Emotivna prevara

O čemi ti to? Ovde nije reč o pomisli.....a pomisao je trenutna misao koja ti prozuji kroz glavu....već o konstantnoj potrebi da budeš ili komuniciraš sa drugom ženom, a to nije ona sa kojom si u vezi....
Ne mešaj babe i žabe. Žabe krekeću a babe mese uštipke....

Evo vako..dvoje pocinju emotivnu vezu..koja se nastavlja sexom..znaci 2 u 1..ako emocije pokloni drugoj osobi..ostaje sa ovom prvom samo sex..dakle ne postoji emotivna prevara jer je vec u emotivnoj vezi sa drugom..ovde je ostao samo cist sex bez emocija koje su poklonjene drugoj osobi..a sigurno necemo prepustiti da ta prva vaga dal su te emocije podeljene i u kojim procentima ako ne moze videti ispred nosa sta joj se desava..tu konstantnu potrebu za drugom zenom koja traje li traje a ona gleda spanske serije pa nije zamjetila boga ti

Nisu dupli standardi..vec iskreno bez licemerja odnos prema prevari ..emotivnoj ili fizickoj ..svejedno...licno mislim da postoji samo jedna prevara kao cin..a emotivna ili fizicka prevara..obe nose istovetne posledice...
Slazem se. Kraj je obicno neinovan.
Mada za mene , dakle licno meni, vec posledice na psihu bi ostavila emotivna. To bi me negiralo kao zenu i osobu. Udarilo bi me na ego, dozivela bih to i kao izdaju ne samo prevaru. Povredilo bi moju sujetu. Razorilo moj mentalni sklop. Povredilo me na hiljadu polja. Grizao bi me crv sumnje. Vracala bih film unazad. Koliko je bio sa mnom? Unelo sumnje i pitanja tipa: 'Dal je tokom tog i tog dobrog sexa zamisljao nju, pa je bilo tako dobro? " ili "Dal je kad je sa mnom bio psihicki odsutan? " ili.. Hiljadu zasto, hiljadu zato.
Samo sex (usputan bez emocija i koji je obicno jednom ) bih isto bila povredjena ali mnogo lakse prebolela. Jb.g tad se odao nekim niskim strastima a ne tipa 60% naseg vremena da je u mislima sa nekim. Dakle dok je bio sa mnom, bio je SAMO sa mnom, uvek. Tad je samo bio sa njom. I posle toga :cao:- dovidjenja prijatno.

Ostaje mi dostojanstvo, jer je tu on pao. Ovako bi ostali slomljeni zivci.

Uh, intimnije slabosti i osecaje nikad nisam opisala :)

Mada za mene , dakle licno meni, vec posledice na psihu bi ostavila emotivna. To bi me negiralo kao zenu i osobu. Udarilo bi me na ego, dozivela bih to i kao izdaju ne samo prevaru. Povredilo bi moju sujetu. Razorilo moj mentalni sklop. Povredilo me na hiljadu polja. Grizao bi me crv sumnje. Vracala bih film unazad. Koliko je bio sa mnom? Unelo sumnje i pitanja tipa: 'Dal je tokom tog i tog dobrog sexa zamisljao nju, pa je bilo tako dobro? " ili "Dal je kad je sa mnom bio psihicki odsutan? " ili.. Hiljadu zasto, hiljadu zato.
Samo sex (usputan bez emocija i koji je obicno jednom ) bih isto bila povredjena ali mnogo lakse prebolela. Jb.g tad se odao nekim niskim strastima a ne tipa 60% naseg vremena da je u mislima sa nekim. Dakle dok je bio sa mnom, bio je SAMO sa mnom, uvek. Tad je samo bio sa njom. I posle toga :cao:- dovidjenja prijatno.

E bravo..takve emotivne ispade mozemo samo pripisati slabostima i manjku samopouzdanja..inace svakako ne ocekujem da je osoba sa kojom sam u mislima sa mnom ni 0(nula )% dok nismo zajedno ako na kraj dana dodje u moj krevet bez reci srecna

E bravo..takve emotivne ispade mozemo samo pripisati slabostima i manjku samopouzdanja..inace svakako ne ocekujem da je osoba sa kojom sam u mislima sa mnom ni 0(nula )% dok nismo zajedno ako na kraj dana dodje u moj krevet bez reci srecna
TAKO BI SE OSECALA SVAKA ZENA. :)
Jel treba i o tome temu, da bi poverovao? Nije mi problem :mrgreen: posto vidis da ovde svi veruju u eomitnu kao kategoriju. Cak i muskarci ;)

Emotivna je definitivno gora od fizičke....Sam sex je pet minuta gimnastike (ako emocije nisu u igri) ali ako on dok dodiruje mene želi neku drugu, čezne za njom, pati, sanja je.....onda šta sam ja? Loša zamena dok original ne bude dostupan? Možda bih oprostila kratku kres šemu ali da održava paralelnu vezu sa mnom i sa još nekom devojkom ili da je sve vreme našeg zabavljanja zaljubljen u drugu (a ja to ne znam) skinula bih mu skalp. Razumem da se u odnos uđe sa otvorenim kartama. Kaže mi da voli drugu, ne može da bude sa njom, eto dopadam mu se ja, ako želim možemo da probamo da budemo zajedno. Ali da me farba, maže i laže mesecima a ustvari čeka da tamo neka raskine sa dečkom ili se razvede, to je licemerno, jadno i pokazuje krajnje nepoštovanje prema meni. Jer očigledno po njegovim aršinima ne vredim mnogo čim me tako tretira.....

