DUGE VEZE-LJUBAV ILI NAVIKA

Hvala najiskrenije svima koji su izneli svoje misljenje!Zaista bih trebali neke novine da unesemo u nasu vezu, pa cemo videti sta ce biti! Mada iskreno verujem u sudbinu, tako da bice ono sto mi je sudjeno! A to sto sam ostavila poruku u Ona trazi njega nista ne znaci jer i kad bi trazila novog momka ne bih ga trazila tim putem!Pozdrav svima dok ne budem imala neka nova pitanja! :wink:
 
divlja-u-srcu:
A vi svi ovde zivite HOLLYWOOD? :?
Prvi znaci zasicenja, pa ajmo da bacimo tri godine u kantu za smece!
Pa sve je to normalno sto prozivljavas, samo se nadam da ces uloziti malo kreativne energije u svoju vezu, pre nego bilo sta drugo uradis!
Malo ste se uspavali! :P
Drugo, ne znam ni koliko si mlada, sto je bitno!
Trece, vrlo je bitno da oboje napredujete i kao pojedinci i kao par tj. da vam veza ne stagnira!
Naravno da neke stvari predju u naviku, al' to i nije tako lose. Ljubav, narocito! :wink:
Pa bolje baciti 3 godine engo ceo zivot, sta treba da se zarobi sa jos nekom decom, ma dajte ljudi!
Moj savet je ako mislis da ne stima, gledaj malo sa strane, al mislim da se to zove pocetak kraja kako neko rece! Posle 3 godine veze postoje 2 solucije -brak ili papa, neki durgi put!Ne plasi se samoce!
 
Tako mi je poznata ova tema...sestra mi se nalazi u slicnoj situaciji....necu da te savetujem niti nesto slicno, shvatices sama sta valja ciniti.
Moja sestra je bila sa deckom 4,5 god i raskinula zbog drugog. Ispostavilo se da taj drugi nije bio vredan zrtvovanja, pa su se ovi pomirili...iskreno ne odobravam to sto je uradila. Pre mislim da je kukvacia, jer nije htela da se suoci sa time da trenutno nema nikoga, osetila se samo i nevoljeno i uradila tu glupost...bzv....a mogla je da bude sa bilo kime...po meni, to je vracanje u nazad. Cim pocinjes da sumnjas u svoj ljubavni odnos....nesto se mora preduzeti
 
Ne radi se o tome da ona treba da se zarobi! Nego kako vi brze bolje delite savete tipa "begaj, sestro!". Pa ako je sa njim provela tri godine, valjda su vredne ono bar da se ne radi nista brzopleto! Aman! A kladim se da vi sto delite savete ovog tipa, svi imate ispod 25 + garantujem da niko nije doziveo duzu vezu od par meseci!
A trece, kakve ce te brakove sutra da gradite ako na prvoj trzavici "picite dalje"!
Uostalom , ona je mlada i sto sama rece sve ce samo doci na svoje mesto! :P
 
I da dodam! To sto nekom veza postane dosadna ili smorna je zato sto su to dvoje postali smorni i dosadni, a takvi ce postati i u nekoj narednoj vezi, pre ili kasnije.
Drugo, ako ste deco mislili da cete naci princa koji ce za vas biti jedan jedini na svetu i nikad necete osetiti privlacnost prema nekom drugom, do kraja vasih dosadnih zivota i to vam je merilo za ljubav, grdno ste se zayebali, jer priroda ima svoje puteve da vam rasprsi iluziju! Neke stvari su potpuno prirodne i normalne i nisu alarm za potapanje Titanika!
:roll:
 
etotako:
Micotakis:
Samo cu eto tako citirati jedan deo iz predstave "bojim se da vas nista nisam pitala, uostalom ja vas i ne poznajem" :?

A ko razume shvatice :!:

slušaj dobro Mico... jeste da je ovo forum i da ovde dolazi puno sveta da leči svoje frustracije... ali postoje ljudi koji će ozbiljno shvatiti nečije reči, probudiće se neke sumnje i ideje će biti posejane... a one nisu ispravne... Ipak postoji odgovornost za ono što se ovde napiše...zato ne treba olako davati savete. Osim toga... ništa ne znamo o vezi, o devojci koja je postavila pitanje and so on...

Reagovala sam zato sto bukvalno ne znas o cemu se radi u mom slucaju, a vec si poceo/la da me prozivas! BAs tako,ne treba deliti savete bez osnove. I mene je mozda pogodila tvoja reakcija !
A ako cemo iskreno, svi ste se zabrinuli jer je rekla da veza traje 3 godine, znaci najpre kvantitet, a niko nije pitao kako ta veza funkcionise! O tome ja sve vreme pricam!
 
