Facebook

Mene zanima dali je moguce hakovati profil nekome ko se logovao preko vaseg kompjutera, tj ta osoba je isla na fejs kada je bila kod mene i posle se odlogovala kada je otisla, da li postoji neki nacin da joj nekako vidim koja joj je sifra i da joj udjem na profil.
Bio bih vam veoma zahvalan kad bi ste mi pomogli, inace ne nameravam nista da joj radim na profilu samo me zanima nesto da vidim. Hvala unapred :)
Jedino ako je ta osoba zapamtila svoje pristupne podatke u browser-u na tvom računaru. :D
Postoje "keylogger" programčići koji se instaliraju na računaru i rade skriveno u pozadini, a uloga im je da beleže sve što se uradi na tom računaru - uključujući i beleženje u kojoj aplikaciji je šta otkucano. Tako da, ubuduće se opremi jednim takvim programčetom i čekaj tu žrtvu da se ponovo uloguje na svoj FB nalog preko tvog kompa.
Happy hunting! :mrgreen:
 
ja imam jedno fino pitanje, internet imam, udjem na google, ok, udjem na you tube, ok, savrseno brz, al ako kliknem na facebook, nece da mi ni otvori ...probam preko drugih servera, ne vredi, sta da radim, sve hoce sem FB

Da li si stavio da ti blokira stranicu Facebook na browseru? Koji antivirus koristis? Malo procesljaj racunar da nije neki HTML Gen virus upao na komp pa ti neda pristup sajtu?
 
Na fb-sam oko dve godine. Nedavno sam primetila da mi je nestalo prvih oko pola godine sa zida. Ne znam da li se to desilo jos nekome i da li ce se mozda ponovo samo od sebe pojaviti. Obrisala sam jednu pesmu iz tog perioda i nista vise. Nestalo je (ako se dobro secam) ono sto je bilo na zidu pre te pesme. Da li to znaci da uvek kada nerto skinemo sa zida rizikujemo da obrisemo sve?
 
Na fb sam presla na timeline i svidja mi se kako izgleda.
Ranije sam mnogo citala o tome kako vise nece biti privatnosti i da ce se videti sta ko gleda na netu ako odobrimo neke aplikacije. Nemam pojma o cemu se radi, da li neko zna?
 
Na fb sam presla na timeline i svidja mi se kako izgleda.
Ranije sam mnogo citala o tome kako vise nece biti privatnosti i da ce se videti sta ko gleda na netu ako odobrimo neke aplikacije. Nemam pojma o cemu se radi, da li neko zna?
Radi se o tome da Facebook skuplja informacije o sajtovima koje posećuješ, ali te informacije se skladište na njihovim serverima zbog, samo oni znaju kog razloga. Sa druge strane, Facebook je postao partner sa nekoliko sajtova koji omogućuju "Instant personalisation". U pitanju je sledeće: kada posetiš neki od tih partnerskih sajtova, oni te identifikuju kao Facebook korisnika i nude ti mogućnost da sve što uradiš na tom sajtu bude vidljivo tvojim prijateljima na Facebook-u (npr. koji film voliš, koju muziku kako ocenjuješ i tako to). Tu opciju je moguće isključiti tako što odeš u deo Facebook-a za podešavanje privatnosti, odabereš podešavanja za "Apps and websites", tamo pronađeš podešavanja za "Instant personalisation" i odznačiš opciju "Enable instant personalisation on partner websites.".

Inače, jednostavno brisane cookie-a nakon što se odloguješ sa Facebook-a, a i pre nego što se uloguješ na isti, će onemogućiti prikupljanje informacija o sajtovima koje posećuješ nakon što se odjaviš sa Facebook-a. Prikupljanje informacija o sajtovima koje posećuješ dok si u isto vreme ulogovana na Face? Lako se da i to sprečiti time što ćeš u jednom browser-u imati otvoren Facebook, a u nekom drugom browser-u da surfuješ netom.
 
Sad mi pise "This is disabled because you turned off all apps" da li tako treba da bude?
Ne znam. Meni je isto ta opcija u startu bila isključena, ali zato što sam još ranije nešto slično podešavao da se ne povezuje sa eksternim aplikacijama i sajtovima. Kod tebe je slučaj verovatno da si stavila da se sve aplikacije na Facebook-u blokiraju, pa se time podrazumeva da se i ova nova opcija onemogućuje.
 
