Fitness kutak

neoplanta again

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.167
images (4).jpeg
images (3).jpeg


1.Istraživanja pokazuju da boravak u prirodi tokom vežbanja, tj vežbanje na otvorenom,dok smo okruženi drvećem i zelenilom efikasnije i brže smanjuju stres od vežbanja u zatvorenom prostoru .
2. Takođe, najbolja apsorpcija vitamina D se dešava upravo kao posledica izlaganja suncu.
Vitamin D3 pomaže kod otklanjanja bolova u mišićima, umanjuje rizik obolevanja od dijabtesa, karcinoma, I potpomaže apsorpciju Ca.
Izlaganje suncu u trajanju od 10 minuta stvoriće dovoljne količine vitamina D.
3.Vežbanje napolju poboljšava naše socijalne veštine.

Gde radije vežbate, u teretani ili napolju?
Šta tačno od aktivnosti praktikujete?
U koje vreme, pre ili popodne?
Koliko puta nedeljno?
 
Imam ašov, motike, grabulje ako nekog zanima fitnes u prirodi. Ne treba da plaćate ništa :)
Ja sam išla kod kone na selo, sad počinju sadnju luka
Sviđa mi se gore oni su u brdu i njiva je malo nageta ali je vazduh divan i tamo prodišem.
Volela bih da me češće vodi možda se i latim kakvog posla tako u društvu ko zna
 
Poslednja izmena:
Što se tiče akcije sve dok nije 35 + napolju ja biram da hodam brzo napolju.
Uzbrdo nizbrdo, po keju dugu stazu, gde god imaju stepenice pored šetališta iskoristim odradim 5,6 puta gore dole
Tu je i neki poligon sprave su neudobne, metalne pa zaobilazim.
Najbolje mi je ovo penjanje uz brdo i nazad.
Vodim psa koji jurca pa tako održim i ja ritam.
 
Kad je ovako ne baš toplo uveče kakva kapa bi trebalo da se nosi? na trčanje
Može li pamučna neka tanka, nemam pojma znam da se pod kapuljačom još više upari kosa a onda duva vetar pod tu istu kapuljaču
 
Kad je ovako ne baš toplo uveče kakva kapa bi trebalo da se nosi? na trčanje
Može li pamučna neka tanka, nemam pojma znam da se pod kapuljačom još više upari kosa a onda duva vetar pod tu istu kapuljaču
Ako imaš neki šuškavac sa kapuljaćom veži to čudo oko glave...
ali ako ti smeta...onda kapa...doduše...
Džaba kapa ako počne jak vetar...
Jedino vuna uvek štiti...
 
Иза Делте у Нишу је раније постојао паркић са оним шипкама за згибове, пропадања, склекове и остало.

Кад се направила Делта, средили су цео тај део иза и направили модеран паркић, али више нема тих справа. Тамо сам ишао на пролеће и јесен.

Увек је боље вежбати у теретани. Ко нема новца, може и ову варијанту док не заради велике паре.
 
Nema ozbiljnog vežbanja bez teretane.

Outdoor workouti su ograničeni na vežbe težinom ili ponekim prenosivim rekvizitima.

Ograničeni su i vremenskim uslovima, ne možeš trenirati po kiši, snegu ili visokim temperaturama.
 
Иза Делте у Нишу је раније постојао паркић са оним шипкама за згибове, пропадања, склекове и остало.

Кад се направила Делта, средили су цео тај део иза и направили модеран паркић, али више нема тих справа. Тамо сам ишао на пролеће и јесен.

Увек је боље вежбати у теретани. Ко нема новца, може и ову варијанту док не заради велике паре.


Šta će nekome velike pare za teretanu, msm dovoljno je 30 evra
 
Kombinacija jednog i drugog s tim sto trening sa tezinama daje brze rezultate. Delotvorniji je.
Ali cisto da covek ne bi imao osecaj da je stalno u zatvorenom, moze da ubaci i trcanje, voznju biciklom, hodanje, planinarenje i sl.
 
Trening napolju je najbolja opcija.
Imao sam nove sprave iz teretane oko dve godine mozda... preskakao ih kroz 3 sobe da dodjem do kupatila. Ali to je to, ne dozivljavam.
Street workout je najbolja i prava opcija, ostale opcije, teretane, kros fitovi, itd nisu bezbedne za decu. Samo ril prica, vezbe sa svojom tezinom...
 
Vežbe u prirodi su ok, bolje išta nego ništa što bi se reklo... Ali nikad neće doći na nivo vežbi sa opterećenjem, jer će neminovno doći do stagnacije u nekom momentu. Noge ostanu nerazvijenije, ramena takođe, bar po onome što sam viđao. Treniram tri puta nedeljno kik boks i kombinujem teretanu. To mi dođe taman da se osećam lepo. Sa druge strane niko vam ne brani da prošetate u prirodi, nije obavezno da se u prirodi boravi samo kad se vežba. :)
 

Back
Top