Stanovi uopste nisu poskupeli vrednosno vec je evro izgubio vrednost - DOKAZ

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.546
Recimo stan koji je 2019 godine kostao oko 40 000 evra danas kosta oko 80 000 evra. I sad laici ce reci stanovi poskupeli. NE !!! Stanovi nisu poskupeli. Vrednost materjalna stana tada i sada je apsolutno ista. Evo dokaza.

2019 godine gram zlata je kostao na berzama oko 30 evra. Danas gram zlata kosta oko 60 evra. Zlato je najbolja referenca jer se njegova vrednost materjalna ne menja hiljadama godina. A druge robe mogu imati kratkorocno spekulativnu cenu na primer nafta, gas, i slicno ali samo kratko dok zlato nikad nema toliku fluktaciju u vrednosti spekulativnog karaktera na berzi jer njegova kolicina je enormmno manja od kolicine nafte ili gasa u svetu.

Prema tome jedini i samo jedini nacin nastajanja inflacije u danasnjem svetu je STAMPANJE NOVCA. U savremenim uslovima trzisnim nestasica hrane je nemoguca apsolutno tako da je danas apsolutno jedini izvor inflacije STAMPANJE NOVCA. A tehnologija izrade roba je manje vise dostiglasavrsenostotako da i to nemoze da znatno promeni vrednost stvari.Stanovi se prave vec dvadesetak godina isto i tu nema sta da se menja drasticno pa da to utice na vrednost stana.

Tako da kada cujete na televizijama daneki mlate praznu slamu i jedu sta ne treba da se jede da inflacija je zbog ovoga zbog onoga ali tiplaceni analiticari nikad nece reci istinu da je inflacija samo i jedino zato sto se stampaju evri za Srbiju i evropu ili dolar stose stampa za ameriku i svet.

Naravno Srbija je okupirana drzava i mi nemammo svoj novac vec je nas novac evro iako umesto evra koristimo dinar . Ali dinar je vezan fiksnom kursnom vrednoscu za evro tako da je to isto sto i evro. Nemoguce da je nasa ekonomija u danu jednaka kaoevropska pa da kurs dinara stalno visegodisnje prati identicnu ekonomiju evrozone . I toje veliki minus za Srbiju jer ekonomske nedace evrope prebacuju delom i na nas a kada bi imali mi svoju valutu onda mi bi imali svoju ekonomiju i mozda bi dinar danas bio umesto 120dinara za evro svega 60 dinara za evro pa bi stanovi u dinarima bili iste vrednosti kao i 2019 godine tako da vas rata za stan isto vrednosno kostala jer bi vam plata danas bila ista pa bi sa platom mogli da kupite duiplo vise evra negodanas kolikomozete da kupite evre pa bi vam putovanja u svetu i letovanja van zemlje bili duplo jeftiniji a nasi izvoznici bibili duplo bogatiji i imasli bi duplo vise prihoda od izvozaa a ovako sa fiksnim kursom izvoznici su duplo siromasniji a uvoznici su duplo bogatiji sto znaci da nasa vlast radi za uvoznike a ne za izvoznike to jest radi za strane kompanije a ne za nase domace kompanije tojest radi za evropu a ne radi za domace gradjane. Ako smo tolikopametni da vezujemo dinar za propale valute sto ne vezemo za zlato dinar pa da vidite kakio ce da srbija procveta.I svi uokolo ima da trguju nasim dinarima umesto evrima.

I tako da znate da kada vidite poskupljenje neko u prodavnicama ili neke robe znajte da evropska stamparija opet stampa dodatne evre. Naravno tu ne mislimna stampanje za zamenu pocepanih novcanica vec za stampanje dodatnih novih kolicina evra na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Ako želimo da dokažemo da je došlo do poskupljenja neke robe onda tu robu treba da uporedimo sa rastom cena drugih roba. Znači ne znam konkretno da li je došlo do poskupljenja stanova i da li se rast cene stanova poklapa sa rastom cena drugih roba samo znam da je inflacija velika a da u njoj štampanje novca ima veliki udeo.
No odmah da se razumemo štampanje novca jeste posledica smanjenja privredne aktivnosti a ne njen uzrok , uzroci su mnogostruki oni potiču iz perioda krize 2008. godine ,nadovezuju se na kovid i zatvaranja a ovaj zadnji rat je sve to multiplicirao.
U svakom slučaju sumorni oblaci su se nadvili nad Evropom.
 
