Express Entry / Expression of Interest Canada

Odgovor na tvoje pitanje se nalazi na njihovom zvanicnom sajtu i link ka ovoj stranici je prilicno cesto postavljan.

https://www.canada.ca/en/immigratio...-after-january-1-2016-completeness-check.html

Tebi najbitniji deo je sledeci:

if the applicant is self-employed, articles of incorporation or other evidence of business ownership, evidence of self-employment income and documentation from third-party individuals indicating the service provided along with payment details (self-declared main duties or affidavits are not acceptable proof of self-employed work experience).

Sto ce reci da ti treba dokaz da posedujes firmu, dokaz da si zaradjivao novac od nje, dokaz izdat od strane drugih firmi sa kojima si radio - potvrda o obavljenim uslugama, racuni, ugovori, sve redom. Opis posla takodje je vrlo bitan, i posao mora biti u odredjenoj NOC listi. Pronadji tu listu na netu i pogledaj sta ti treba.

Uglavnom, previse komplikovano, i ne znam da li je neko odavde uspeo da dostavi sve sto treba. Probaj da nadjes na onom indijskom forumu, canadavisa, googlaj svoj problem.
 
Na ovoj temi niko nije rekao da je preduzetnik (sto ne znaci da ih nije bilo :) ), osim nekoga ko je rekao da zena konkurise, a njegovo radno iskustvo ce se bodovati sa nulom, jer je freelancer.
Ja imam potpisan ugovor sa firmom za koju radim, ali osim za tu firmu, radila sam povremeno i za druge, pa ako bih pisala i satnice, ispalo bi da radim verovatno 25h dnevno u proseku :D. Pa mislim da je bolje da ne navedem sve firme. Ali se onda plasim da ne traze moj racun kao pravnog lica, jer ce tu videti i druge transakcije.
I jos jedno pitanje oko toga - traze "evidence of self-employment income" - to znaci da bi trebalo priloziti i izvod sa mog racuna kao fizicko lice da bi se videlo da sam ja radila, ali tu se javlja problem, nemam racun kao fizicko lice, vec samo kao pravno.
I znam da moram da otvorim racun sad, al ne znam sta da radim zbog tog dokaza.
Zaista sam procitala ceo sajt i celu temu i deo kako do iseljenicke vize, al nisam jos nasla nekog u slicnoj situaciji (jer u 21.veku verovatno svi normalni ljudi imaju racun u banci :D ). Ostaju mi jos ti indijski forumi.
Ako neko zna nekog, nek pise, plizzzzzz :)
 
Pozdrav svima.
Da li neko zna kako ide placanje Right of Permanent Residence Fee (RPRF)?
6.avgusta sam poslao aplikaciju medjutim nisam u tom momentu imao dovoljno para na racunu da platim i to, a i pise da moze sve do viziranja pasosa da se plati.
Zna li neko kako i gde se to placa nakon slanja aplikacije? Jel neko imao iskustva sa tim?
Inace, supruga i ja smo dobili Pnp Nova Scotia pa cemo (ako sve prodje kako treba) ici u Halifax.
Hvala unapred na odgovoru!
 
Stigao odgovor od WES-a :)

Please visit our website for detailed information on the required documents for an evaluation and how to properly submit them. You can enter your credential in your native language or in English . Please note that it is your responsibility to have your academic documents sent to WES.

Sto ce reci, onaj formular je cisto informativnog karaktera, da zavedu slucaj. Naravno da od njega nista ne zavisi i da nece praviti problem ma kako ga popunili, na srpskom ili engleskom jeziku :)
 
:bye:

Upis u ovu temu kao kanadski drzavljanin vec 20 godina ....

Ukoliko nekom trebaju neke informacije, tu sam :cao:

Na ovoj temi niko nije rekao da je preduzetnik (sto ne znaci da ih nije bilo ), osim nekoga ko je rekao da zena konkurise, a njegovo radno iskustvo ce se bodovati sa nulom, jer je freelancer.
Ja imam potpisan ugovor sa firmom za koju radim, ali osim za tu firmu, radila sam povremeno i za druge, pa ako bih pisala i satnice, ispalo bi da radim verovatno 25h dnevno u proseku . Pa mislim da je bolje da ne navedem sve firme. Ali se onda plasim da ne traze moj racun kao pravnog lica, jer ce tu videti i druge transakcije.
I jos jedno pitanje oko toga - traze "evidence of self-employment income" - to znaci da bi trebalo priloziti i izvod sa mog racuna kao fizicko lice da bi se videlo da sam ja radila, ali tu se javlja problem, nemam racun kao fizicko lice, vec samo kao pravno.
I znam da moram da otvorim racun sad, al ne znam sta da radim zbog tog dokaza.
Zaista sam procitala ceo sajt i celu temu i deo kako do iseljenicke vize, al nisam jos nasla nekog u slicnoj situaciji (jer u 21.veku verovatno svi normalni ljudi imaju racun u banci ). Ostaju mi jos ti indijski forumi.
Ako neko zna nekog, nek pise, plizzzzzz

