Express Entry / Expression of Interest Canada

Hvala ti :)

Informacija koju sam dobila preko telefona je da mi treba da kopiram diplomu/dodatak diplomi i overim kopije kod notara pa odneti sudskom tumacu na puno overu(ne apostill pecat) i posle toga na fakultet da se popuni formular itd.kako je zer0day opisao.

Da li ste i vi tako radili?

Hajd da se nadovežem na ovo ....
Dakle, tačno je da se traži clear and legible copy of this document ... ključna reč je u "legible" .. Da li je legible ako samo iskopiram diplomu i takvu kopiju pošaljem? -možda sam se malko igrao u Photoshop-u pa nešto doradio na samoj kopiji?
Kako bi izbegli nedoumice i sebi olakšali kako novčanik tako i živce .. kopirajte originale i te kopije koje ćete kasnije slati u WES overite kod notara. Pod overom mislim na to da se lupi pečat kojim se potvrđuje da je kopija verna originalu. Ovo se mnogo ranije radilo kako u sudovima tako i u opštinama gde je ta overa koštala smešno jeftino. Danas to rade notari za poprilične novce.

Dakle, long story short, šalju se legible (overene) kopije originala ukoliko su originali izdati na engleskom.
Ukoliko su originali izdati na bilo kom drugom jeziku mora se uraditi prevod kod sudskog tumača i ti prevodi se šalju zajedno uz kopije originala koje su priheftane uz prevode ..

Ako treba još neki info .. pišite ..

pozz
 
U sustini bolje dati jos 2, 3 hiljade na overu nego sutra razmisljati da li sai trebao ili nisi... Clear and legible - jasno i citljivo, ne znaci overeno, atestirano. I na canadavisa ima nekoliko otvorenih tema sa ovim pitanjem, gde su korisnici rekli upravo ovo, da to znaci da ne mora da se overava. Ko hoce da falcifikuje napravice diplomu, na internetu u 2 klika mozes da nabavis sebi jednu. Medjutim, u procesu nostrifikacije WES kontaktira ministarstvo, pa i ustanovu, i proverava ispravnost dokumenata i njihovog sadrzaja i na osnovu toga donosi odluku o verodostojnosti posatih dokumenata, ne na osnovu pecata verodostojnosti kopije.

Ipak, da mogu da se vratim par dana unazad, sigurno bih overio dokumenta, nije to neka para a sigurno bih sada bio spokojniji. Nisam overio jer sam se potrudio da ispratim instrukcije detaljno, da ne saljem nepotrebno
 
Sve zavisi gde zivis ? Veci gradovi-veca potrosnja

Isto tako zavisi i da li dolazis kao samac ili sa porodicom

Obrazlozi malo da bi mogli da ti damo precizniji odgovor

Ma ja zivim u Mississauga,Ontario,nego me interesuje da li ljudi uopste imaju pojma sta ih sve ceka kada dodju.Da li su spremni na to da rade za $15 do $20 koje im pokriva samo osnovne zivotne troskove. Prosto i sam sam prosao kroz sve to i obzirom koliko su cene poludele zadnjih dve godine( govorim o nekretninama ,tj rentalu) stvarno treba da budu spremni na veliku borbu i trud.Bojim se da mozda skrecem sa teme jer je Express Entry tema,a ne Zivot u Kanadi.
 
Ma ja zivim u Mississauga,Ontario,nego me interesuje da li ljudi uopste imaju pojma sta ih sve ceka kada dodju.Da li su spremni na to da rade za $15 do $20 koje im pokriva samo osnovne zivotne troskove. Prosto i sam sam prosao kroz sve to i obzirom koliko su cene poludele zadnjih dve godine( govorim o nekretninama ,tj rentalu) stvarno treba da budu spremni na veliku borbu i trud.Bojim se da mozda skrecem sa teme jer je Express Entry tema,a ne Zivot u Kanadi.

