. slične stvari su se ponovile i kasnijih godina, nekoliko puta.
ja se u grčkoj jednostavno osećam kao kod kuće, među ljudima koji su mi po mentalitetu, istoriji i veri veoma bliski.
Prosto, ja Grčku volim!!

A Krit ? EEEEEEEEEEEEE

Šalu na stranu, ne slažem se sa tobom da su Turci loši domaćini. Neka je to i izveštačeno...lažni osmeh, ali to ipak rade vrhunski. Imam samo dobra iskustva.

Sve ostalo si u pravu (osim što si zaboravio Krit).

Grci nas ISKRENO vole, svaki dan se ponovo, posle svih ovih godina življenja u Grčkoj iznenadim, i ne mogu da verujem.

Dirne me do suza kada ujutro zateknem ispred vrata tri jajeta, flašu kozjeg mleka, a da nikada nisam uspeo da vidim ko mi to ostavlja.

Komšija koji živi pored, ima plac veličine fudbalskog igrališta sa paradajzom, krastavcima i lubenicama,dao mi je ključ da uzmem šta mi treba.....

Gazdarica kod koje sam iznajmljivao apartman godinama mi NIKADA nije naplatila struju i vodu, sa obrazloženjem da ionako nikada nisam kući tj. dođem samo da prespavam.
e stvarno....ovo sto kaze "sch"...izadjes ujutru na terasu i na stolu neko ostavio sveze povrce,domaca jaja,pokloncic deci (obicno za praznik).... i retko kada saznamo ko nam je ostavio.a svi vide,da nemamo potrebu da nam neko nestro poklanja...ali slabost prema bratu srbinu :heart:(tako mi bar to objasnjavaju grci)....

Pre dva dana sam stigla iz Grčke. Sedam dana u ovako divnom hotelu, okolina Atine. I ponovo ću u Grčku, u Tursku ne.
2gxoi7l.jpg

pitanje ima smisla jos nekoliko meseci-znaci jos za ovu sezonu....1/2 turista koji letuju u turskoj to radi zbog viza.nece ljudi,da ih niko zjbv za njihov novac.zato ce grcka iduce godine da "eksplodira" od nasih turista (beli sengen je neminovan).....jos nas domacini oslovljavaju "zdravo brate...." o hotelima,ne bih jer mislim da retki turisti idu na X destinaciju zbog hotela,vec zbog mora,plaze,hrane.... extremno dobri hoteli su nuzno zlo neke destinacije...sta ce tako nesto grckim ostrvima??? bog im je dao skoro sve....samo malo da se uozbilje i malo bolje pripaze na NJ.V-turistu.

U vezi ovog komentara rekla bi da je razlog zbog cega nasi ljudi idu u Tursku iskljucivo zbog para.Stvarno je Turska daleko bolja sto se cena tice a kada su prirodne lepote u pitanju Grcka.. pa nekoliko mesta .....pa Hrvatska i onda sve drugo.Iste pare za Grcku su 2 kategorije(*) gore(nabolje).za Tursku.Niko nije mutav i svi umamo da racunamo...ali i znamo ocigledno sta je lepo...Ne kazem Turska je isto sasvm OK.ali dobijes postovanje u smislu Racuna....Verujte Specijalizirala sam cene jer to mi je "hobi".Od sajma turizma pa ravno preko cele godine a nemam veze sa turist, agencijama samo tako eto -zaludna.Ipak je pravi odmor ici avionom u tursku nego autobusomu Grcku-pricam o potpuno istoj svoti novca -verovali ili ne.(ne racunam paradajz turist(u Grckoj)-ono odes na savrsenu plazu,pa se suncas,pa dodjes u "apartman"pa kuvas do sutra i sve sto ide uz to(pranje sudova)E ako si imao para da uplatis klimu onda imas srece jer se to kod Grka ne podrazumeva nego i to je uz doplatu.Pa ako hoces da doruckujes(a da ne pricam da rucas u restoranu)Odes u pekaru a oni ti capnu za hleb,dve kifle i jogurt bogatstvo.....ali dobro prirodne lepote,plaza,.....:dontunderstand:

Stavicu slike tog Marmarisa na posebnoj temi...

Biće mi drago!
Vidim ovde mnogi "umiru" za Skiatosom, ja bio tamo i mogu ti reći ništa naročito, bar za mene.
Novi Zeland je daleko, a i skupo je, to mi je neostvarena želja! U USA sam kod jednog prijatelja gledao video kasetu, snimak star petnaestak godina i mogu samo da napišem - super!

Tako da će me Jerba najverovatnije videti treći put!:cool: Mada nigde mi se ne žuri, imam još dve nedelje vremena da se odlučim.

U vezi ovog komentara rekla bi da je razlog zbog cega nasi ljudi idu u Tursku iskljucivo zbog para.Stvarno je Turska daleko bolja sto se cena tice a kada su prirodne lepote u pitanju Grcka.. pa nekoliko mesta .....pa Hrvatska i onda sve drugo.Iste pare za Grcku su 2 kategorije(*) gore(nabolje).za Tursku.Niko nije mutav i svi umamo da racunamo...ali i znamo ocigledno sta je lepo...Ne kazem Turska je isto sasvm OK.ali dobijes postovanje u smislu Racuna....Verujte Specijalizirala sam cene jer to mi je "hobi".Od sajma turizma pa ravno preko cele godine a nemam veze sa turist, agencijama samo tako eto -zaludna.Ipak je pravi odmor ici avionom u tursku nego autobusomu Grcku-pricam o potpuno istoj svoti novca -verovali ili ne.(ne racunam paradajz turist(u Grckoj)-ono odes na savrsenu plazu,pa se suncas,pa dodjes u "apartman"pa kuvas do sutra i sve sto ide uz to(pranje sudova)E ako si imao para da uplatis klimu onda imas srece jer se to kod Grka ne podrazumeva nego i to je uz doplatu.Pa ako hoces da doruckujes(a da ne pricam da rucas u restoranu)Odes u pekaru a oni ti capnu za hleb,dve kifle i jogurt bogatstvo.....ali dobro prirodne lepote,plaza,.....:dontunderstand:

hotel "gallini beach", 3*, agia marina, 18/06 cca 490E;
hotel "atlantis beach", kos, 4*, 16/06, 450E;

oba na obali, lepa peščana plaža, jedan pored hanje, drugi periferija grada kosa...
gledao sam i tursku, npr hotel "azak" u alanji, jeftiniji je za 50-100E....slično je i sa hotelima slične kategorije i položaja u npr. bodrumu "parkim ayaz", "magnific"...ništa bitno jeftinije. rekao sam u nekom od ranijih postova, možda je priča o jeftinim turskim hotelima važila ranije, ali, mislim da to više nije slučaj.
i da, ne radim u agenciji koja promoviše grčki turizam...

Back