Ako želimo da dokažemo da je došlo do poskupljenja neke robe onda tu robu treba da uporedimo sa rastom cena drugih roba. Znači ne znam konkretno da li je došlo do poskupljenja stanova i da li se rast cene stanova poklapa sa rastom cena drugih roba samo znam da je inflacija velika a da u njoj štampanje novca ima veliki udeo.
No odmah da se razumemo štampanje novca jeste posledica smanjenja privredne aktivnosti a ne njen uzrok , uzroci su mnogostruki oni potiču iz perioda krize 2008. godine ,nadovezuju se na kovid i zatvaranja a ovaj zadnji rat je sve to multiplicirao.
U svakom slučaju sumorni oblaci su se nadvili nad Evropom.
Stampanje novca se desava iz politicki i jedino zbog politickih razloga velikog reseta klausa svaba
 
Jeste jednim delom zbog inflacije, koja je bila veca ovih godina. I pre svega kod nas, ova inflacija je uvezena, jer Vuciceva Centralna Banka drzi fakticki fiksni kurs dinara, sto je najbolja monetarne politike u istoriji Srbije, svakako od ww2 to je 100% tacna izjava.

Ali nije samo zbog inflacije. U Srbiji postoji masovna traznja za stanovima, i dalje, i pored svega, i tesko je tu traznju verovatno i ciframa uhvatiti, jer je ona dobrim delom i na crnom trzistu, i izazvana je i pranjem para, sto isto nista nije lose za ekonomiju.

Postoji i citav niz drugih stvari o kojem se moze pokazati ekonomska teorija na tom nasem trzistu nekretnina. I to je posebno u Srbiji bitno da mi ne upadnemo u tu ultra gresku gde ce centralna banka sada da misli da su te cene nekretnina neke Kejnzijanske 'sticky' cene, pa ce da reaguje u skladu sa tim bolidskim neo-Kejnz postulatima. Te 'Sticky' cene su cak i osnova na kojoj je izgradjen ceo bolidski neo-Kejns sistem, ali ovo kod nas nisu te 'sticky' cene cak i po tim NeoKejns postulatima, postoji realna ogromna traznja za te nekretnine. Samo da ne udjemo u tu ludost sa Centralnom Bankom, i nekako cemo deliti istu sudbinu modernog neo-Kejns sveta.

Ako udjemo u te ludosti sa Centralnom Bankom, kao Venecuela, ili u manjoj meri Argentina vec decenijama, nama se ne pise dobro.
 
Znas , posle bitke svi su generali...

To sto ti ovde pises ili dokazujes , skoro svi su znali u martu 2022 sigurno , a neki i godinu dana pre toga....

Zasto bas tada.....?
Zato sto se do tada radilo o stampanju velike kolicine novca koja je trosena za maske , troskove epidemije i slicno , a to u doba elektronskog novca ne donosi inflatorne promene jer se dobit preliva na povecane troskove ali ne i profit...
Taj zanimljiv fenomen se moze kontrolisati

Medjutim vec krajem 2021 se pojavljuje ogromna kolicina novca MMF i slicni igraci po drzavicama odjednom skidaju i dobijaju ogromne kolicine novca koje se bukvalno samo skinu i ne trose za epidemiju, nego prelaze u privatne dzepove ljudi bliskih vlastima..

Ja licno sam gledao pojavu mnogo ljudi koji dolaze u prigradske delove BG i kupuju placeve i nekretnine i sakom i kapom, jer im je to jedan od nacina da zarade u okruzenju kad se pojavi tolika kolicina novca ....
Nije bilo toliko puno korisnika, ali su bili pritajeni.
Isto se desavalo u istom trenutku u EU...
Ali i u BG.
To u BG nije bilo samo u BG , vec je vrlo brzo krenulo po celoj Srbiji a narocito po vojvodini....

