Quantcast

Eragon

Alex :)

Zainteresovan član
Poruka
141
Kuplila sam knjigu i stigla negde do pola. Još uvek rapetljava kraj druge knjige!!! Sad se malo zahuktava, ali suzdržaću se od komentara dok ne pročitam do kraja... Što se tiče 4. dela- lično smatram da ako je knjiga dobra onda mi nije teško da pročitam koliko god ima delova- naravno dok su u granicama normale... Još kad bi taj nastavak izašao u nekoj skorijoj budućnosti...

kokinacionale

Početnik
Poruka
3
Нисам читао књигу али је филм јако лош! Бледа копија Господара Прстенова и још једне књиге. Мислим да се та књига зове Лет Змајева или тако нешто...

Zainteresovan član
Poruka
141
Nisam iznenađena činjenicom da je Brom Eragonov otac... Malo mi je krivo što Oromis i Glejdr umiru. Otkrio je onu foru sa "srcem-svih-srca"(valjda se tako zove)... Murtag je i dalje na strani Galbatorixa. Sve u svemu- nije loše. Sad sam se opet primila, pa jedva čekam naredni deo.

@LEX@

Početnik
Poruka
29
eragon je super avanturisticko delo, ali sto se mene tice film i knjiga nemaju veze, sem imena likiova. film je zivo sranje, a knjiga kopija lorda sa nekim dodacima.

Durra

Primećen član
Poruka
815
Ko god je procitao knjigu razocarao se u film sto se tice knjige odlicna je (stigoh do polovine 3 dela)
A komentari su stvar ukusa
Ali ipak treba priznati da malo ljudi na svetu postigne da knjigu koju napravi od 15 do 18 godine
(jer prvi deo je napisao u tom dobu) postao bestseler
A nesto sto je bestseler ne moze se reci da je sranje jer broj govori da NIJE SRANJE!

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Cekaj. Sta. Molim?

Brom Eragonov otac?
Otkud sad to majke ti?

P.S. Dugo me nije bilo i tek sam poceo da citam ali te stvari sa rodbinskim vezama i preusmeravanja price,nekako se cini kao pokusaj produzavanja radi mlacenja love. Zar nije Eragonova i Murtagova majka pobegla iz Morzanovog zamka i otisla na sever da bi rodila Eragona? Da ne zaboravimo cinjenicu da ju je Morzan drzao zatocenu u svom zamku godinama.A Brom je vec bio na severu kad je Eragon stigao. Kako je za ime Bozje,Brom mogao da bude u isto vreme u Seleninom krevetu i pravi Eragona i da bude na severu planirajuci napad sa vilenjacima? Nema smisla,uopste!:dash:

Zainteresovan član
Poruka
141
Da znaš da se jednim delom i slažem sa tobom, vezano za lovu. Ali priča ide ovako:
Kad je trebalo da se ukrade Safirino jaje, Brom se bio prerušio u slugu i uvukao se u Morzanov zamak i tamo se spetljao sa Selenom. Tamo je špijunirao (ili šta već). Morzan je jeste držao zatočenu, ali je ona bila njegova desna ruka i dželat, pa je imala veću slobodu. Tako je zbrisala i rodila Eragona, a Brom je do tad ukrao jaje, dao ga Vordenima, sredio da on bude prvi koji će obučavati jahača kad se jaje izlegne, a zatim se povukao u Palansar, gde je nadgledao Eragona...
Nadam se da nisam nešto propustila...(vezano za ovu temu)...

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Da znaš da se jednim delom i slažem sa tobom, vezano za lovu. Ali priča ide ovako:
Kad je trebalo da se ukrade Safirino jaje, Brom se bio prerušio u slugu i uvukao se u Morzanov zamak i tamo se spetljao sa Selenom. Tamo je špijunirao (ili šta već). Morzan je jeste držao zatočenu, ali je ona bila njegova desna ruka i dželat, pa je imala veću slobodu. Tako je zbrisala i rodila Eragona, a Brom je do tad ukrao jaje, dao ga Vordenima, sredio da on bude prvi koji će obučavati jahača kad se jaje izlegne, a zatim se povukao u Palansar, gde je nadgledao Eragona...
Nadam se da nisam nešto propustila...(vezano za ovu temu)...
Nisi nista propustila vezano za temu. Ja jos nisam nasao treci deo kod mene u biblioteci. Hocu da poludim. Ta prica koju si mi ispricala,opet mi deluje nekako suplje. Mada odbacicu polovinu moje sumnje na cinjenicu da sam malko zardjao po pitanju ove knjige,buduci da je drugi deo izasao 2005 godine. Mozes li mi reci nesto vezano za Arju?

LakiJunior

Ističe se
Poruka
2.321
Nisi nista propustila vezano za temu. Ja jos nisam nasao treci deo kod mene u biblioteci. Hocu da poludim. Ta prica koju si mi ispricala,opet mi deluje nekako suplje. Mada odbacicu polovinu moje sumnje na cinjenicu da sam malko zardjao po pitanju ove knjige,buduci da je drugi deo izasao 2005 godine. Mozes li mi reci nesto vezano za Arju?
Prosto nisam mogla da odolim da ne odgovorim na pitanje:rumenko: ....na pocetku Eragon pomaze Roranu da spase Katrinu i ostaje sam u carstvu pa Arja dolazi da ga nadje..tu otkriva Eragonu da nije uvek bila tako..hm..nedruzeljubiva i da je nekada imala dobrog prijatelja Faolina(to je jedan od ona 2 vilenjaka sto ih je Durza ubio na samom pocetku 1 knjige) prica kako joj je bilo u Dzildu...mislim da se u tom delu najvise pojavljuje Arja...naravno na kraju se bori sa Eragonom i opet ubijaju Senku

