EVRO PADA!

Kohen:
yebi ga, baja je mnogo uradio na monetarnom planu, stabiliaciji dinara, reformi bankarstva,

Nikako nisam fan njegovog sviranja gitare..........ali , da je jedini nesto konkretno uradio , u ovoj, a i u prosloj vladi...........to je vidljivo..............
Tako je ko.....Čovek je stručnjak i zna i da radi za razliku od nekih koji znaju samo da teoretišu.....Srećan sam zbog kursa dinara ali koliko je realan :sad: .....
 
goxy:
Srećan sam zbog kursa dinara ali koliko je realan :sad: .....
Ja nisam. Meni je plata u eurima...
d035.gif
 
Мислим да курс динара у односу на евро није реалан. Мислим да је ово вештачко одржавање динара, а онда на зиму кад нас стрефи курс, биће куку нама.
 
to sto evro raste ne mora da znaci nista dobro, to jedino koriste neke banke da jos vise iscede one mucenike sto su uzeli kredite. mislim da evro jaca zbog para koje dobijamo od prodaje Mobtela i da ce to trajati najvise 6-7 meseci a onda nam sledi kolaps. cene nece padati a privreda nam ne cveta za razliku od uvoza. nisam ekonomista pa mi nije jasno zasto su kod nas recimo cene hrane (izuzev hleba) vece nego u drugim zemljama npr. Nemacke, pa cak i Bugarske? da li su problem velike marze trgovaca ili nesto drugo? kod nas ima dosta manjih radnji u kojima su cene vece nego u supermarketima i ljudi mada to znaju kupuju skuplje iz raznih razloga pa tako ovi opstaju i konkurencija ih ne unistava
 
WIBU:
Cilj igre oko kursa evra je suzbijanje inflacije u poslednjem kvartalu!

Sta ce biti posle nove godine mozemo samo da nagadjamo!

interesantna ideja - meni ovo pocinje da lici na nesto sto se moze nazvati "tempirana eksplozivna naprava" (ono na b bi verovatno dovuklo previse paznje sluzbi na forum :lol:) za sledecu vladu. zamislite samo kako ce biti tesko izboriti se sa svim tim sledecoj vladi.... znaci sledeca vlada ce ili trajati JAKO kratko ili ce nas uvesti u EU (znaci trajace jako dugo, ono kao 2 mandata zaredom ili tako nesto).
 
Kurs dinara se u normalnim zemljama formira na osnovu ponude i traznje deviza koje u zemlju pristizu putem izvoza i uvoza robe, tako da ako vrednost valute raste to je zbog prevelikog izvoza i to znaci da je zemlja veoma konkurentna na svetskom trzistu. Ali, u nasoj zemlji velika je ponuda deviza ne zbog jakog izvoza vec zbog priliva kapitala kroz druge kanale. Kurs je nerealan i izrazito lose deluje na izvoznike!!!!
 
zanpolsartr:
Kurs dinara se u normalnim zemljama formira na osnovu ponude i traznje deviza koje u zemlju pristizu putem izvoza i uvoza robe, tako da ako vrednost valute raste to je zbog prevelikog izvoza i to znaci da je zemlja veoma konkurentna na svetskom trzistu. Ali, u nasoj zemlji velika je ponuda deviza ne zbog jakog izvoza vec zbog priliva kapitala kroz druge kanale. Kurs je nerealan i izrazito lose deluje na izvoznike!!!!

Док једном не смркне,другом не сване.
Зато увозници трљају руке.
 
L.1:
E baš su nam Montenegrini svIJetli primer.
Analitičar
Nisu ti javili da je naša Država suzbila šverc?


Ionako je sve vezano za eure! Platu dobijam u eurima, lekarske i stomatoloske usluge su u eurima, cijene namestaja, stanova, tehnicke robe je pod uticajem eura....Zasto jednostavno ne izbaciti nepotrebno prevodjenje jedne valute u drugu :?
Dinar ce, pre ili kasnije otici u zaborav, zar ne? :roll:
 
Pa sta je uradio stampa dinare ,koliko je nastampao niko ne zna ,cene uvozne robe skacu na pr.stiropor za izolaciju je skuplji ,placao sam od 5 cm debljine , 180 din,za kvadrat sada je 220 din.I da ne navodim gomilu primera,a devizne rezerve rastu i cene rastu, Zbog pada evra ljudi iz inostranstva salju svojima vise evra da bi preziveli.Otuda nama skacu devizne rezerve,sta mislite koliko novca mesecno stigne iz inostranstva ,a zbog ove situacije moraju svaki mesec da salju vise jer je ovde svaki dan skuplji.I ispade da je nas Dinkic strucnjak,samo ne znam zasta,dosadio je i maloj deci sa lazima o inflaciji od nekoliko procenata,pa svaki dan je nesto skuplje ,a nista ne poskupljuje ispod 20%.Ja bih ga doveo u prodavnicu i vezao bi mu oci da upre prstom u bilo koji artikal pa da vidimo koliko je kostao u januaru prosle godine a koliko sada.Da benzin pojeftinio za 20 para ,a ostalo.Kako ih nije sramota da onako samouvereno lazu???Evro bi prema cenama trebao da bude preko trista dinara,pa pogledajte samo cenu hleba koji je najmanje poskupeo od svih prehrambenih artikala, kada je izasao evro bio je 60 dinara a hleba 5 dinara a sada ?? e sada vidite prema ceni hleba koji najmanje od svega poskupeo koliko bi trebao da bude evro .Znaci jedne godine je kobajagi inflacija bila 20% pa onda 18% pa ne znam 15% pa kobajagi 2006 7% i sve kada bi sabrali inflaciju na inflaciju po Dinkicu otkada je evro uveden inflacija ne bi premasila 100% mozda i manje,znaci hleba bi trebao i po toj racunici da bude 10 din,a evro 120 dinara ali i to bi bila laza jer je to mnogo veci iznos ,pare se stampaju drzava kupuje evre ,gomila evra stize iz inostranstva , i nase devizne rezerve rastu zahvaljujuci nasem velikom "strucnjaku" lazovu i GEJ 17 +.
 

Back
Top