LEE COOPER:
U VEZI SAM TRI GODINE I VISE NISAM SIGURNA DA LI JE TO LJUBAV ILI NAVIKA.PONEKAD MI SE JAVI POTREBA DA IZADJEM IZ TE VEZE,DA PROBAM NESTO DRUGO,POZELIM DA BUDEM SA NEKIM DRUGIM MUSKARCEM.ALI IPAK NE BI MOGLA DA ZAMISLIM DA VISE NE VIDJAM SADASNJEG MOMKA,JER JE ON NEKAKO SASTAVNI DEO MOG ZIVOTA.NI S NJIM NI BEZ NJEGA!STA CINITI :?:
I ja sam u vezi 3 god.U stvari 3,5.
Kako mogu da ga ne volim.Sjajno izgleda ,pali me... pazi me i mazi.Uvek se iscima za mene i nikad nije ni pomislio na drugu devojku.Jeste da mi je ponekad monotono ponekad pozelim nesto novo ali i dalje sam ipak ludo zaljubljena u njega i niko drugi nebi bio kao on.
 
zelenooka85:
LEE COOPER:
U VEZI SAM TRI GODINE I VISE NISAM SIGURNA DA LI JE TO LJUBAV ILI NAVIKA.PONEKAD MI SE JAVI POTREBA DA IZADJEM IZ TE VEZE,DA PROBAM NESTO DRUGO,POZELIM DA BUDEM SA NEKIM DRUGIM MUSKARCEM.ALI IPAK NE BI MOGLA DA ZAMISLIM DA VISE NE VIDJAM SADASNJEG MOMKA,JER JE ON NEKAKO SASTAVNI DEO MOG ZIVOTA.NI S NJIM NI BEZ NJEGA!STA CINITI :?:
I ja sam u vezi 3 god.U stvari 3,5.
Kako mogu da ga ne volim.Sjajno izgleda ,pali me... pazi me i mazi.Uvek se iscima za mene i nikad nije ni pomislio na drugu devojku.Jeste da mi je ponekad monotono ponekad pozelim nesto novo ali i dalje sam ipak ludo zaljubljena u njega i niko drugi nebi bio kao on.

Takodje,samo obrnuto :wink:
 
Ok, sve zavisi od veze do veze. trajanje veze jeste vazno, ali ne mora da bude presudno u odluci, mislim opet kazem zavisi kako se sve to odvija...
Iz licnog iskustva, ta neka veza je trajala 5 godina :!: Vau, bas je mnogo, zar ne? Medjutim, kad se setim kako je to sve funcionisalo, sad se pitam sto sam gubila vreme,i da li se to uopste moze nazvati vezom? :cry:
 
Imala sam cak 3 duge veze..sada,iz ove pozicije smatram da su duge veze jadan spoj ljudske nesigurnosti,navike i da ne budem previse gruba,obostrane koristi.
Zaista su retke situacije kada se on i ona "nadju",ono,za ceo zivot,to je vec nesto sasvim trece,ono cemu se valjda,svi nadamo..
Ja bih na primer u brak volela da udjem "na booom"..samo da ne bude "na brzaka sa zenis,a sporo se kajes"..
Nema generalizovanja,ali smo svi nekako osteceni jer nemamo ili..necemo da probamo nesto sto je mozda bas "nasa prica"..
Pozdravvvvvvv
 
Drugim recima, yebes se dok si mlada koliko hoces, sto bi uletala u neke dosadne kliseaste duge veze. Menjaj to kao odelo. Dugorocna ljubav? Privrzenost? Ma kome je to jos potrebno!
A onda se nadjes u starackom domu i pitas se gde ti je bila pamet, sto nisi onog Peru ili Ziku zadrzala nego si trazila ono "nesto" sto bi svaki sledeci mozda mogao da ima. A to "uletanje" u brak je stvarno jos i najbolja ideja. "Izletanje" iz njega uz misao "sta mi je to trebalo" nakon kratkog perioda jos bolja.

Trcanje za iluzijama obicno se zavrsava krahom i razocarenjem.
 
