Eutanazija - da ili ne?

Da li podržavate ubistvo iz milosrđa?


  • Ukupno glasova
    28
  • Anketa je zatvorena .
У чему је разлика између жртвовања сопстваног живота ради спашавања туђег, што је у свим друштвима окарактерисано као хероизам, и захтева за еутаназију оболелог од тешке болести за чије евентуално одржавање у животу његови најближи треба да жртвују своју егзистенцију ради обезбеђивања материјалних средстава?
 
У чему је разлика између жртвовања сопстваног живота ради спашавања туђег, што је у свим друштвима окарактерисано као хероизам, и захтева за еутаназију оболелог од тешке болести за чије евентуално одржавање у животу његови најближи треба да жртвују своју егзистенцију ради обезбеђивања материјалних средстава?

херојски јер је снажан и несвестан да ће умрети.
 
Pravo na život imaju svi oni koji su se rodili. Nema ničeg humanijeg nego kada ste u situaciji da pomognete nekome, a kamoli bliskoj osobi koja je jako bolesna. Svako slučaj je priča za sebe, da li se neko pita kako živi porodica koja neguje bolesnika, da li oni imaju pravo na život ili na bolesnikovu razvučenu smrt. Ja ne mogu biti srećna ako je meni neko blizak ne srećan, u bolesti ličnost bolesnika, pojedinih ne svih, se menja, prosto sve podredite njemu, za kvalitetan život malo prostora ima.

Autanazija da, ali kada se sve druge opcije iscrpe.
 
Ako naiđete na zgaženu mačku ili psa koji još uvek diše (i jauče) a od asfalta biste je/ga mogli odvojiti jedino lopatom, humanije je dotući je/ga (uspavati je/ga), nego pustiti da se muči.

.. jednom je jedna pričala kako je našla zgaženu mačku pored puta .. prosuta creva ..
.. unela je u kola da bi je odnela veterinaru .. a taj valjda na nekih sat vremena vožnje odatle ..
.. mačka crkla na putu do tamo ..

.. htela je da me popljuje kad sam joj rekla da bih ja toj mački spucala metak u glavu .. kad bih imala pištolj ..
.. a ****** .. meni je slabo stalo da me smatraju el grande životinjoljupcem ..

..

.. da .. onda kad sigurno znaš da nekom nema spasa .. i da mu preostaju samo sati ili dani agonije .. onda da .. ****** ..
(.. osim ako nije neko ***** za koje smatraš da je zaslužio da se muči .. u tom slučaju se ne petljaš u božji pos'o ..)
 
...ja to nikad ne bih trazila ni od koga i mislim da su ljudi koji to traze sebicni
E ti mi se razumeš.
Tako čuješ nekad negde neku frazu i onda ispovitliš.
Uključiš nekad mozak? Preispitaš li ti to što čuješ?
Samo zalepiš etiketu čoveku i to nekom paćeniku koji umire u bolovima i nema šanse da će biti izlečen ili će mu biti bolje. I taj paćenik je sebičan.
A znaš kako bi se bilo kome ko je u takvim mukama je.balo za to šta ti misliš i da li će ga neko smatrati sebičnim.
Pitam se da li je sebičluk zapravo na drugoj strani? Tvojoj strani.
 
Da li si bila u prilici da neguješ blisku osobu deceniju, podrediš joj život, sve svoje potrebe svedeš na minimum? A pritom si mlad relativno 28 g.(kada sve to počinje). Nema planiranih izlazaka, poslova, putovanja da ne govorim.

nisam ali lakse bi mi to palo nego da nosim nekog na savesti... pa i da to trazi od mene...zasto bih ja nekoga unapred osudila na smrt, neka to sam uradi ako misli da je ispravno
 
Mislim da je problem u postavljanju pitanja, tj u licu u kojem se ono tumači. Pošto niko ne želi da bude odgovoran za smrt drugog lica - to je sasvim normalno - trebalo bi da se zapitamo, da li želimo da umremo od bolesti, ili od strane nekog. Duga, spora i po velikoj mogućnosti bolna smrt, ili kratki bol pa olakšanje, tj prestanak bola, ako uopšte postoji afterlife, tj.
 
У чему је разлика између жртвовања сопстваног живота ради спашавања туђег, што је у свим друштвима окарактерисано као хероизам, и захтева за еутаназију оболелог од тешке болести за чије евентуално одржавање у животу његови најближи треба да жртвују своју егзистенцију ради обезбеђивања материјалних средстава?

Dobro kazes u drustvima okarakterisano kao heroizam, a pred Bogom ludost...
Tako i eutanazija...
Samo Bog ima pravo da oduzme coveku zivt, covek nema na to pravo..

To je ne ubij...
 
Dobro kazes u drustvima okarakterisano kao heroizam, a pred Bogom ludost...
Tako i eutanazija...
Samo Bog ima pravo da oduzme coveku zivt, covek nema na to pravo..

To je ne ubij...
Jao, vidi pametnice. "Samo Bog ima pravo..." nja-nja-nja...
Šta si ti? Božji pravni zastupnik?
Čovek nema pravo da ubije ali ubija. I šta sad? Ići će u pakao, aaa? U je-be mu se.
Odakle ti tolika pamet. Verujem da o Bogu znaš bolje i od samog Boga (ma šta on bio). Samo još da objasniš šta je to Bog. To je ono o čemu su ti pričali kad si bila mala. Ti kao nešto razumeš.
I šta ako mene nešto zabole za Boga?
Imaš li ti neki prizemniji argument sem da prosipaš fraze i glumiš pamet?
Tih fraza sam se već naslušao i nisam morao da čekam tebe da ih ovde ponavljaš.

Uh kako sam grub.
Pa dojadi mi više da slušam i čitam gluposti.
 
koji ti problem imas sa tim sto ja to ne bih ni od koga trazila niti bih to nekom uradila
Aaa, čekaj i da tebi odgovorim.
Pa naravno da to ni od koga ne bi tražila. Nemaš ni potrebe. Ne znaš ni šta je muka, sem ove što zamaraš mozak na forumu.
Kada budeš (ne daj bože) bila u situaciji da zaista budeš u mukama koje ne vode nikuda sem u beskrajnu patnju, onda odgovori.
Inače, najlakše se podnosi samo jedan bol. A to je bol drugih.
Hvala na pažnji.
 

Back
Top