Niko sem malo pametnijih to nije primetio.....
A pametniji su samo strepeli kako ce se to pretvarati u inflaciju , odmah ili postepeno..
Plan vlasti je uskoro bio objavljen da ide mesecno po 3% sto bi dovelo do potpunog koriscenja za privatne dzepove , ali se nece izazvati poremecaj trzista....
Medjutim prevelika kolicina kesa je bila vec 2021 je polako dovela da su prodavci nekretnina vec dali injekciju inflaciji...

Zanimljivo je bilo gledati taj fenomen , i to kako ce se to pretvarati u rast cena nekretnina....uzivo...Ima tu dosta psiholoskog efekta kod naroda, koji nema pojma sta se desava....prvi talas je prosao , tj novac je potrosen, vrednost je obezvredjena, ali cene nisu skocile skoro nista, jesu nekih par procenata...a lihvari , tj muvare su zavrsile svoj posao.....tako da su oni koji su se docepali nastampanog novca vrlo malo platili gubitak vrednosti , mozda cak manje od 6, 7% sigurno ne vise..

E onda nastupa pretakanje tog viska novca u inflaciju svih sredstava....
Kriminalci Srbije su se razmahali, Mali se razmahao , i onda su se javili dodatni izvore inflacije...
Eto tek sad se inertno oseca inflacija, tj sad imam psiholoski inflaciju vecu nego sto je kolicina odstampanog tj izmisljenog novca....
E sad ja ne znam za te naknadne emisije novca, jer moguce je da su i one postojece, ono sto ja znam je ta primarna serija kad su u jednom trenutku ogromne kolicine nekretnina presle iz ruku naroda u ruke pojedinih agenata tj tajkuna vezanih za vlast ali ne vlast politicki , jer mnogi od tih ljudi su u vlasti ili bliski vlasti ali ne kao ranije ono ministri , savetnici i zamenici ....kako je inace obicno slucaju u Srbiji...
To su bili vise ljudi kao u ona vremena privatizacija ili prisilni upravnici, takve grupice posebno dodeljenih ljudi....koji rade svoj posao i imaju svoj kolac..

Znaci evo sad je 2024 a to je bilo od marta 2021, dakle pre 3 godine...
Velika razlika izmedju pametnog i glupog koji trazi dokaze u necemu...
Pitanje je kako to iskoristiti ako nisi u grupi prinudnih upravnika?
Ja nisam mogao nikako da iskoristim takvu situaciju , jer do mene nije stigla kolicina vestacki kreiranog novca...mogao sam samo da gledam sta se desava, sa razumevanjem ali samo da gledam..
Mogao sam da sprecim neke ljude da izgube u transakcijama, ali to bi samo povecalo sok i nestabilnost trzista...Sto manje ljudi zna i shvati , to je stabilniji i dugotrajniji odziv trzista ....
 
Štampanje novca jeste uglavnom posledica potrebe sredstava za investiciju ili u gorem slučaju potrebe sredstava za javnim rashodom a ne za velikim resetom Njemaca .
Stampanje para je zelja Drzave da kroz centralnu banku upravlja monetarnom politikom, sto je uzas uzasa.

Najidelaniji svet bi bio svet bez centralnih banaka, jer nema nista gore po tvoju privatnu svojinu i individualni suverenitet, nego da ti Drzava vodi monetarnu politiku. Jedino gore od toga je da ti vojska dodje direktno na vrata i nasilno te mobilizuje.

Bukvalno nista nije gore od toga u modernoj drzavi nego to sto dajemo Centralnim bankama da vode monetarnu politiku.
 
Drugi talas inflacije i to mnogo veci je dosao kasnije kad je poceo rat u Ukrajini , jer mozda je EU tada takodje stampala novac, i jeste verovatno , a zbog psihologije je nastupio i efekat podizanja cena, malverzacije usled rata...

Kazem ja nemam nacina da ja kontrolisem i znam kolika je kolicina odstampanog zlata Merlina, osim u tom prvom talasu kad je skoro sve islo u nekretnine i delimicno u bahatost prvih korisnika, ali to je mali broj ljudi i ne izaziva inflaciju....rekoh vec prosli su sa manje od 7% dodatne inflacije a potrosili su sav nastampan novac...