Eto, za pocetak :)
 
Pozdrav svima.
Da li neko zna kako ide placanje Right of Permanent Residence Fee (RPRF)?
6.avgusta sam poslao aplikaciju medjutim nisam u tom momentu imao dovoljno para na racunu da platim i to, a i pise da moze sve do viziranja pasosa da se plati.
Zna li neko kako i gde se to placa nakon slanja aplikacije? Jel neko imao iskustva sa tim?
Inace, supruga i ja smo dobili Pnp Nova Scotia pa cemo (ako sve prodje kako treba) ici u Halifax.
Hvala unapred na odgovoru!


Koliko se ja secam .. kada prodju sve provere i pre nego sto ti posalju pismo da im posaljes pasose .. koliko se secam .. dobijes mail od njih da treba da platis i RPRF pre nego sto mozes da im sibnes pasose.
E sad, da li u tom pismu imas link koji te vodi na deo za "pay your fees" .. ili .. cackas po CIC-ovom sajtu u delu za expressentry i tu nadjes deo za pay your fees .. ulogujes se u account i platis .. probaj malo da experimentises . .ako ne ide .. pokusaj na forumu Canadavisa .. mozda tamo ima neko pametno resenje ..

pozz
 
Cao ljudi :)

Registrovan samo zbog ove teme! Iscitao sam svih 55 strana ove teme, ali i dalje imam par jednostavnih pitanja:

1. Vazenje IELTS-a... Da li oni gledaju vazenje IELTS-a u trenutku submitovanja EE profila ili u trenutku kada taj profil eventualno stigne u ruke nekog imigracionog oficira ili ko vec obradjuje to sve
2. Jedna stvar mi nije jasna kod provere eligibility-a. Ja uz visu skolu, maks rezultat na Eng i jednom godinom iskustva nisam eligible. To je po CIC kalkulatoru oko 410 bodova. Kad stavim da radim dve godine (sto ce kucnuti tek za godinu dana), eligible sam okej... Zanima me sta moze da mu se ne svidja kod odgovora? Kako uopste upadaju u pool ljudi izmedju 300 i 400 bodova ako mene koci bez te dodatne godine iskustva, malo mi je nejasno. Mislim da je losa ideja lazirati bilo kakve podatke tu radi dobijanja registracionog broja
3. Da li neko mozda ima iskustva sa Visom Poslovnom? Msm to je regularan trogodisnji bachelor, kapiram da WEC nostrifikuje sve regularne programe na svim skolama koje akredituje drzava Srbija. Da li neko mozda ima iskustva sa visom? :)
Imam 24 godine, radim u NCR-u godinu dana, Za godinu cu imati 2 godine i trebalo bi da imam izmedju 410 i 420 bodova. Da li da se nadam bilo cemu... Vredi li uopste pokretati sve i uletati u Pool sa tako malo bodova?
Single/never married btw :D

Pozdrav!
 
Cao ljudi :)

Registrovan samo zbog ove teme! Iscitao sam svih 55 strana ove teme, ali i dalje imam par jednostavnih pitanja:

