Eragon

e bas hvala nisam ni procitao treci deo...
a znam kako se zavrsava...
stigao do pola...
salim se. nije Eragon los, mada me smaraju smrdljivi elfovi...
U sve se mesaju i misle da su najbolji, a najveca ironija je sto i jesu...
 
ja sam negde procitala da treba da izadje negde krajem 2010.... :)
znaci dok se prevede kod nas ce tek biti negde na prolece 2011 -.-
ali meni nije problem da citam na engleskom (cak mi i bolje nego na srpskom) tako da cim mi dodje pod ruku prenosim vam utiske :lol:
 
Film je krs nevidjen, ne verujem, da ce se snimati nastavak..
Sto se knjige tice, posto Paolini svaku pise po tri god, a treca je izasla 20 septembra 2008,
cetvrta ce izaci naj 2011, sto znaci kod nas na srpskom 2012...
 
znate,vidim da svi ,ne kritikuju(kritika je pozitivna stvar,bez obzira da li je u negativnom ili pozitivnom kontekstu),nego pljuju,pa imate par opcija:
1.svidja ti se knjiga,citas-kritikujes
2.ne svidja ti se knjiga-opet kritikujes,nemoj da je citas vise,uzmi nesto drugo
3.ako vec blatis,ti uzmi pa napisi bolje ,ako mozes,rado cu iscekivati

elem,niko nije napomenuo da je konacno poceo da pokazuje neke naznake sopstvenog stila u ovoj knjizi,i dosta je boje napisao od prethodnih,i sta znam,mnogo mi je bolji utisak ostavila od prve dve
 
Zadržo bih se na ovo pod tri.
Na razno raznim forumima, čitao sam neke radove naših mladih ljudi iz fantastike, i mogu ti reći da su daleko maštovitiji, lepše napisani i bolji od Paolinijevih. Jedina im je mana što su rođeni u Srbiji, a ne u USA; nemaju bogate roditelje iza sebe koji imaju sopstvenu izdavačku kuću, nemaju para da plate lektore i urednike i da organizuju mašineriju koja će , kao u njegovom slučaju putovati po školama, i držati predavanja i promocije.

Ja sam pročitao prve dve, i od treće odustao. Sve to što on nudi, sam već čitao, i to od mnogo boljih autora. Nema ništa originalno- vilenjaci koji žive u šumi i sviraju divnu muziku.
Patuljci su ljuti i naprasiti. Veza između zmajeva i ljudi. Zli car i njegov čarobnjak. Momče sa sela, koje naravno nije obično momče sa sela. Te sam stvari čitao milion puta, i to upakovane mnogo bolje nego što je on radio.
 
Zadržo bih se na ovo pod tri.
Na razno raznim forumima, čitao sam neke radove naših mladih ljudi iz fantastike, i mogu ti reći da su daleko maštovitiji, lepše napisani i bolji od Paolinijevih. Jedina im je mana što su rođeni u Srbiji, a ne u USA; nemaju bogate roditelje iza sebe koji imaju sopstvenu izdavačku kuću, nemaju para da plate lektore i urednike i da organizuju mašineriju koja će , kao u njegovom slučaju putovati po školama, i držati predavanja i promocije.

Ja sam pročitao prve dve, i od treće odustao. Sve to što on nudi, sam već čitao, i to od mnogo boljih autora. Nema ništa originalno- vilenjaci koji žive u šumi i sviraju divnu muziku.
Patuljci su ljuti i naprasiti. Veza između zmajeva i ljudi. Zli car i njegov čarobnjak. Momče sa sela, koje naravno nije obično momče sa sela. Te sam stvari čitao milion puta, i to upakovane mnogo bolje nego što je on radio.
aha
pa zato hajade da blatimo?
barem na ovom forumu,ja nisam primetila nista sto bi drzalo neku moju paznju,bilo bi lepo kada bi mpgao da bi tokrijes par tih foruma,bas sam radoznala
i mi realno,ne mozemo da procenimo(tj oni koji su citali knjigu na srpskom) koliko je lepo naspisano,buduci da je to,jelte stvar prevoda
obozavam epiku,ali realno,svega par dela su originalna,ostalo su manje-vise kopije
ali ni te kopije ne zasluzuju ovakvo blacenje
 
Pa prosto mi ništa tu nije originalno, upakovao je sve što je čitao i gledao, uz steretipno predstavljanje svih tih bića, bez ikakve novine ili originalnosti. I prvenac, pa rastegao na hiljade strana. Ja tu ne vidim iskrene književne strasti jednog tinejdzera, pre mi liči na starijeg autora koji zna kako da zaradi lovu. Uspeo je, poštujem, ali to ne znači da zbog tog moram žmiriti na ono što mi se ne dopada..
I ja mnogo volim epsku fantastiku, ali Eragon me je naprosto razočarao.
A vidim i da nisam jedini.
Da, i drugi pišu klišee, ali rade to mnogo kvalitetnije i lepše, da sad ne nabrajam pisce fantastike.
Bez ljutnje, to je samo moj stav, mnogi ljudi ga i vole, nemam ništa protiv, niti pokušavam koga odvratiti od čitanja, samo kažem zašto mi se nije svideo.
Bilo koji domaci sajt fantastike, www.tolkien.rs art-anima, sf-serbia, znak sagite, at-at itd, siguran sam da ćeš naći neku lepu i originalnu priču.
 
Poslednja izmena:
Pa prosto mi ništa tu nije originalno, upakovao je sve što je čitao i gledao, uz steretipno predstavljanje svih tih bića, bez ikakve novine ili originalnosti. I prvenac, pa rastegao na hiljade strana. Ja tu ne vidim iskrene književne strasti jednog tinejdzera, pre mi liči na starijeg autora koji zna kako da zaradi lovu. Uspeo je, poštujem, ali to ne znači da zbog tog moram žmiriti na ono što mi se ne dopada..
I ja mnogo volim epsku fantastiku, ali Eragon me je naprosto razočarao.
A vidim i da nisam jedini.
Da, i drugi pišu klišee, ali rade to mnogo kvalitetnije i lepše, da sad ne nabrajam pisce fantastike.
Bez ljutnje, to je samo moj stav, mnogi ljudi ga i vole, nemam ništa protiv, niti pokušavam koga odvratiti od čitanja, samo kažem zašto mi se nije svideo.
Bilo koji domaci sajt fantastike, www.tolkien.rs art-anima, sf-serbia, znak sagite, at-at itd, siguran sam da ćeš naći neku lepu i originalnu priču.

none taken
pa,kao sto sam vec napisala,kritika i blacenje se umnogome,ako ne i sustinski razlikuju
zapravo,ni ja nisam odusevljena njime,i to je jedna do onih knjiga kojima ubijam vreme,jedino ova treca je nesto malo bolja,ali opet,smatram da niko nema pravo da blati bilo koga
toliko
a sto se ovoga tice,pogledacu
 
Zdravos svima vama,ljubiteljima Sf i Ef.Procesljao sam sve teme na ovom forumu i ukapirao da se nigde ne pominje ovo prilicno zanimljivo delo. S`obzirom na godiste autora covek ce za 20 god. mozda dostici i Jordana ili Tolkina. Dobro...da ne preterujem...ipak su ova dvojica majstori svog zanata.Nek im je laka zemlja.

Knjige su dobre, ali mora jos da radi na ubedljivosti.Knjige nisu toliko ubedljive da bi bile epske, ali ipak nisu ni toliko lose.
 

Back
Top