Ali kad se pojavila ratna inflacija, e onda su nastupile velike promene cena a male promene vlasnistva nekretnina....ali su se u to doba zavrsavale insvesticije gradjnje , sto moze ali ne mora dovesti do inflacije, ali je dovelo do inflacije gradjevinskog materijala...
Sto je logicno , nekretnine nisu izazvale inflaciju , malo , ali kad su angazovane zidarske brigade, onda je pociscena zaliha gradjevinskog materijala i onda se javio manjak na trzistu i to je prvo skocilo , i to tacno duplo...

To je pre ratne inflacije...ostalo se prelilo u ratnu inflaciju...
Nista od ovog novca nije proslo zvanicno , tj vrlo je moguce da je upis novca bio na jednom mestu u svetu , a da su banke samo transferisale taj novac na ostale drzave, a ne da su drzave i vlasti tih drzava generisale taj novac..
Kasnije ko zna...ja ne znam...
 
Stampanje para je zelja Drzave da kroz centralnu banku upravlja monetarnom politikom, sto je uzas uzasa.

Najidelaniji svet bi bio svet bez centralnih banaka, jer nema nista gore po tvoju privatnu svojinu i individualni suverenitet, nego da ti Drzava vodi monetarnu politiku. Jedino gore od toga je da ti vojska dodje direktno na vrata i nasilno te mobilizuje.

Bukvalno nista nije gore od toga u modernoj drzavi nego to sto dajemo Centralnim bankama da vode monetarnu politiku.
Ne lupaj gluposti , imamo sad restriktivnu monetarnu politiku pa nam je privreda kao kokošinjac. Štampanje para ako se radi kako treba jeste neophodno za državu koja se tek razvija. Neštampanje para može biti samo dobro privilegovanim zemljama koje imaju dovoljno sredstava iz vlastite privredne aktivnosti . To je danas na primer Kina ali je ista zemlja do tog položaja došla četrdesetogodišnjim visokim stopama rasta i pametnom monetarnom politikom.
 
Inace, ceo moderan svet vam je izgradjen na toj ciljanj inflaciji koju Centralna banka gadja, Razlozi za to su razliciti, a jedan od razloga vam je mirno resenje sukoba izmedju Sindikata i drzava oko cene rada. Posto idioti iz Sindikata nece da smanje cenu rada, a poslodavci ne mogu da ih zaposle po toj ceni nego nizoj, sto je nedozvoljeno zbog idiotskog pravnog sistema, Kejnz je dosao na idealno mirno bolidsko resenje sukoba. To resenje je da ce se jaz izmedju te imaginarne cene rada koju bolidi iz Sindikata traze, i prave cene rada na slobodnom trzistu (koju je nemoguce aktivirati zbog levicarskog sistema u kojem zivimo, zakona o Radu i sl), resavati tako sto ce inflacija smanjivati tu realnu cenu rada na slobodnom trzistu, i onda ce se tako isplacivati gazdama da zaposljavaju sindikalce. Ima toga jos, ali ovo je jedna od glavnih poenti.

Drzave su tamo posle ww2 proglasile da je ono sto vi zovete 'liberalni kapitalizam' (Samo Bog zna na sta mislite kada to kazete) kriv za sve, i da ce Drzava da sredi sve probleme na miran nacin. Kejnz bolid je tako postao najjaca istorijska figura u ekonomiji ikada, pa tako i u drustvu, i sve sto imate sada je posledica toga.
 
Ne lupaj gluposti , imamo sad restriktivnu monetarnu politiku pa nam je privreda kao kokošinjac. Štampanje para ako se radi kako treba jeste neophodno za državu koja se tek razvija. Neštampanje para može biti samo dobro privilegovanim zemljama koja ima dovoljno sredstava iz vlastite privredne aktivnosti . To je danas na primer Kina ali je ista zemlja do tog položaja došla četrdesetogodišnjim visokim stopama rasta i pametnom monetarnom politikom.
Moje gluposti su tacne.
Nasa privreda je kao kokosinjac jer Suzba unistava privatni sektor svuda, i na svakom mestu, i sto hoce sve da kontrolise.
Ne moze monetarna politika da sama resi probleme u realnom sektoru, jbga, ma koliko da je dobra, mora tu malo i da se radi na realnom sektoru, da se ne gusi i kontrolise privatni kapital recimo, za pocetak.

