Zasto NATO vidi Rusiju kao neprijatelja posle pada berlinskog zida

38imak

Domaćin
Poruka
3.603
Mislim da je dobro da ovim geopoliticarima sa jeftinijim ulaznicama pojasnimo to na slikovit i efikasan nacin.

Ovo je slikovit i jednostavan prikaz sustine, i odgovor na Putinova folirantska pitanja koja sluze za zamajavanje javnosti i ostalih zapadnih geopoliticara sa dna kace.

Znaci, vreme- tamo negde posle pada Berlinskog zida i tokom 90-ih, lica CIA i FSB.

CIA: To bre, razbili smo komunjare, sada mozemo da uvodimo kapitalizam.

FSB: Jeste bre, jbes komunjare, daj da uvodimo taj neo-feudalizam.

CIA: Mislim da se nismo dobro razumeli, uvodimo kapitalizam.

FSB: Pa da, da, to i ja kazem, neo-feudalizam.

CIA: Ma nije bre neo-feudalizam, nije da ti dajes dozvolu lokalnoj bandi da radi sta hoce za neki procenat, ne mogu lokalni banditi da imaju potpuni suverenitet, mora kapitalizam.

FSB: Pa to i ja kazem, neofeudalizam rulz.

CIA: More chibe bre!
 
Из истих разлога из којих је и пре Запад нападао на Русију, геополитчких, стратешких. Ко влада Евроазијом тај влада целим светом. Западу је због тога Русија трн у оку јер се налази на том простору, и тако је било у свим историјским епохама, не само данас.

Наравно, има то и своју духовну, тј метафизичку димензију.
 
Mislim da je dobro da ovim geopoliticarima sa jeftinijim ulaznicama pojasnimo to na slikovit i efikasan nacin.

Ovo je slikovit i jednostavan prikaz sustine, i odgovor na Putinova folirantska pitanja koja sluze za zamajavanje javnosti i ostalih zapadnih geopoliticara sa dna kace.

Znaci, vreme- tamo negde posle pada Berlinskog zida i tokom 90-ih, lica CIA i FSB.

CIA: To bre, razbili smo komunjare, sada mozemo da uvodimo kapitalizam.

FSB: Jeste bre, jbes komunjare, daj da uvodimo taj neo-feudalizam.

CIA: Mislim da se nismo dobro razumeli, uvodimo kapitalizam.

FSB: Pa da, da, to i ja kazem, neo-feudalizam.

CIA: Ma nije bre neo-feudalizam, nije da ti dajes dozvolu lokalnoj bandi da radi sta hoce za neki procenat, ne mogu lokalni banditi da imaju potpuni suverenitet, mora kapitalizam.

FSB: Pa to i ja kazem, neofeudalizam rulz.

CIA: More chibe bre!
naprimer, ja mog komsiju ne mogu da smislim, ogavan mi je.......... jer ima zenu lepoticu, i njoj uopste ne prilici da je sa njim. Ja sam joj daleko bolja prilika nego on.
 
Из истих разлога из којих је и пре Запад нападао на Русију, геополитчких, стратешких. Ко влада Евроазијом тај влада целим светом. Западу је због тога Русија трн у оку јер се налази на том простору, и тако је било у свим историјским епохама, не само данас.

Наравно, има то и своју духовну, тј метафизичку димензију.
Ima metafizicku dimenziju, kod FSB-ovca koji muku muce sa tim hamletovskom dvojbom: 'Da li je ova flasa votke realan prikaz metafizicke flase votke, i da li cu ikada upoznati tu cistu metafizicku ideju flase votke, bez epistemoloskih ogranicanje ljudskog bica?' :think:
 
Ima metafizicku dimenziju, kod FSB-ovca koji muku muce sa tim hamletovskom dvojbom: 'Da li je ova flasa votke realan prikaz metafizicke flase votke, i da li cu ikada upoznati tu cistu metafizicku ideju flase votke, bez epistemoloskih ogranicanje ljudskog bica?' :think:
Како онда ти ,,пијани" КГБ алкоси држаше пола планете ономад под својом влашћу? И сад су још увек доминантни ?
 