1. Vazenje IELTS-a... Da li oni gledaju vazenje IELTS-a u trenutku submitovanja EE profila ili u trenutku kada taj profil eventualno stigne u ruke nekog imigracionog oficira ili ko vec obradjuje to sve
2. Jedna stvar mi nije jasna kod provere eligibility-a. Ja uz visu skolu, maks rezultat na Eng i jednom godinom iskustva nisam eligible. To je po CIC kalkulatoru oko 410 bodova. Kad stavim da radim dve godine (sto ce kucnuti tek za godinu dana), eligible sam okej... Zanima me sta moze da mu se ne svidja kod odgovora? Kako uopste upadaju u pool ljudi izmedju 300 i 400 bodova ako mene koci bez te dodatne godine iskustva, malo mi je nejasno. Mislim da je losa ideja lazirati bilo kakve podatke tu radi dobijanja registracionog broja
3. Da li neko mozda ima iskustva sa Visom Poslovnom? Msm to je regularan trogodisnji bachelor, kapiram da WEC nostrifikuje sve regularne programe na svim skolama koje akredituje drzava Srbija. Da li neko mozda ima iskustva sa visom? :)
Imam 24 godine, radim u NCR-u godinu dana, Za godinu cu imati 2 godine i trebalo bi da imam izmedju 410 i 420 bodova. Da li da se nadam bilo cemu... Vredi li uopste pokretati sve i uletati u Pool sa tako malo bodova?
Single/never married btw :D

Pozdrav!

Ja sam se dopisivala povodom programa jedne provincije s nadleznima i napisali su mi da sto se radnog iskustva tice, bodovace ga kada moja aplikacija dospe u ruke immigration officer-a, sto je bezveze, ako sam ja to dobro razumela "Points will only be assessed at the time of assessment by one of our officers. Tako da.... verovatno je ista stvar i sa IELTSom.
Nisam sigurna da Bachelor mozes dobiti sa skolom koja nije cetvorogodisnja.
Mozda te sistem odbija jer nisi dobro obelezio sredstva koja bi poneo u Kanadu, pogledaj skalu za samce. A pogledaj i pravila za radno iskustvo. Da li u njima pise da je 1 godina dovoljna?
 
Ja sam se dopisivala povodom programa jedne provincije s nadleznima i napisali su mi da sto se radnog iskustva tice, bodovace ga kada moja aplikacija dospe u ruke immigration officer-a, sto je bezveze, ako sam ja to dobro razumela "Points will only be assessed at the time of assessment by one of our officers. Tako da.... verovatno je ista stvar i sa IELTSom.
Nisam sigurna da Bachelor mozes dobiti sa skolom koja nije cetvorogodisnja.
Mozda te sistem odbija jer nisi dobro obelezio sredstva koja bi poneo u Kanadu, pogledaj skalu za samce. A pogledaj i pravila za radno iskustvo. Da li u njima pise da je 1 godina dovoljna?

Koliko ja znam, bez obzira sto su osnovne strukovne studije, to je 180 ESPB i to je Bachelor. Neka me neko ispravi... Na sajtu cak pise Bachelors degree (three or more years at a University). Ne verujem da bi tu bilo problema. Sta znaci ovo za radno iskustvo i Engleki? Koliko sam citao ranije, ti prilazes sertifikat iz Engleskog i pismo od poslodavca s pecatom firme na memorandumu. Nisam siguran sta su hteli da ti kazu tu... :/
 
Mi smo juce dobili ITA :) doduse, stavili smo mm kao non-accompanying jer smo tako imali vise bodova, a planiramo da on dodje preko family sponsorship (naravno ako sve bude kako treba i ja dobijem PR). Elem, pocela sam da popunjavam onu aplikaciju, pa samo nekoliko pitanjca ako neko zna:
- Travel history - menjala sam pasos nakon udaje i imam samo nekoliko putovanja ove godine. Da li da stavim i putovanja za poslednjih 10 god. iz ranijeg pasosa i da skeniram i taj pasos (mada on vise nije validan)?
- Adrese na kojima sam zivela u poslednjih 10 god. - imam samo 3 "zvanicne" i nekoliko nezvanicnih. Da li navodim sve ili samo one na kojima sam bila prijavljena? I jos nesto za ovo: muz i ja nismo prijavljeni na istim adresama (iako zivimo na istoj adresi), da li ce to biti problem za CIC?
- Personal history - nigde nema opcije da stavim volontiranje. Da li da taj period stavim kao Unemployed?

Hvala unapred :hvala:
 
TanjaM79, sa njihovog sajta :)

If you are invited to apply, your test results must not be more than two years old on the day you submit your application for permanent residence.

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=640&top=29


Danas sam preuzeo pecatirane i potpisane koverte sa fakulteta. Studentska sluzba nije smela da mi overi onaj njihov Academic Request Form, koji nije ni obavezan, pa sam im dostavio jedan dvojezicni, Име/Name itd :) Napravicu i jedno propratno pismo koje cu staviti u kovertama sa diplomama, da sva dokumenta koja izdaju drzavne ustanove u Srbiji moraju biti na cirilicnom pismu i srpskom jeziku (do skoro je mogla i latinica).