Za stampanje para sam rekao u prethodnoj poruci- zesci Neo Kejnz debilizam.

Kina nema pametnu monetarnu politiku, Kina ima pametnu real ekonomiju. Njihova monetarna politika je komunjarski uzas. Da je to sto ti hoces da kazes ovom porukom tacno, ne bi Argentina, koja upravo radi to sto ti hoces DECENIJAMA bila u provaliji stalno.
 
Ovo ostalo sto ce biti najverovatnija istina za ljude , to su iste price kao i kod Slobe, zvanicna istina ce biti to , a ne ono sto se stvarno desilo...

Npr sve cesce cete cuti novi monetarni pristup , a to je da se svaki mesec moze definisati nova emisija novca, i to na principu, novac je masa duga kojeg vlast generise a kasnije istog meseca stize za naplatu privredi te drzave..

Totalno uvrnuta logika, ali se moze odradjivati svaki mesec...
Tako se moze pokriti ono sto je spoljna destabilizacija nekog monetarnog sistema...
Npr EU odstampa novac, Srbiju prepliva novac, Srbija smanji svoju emisiju , dozvoli da Srpski narod plati tu inflaciju taj mesec i sledeci i sledeci , a onda kad zatreba drzavi Srbiji , ona se ukljuci i stampa svoje dugove da bi i ona uzela novac i izazvala svoj deo inflacije....

Sve velike pronevere novca sad odjednom jesu placene unapred...
Tj vidite da negde bude manjak od 100 milijardi dolara, vi u startu znate da je to vec placen gubitak...nikom nista....
 
Дефиниција инфлације је промењена у оксфордском речнику још 70их или 80их год. прошлог века.
По старој, инфлација је штампање новца а по новој дефиницији је пораст цена.
Пораст цена је заправо последица инфлације.
Разлог је да би се људи држали у незнању.
 
Ne lupaj gluposti , imamo sad restriktivnu monetarnu politiku pa nam je privreda kao kokošinjac. Štampanje para ako se radi kako treba jeste neophodno za državu koja se tek razvija. Neštampanje para može biti samo dobro privilegovanim zemljama koje imaju dovoljno sredstava iz vlastite privredne aktivnosti . To je danas na primer Kina ali je ista zemlja do tog položaja došla četrdesetogodišnjim visokim stopama rasta i pametnom monetarnom politikom.
Jos ovo. SVAKO stampanje para centralne banke je uzas. Uzas je kada to radi FED, uzas je kada to radi ECB, japan, Kina, Argentina, Zimbabve, Turska ili Somalija. Naravno, pitanje je i stepena koje odredjena Centralna Banka radi, i realnog sektora koji moze da ublazi i ostvari tu njihovu megalomansku zamisao.

Ali za svaki taj megalomasnki monetarni sistem stampanja para, realan sektor mora da stvori dodatnu vrednost koja bi bila otprilike na tom nivou vrednosti na kojem je taj dodatni nastampani novac. Dalje, ovo je uprosceno seljacko objasnjenje jako apstraktnih stvari, jer 'vrednost' nije nesto fakticki dato, vec se konstanto menja na trzistu, u zavisnosti od mase ekonomsih.socioloskih, pa i psiholoskih stvari. Vrednost je subjektivna stvar, a ovde pa tek imas kompromis vise subjektivnih dozivljaja vrednosti, i mnogo je komplikovano, i NIKO, pa ni Centralan banka, a posebno ne razni idioti poput Pola Krugmana i Branka Milanovica, ne mogu to tacno unapred da izracunaju.

I sam pojam 'Stampanje para' je prostacki izraz za apstraktni pojam. 'Stampanje para' nije kada Banka daje kredit za koji postoji traznja na slobodnom trzistu, 'Stampanje para' je ciljano davanje kredita koji ne bi bili davani na cisto slobodnom trzistu.
 
Recimo stan koji je 2019 godine kostao oko 40 000 evra danas kosta oko 80 000 evra. I sad laici ce reci stanovi poskupeli. NE !!! Stanovi nisu poskupeli. Vrednost materjalna stana tada i sada je apsolutno ista. Evo dokaza.

