Гајић: Најава бојкота избора инспирисана страхом од пораза

Da li ti misliš da DJB i NS ne postoje ljudi koji bi mogli da donesu promene, u zdravstvu, u pravosuđu...?

Mogli bi, kad bi im neko poklonio vlast. Ali stvar je u tome što to moraš sam. Dolazak na vlast je jedna vrsta ispita. Pokazuje koliko si sposoban. Koliko si lider. Koliko znaš da sarađuješ sa kolegama. Koliko znaš da sarađuješ sa medijima. Prosto nisu se pokazali. Nemaju rezultate.

Naravno da stranke desnog centra pričaju međusobno. Između ostalih, u Čačku je formirana koalicija i sa Novom Srbijom i sa POKS-om.

Formiraju se i koalicije na lokalnom nivou u Beogradu. Prva je formirana u opštini Rakovica.

Lokali se ne računaju, tamo su uglavnom "obični" ljudi kojima nije problem da sarađuju. Problem su lideri i njihove sujete.

@SajaBg

Ne razumem zašto si protiv jedne liste opozicije. Ne razumem zašto toliko negativno misliš o NS?

Nijedna stranka, nijedna manja ili malo veća koalicija ne može sama da pobedi ovaj režim.

Ovo nisu parlamentarni izbori. Zato ne vidim ništa loše u tome da se celokupna opozicija ( bez Nestorovića ) ujedini.

Opštine se ne bave visokom politikom, i potpuno je nevažno da li je neka X stranka za ulazak u EU, a neka Y stranka uzdržana po pitanju EU.

I sam kažeš da su na lokalu obični ljudi. I lideri stranaka su obični ljudi sa manama i vrlinama.

Što se sujete tiče, veruj mi da Gajić nije sujetan, predugo ga poznajem i znam to. I nikoga ne gleda sa visine..

Davno sam mu pomagala u jednoj izbornoj kampanji tako da ima iskustva u politici.

Postaviću ti jedno pitanje, možeš da odgovoriš na pp ako ne želiš javno.

Da li ti lično poznaješ Dragana Đilasa?

Gajić i Nestorović uglas kritikuju opoziciju. U fazonu su "šta ima da tražite fer izborne uslove kad može i ovako, uzmite par procenata, pređite cenzus, ne radite ništa a lova kaplje...". Veće ljigavce je teško naći na političkoj sceni, ali i pored toga će biti pacijenata koji će glasati za njih.
Kako to, Djilas bojkotuje samo lokalne izbore gde oporba moze da pobedi, a uredno izlazi na parlamentarne i predsednicke u medjuvremenu?

I referendum je bojkotovao, a SNS biraci nisu bili zainteresovani za referendum.

Ne razumem zašto si protiv jedne liste opozicije. Ne razumem zašto toliko negativno misliš o NS?

Nije jedna, ima ih više.

Problem političke scene je što ima previše političara. Ko dođe na scenu, ostaje večno. Niko ne silazi. I zato smo došli dotle da se scena sastoji od 50 sitnih lidera što samo pomaže Vučiću. A kako treba raditi: ako vidiš da je neki lider nesposoban da se makne sa 2% par godina, onda ćao zdravo, šalje se u penziju i mesto se oslobađa za nove ljude. Ovako glasanjem za likove 1-2% činimo štetu opoziciji, jer se glasovi rasipaju na ljude koji ne mogu da donesu nikakve promene već samo tako parazitiraju godinama.

Nijedna stranka, nijedna manja ili malo veća koalicija ne može sama da pobedi ovaj režim.

Ovo nisu parlamentarni izbori. Zato ne vidim ništa loše u tome da se celokupna opozicija ( bez Nestorovića ) ujedini.

Pa ne znam, to se i ja pitam. Da je desnica bila ujedinjena, sad Vučić ne bi bio na vlasti. Nego tamo niko ne priča ni sa kim i to je celu opoziciju koštalo gubitka. I sad zamisli imaš pro evropsku kolonu, uradili ljudi sve što je moglo da se uradi, i onda ispušili zbog desničara koji su izašli u 5 kolona i proćerdali sve glasove? Ajde ti meni reci kako to ne ide u prilog Vučiću?

Što se sujete tiče, veruj mi da Gajić nije sujetan, predugo ga poznajem i znam to. I nikoga ne gleda sa visine..

Davno sam mu pomagala u jednoj izbornoj kampanji tako da ima iskustva u politici.

Gajić nije lider. Prosto nema tu harizmu. Njegov domet je 1-2%, nema šta tu dalje da se priča. Dugo sam ja u politici da znam kako to funkcioniše. Sad sledi parazitiranje pa koliko bude moglo.

Postaviću ti jedno pitanje, možeš da odgovoriš na pp ako ne želiš javno.

Da li ti lično poznaješ Dragana Đilasa?

Jok.

Kako to, Djilas bojkotuje samo lokalne izbore gde oporba moze da pobedi, a uredno izlazi na parlamentarne i predsednicke u medjuvremenu?

Na lokalnim izborima je opozicija pokradena u meri da bi pobedili da nije bilo krađe. Dakle uticalo je na rezultat. Zato i treba ponoviti. Kod parlamentarnih krađa nije uticala na rezultat, opozicija svakako ne bi pobedila, ponavljanje ne bi bi imalo nikakav značaj.