Ocigledno me neki bas nisu najbolje razumeli..Htela sam da kazem - ne duga veza po svaku cenu,samo da bi ste imali nekog.Znam mnogo ljudi koji su tako godinama ususkani u neke "kvazi - veze" koje su odavno izgubile svoj smisao..u kojima polagano trule i potpuno su smoreni.Nemaju petlje da bilo sta promene.To za mene ne moze biti ni ljubav,ni privrzenost ni veza vec kukavicluk prema samom sebi.Ja sam svoje veze zavrsavala onog trenutka kada mi vise nije bilo lepo i mislim da je to postenije cak i prema osobi sa kojom bih tada bila,sa svima sam uglavnom ostajala prijatelj.Sve su one na svoj nacin bile lepe ali ocigledno ne i prave.
Ne smatram da "staz" veze mora biti proporcionalan sa bliskoscu u vezi..to zavisi od toliko mnogo stvari..
 
radde:
Ocigledno me neki bas nisu najbolje razumeli..Htela sam da kazem - ne duga veza po svaku cenu,samo da bi ste imali nekog.Znam mnogo ljudi koji su tako godinama ususkani u neke "kvazi - veze" koje su odavno izgubile svoj smisao..u kojima polagano trule i potpuno su smoreni.Nemaju petlje da bilo sta promene.To za mene ne moze biti ni ljubav,ni privrzenost ni veza vec kukavicluk prema samom sebi.Ja sam svoje veze zavrsavala onog trenutka kada mi vise nije bilo lepo i mislim da je to postenije cak i prema osobi sa kojom bih tada bila,sa svima sam uglavnom ostajala prijatelj.Sve su one na svoj nacin bile lepe ali ocigledno ne i prave.
Ne smatram da "staz" veze mora biti proporcionalan sa bliskoscu u vezi..to zavisi od toliko mnogo stvari..

Došlo sa povećanim otudjenjem medju ljudima i smanjenom ekonomskom moći da se udovolji osnovnim ženskim zahtevima ......
Ranije je u mom kraju postojao period izmedju dve veze kad je devojka na berzi, pa bira izlazi sa ovim , onim , poznanicima, novim,.....i sve tako dok se ne iskristališe najbolji i odgovarajući ....

Ali se nisu plašile da ostanu same taj period,
Sada recimo u studentskom domu, većina bez momka, i kad ga nadje naravno da ga zadržava čak i ako joj ne odgovara, i kao posledica toga , pored glavnog stalno drži otvoren "konkurs".
Tako imamo novu situaciju , paralelnog prelaza, tj. postoji medju period kada se treba rešiti starog jer veza ne štima , a naći novog...
Tu sam recimo ja hedikepiran , jer ozbiljnoj devojci sa momkom neću prići ozbiljno već eventualno da je zadovoljim seksualno , i tako je i shvatiti....
Tako dolazimo i do nove situacije , da iako devojka ima momka, podrivaš vezu (što je uvek , uvek moguće) , ubaciš joj crvića u glavu i veza puca , ne zato što imaš takve namere već zato što je možda veza u krizi , pa se ne razlikuje u prvom momentu dali je otpisan ili samo osećaš njihovu krizu, prolaznu.....
 
Tuzni_patak:
radde:
Ocigledno me neki bas nisu najbolje razumeli..Htela sam da kazem - ne duga veza po svaku cenu,samo da bi ste imali nekog.Znam mnogo ljudi koji su tako godinama ususkani u neke "kvazi - veze" koje su odavno izgubile svoj smisao..u kojima polagano trule i potpuno su smoreni.Nemaju petlje da bilo sta promene.To za mene ne moze biti ni ljubav,ni privrzenost ni veza vec kukavicluk prema samom sebi.Ja sam svoje veze zavrsavala onog trenutka kada mi vise nije bilo lepo i mislim da je to postenije cak i prema osobi sa kojom bih tada bila,sa svima sam uglavnom ostajala prijatelj.Sve su one na svoj nacin bile lepe ali ocigledno ne i prave.
Ne smatram da "staz" veze mora biti proporcionalan sa bliskoscu u vezi..to zavisi od toliko mnogo stvari..

Došlo sa povećanim otudjenjem medju ljudima i smanjenom ekonomskom moći da se udovolji osnovnim ženskim zahtevima ......
Ranije je u mom kraju postojao period izmedju dve veze kad je devojka na berzi, pa bira izlazi sa ovim , onim , poznanicima, novim,.....i sve tako dok se ne iskristališe najbolji i odgovarajući ....