2019 godine gram zlata je kostao na berzama oko 30 evra. Danas gram zlata kosta oko 60 evra. Zlato je najbolja referenca jer se njegova vrednost materjalna ne menja hiljadama godina. A druge robe mogu imati kratkorocno spekulativnu cenu na primer nafta, gas, i slicno ali samo kratko dok zlato nikad nema toliku fluktaciju u vrednosti spekulativnog karaktera na berzi jer njegova kolicina je enormmno manja od kolicine nafte ili gasa u svetu.

Prema tome jedini i samo jedini nacin nastajanja inflacije u danasnjem svetu je STAMPANJE NOVCA. U savremenim uslovima trzisnim nestasica hrane je nemoguca apsolutno tako da je danas apsolutno jedini izvor inflacije STAMPANJE NOVCA. A tehnologija izrade roba je manje vise dostiglasavrsenostotako da i to nemoze da znatno promeni vrednost stvari.Stanovi se prave vec dvadesetak godina isto i tu nema sta da se menja drasticno pa da to utice na vrednost stana.

Tako da kada cujete na televizijama daneki mlate praznu slamu i jedu sta ne treba da se jede da inflacija je zbog ovoga zbog onoga ali tiplaceni analiticari nikad nece reci istinu da je inflacija samo i jedino zato sto se stampaju evri za Srbiju i evropu ili dolar stose stampa za ameriku i svet.

Naravno Srbija je okupirana drzava i mi nemammo svoj novac vec je nas novac evro iako umesto evra koristimo dinar . Ali dinar je vezan fiksnom kursnom vrednoscu za evro tako da je to isto sto i evro. Nemoguce da je nasa ekonomija u danu jednaka kaoevropska pa da kurs dinara stalno visegodisnje prati identicnu ekonomiju evrozone . I toje veliki minus za Srbiju jer ekonomske nedace evrope prebacuju delom i na nas a kada bi imali mi svoju valutu onda mi bi imali svoju ekonomiju i mozda bi dinar danas bio umesto 120dinara za evro svega 60 dinara za evro pa bi stanovi u dinarima bili iste vrednosti kao i 2019 godine tako da vas rata za stan isto vrednosno kostala jer bi vam plata danas bila ista pa bi sa platom mogli da kupite duiplo vise evra negodanas kolikomozete da kupite evre pa bi vam putovanja u svetu i letovanja van zemlje bili duplo jeftiniji a nasi izvoznici bibili duplo bogatiji i imasli bi duplo vise prihoda od izvozaa a ovako sa fiksnim kursom izvoznici su duplo siromasniji a uvoznici su duplo bogatiji sto znaci da nasa vlast radi za uvoznike a ne za izvoznike to jest radi za strane kompanije a ne za nase domace kompanije tojest radi za evropu a ne radi za domace gradjane. Ako smo tolikopametni da vezujemo dinar za propale valute sto ne vezemo za zlato dinar pa da vidite kakio ce da srbija procveta.I svi uokolo ima da trguju nasim dinarima umesto evrima.

I tako da znate da kada vidite poskupljenje neko u prodavnicama ili neke robe znajte da evropska stamparija opet stampa dodatne evre. Naravno tu ne mislimna stampanje za zamenu pocepanih novcanica vec za stampanje dodatnih novih kolicina evra na trzistu.

Постојећи монетрани систем су измислили Роштилди ,они су власнициу скоро свих банака као и централних банака као федералних резерви

Новац као друштвени систем који користимо за трговину робом и услугама кроз векове je мјењао разне облике од раи камења до стаклених перли и метала
На крају је злато однело победу и кoриштено је као новац хиљадама година све док се Рошдилди пре неколико стотина година нису досјетили да измисле мјеста која нуде услугу чувања злата .та мјеста су касније названа банкама

Злато је у та врермена било јако тешко и опасно носити са собом па су људи брзо повјерили Роштилдима свој златни новац на чување.
Рошилди су за узврат сваком ко им је предао злато издавали папирну потврду касније названу банкнота
Те банкноте постају свакодневно средство размјене јер људима се није дало ићи сваки пут у банку по злато већ се у трговини робама и услугама почињу користити банкноте

То је био тренутак кад Роштилди задобијају моћ и постају господари новца и банака јер су схватили да нико не долази по злато у сефовима и да могу да штампају банкнота колико год желе .то је почетак данашњег мометарног система заснованог на каматарењу . дуговном новцу и инфлацијии

Роштилди,Рокфелери,Морганови и још неколико банкарски породица су гоподари новца и банака а самим тиме господаре и економијoм, медијима, политиком, а на крају и животима обичних људи.
 
