DS i DSS, sta posle izbora?

Ако смање цензус ИМА ДА СЕ ХИТНО РЕГИСТРУЈЕ ЈОШ ДВАДЕСЕТАК ЛОКАЛНИХ СТРАНАКА И ИМА ДА БУДЕ ПИЧВАЈЗ... И ИГРАНКА БЕЗ ПРЕСТАНКА...
 
_Milanche_:
veci picvajz od radikala na vlasti ne moze da bude nikako...

odugovlačenje dolaska na vlast SRS-a je samo produžetak agonije koja je davno započela, još Ustavom 74-e, ako ne i ranije. Ukratko, mnogima je jasno da mnogo toga ne valja, ali niko nema petlje nešto i napraviti......
Da nije bilo Radikala i njihovih dobrovoljaca, još biste bili u konfederaciji sa Hrvatima i Bosancima...:D :D :D
 
Petar_FPN:
ok,st.maurice,ali evo,nek ldp krene u ofanzivu prema apstinentima,i nek dodje do toga da predje cenzus
ds sad ne opada popularnost,koliko ja znam..vrlo se solidno drze
i jbg,ds ne predstavlja tebe koji necesh da glasas za njih.predstavljaju te oni za koje si glasao..ti lepo odmeri za koga glasas i sa kakvim sansama da budes predsatvljen
i da,kratkorocno je mozda dobro smanjiti cenzus,ali dugorocno,za nash partijski sistem nije
Ok, evo ja cu da glasam za Ldp, neko ce za Spo, neko za G17, neko za Ns, neko za Pss i sta ce biti sa njihovim glasovima? Ko ce da ih predstavlja u skupstini?
Niko - ti glasovi ce da se preliju radikalima.
A pricamo o razlici izmedju 25% i oko 10-15% bacenih glasova na taj nacin (razlika u cenzusu izmedju 3 i 5%).

Glasao bi ja za DS, samo da su principijelni i da nisu sebicni, i da se zalazu za nizi cenzus (kakve li ironije).
Problem je sto je jedini program DS-a trenutno strah od radikala, i to duze vreme vec. Bezidejnost i kalkulacija da ce biti jedine 'demokrate' u sledecem sazivu skupstine.

Ne, to nije demokratija. Imacemo partokratiju od (samo) 4 stranke, 2 vece i 2 manje (Srs-Ds/Dss-Sps)
 
eremita:
Ако смање цензус ИМА ДА СЕ ХИТНО РЕГИСТРУЈЕ ЈОШ ДВАДЕСЕТАК ЛОКАЛНИХ СТРАНАКА И ИМА ДА БУДЕ ПИЧВАЈЗ... И ИГРАНКА БЕЗ ПРЕСТАНКА...
Zar se veliki Srs plasi malih stranaka? Ma nije moguce, a shto?
Sta bi sa onim Vucicevim drzanjem 'ko vode na dlanu' malih stranaka? ;)
 
@ Maurice....St... :wink:

4 stranke, 2 vece i 2 manje (Srs-Ds/Dss-Sps)

Ja sam siguran da ce LPD uci u skupstinu........mnogi koji su razocarani sto nije bilo tzv. 6.oktobar......odnosno sto nije zavrsen posao, zahvaljujuci Mrmotu......koji voli sove.. :roll:
glasace za tu opcijju....

Nece to biti mnogo poslanika........LPD je prakticno tek osnovan, ali takva stranka je neophodna da pokrene ovu zabokrecinu u kojoj uzivaju i Radikali, i DS iDSS......

Svima njima je lepo, a voda se od njih usmrdela , brate...ovih par poslanika LPD, ce, ako nista drugo, da im pravi talase, bar da im govna ulaze u usta........svima :twisted:
 

Back
Top