Ali se nisu plašile da ostanu same taj period,
Sada recimo u studentskom domu, većina bez momka, i kad ga nadje naravno da ga zadržava čak i ako joj ne odgovara, i kao posledica toga , pored glavnog stalno drži otvoren "konkurs".
Tako imamo novu situaciju , paralelnog prelaza, tj. postoji medju period kada se treba rešiti starog jer veza ne štima , a naći novog...
Tu sam recimo ja hedikepiran , jer ozbiljnoj devojci sa momkom neću prići ozbiljno već eventualno da je zadovoljim seksualno , i tako je i shvatiti....
Tako dolazimo i do nove situacije , da iako devojka ima momka, podrivaš vezu (što je uvek , uvek moguće) , ubaciš joj crvića u glavu i veza puca , ne zato što imaš takve namere već zato što je možda veza u krizi , pa se ne razlikuje u prvom momentu dali je otpisan ili samo osećaš njihovu krizu, prolaznu.....
Da,potpuno si u pravu,pogotovo za ovo otudjivanje..jasno mi je i to je strasno..Ja se ne bojim da budem sama,sta vise,okoncala sam vezu koja je trajala 2,5 god.na cudjenje svih..nije bilo to to,i trenutno nisam u ozbiljnijoj "semi" po svaku cenu..dok ne naidje ono pravo,a trebalo bi.Taj moj bivsi se odmah snasao,ali meni to ne predstavlja problem..imam neki kriterijum i ne odstupam od njega samo da bih se sa nekim drzala za ruku.
Zene su spustile svoje kriterijume toooliko nisko da samim tim degradiraju i ostatak nas "normalnih",a muskarci vise zaista ne moraju da ulazu napor kao nekad..Kupuju se na kilo,pa ko sta vise voli,izbor sarenolik a one kao krokodili..status nebitan..da li je u vezi,braku ili sta vec..E to ja nazivam jezivim.Moja mama je imala skoro dobru recenicu,kaze,ne razume ove danasnje devojke jer delom su one i krive,i kaze da je ona danas muskarac - definitivno bi otisla u homoseksualce!!
Bojati se samoce??
Hm,pa to je gadna stvar,zaista,ali ja se vise bojim da svoj zivot sumiram na kraju i skapiram da sam ga protracila sa nekom muskom figurom sa kojom sam se svakako osecala kao da sam sama..
I dalje se nadam da cu se zaljubiti u nekog ko i mene ceka..
Pozdrav
 
tvoja mama mrzi žene
a tebe iste te blamiraju
i još misliš da si normalna :?:

a ti patak ne spamuj više


reci mi Patak, ŠTA IMAŠ OD TOGA ŠTO ŠIRIŠ DEFETIZAM?JESI SREĆNIJI?
jESI VITKIJI?
JEL TI VEĆA PLATA?
JEL IMAŠ VIŠE RIBA?

:!: :?:


ko o čemu, ti o devojkama koje te neće.
a muški kutak, bar 19 topika tvoje jedne-te-iste teme

lamenti,
pseudopsihologija i
pseudofilozofiranje

i pitanja koja to nisu

trči tamo po podršku
ostavi se ženskog kutka
 
Uh što bi mi bilo drago da širim defetizam takvima kao što si ti. I onima koji bi u vezi da imaju Aladina i čarobnu lampu....
Ti čak i nemožeš nikada da budeš frustrirana u ljubavi.

A što se tiče mojih tema, ne pišem iz svoje istorije teme, dok sam bio mali slagali me da je bolje naučiti nešto i iz tudjih grešaka , ne samo iz svojih.

Ti imaš svoju želju , da svi budu cool , da se ne ulaže puno , da se odustaje lako, da se traži ono što ti potpuno odgovara (perpetum mobile) .
Ja imam svoju, da se današnji polovi bolje upoznaju i pronadju mod u kojem su svi ispoljeni, niko zakinut, i ne idealizacija na početku , pa na pola puta auto bez goriva.

Rekoh ja da si ti tetka, kao ona tvoja na poslu, zato i boli kad nešto podseti na to....
Za to izvini, pristup je različit i ono što ti smatraš da je bolje samoobmana dok se problem ne reši , ja posmatram drugačije...
Izvinite i svi ostali kojima sam ucrnio sliku sadašnjosti, samo se nadam da je to privremeno i da saznanje radja kvalitet u izboru...
 
Ma nema problema, ionako je tesko verovati nekom ko svoja iskustva dobija iskljucivo na forumu i ko zivi u nekom svom svetu filozofije. A kao drugo, verujem da tvoje postove ZAISTA do kraja procita mozda jedno 10% ljudi na forumu. Svaka briga oko ocrnjivanja sveta nama od strane tebe je suvisna.
 
LEE COOPER:
U VEZI SAM TRI GODINE I VISE NISAM SIGURNA DA LI JE TO LJUBAV ILI NAVIKA.PONEKAD MI SE JAVI POTREBA DA IZADJEM IZ TE VEZE,DA PROBAM NESTO DRUGO,POZELIM DA BUDEM SA NEKIM DRUGIM MUSKARCEM.ALI IPAK NE BI MOGLA DA ZAMISLIM DA VISE NE VIDJAM SADASNJEG MOMKA,JER JE ON NEKAKO SASTAVNI DEO MOG ZIVOTA.NI S NJIM NI BEZ NJEGA!STA CINITI :?:


Ozbiljan je nedostatak coveka(po meni) ako ne zna da razlikuje te dve stvari.

Moguce da si malo razmazena,pa te smara njegovo cimanje oko tebe.
 

Back
Top