Постојећи монетрани систем су измислили Роштилди ,они су власнициу скоро свих банака као и централних банака као федералних резерви

Новац као друштвени систем који користимо за трговину робом и услугама кроз векове je мјењао разне облике од раи камења до стаклених перли и метала
На крају је злато однело победу и кoриштено је као новац хиљадама година све док се Рошдилди пре неколико стотина година нису досјетили да измисле мјеста која нуде услугу чувања злата .та мјеста су касније названа банкама

Злато је у та врермена било јако тешко и опасно носити са собом па су људи брзо повјерили Роштилдима свој златни новац на чување.
Рошилди су за узврат сваком ко им је предао злато издавали папирну потврду касније названу банкнота
Те банкноте постају свакодневно средство размјене јер људима се није дало ићи сваки пут у банку по злато већ се у трговини робама и услугама почињу користити банкноте

То је био тренутак кад Роштилди задобијају моћ и постају господари новца и банака јер су схватили да нико не долази по злато у сефовима и да могу да штампају банкнота колико год желе .то је почетак данашњег мометарног система заснованог на каматарењу . дуговном новцу и инфлацијии

Роштилди,Рокфелери,Морганови и још неколико банкарски породица су гоподари новца и банака а самим тиме господаре и економијoм, медијима, политиком, а на крају и животима обичних људи.
Sad samo treba da se upitamo ko je njihov gospodar?
 
Kada bi se Srbija okrenula da proizvodi sve što danas uvozi, naša ekonomija bi procvetala i dinar bi ojačao.

Sadašnji režim na sve načine pokušava da ugasi svaki proizvodni pogod našeg čoveka koji se opire i da strancu.

Oni imaju direktivu da unište ekonomski Srbiju pa da sutra nemamo ništa domaće nego samo uvozno.

Naravno, neke stvari ne možemo da proizvodimo bez potrebnih resursa iz drugih zemalja koji ih imaju ali i to se reši, plati resurse i pravi svoj proizvod!


Stanje dinara prema evru je veštački održivo.
Realno stanje je možda 150-160 dinara za evro.

Ogromne pare se daju samo da bi navodno naš Aca veliki rekao da je kurs stabilan ili ona Jorgovanka.

Problem kod nas, krivi su drugi. Ne gledaj druge, gledaj da iskoristiš priliku, nemoj njihova inflacija da se prebaci kod tebe.
 
Recimo stan koji je 2019 godine kostao oko 40 000 evra danas kosta oko 80 000 evra. I sad laici ce reci stanovi poskupeli. NE !!! Stanovi nisu poskupeli. Vrednost materjalna stana tada i sada je apsolutno ista. Evo dokaza.

2019 godine gram zlata je kostao na berzama oko 30 evra. Danas gram zlata kosta oko 60 evra. Zlato je najbolja referenca jer se njegova vrednost materjalna ne menja hiljadama godina. A druge robe mogu imati kratkorocno spekulativnu cenu na primer nafta, gas, i slicno ali samo kratko dok zlato nikad nema toliku fluktaciju u vrednosti spekulativnog karaktera na berzi jer njegova kolicina je enormmno manja od kolicine nafte ili gasa u svetu.

Prema tome jedini i samo jedini nacin nastajanja inflacije u danasnjem svetu je STAMPANJE NOVCA. U savremenim uslovima trzisnim nestasica hrane je nemoguca apsolutno tako da je danas apsolutno jedini izvor inflacije STAMPANJE NOVCA. A tehnologija izrade roba je manje vise dostiglasavrsenostotako da i to nemoze da znatno promeni vrednost stvari.Stanovi se prave vec dvadesetak godina isto i tu nema sta da se menja drasticno pa da to utice na vrednost stana.