Mislim da je apsurdno da ti pitas koji vec zivis u Kanadi kad je tema za one ljude koji tek planiraju da dodju u Kanadu
 
A jeste u pravu si. Evo prepustam ti tvoje vlasnistvo nad forumom i odredjivanje ko i kada moze da pise i pita, a ja odoh na kafu u Tim Hortons. Ja sam prijatelju sebi zivot sredio. Kupio kucu imam super posao I uzivam sa zenom i troje dece . Juce mi pade na pamet da posto sam sve to prosao i naslusao se svakakvih lupetanja neostvarenih ljudi po forumima jednostavno potencijalnim iseljenicima postavim pitanje da li su svesni sta ih ceka i ti mi kazes da je to apsurdno. Why? Koja je svrha toga? Hoces li time nekome pomoci ? See ya bud. Necu da smaram. Izvini
 
Posle poduzeg vremena svratih na forum da vidim šta se dešava, kad ono manje više ista priča... ostajem zgrozen u šta su se teme o kanadi pretvorile. Ovo poslednje posebno me dirnulo.
Sale tebra otidji kod psihologa to je u Sev.Am. bar normalno. Sta ti čoveče pišeš ovde?! Kakva pitanja ti postavljaš, ko si ti?! Senvicar?!
Dolaze ljudi da se bore... odakle ti znaš čime se oni bave?! Pa sve i da su najgluplji na svetu sešće u kamiJon i voziti za 80k+ godišnje!?

Ostvario si se sa kredom na još 20+ godina, debelom ženom i Tim Hortonsom koji ti je verovatno vrhunac provoda. A da... jeftiniji je od Starbaksa. Razumem, placa se rata za kuću.

Izvinjavam se za “offtopic” ali na ovakav totalni ljudski promašaj se mora odgovoriti...
 
Poslednja izmena:
Posle poduzeg vremena svratih na forum da vidim šta se dešava, kad ono manje više ista priča... ostajem zgrozen u šta su se teme o kanadi pretvorile. Ovo poslednje posebno me dirnulo.
Sale tebra otidji kod psihologa to je u Sev.Am. bar normalno. Kakva ti čoveče pišeš?! Kakva pitanja ti postavljaš, ko si ti?! Senvicar?!
Dolaze ljudi da se bore... odakle ti znaš čime se oni bave?! Pa sve i da su najgluplji na svetu sesce u kamiJon i voziti za 80k+ godišnje!?
Ostvario si se sa kredom na još 20+ godina, debelom ženom u Tim Hortonsu koji ti je verovatno vrhunac provoda. A da... jeftiniji je od Starbaksa, razumem, placa se rata za kuću.

Izvinjavam se za ali “offtopic” na ovakav totalni ljudski promašaj se mora odgovoriti...

Hahaha bravo za odgovor ????????
 
op-op .. evo ga Boske83 posle tristo leta ....
ajd samo na brzinu ... kako je prošla priča od kad ste sleteli tu ? :-)

pozz & thanks za sav onaj info od početka thread-a ...

Ukratko - dobro je :) tu smo gde smo i to je otprilike to sto smo ocekivali (uz naravno neke bolje i losije stvari od ocekivanih) ali smo zadovoljni i sigurno ostajemo u regionu - nema promene kontinenta do daljnjeg :D

E sad - ima milijardu stvari izmedju ali ovo gore je otprilike sumiranje svega :)
 
Ukratko - dobro je :) tu smo gde smo i to je otprilike to sto smo ocekivali (uz naravno neke bolje i losije stvari od ocekivanih) ali smo zadovoljni i sigurno ostajemo u regionu - nema promene kontinenta do daljnjeg :D

E sad - ima milijardu stvari izmedju ali ovo gore je otprilike sumiranje svega :)


Ako te ne mrzi .. u par rečenica samo .. kako je prošao landing procedure kada ste sleteli na aerodrom - vaš prvi dodair sa Kanadom? ..

thanks unapred za info ..
 
Posle poduzeg vremena svratih na forum da vidim šta se dešava, kad ono manje više ista priča... ostajem zgrozen u šta su se teme o kanadi pretvorile. Ovo poslednje posebno me dirnulo.
Sale tebra otidji kod psihologa to je u Sev.Am. bar normalno. Sta ti čoveče pišeš ovde?! Kakva pitanja ti postavljaš, ko si ti?! Senvicar?!
Dolaze ljudi da se bore... odakle ti znaš čime se oni bave?! Pa sve i da su najgluplji na svetu sešće u kamiJon i voziti za 80k+ godišnje!?

Ostvario si se sa kredom na još 20+ godina, debelom ženom i Tim Hortonsom koji ti je verovatno vrhunac provoda. A da... jeftiniji je od Starbaksa. Razumem, placa se rata za kuću.

Izvinjavam se za “offtopic” ali na ovakav totalni ljudski promašaj se mora odgovoriti...