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Prosto nisam mogla da odolim da ne odgovorim na pitanje:rumenko: ....na pocetku Eragon pomaze Roranu da spase Katrinu i ostaje sam u carstvu pa Arja dolazi da ga nadje..tu otkriva Eragonu da nije uvek bila tako..hm..nedruzeljubiva i da je nekada imala dobrog prijatelja Faolina(to je jedan od ona 2 vilenjaka sto ih je Durza ubio na samom pocetku 1 knjige) prica kako joj je bilo u Dzildu...mislim da se u tom delu najvise pojavljuje Arja...naravno na kraju se bori sa Eragonom i opet ubijaju Senku
Hmmm,za Faolina sam znao. Sve sto si mi rekla saznao sam samo citajuci drugi deo. Ali nigde se u drugom delu ne pominje sta je to bilo izmedju nje i Faolina.
I...kako mislis,opet ubijaju Senku?

Poruka
3.520
eragon je super avanturisticko delo, ali sto se mene tice film i knjiga nemaju veze, sem imena likiova. film je zivo sranje, a knjiga kopija lorda sa nekim dodacima.
Kako moze biti kopija LOTR ako je ideja u sustini daleko od iste....?Poenta Eragorna je nit koja spaja ljude i druga (magijska)bica tj povezanost izmeldu ljudi i zmajeva,samim tim istrazivanje tajni magije dok LOTR govori o prirodi moci koja kvari choveka...?Dodushe jeste magija isto u prichi ali zaista,po meni,ni malo slichno....Izuzevshi eto chinejnicu da imash(kao i uvek) nekoga o hoce da osvoji svet...

Zainteresovan član
Poruka
141
Hmmm,za Faolina sam znao. Sve sto si mi rekla saznao sam samo citajuci drugi deo. Ali nigde se u drugom delu ne pominje sta je to bilo izmedju nje i Faolina.
I...kako mislis,opet ubijaju Senku?
Pa lepo... Kada su opsedali neki grad, Eragon i Arja su se borili protiv nekih carobnjaka koje je postavio Galbatorix da cuvaju gospodaricu tog grada (koju je inace Galbatorix prinudio da bude na njegovoj strani), i tada su ti carobnjaci prizvali senku u jednog od njih i Arja i Eragon (i Safira) su se zajedno borili i pobedili (podrazumeva se).
Sto se tice Faolina i Arje, pominje se da su bili veoma bliski i da je veoma patila za njim kad su ga ubili... Nista narocito sto nismo do tad vec provalili...
Zanimljivo je ono za mac....Da plane cim mu izgovori ime (Brisingr), kao i to da ga je sam pravio (pa relativno sam- ona vilenjakinja koja je svim jahacima pravila maceve je kroz njega pravila mac tako sto mu je bila u umu...)

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Pa lepo... Kada su opsedali neki grad, Eragon i Arja su se borili protiv nekih carobnjaka koje je postavio Galbatorix da cuvaju gospodaricu tog grada (koju je inace Galbatorix prinudio da bude na njegovoj strani), i tada su ti carobnjaci prizvali senku u jednog od njih i Arja i Eragon (i Safira) su se zajedno borili i pobedili (podrazumeva se).
Sto se tice Faolina i Arje, pominje se da su bili veoma bliski i da je veoma patila za njim kad su ga ubili... Nista narocito sto nismo do tad vec provalili...
Zanimljivo je ono za mac....Da plane cim mu izgovori ime (Brisingr), kao i to da ga je sam pravio (pa relativno sam- ona vilenjakinja koja je svim jahacima pravila maceve je kroz njega pravila mac tako sto mu je bila u umu...)
Pffff.....smesno. Smesno i povrsno.
Mada,moram procitati da bih sudio. Ali po ovome sto mi rece...necu biti odusevljen. Sta je sa Murtagom? I jel se pojavljuje,molim te,nagovestaj kako ce Eragon da pobedi Galbatorixa kad ni Murtaga nije mogao?

Zainteresovan član
Poruka
141
Pffff.....smesno. Smesno i povrsno.
Mada,moram procitati da bih sudio. Ali po ovome sto mi rece...necu biti odusevljen. Sta je sa Murtagom? I jel se pojavljuje,molim te,nagovestaj kako ce Eragon da pobedi Galbatorixa kad ni Murtaga nije mogao?
Nista ne pominje... Nesto je pricao o "srcu svih srca"-neki dragulj unutar zmajeva koji predstavlja njihovu dusu, tako da kad umru mogu da se povuku tu i da njihov duh i moc nastave da zive bez njihovog tela. Galbatorix je ukrao te dragulje i odatle crpi moc... Ja sam ocekivala nesto vise, ali ocito da nije mogao da smisli nista zanimljivije...

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Nista ne pominje... Nesto je pricao o "srcu svih srca"-neki dragulj unutar zmajeva koji predstavlja njihovu dusu, tako da kad umru mogu da se povuku tu i da njihov duh i moc nastave da zive bez njihovog tela. Galbatorix je ukrao te dragulje i odatle crpi moc... Ja sam ocekivala nesto vise, ali ocito da nije mogao da smisli nista zanimljivije...
Boze,kakvog li slepca.
Ukrao dragulje zmaja da bi povecao sebi moc i ucinio se besmrtnim.
Ma mogao je i da ih nazove horkruksima ***.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.