Problem je sto sam rekao da ja saljem te koverte, da nema potrebe da pisu adresu na njoj, iznad pecata npr. Da li da na kovertama sa fakulteta napisem ko ih salje (adresa faxa) ili samo adresu WES-a i Reff. No. ?
 
Mi smo juce dobili ITA :) doduse, stavili smo mm kao non-accompanying jer smo tako imali vise bodova, a planiramo da on dodje preko family sponsorship (naravno ako sve bude kako treba i ja dobijem PR). Elem, pocela sam da popunjavam onu aplikaciju, pa samo nekoliko pitanjca ako neko zna:
- Travel history - menjala sam pasos nakon udaje i imam samo nekoliko putovanja ove godine. Da li da stavim i putovanja za poslednjih 10 god. iz ranijeg pasosa i da skeniram i taj pasos (mada on vise nije validan)?
- Adrese na kojima sam zivela u poslednjih 10 god. - imam samo 3 "zvanicne" i nekoliko nezvanicnih. Da li navodim sve ili samo one na kojima sam bila prijavljena? I jos nesto za ovo: muz i ja nismo prijavljeni na istim adresama (iako zivimo na istoj adresi), da li ce to biti problem za CIC?
- Personal history - nigde nema opcije da stavim volontiranje. Da li da taj period stavim kao Unemployed?

Hvala unapred :hvala:

1) Stavi sva putovanja kojih se secas. Nemoj skenirati nevazece pasose. Samo se skenira vazeci pasos sa svim vizama i pecatima.
2) Ako su sve tvoje adrese u Srbiji, onda samo zvanicne adrese stavljaj, to jest gde ti je bilo prijavljeno prebivaliste.

A to za family sponzorship zna da potraje i nije bas jednostavno.
 
Izvini,ne stizem da pisem. Verovatno si u pravu za Bachelor. Nisam to dobro istrazila jer su mi oba faksa cetvorogodisnja. Nego se secam da nece ni svima koima je faks petogodisnji da priznaju Master,pa rekoh tom logikom... A sto se tice tog adnog iskustva,pricamo o 2 razlicite stvari. Ti pricas o bodovanju u EE pool-u a ja o provincijskom potprogramu koji, iako se oslanja na EE pool ipak ima razlicita pravila bodovanja. Nadam se da te nisam zbunila.

- - - - - - - - - -

P.S. Ovo prethodno je bila poruka za Serg_Jovanov nego ne stavih quote.
 
Izvini,ne stizem da pisem. Verovatno si u pravu za Bachelor. Nisam to dobro istrazila jer su mi oba faksa cetvorogodisnja. Nego se secam da nece ni svima koima je faks petogodisnji da priznaju Master,pa rekoh tom logikom... A sto se tice tog adnog iskustva,pricamo o 2 razlicite stvari. Ti pricas o bodovanju u EE pool-u a ja o provincijskom potprogramu koji, iako se oslanja na EE pool ipak ima razlicita pravila bodovanja. Nadam se da te nisam zbunila.

- - - - - - - - - -

P.S. Ovo prethodno je bila poruka za Serg_Jovanov nego ne stavih quote.

Da, da, dobro smo se razumeli izgleda. Jasno sve. U oktobru saljem diplomu u Wes, da vidimo sta ce biti tu :). Zanima me jos jedna stvar... Napredak na poslu; zanima me sta se desava ako dobijem gradeup. Msm tu se samo menja pay grade i eventualno neke odgovornosti. Kapiram da cu moci s menadzerom da pisem i da se dogovaram sta god bude trebalo za program. Samo mi i dalje nije jasno kako bi oni mogli da isproveravaju celu tu pricu, osim ako bukvalno ne okrenu Supervizore.

Hvala na odgovorima ljudi, ova tema je sjajna i mnogo me nadahnula da se pokrenem i probam nesto konacno!
 
Nek ti ovi sa tvog faksa napisu u Academic Record Request,to ti je onaj formular sa WES sajta, da ti sama tvoja skok priznaje Bachelor, ima tamo deo za to. Jer ako ti oni ne upisu,tek WES moze da ne prizna onda kao Bachelor. Pregledaj dobro i spiskove occupatins-in-demand raznih provincija ukoliko kasnije budes odlucio da konkurises u njihovim potprigramima. Jer neki put, u odredenoj provinciji je traze a niza pozicija u okviru istog zanimanja, i ona ima jedan NOC kod a ako naapredukes, menja ti se NOC i vise ne spadas u podobne:-(Pa pregledaj sta ti se vise isplati-da predujes ili da ne napredujes:-D Tako i proveravaju ako i kad proveravaju, pozovu onog kog ti navedes kao kontakt osobu za proveru u okviru firme.
 