Upravo tako. Eto da iskoristim priliku da pokazem kako pare mogu da se ustede. Odes u Tim Hortons i pijes kafu umesto snobovskog Starbucks (isti k samo drugo pakovanje za vise dolara) i onda ustedis za downpayment i kupis kucu sa mrsavom zenom. Onda tu kucu renoviras. Onda cene za poslednjih par godina skoce kao lude i ti u vrednosti kuce imas duplo vise nego sto si se zaduzio. Tada mozes da je prodas i kupis jeftinju nekretninu pa nju renoviras,a u dzepu ti ostane bogami dooosta para tako da ne moras vise u Tim Hortons vec mozes i na Kubi ili u Meksiku da pijes kafu. E sad ko je ljubomoran,sta cu mu ja. Svako se snalazi kako ume pogotovo ako ima mrsavu zenu (gde ovo nadje) pa oboje jako dobro funkcionisu. Hahaha zivot bi bio dosadan bez ljubomornih ljudi. Odoh sada da skuvam kafu. Jeftinije je od Tim Hortons. Mora rata da se plati ????????
 
Ako te ne mrzi .. u par rečenica samo .. kako je prošao landing procedure kada ste sleteli na aerodrom - vaš prvi dodair sa Kanadom? ..

thanks unapred za info ..

ma to je sve laganica... adrenalin drzi coveka pa se umor od leta ne oseca, mi smo imali nesrecu da je pre nas bilo 50ak ljudi na aerodromu u Vankuveru pa smo cekali oko 3 sata ali sama landing procedura je bila manje od 10minuta za nas troje. Jedan savet za sve koji dolaze kao imigracija - probajte namestiti da vam je Point of Entry u Kanadu ujedno i destinacija na koju idete - ako je to Toronto birajte let koji ide za Toronto, ako je Vankuver doletite direktno u Vankuver iz Evrope, jer ako budete leteli preko npr Montreala ili Toronta sve imigracione papire cete morati resavati na tacki ulaska u Kanadu a to moze da traje satima i jako je tesko stici na vreme za sledeci let.

Prvi dani su frka - vadjenje tog SIN-a, otvaranje racuna, registrovanje na hiljadu stvari, trazenje stana, telefon, internet, namestaj, auto, navikavanje na cene i na saobracaj i na distance i na nedostatak nekulture, i tako - primecuje se mnogo stvari koje mi vise ne primecujemo jer smo se "navikli"... onda trazenje posla, ucenje grada i tranzita i sve ostalo sto ide - pa recimo da nam je trebalo dobrih 6 meseci da pocnemo da kapiramo okruzenje u koje smo dosli... i onda sve polako, svaki dan se nauci nesto novo, otkrije nesto novo isl...

Problem je sto kad covek dodje ne zna nista, svaka šuša moze da te zavrne i izmuze i da ti odere kozu sa ledja - tako da kad ti najvise trebaju novci sve najskuplje placas :D ali ajde, sve je to skola i u rok sluzbe ide, pa se navikne covek i skonta i onda nije problem...

eto - to je ukratko, slobodno pitajte ako vas jos nesto zanima, pa cu ja odgovoriti kad stignem
 
Da se nadovežem malo na ove troškove i tu temu...
Vankuver je najskuplji grad u Kanadi, a ja kao novi imigrant od pre 9meseci, plaćam rentu u downtownu i živim sasvim normalno, sa ženom (ona čeka papire, ne radi). Nemam auto još uvek, mada mi sad ni ne treba. Čini mi se da ne zaostajemo puno za situacijom koju smo ostavili za sobom u Srb.

Svaki čovek će napraviti svoju priču kako mu odgovara, ne osvrćite se na tuđa iskustva!
Ako ne probaš, nećeš ni znati... To su mi rekli svi dobronamerni ljudi ovde kad sam stigao

I uopšte nisam doživeo da su naši ljudi nešto raspoloženi da te nešto zavrnu ili za*ebu. Sve koje sam do sada upoznao su bili ok prema nama....


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da se nadovežem malo na ove troškove i tu temu...
Vankuver je najskuplji grad u Kanadi, a ja kao novi imigrant od pre 9meseci, plaćam rentu u downtownu i živim sasvim normalno, sa ženom (ona čeka papire, ne radi). Nemam auto još uvek, mada mi sad ni ne treba. Čini mi se da ne zaostajemo puno za situacijom koju smo ostavili za sobom u Srb.