Да не куцам јопет. ;)

А да ли бих опростила? Не знам.
Јендом сам покушала да опростим, трудила се, али мислим да дубоко у себи никад нисам сасвим опростила.:confused:

И да - спознаја да воли неку другу много више ме је заболела него спознаја да ју је креснуо.

To je njegov problem, ne tvoj... i nema sta tebe da negira kao zenu to sto se on zaljubio u drugu.
Muskarac i zena idu paralelnim putanjama, i ne postoji ni jedan momenat u kom ti mozes uskociti u njegov svijet i vezati ga za sebe. Uz tebe je dok mu je lijepo, kada ne bude, kaskace uz neku drugu. Cak ni najskladniji parovi nemaju garanciju da ce veza trajati do kraja zivota i da ce sve blisati. Nisi ti zakazala ako je on otisao drugoj zeni, to je njegova odluka, njegova zelja, i ti nema sta tu da radis i oprastas. Ako se zaljubio u drugu, neka ide. Sta tu tebe lomi? Sta tebe negira? Cuj, razorio tvoj mentalni sklop... Zasto toliko drame? Jasno je da raskid nije lak, da boli, ali toliko drame mi nije jasno... ego, sujeta, mentalni sklop... to je samo muskarac... zar je vazno koliko i kada je mislio na nju?
Mislio je, i tacka.

A za sex bez emicija. Ko bi tebi garantovao da je to sex bez emocija... desio se samo jednom... otkud znas da se desio samo jednom... zar se tu ne bi pitala zasto je imao sex sa strane, zasto mu ti nisi dovoljna... zasto je pored svih vasih sjajnih sexova nasao drugu da hebe... mozda ti vasi onda i nisu bili bas toliko sajajni... u cemu je razlika? zar i tu ne bu razorio tvoj mentalni sklop?
ako ti je srusio dostojanstvo time sto se zaljubio u drugu zenu, kako bi ti ostalo netaknuto dostojanstvo ako hebe sa strane koga stigne?
druga varijanta je gora, jer se vidjas sa nekim ko ne bira, prvi je bar razuman.

To je njegov problem, ne tvoj... i nema sta tebe da negira kao zenu to sto se on zaljubio u drugu.
Muskarac i zena idu paralelnim putanjama, i ne postoji ni jedan momenat u kom ti mozes uskociti u njegov svijet i vezati ga za sebe. Uz tebe je dok mu je lijepo, kada ne bude, kaskace uz neku drugu. Cak ni najskladniji parovi nemaju garanciju da ce veza trajati do kraja zivota i da ce sve blisati. Nisi ti zakazala ako je on otisao drugoj zeni, to je njegova odluka, njegova zelja, i ti nema sta tu da radis i oprastas. Ako se zaljubio u drugu, neka ide. Sta tu tebe lomi? Sta tebe negira? Cuj, razorio tvoj mentalni sklop... Zasto toliko drame? Jasno je da raskid nije lak, da boli, ali toliko drame mi nije jasno... ego, sujeta, mentalni sklop... to je samo muskarac... zar je vazno koliko i kada je mislio na nju?
Mislio je, i tacka.

A za sex bez emicija. Ko bi tebi garantovao da je to sex bez emocija... desio se samo jednom... otkud znas da se desio samo jednom... zar se tu ne bi pitala zasto je imao sex sa strane, zasto mu ti nisi dovoljna... zasto je pored svih vasih sjajnih sexova nasao drugu da hebe... mozda ti vasi onda i nisu bili bas toliko sajajni... u cemu je razlika? zar i tu ne bu razorio tvoj mentalni sklop?
ako ti je srusio dostojanstvo time sto se zaljubio u drugu zenu, kako bi ti ostalo netaknuto dostojanstvo ako hebe sa strane koga stigne?
druga varijanta je gora, jer se vidjas sa nekim ko ne bira, prvi je bar razuman.

:ok:takoe..al sad zamisli situaciju emotivne prevare gde ne postoji fizicki treca osoba..to jes postoji u mislima..i ona odlazi na njena vrata i rastura brak toj osobi na koju je njen muz ili decko mislio...eeejj..znaci govori joj svakakve psovke i kaze moj muz je mislio na tebe ti si nas upropastila:lol:

Priznajete li je tj da li je to za vas prevara? Gora vam je kao meni od sexualne?
Oprostili biste ? :hvala:

Zavisi od mnogo toga...
Prvo, sama rec - prevara - oznacava nesto nemoralno i lose.
Prevarant ili prevarantkinja mora da smisli nacin kako da vara, samim tim to znaci da je svesno u prevari.
Sta znaci emotivna prevara? Da li ona proizilazi iz nezadovoljstva, pa je time uslovljena ili osoba koja vara ima potrebu da popuni prazninu u svom egu raznim eksperimentima sa zivim ljudima?
Isto tako i fizicka prevara, ako se planira i smislja (eto i emotivne prevare pre samog cina tutzanja!) postaje gnusna. Malo je drugacije ako "skliznes" slucajno. A i to, ako ti se ponavlja cesto, prelazi u patologiju...
Znaci - prevaru ne treba oprostiti. Mada, uvek ostaje prostora za iskreno kajanje.

