Гаврило Принцип

Ваше мишљење о Гаврилу Принципу је?

• Позитивно

• Негативно

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
1.Зар ниси упоређивао Љотића са Чедом,а Дражу са Војом,или је то Ненад радио,не сећам се?Мада Воја и Мита сада имају исти број симптаизера,око 2%.

2.Ивка је хтела је да промени веру али јој Димитрије није дао рекавши јој:
"Боље да будеш добра католикиња,него лош православац."Касније је прешла после смрти Мите, у православље,истина је да је Љотић био екумениста до смрти,познато је његово предавање "Светло истине" које је издао Хиландар као књигу,али је Мита прочитао више хришћанске литературе од 90% епископа и био је члан врховног патријаршијског савета СПЦ.Збораши и богомољци су се помагали међусобно.Ако будеш ишао у манастир Ковиљ код владике Порфирија,он ће ти показати просторије где је Мита писао књигу:"Ко и зашто гони ЗБОР?".Тада се Љотић скривао од полиције,иначе управник БГ полиције,заборавио сам му име,оптуживао је Љотића за верско лудило,јер се Мита цео дан у ћелији молио Богу и носио иконицу у оделу.

1. Нисам

2. И ти сада дрвениш о јеванђељским националистима чији постулати иду, редом: вера, раса, нација. држава.
А Мита екумениста, а Ивка римо-католкиња и Хрватица?!

1.И ти сада дрвениш...

2.о јеванђељским националистима

3.А Мита екумениста,

4.а Ивка римо-католкиња и Хрватица

1.Дрскост је и нетолеранција када кажеш да булазним,пишем глупости,дрвеним.Ево на прошлој страни неки мајстор је написао да је Николај био римокатолик и шта сам ја требао да му кажем?Па рећи да је Николај римокатолик то је нешто много веће од глупости,али ја не желим да га вређам.

2.А шта су Корнелије и Мита ако не јеванђељски националисти?

3."Зашто видиш трн у оку брата свога а балван у оку своме не видиш?"
Наравно да верујем да је хришћанство једина вера,а Православље једино хришћанство,али то требамо сведочити својим животом.Знам за догматске разлике,али чврсто верујем да Провиђење на свој начин гледа и римокатолике,Православни Икумениста је био блаженопочивши патријарх Павле,као и Николај Велимировић једно време(препоручујем одличну књигу-"Агонија цркве"),затим велики доктор психологије чика Рајко Ђурђевић,Отац Тадеј,Марко Марковић велико национално перо наше емиграције и многи други интелектуалци,светитељи и црквени великодостојноци,који су називали римокатолике нашом браћом.Питања екуменизма су толико комплексна питања,да најбољи теолози не могу да дају 100 % тачне одговоре,а не ја или ти као лаици.А они искомплексирани адолесценти,који су мало загребли по форумима,прочитали пар памфлета од ДБ-овог кукавичјег јајета Шешеља о "сатанском Ватикану" немају право да причају о нечему у шта се не разумеју.Што рече један свештеник у мојој општини пре 3 године:"Па не могу они да клеветају нашег патријарха,човек се 60 година моли Богу."Лепо је казао владика Атансије то су:"псевдозилоти, секташи,комуњаре, медиокритетски менталитети, скоројевићи, конвулзивни "духовници" и њихови суфлери и епигони, духовни слепци који су веру учили по звездама и месечевим менама, новопечени "типичари", зилоти, маловерни смућени и смушени људи окорелих савести, путујући циркузанти, дојучерашњи удбаши који срамоте храм Божији..."

4.А ти када би заволео лепу,вредну и поштену Хрватицу,ти је као не би оженио?:per:Није само Димитрије Љотић био ожењен Хрватицом,већ и сер Милан Антић,који је добио највеће могуће британско одликовање икада.И шта ако је Хрватица?Па и Хрвати су људи ваљда,било је и честитих Хрвата у равногорцима.

Back