Svaki čovek će napraviti svoju priču kako mu odgovara, ne osvrćite se na tuđa iskustva!
Ako ne probaš, nećeš ni znati... To su mi rekli svi dobronamerni ljudi ovde kad sam stigao

I uopšte nisam doživeo da su naši ljudi nešto raspoloženi da te nešto zavrnu ili za*ebu. Sve koje sam do sada upoznao su bili ok prema nama....


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

ehej Pixy, 100 godina... ma da bre, nije problem uopste koliko god da je skupo, meni je vise bio mentalni sok videti cenu hleba npr, ili piva, ili cigara :D
to za zavrtanje - uopste ne pricam o nasim ljudima, vise o prodavcima auta, cenama goriva, cenama iste robe po razlicitim prodavnicama (npr IGA/SaveOnFoods vs Wallmart vs Costco/SuperStore) i tako... sve to covek mora da skonta jer kad sletis nemas pojma, ali opet - ne postoji nijedna osoba koja se nije navikla vrlo brzo
 
De si Boske legendo! Mislim da ti dođem vops još od pre "imigracije" [emoji3][emoji3] ti beše isto u Vanc?

Ma više sam mislio da se nadovežem na Saletov post, da treba dosta love u startu... U principu i jeste tako, ali verujem da to ljudi i očekuju.

A za ljude i prodavnice... Jbga moraš se opeći par puta da bi skontao koliko ti je Walmart blizak srcu [emoji3]



Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
De si Boske legendo! Mislim da ti dođem vops još od pre "imigracije" [emoji3][emoji3] ti beše isto u Vanc?

Ma više sam mislio da se nadovežem na Saletov post, da treba dosta love u startu... U principu i jeste tako, ali verujem da to ljudi i očekuju.

A za ljude i prodavnice... Jbga moraš se opeći par puta da bi skontao koliko ti je Walmart blizak srcu [emoji3]



Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

ajde brate kad god hoces... :D mi smo malo dalje od centra, u Langleyu, ali ima hladnog piva koliko hoces :) ... evo ja upravo pijem jedno posle utakmice, istukli su me kao konja pa moram da zalecim rane da mogu da zaspim :D
 
Haha! To je najbolji lek!
Javljaj se kad si u blizini (ja sam još pešadinac, treba vožnju da polažem [emoji3][emoji3][emoji3]) da zalijemo!
ajde brate kad god hoces... :D mi smo malo dalje od centra, u Langleyu, ali ima hladnog piva koliko hoces :) ... evo ja upravo pijem jedno posle utakmice, istukli su me kao konja pa moram da zalecim rane da mogu da zaspim :D

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Samo da javim, zavrsio sam sa WES-om, priznat master. Diplome nisam overavao ni na koji nacin, samo sam poslao obicne kopije :)

U Kanadi je, ako sam dobro razumeo, neki strajk u drzavnoj Posti, pa izbegavajte usluge nase Poste koja njima prosledjuje koverte. Moje koverte su putovale skoro 25 dana od trenutka slanja do isporuke.

Sve najbolje :)
 
Samo da javim, zavrsio sam sa WES-om, priznat master. Diplome nisam overavao ni na koji nacin, samo sam poslao obicne kopije :)

U Kanadi je, ako sam dobro razumeo, neki strajk u drzavnoj Posti, pa izbegavajte usluge nase Poste koja njima prosledjuje koverte. Moje koverte su putovale skoro 25 dana od trenutka slanja do isporuke.

Sve najbolje :)

Znaci samo si poslao kopije koje si preveo na engleski znaci? A kazi mi molim te, sta si prevodio sve? Imam transkript programa smera sa opisima predmeta, listu polozenih ispita i diplomu. Znaci dovoljno je samo prevesti na Engleski i slati u WES? :)
 
Zeroday je pre 2, 3 stranice vrlo detaljno napisao sta se stavlja u koju kovertu. Nemoj da zaboravis da sve ide u paru - kopija diplome na srpskom zajedno sa prevodom koji se zakacen za jos jednu kopiju diplome isl.
Na njegov post samo dodas informaciju da dokumenta ne moraju da se overavaju kod notara, i da online formular mozes da popunis i na srpskom jeziku latinicom (ko ja) ili na engleskom jeziku (naziv diplome dobijas od prevodioca). Na PDF izvestaju koji sam dobio od njih svi nazivi su prevedeni na engleski jezik :)
 

Back
Top