:ok:takoe..al sad zamisli situaciju emotivne prevare gde ne postoji fizicki treca osoba..to jes postoji u mislima..i ona odlazi na njena vrata i rastura brak toj osobi na koju je njen muz ili decko mislio...eeejj..znaci govori joj svakakve psovke i kaze moj muz je mislio na tebe ti si nas upropastila:lol:
ti ne verujes u postojanje emotivne prevare tj ona za tebe ne postoji kao kategorila, ne priznajes je, ironicni komentari su od tebe ocekivani :lol:
mi koji verujemo u nju, i koji je ne bi oprostili mozemo i dalje da ozbiljno drvimo :rumenko:

ti ne verujes u postojanje emotivne prevare tj ona za tebe ne postoji kao kategorila, ne priznajes je, ironicni komentari su od tebe ocekivani :lol:
mi koji verujemo u nju, i koji je ne bi oprostili mozemo i dalje da ozbiljno drvimo :rumenko:
:lol:
Od tebe nije ni ocekivano da citas sve redom vec da se hvatas za ono sto ti je pogodno za kontranapad..vec napisah da se to kod onih koji imaju culo vida i dodira oseti odmah i prekida..ne dozvoljava sebi da ga neko zavlaci iz kukavicluka ili ako je slepo zaljubljen

:lol:
Od tebe nije ni ocekivano da citas sve redom vec da se hvatas za ono sto ti je pogodno za kontranapad..vec napisah da se to kod onih koji imaju culo vida i dodira oseti odmah i prekida..ne dozvoljava sebi da ga neko zavlaci iz kukavicluka ili ako je slepo zaljubljen
Ajde jedano blic pitanje i jedan blic odgovor . Ako umes kratko da odgovoris bez drvljenja.

DA LI PO TEBI POSTOJI POJAM EMOTIVNA PREVARA? I DAJ KRATKU < NAKRACU DEFINICIJU?

:zper:

Jes ja cu vam dajem definicije za nesto sto vi tvrdite da postoji a objasnjavate na ovaj nacin..:lol:ako on dok dodiruje mene želi neku drugu, čezne za njom, pati, sanja je..dakle ovo ako je provaljeno prekida se..i kakva je to prevara ako je par sekundi pomislio na drugu..ako se provali posle x meseci on sa vama nije odavno u emotivnoj vezi da bi doslo do emotivne prevare..on je sa vama samo zbog sexa ili postovanja:hvala:

Jes ja cu vam dajem definicije za nesto sto vi tvrdite da postoji a objasnjavate na ovaj nacin..:lol:ako on dok dodiruje mene želi neku drugu, čezne za njom, pati, sanja je..dakle ovo ako je provaljeno prekida se..i kakva je to prevara ako je par sekundi pomislio na drugu..ako se provali posle x meseci on sa vama nije odavno u emotivnoj vezi da bi doslo do emotivne prevare..on je sa vama samo zbog sexa ili postovanja:hvala:
Znaci mi tvrdimo, ti ne verujes :lol: A sta ti onda radis na temi o sindromu za koji mislis da ne postoji? :lol:

Mislim, ja ne verujem u NLO , pa zato ne postujem na Misterijama :whistling:

Samo je jedno prevara a to je kada si u vezi sa osobom koju ne voliš a i dalje si pored nje i ubeđuješ je u suprotno... tu si zato što nemaš hrabrossti da prekineš i da se odlepiš da nastaviš dalje... bila u to uključena treća osoba ili ne... jer to je prevara i laž.. i prema sebi i prema toj drugoj osobi...
O svemu ostalom možemo diskutovati.. ali nema gore stvari nego biti u vezi (braku) sa nekim i varati ga na taj način...
Preljuba je već nešto drugo i postoje razni uzroci ali i posledice.. i za sve je potrebno dvoje.. tako i za preljubu... i ne možemo nikome zabraniti da zavoli nekog drugog... i nemamo pravo da se ljutimo... imamo svako pravo da budemo povređeni i da nam bude teško, ali ne i za ljutnju... pogotovo ako je postojala iskrenost...
Iskreno, do preljuba u funkcionalnim vezama izuzetno retko dolazi..
ZAto i jeste najbolje, kad veza više ne funkcioniše, kad ljubavi više nema - najbolje je otići ako ste sigurni da to više nije to i da više neće ni biti...
Jer su sve ostalo laži, neiskrenost i kukavičluk...

Back