Како онда ти ,,пијани" КГБ алкоси држаше пола планете ономад под својом влашћу? И сад су још увек доминантни ?

Pa reketiraju pametne ljude da rade i rmbace, dok oni ispijaju kafe po kancelarijama.

Nemoj samo da mislis da to mislim samo o KGB-ovcima, svi drzavni paraziti iz svih drzavnih Sluzbi po svetu su takvi.
 
Poslednja izmena:
Русија је куга.

Они су можда имали неке светлије моменте, али од кад су поразили Наполеона су једна ретроградна сила која шири само ужас и мизерију.

Руско Царство је на неки свој начин, иако наравно анахрона монструозност, ипак омогућавало неку врсту етничке и верске слободе (осим ако ниси Јеврејин).

СССР је био тамница народа.

Народи источне Европе су листом побегли у НАТО да побегну од Москве и њених сивих окова.

Народи Запада су их у исти примили јер су знали да ако то не ураде, неки регресивни руски лидер, као овај садашњи, ће поново успоставити границу у Берлину.
 
Како кад си у уводном посту написао да је ЦИА уводила капитализам, чему се руска служба супротставила?

Cia se ne pita za sve u americkom drustvu, pa tako i politici, kao FSB u Rusiji.

U Americi postoje vise slobodnije trziste kapitala, koje se medjusobno kolje, i nemaju svi istog gazdu, kao u Rusiji.
 
Cia se ne pita za sve u americkom drustvu, pa tako i politici, kao FSB u Rusiji.

U Americi postoje vise slobodnije trziste kapitala, koje se medjusobno kolje, i nemaju svi istog gazdu, kao u Rusiji.
Како да не, показао Сноуден како се ЦИА не пита за све. :)

У Америци имаш само привид демократије, а капитализам је диктатура, диктатура капитала.
Пиноче, твој идол је пример. И уместо мита да су његове економске реформе ,,ојачале" Чиле, стоји факт да је он уништио привреду Чилеа, реформе су довеле до огромне незапослености и сиромаштва.

Заправо, све су то приче за малу децу, богатство капитализма тј капиталистичких држава почива на колонијализму и експлоатацији, а не на ,,успешности" тог система.
 
Како да не, показао Сноуден како се ЦИА не пита за све. :)

У Америци имаш само привид демократије, а капитализам је диктатура, диктатура капитала.
Пиноче, твој идол је пример. И уместо мита да су његове економске реформе ,,ојачале" Чиле, стоји факт да је он уништио привреду Чилеа, реформе су довеле до огромне незапослености и сиромаштва.

Заправо, све су то приче за малу децу, богатство капитализма тј капиталистичких држава почива на колонијализму и експлоатацији, а не на ,,успешности" тог система.

Dobro.
 
Довољно је упоредити енормне успехе које су све источноевропске земље оствариле од кад су се решиле Русије.

Пољска је опет сила средњег ранга, Чешка је опет индустријска сила, Румунија је достигла 75% европског просека БДП-а, Естонија је ИТ чудо.

С друге стране, у руским провинцијама је Чучавац у пољском ВЦ-у и даље златни стандард водоинсталатерства.

Разумљиво је зашто и народ Украјине жели бекство од те куге.
 
Да, тако им је ,,добро" да Пољаци на својим протестима зову Путина да среди ситуацију у њиховој земљи.

Poljaci su posle oslobadjana od KGB vlasti razbili ekonomski

Ali stvarno razbili, ne kao ono sto Putin vama prica da je Rusija ekonomska sila, ciji budzet i dalje zavisi od cena nafte na svetskom trzistu.
 
Poljaci su posle oslobadjana od KGB vlasti razbili ekonomski

Ali stvarno razbili, ne kao ono sto Putin vama prica da je Rusija ekonomska sila, ciji budzet i dalje zavisi od cena nafte na svetskom trzistu.
Зашто онда народ протестује и позива Путина да среди ствари у Пољској?
 
Русија је нешто као обрунти Краљ Мида.

Све што Мида дотакне се претвори у Злато,

а све што Рус дотакне се претвори у Говна.

Slicno se moze reci i za svaku temu na koju uletis sa svojim komentarom.
 

Back
Top