Dobar dan,

Najljubaznije molim za pomoc :)

Da li je potrebno da diplome budu overene u Ministarstvu Pravde pa tek onda da se kopiraju i overe od strane notara i sudskog tumaca ili da se samo kopiraju i overe od strane notara i sudskog tumaca?

U pitanju su diplome Prirodno-matematickog i fakulteta tehnickih nauka koje su naravno na engleskom.
Danas mi je sudski tumac u Novom Sadu rekao da prvo proverimo da li je potrebno overiti diplome u Ministarstvu Pravde.

Da li neko moze da mi opise ceo proces oko te overe diploma(u Srbiji) jer su me totalno zbunili...
 
Zdravo :)
Zahtevi su drugaciji za svaku drzavu, ali za diplome stecene u Srbiji ne trazi se nikakva overa od strane WES-a. Za diplomu - " a clear and legible copy of this document", ne poimnje se overa kod notara ili kod Ministarstva (apostil). Pogledaj za neke susedne drzave, npr Rumunija ili Albanija, tamo imaju nesto drugacije zahteve ili jos stroze uslove o tome kakve kopije smes da postavis. Neke druge drzave, vrv Nemacka, traze apostil pecat na dokumentima, ne i Kanada/WES.

Na prethodnoj strani je zer0day opisao detaljno kako je poslao, imas i neke moje nedoumice i kako sam resio popunjavanje formulara, pa se snadji. Ja sam juce poslao dokumenta, nista nije overeno. Ako budu trazili neku dopunu slacu ponovo. U sustini oni sva ta dokumenta proveravaju, prvo u Ministarstvu da li je ustanova akreditovana i njenu adresu, pa onda kod Univerziteta da li su dostavljena dokumenta ispravna, kao i njihov sadrzaj.

Sve najbolje :)
 
Zdravo :)
Zahtevi su drugaciji za svaku drzavu, ali za diplome stecene u Srbiji ne trazi se nikakva overa od strane WES-a. Za diplomu - " a clear and legible copy of this document", ne poimnje se overa kod notara ili kod Ministarstva (apostil). Pogledaj za neke susedne drzave, npr Rumunija ili Albanija, tamo imaju nesto drugacije zahteve ili jos stroze uslove o tome kakve kopije smes da postavis. Neke druge drzave, vrv Nemacka, traze apostil pecat na dokumentima, ne i Kanada/WES.

Na prethodnoj strani je zer0day opisao detaljno kako je poslao, imas i neke moje nedoumice i kako sam resio popunjavanje formulara, pa se snadji. Ja sam juce poslao dokumenta, nista nije overeno. Ako budu trazili neku dopunu slacu ponovo. U sustini oni sva ta dokumenta proveravaju, prvo u Ministarstvu da li je ustanova akreditovana i njenu adresu, pa onda kod Univerziteta da li su dostavljena dokumenta ispravna, kao i njihov sadrzaj.

Sve najbolje :)



Hvala ti :)

Informacija koju sam dobila preko telefona je da mi treba da kopiram diplomu/dodatak diplomi i overim kopije kod notara pa odneti sudskom tumacu na puno overu(ne apostill pecat) i posle toga na fakultet da se popuni formular itd.kako je zer0day opisao.

Da li ste i vi tako radili?
 
Nisam ni jedan dokument overio. Mail koji sam dobio od njih nakon uplate 200+ dolara sadrzao je vrlo slican spisak dokumenata koji moram da posaljem kao onaj na Required Documents (samo malo konkretniji, sadrzi imena diploma koje zelim da nostrifikujem). Nigde se u mailu ne pominje ni notar, ni Ministarstvo. Gledajuci za neke druge drzave, negde je obavezna notarska overa, negde apostil, negde cak i overa konzulata Kanade. Nama valjda ne treba. Opet, jos im nije stigao koverat, mozda bude trebalo.

Sudski tumac, i to stoji na prevodima, garantuje da je video original i da je njegov prevod zakacen za kopiju originala. To je valjda dovoljno. Javicu ako bude nekog zahteva za dopunom.
 

Back
Top