Tako da kada cujete na televizijama daneki mlate praznu slamu i jedu sta ne treba da se jede da inflacija je zbog ovoga zbog onoga ali tiplaceni analiticari nikad nece reci istinu da je inflacija samo i jedino zato sto se stampaju evri za Srbiju i evropu ili dolar stose stampa za ameriku i svet.

Naravno Srbija je okupirana drzava i mi nemammo svoj novac vec je nas novac evro iako umesto evra koristimo dinar . Ali dinar je vezan fiksnom kursnom vrednoscu za evro tako da je to isto sto i evro. Nemoguce da je nasa ekonomija u danu jednaka kaoevropska pa da kurs dinara stalno visegodisnje prati identicnu ekonomiju evrozone . I toje veliki minus za Srbiju jer ekonomske nedace evrope prebacuju delom i na nas a kada bi imali mi svoju valutu onda mi bi imali svoju ekonomiju i mozda bi dinar danas bio umesto 120dinara za evro svega 60 dinara za evro pa bi stanovi u dinarima bili iste vrednosti kao i 2019 godine tako da vas rata za stan isto vrednosno kostala jer bi vam plata danas bila ista pa bi sa platom mogli da kupite duiplo vise evra negodanas kolikomozete da kupite evre pa bi vam putovanja u svetu i letovanja van zemlje bili duplo jeftiniji a nasi izvoznici bibili duplo bogatiji i imasli bi duplo vise prihoda od izvozaa a ovako sa fiksnim kursom izvoznici su duplo siromasniji a uvoznici su duplo bogatiji sto znaci da nasa vlast radi za uvoznike a ne za izvoznike to jest radi za strane kompanije a ne za nase domace kompanije tojest radi za evropu a ne radi za domace gradjane. Ako smo tolikopametni da vezujemo dinar za propale valute sto ne vezemo za zlato dinar pa da vidite kakio ce da srbija procveta.I svi uokolo ima da trguju nasim dinarima umesto evrima.

I tako da znate da kada vidite poskupljenje neko u prodavnicama ili neke robe znajte da evropska stamparija opet stampa dodatne evre. Naravno tu ne mislimna stampanje za zamenu pocepanih novcanica vec za stampanje dodatnih novih kolicina evra na trzistu.
Zlato nije indikacija za inflaciju, zlato je poskupilo daleko vise od inflacije jer ga puno centralnih banki kupuje.
 
Recimo stan koji je 2019 godine kostao oko 40 000 evra danas kosta oko 80 000 evra. I sad laici ce reci stanovi poskupeli. NE !!! Stanovi nisu poskupeli. Vrednost materjalna stana tada i sada je apsolutno ista. Evo dokaza.
Prosecna plata u srbiji (neto) u 2019 godini - 54.000 dinara
Prosecna plata u Srbiji (neto) u 2024 godini - 95.000 dinara

Poskupele su i plate ne samo stanovi
 
Npr EU odstampa novac, Srbiju prepliva novac, Srbija smanji svoju emisiju , dozvoli da Srpski narod plati tu inflaciju taj mesec i sledeci i sledeci , a onda kad zatreba drzavi Srbiji , ona se ukljuci i stampa svoje dugove da bi i ona uzela novac i izazvala svoj deo inflacije....
Не штампају државе новац већ Роштилди и та група такозвани банкарски картел

Новац се штампа као дуг ,сваки пут кад узмеш кредит ти или држава ,ви се заправо задужите код Роштилда а они испринтају нови новац
Други начин како нови новац долази у оптицај је такозвани bailout .
Кад треба спасити постојећи систем ,напримјер у кризи 2008 или пре пар мјесеци је пропало неколико великих западних комерцијалних банака .Роштилди односно централна банка САД федералне резерве која је у њиховом власништву су одштампале нове количине долара и дозначили бесплатно пропалим банкама
или кад треба финасирати нови рат као например сад у Украјини или финасирати демократију или различите невладине ораганизације итд онда федералне резерве или банк оф енгланд принта нове количине новца и убацује га у оптицај

Нови новац само на та два начина долази у оптицај а централна банка Србије је само мењачница за валуте банкарског картела
 

Back
Top