Za te tracking cookie koliko sam ja cuo ima neki plugin za google chrome koji ih automatski onesposobljava. :hvala:
Vrlo verovatno da postoje, mada ne znam ni za jedan (nisam se zainteresovao da ih koristim).
Ma stvar se mnogo lako rešava korišćenjem dva različita browser-a - u jednom surfujete Facebook-om samo, a u drugom surfujete ostatkom interneta i mirna glava. :)
 
Za moj ukus Timeline je cak nepregledniji od starog izgleda... I pre si mogao da "motas" unazad po profilu... Samo je sada u dve kolone, ali cesto slika zna da bude isecena ili da iskoci iz predvidjenih granica... Pomalo i smara... Jedino sto mi se svidja je cover photo... Nekako profil lepse izgleda... :)

Sto se tice privatnosti, jos jednom cu da ponovim, mnogo buke ni oko cega... Sta koga briga da prikuplja podatke o Blagoju iz Przogrnaca... Bolje receno, sta Blagoja briga sta je ko prikupio o njemu... Vole ljudi da se osete vazni u nekom trenutku, pa onda se pravi fama oko toga... Ali, ako neko smatra da mu je privatnost ugrozena, definitivno najbolji nacin je da koristi dva brauzera, kao sto je to vec cvele rekao... :)
 
Timeline jednom kad se aktivira ne moze vise da se vrati na stari profil.....i nemojte pokusavati preko nekih sajtova na netu koji nude vracanje sve su to prevare
 
Pipl, znate li za zaradu preko facebook-a? Da li je neko to pokusao da uradi?
Jedina zarada za koju znam je da privlačiš posećenost svom sajtu putem reklama na Facebook-u, tj. ako će ti veći broj poseta na tvom sajtu i doneti neku zaradu.
Druga zarada je ranije bila popularna, sada mislim da više nije moguća, prodajom grupa sa velikim brojem članova. Skupi se veliki broj članova u nekoj grupi, a onda se ona proda nekom trećem korisniku Facebook-a, nakon čega on može grupi da promeni ime, opis i sve ostalo.

Ima li nešto treće sem ovog navedenog?
 
pre svega nov' sam clan pa vas pozdravljam :) hteo sam da pitam skoro sam trazio nesto za hakovanje fejsa i tako te stvariCe... naisao sam na nesto ,,Phishing­­'' e sad kaze potreban je takav program i free host... kad sve to napravim onda saljem link na koji neka osoba treba da se uloguje na fejs i onda ja mogu da vidim koji mail je ukuala i koju sifru... je l zna neko nesto da mi kaze o tome, neki link da mi posalje :) hvala :) inaCe to je sve zbog devojke :P
 
Jedina zarada za koju znam je da privlačiš posećenost svom sajtu putem reklama na Facebook-u, tj. ako će ti veći broj poseta na tvom sajtu i doneti neku zaradu.
Druga zarada je ranije bila popularna, sada mislim da više nije moguća, prodajom grupa sa velikim brojem članova. Skupi se veliki broj članova u nekoj grupi, a onda se ona proda nekom trećem korisniku Facebook-a, nakon čega on može grupi da promeni ime, opis i sve ostalo.

Ima li nešto treće sem ovog navedenog?
Pa... Pitah ovo, zato što imaju neki programi za članove... I baš sada gledam, da li neko zna oko tih viral fb strana?
Znam foru sa adf$ly i ostalim glupostima... Mislim to sa klikovima...
cpa-november2011.jpg

Xrwmg.jpg

Nabavila sam program, ali da li vredi pokušati? Ili je ovo još jedna fora sa Photoshopom...?
 
Imam problem sa potvrdom validnosti naloga.

Juce nakon logovanja stiglo mi je ovo obavestenje: http://http://awesomescreenshot.com/012rpb818
Tu se trazi da unesem br. telefona i preko koda koji mi posalju potvrdim nalog. To sam i uradio sa razlicitim brojevima i sa razlicitih IP adresa, ali kod mi ne salju... Broj je ispravan, kucam pravilno, pozivni je za Srbiju, ali kod nema.
Zahtevam da mi opet poslaju kod, ali i dalje ne stize.

Ima li tu pomoci?
 

Back
Top