Gajić nije lider. Prosto nema tu harizmu. Njegov domet je 1-2%, nema šta tu dalje da se priča. Dugo sam ja u politici da znam kako to funkcioniše. Sad sledi parazitiranje pa koliko bude moglo.

Gajić je baš dugo, dugo godina opozicionar. Sada nema Jeremića, nije više predsednik. Mislim da Vladimiru Gajiću treba pružiti šansu.

Poznajem ga lično. Vrlo je prijatan i šarmantan. I ovog puta NS neće izaći sama na ove izbore.

Zašto stranke desno orijentisane nisu bile ujedinjene na izborima u decembru, pitanje je za Miloša Jovanovića, pa i Vojislava Mihailovića.

Nekako sam osećala da će Zavetnici u zadnji čas prekinuti potpisivanje sporazuma. Oni nikada nisu bili prava opozicija, kao što nije ni Nestorović.

Na lokalnim izborima je opozicija pokradena u meri da bi pobedili da nije bilo krađe. Dakle uticalo je na rezultat. Zato i treba ponoviti. Kod parlamentarnih krađa nije uticala na rezultat, opozicija svakako ne bi pobedila, ponavljanje ne bi bi imalo nikakav značaj.
Nisi procitao moj post na koji odgovaras?

677z381_gajic.jpg

„Да се не фолирамо. Најављена одлука о бојкоту избора није инспирисана принципијелним разлозима, већ је мотивисана избегавањем могућности пораза. Народна странка се неће прикључивати тој “шаради”. Нарочито од стране оних који су се баш потрудули ранијих година да је униште.

Предложили смо две конкретне измене закона о локалним изборима које би онемогућиле изборни туризам. Датум избора уопште није битан нити од њега зависе фер услови. Ни Вучић ни Ђилас, то је наш мото. @СтранкаНародна Питам се, да ли бојкотују и локалне изборе принципијелно или само београдске?"

link

Чувени београдски адвокат, монархиста (карађорђевићевац) и недавач Косова госн` Гајић је неупоредиво бољи председник Ненародне странке него што је то био несуђени еспеесовац Друг Поздерац, што је и нормално. Госн` Гајић је сада трн у оку лажној опозицији. Господине Гајићу, само наставите са прозивком лажног опозиционара бр.1 у Србији Друга Ђида и 2. јуна увече имаћете фантастичан резултат!!
Ви сте Вучићева опозиција. Једини мото је ''било код нек дође, само нека Вучић оде, па ћемо после да се делимо и да гледамо идеолошке разлике''. Србија је уништена до темеља, а свако ко тражи неке поделе је Вучићев плаћеник.

Па треба узети лову из буџета. То је Ђиди најдража лова!

I referendum je bojkotovao, a SNS biraci nisu bili zainteresovani za referendum.
Уместо да се изашло на референдум и заокружило НЕ, бојкот референдума је одговарао његовом Вољеном. Зато су лажни опозиционар Ђидо и његови службеници "опозиционари" из његовог шињела и његови медији и његова армија ботова здушно тада позивали да се бојктотује референдум.

Зашто је Ђидо одбио Генијалног Шапића, тада веома популарног председника општине Нови Београд, када је овај хтео да фигурира као заједнички кандидат опозиције за градоначелника на београдским изборима 2018те године, већ је тада Ђидо за градоначелника кандидовао себе премда је те 2018. године Ђидо био непопуларан код Београђана? Па да опозиција случајно не победи.

• Haha
Reactions: PA8
Па то се причало и у јесен 2019те, "активан бојкот", "грађанска непослушност", "генерални штрајк", "масовни протести", а видели смо пар налепница "Бојкот" на таблама на улазима у насеља и свечану академију о бојкоту у Комбанк дворани ...

Па то се причало и у јесен 2019те, "активан бојкот", "грађанска непослушност", "генерални штрајк", "масовни протести", а видели смо пар налепница "Бојкот" на таблама на улазима у насеља и свечану академију о бојкоту у Комбанк дворани ...
Došla je korona pa su ljudi bili uvereni da se ne smeju okupljati.

Upitan šta ako opozicija bude bojkotovala izbore, Vučić je rekao:

"Nećemo da učestvujemo u cirkusu. Imamo posla, mora da se radi. Važno je da se posvetimo radu".

"Ti koji bi da bojkotuju su sebe uništili.

"Građani moraju da budu sigurni. Dolazi ODHIR, ispunićemo im sve preporuke o biračkim spiskovima. Da budemo fer, ja se ovim poslom dugo bavim i ne verujem da neko bolje zna od mene stvari oko izbornog procesa. To da im je birački spisak kriv, to su bajke za malu decu".

677z381_gajic.jpg

„Да се не фолирамо. Најављена одлука о бојкоту избора није инспирисана принципијелним разлозима, већ је мотивисана избегавањем могућности пораза. Народна странка се неће прикључивати тој “шаради”. Нарочито од стране оних који су се баш потрудули ранијих година да је униште.

Предложили смо две конкретне измене закона о локалним изборима које би онемогућиле изборни туризам. Датум избора уопште није битан нити од њега зависе фер услови. Ни Вучић ни Ђилас, то је наш мото. @СтранкаНародна Питам се, да ли бојкотују и локалне изборе принципијелно или само београдске?"

link

Чувени београдски адвокат, монархиста (карађорђевићевац) и недавач Косова госн` Гајић је неупоредиво бољи председник Ненародне странке него што је то био несуђени еспеесовац Друг Поздерац, што је и нормално. Госн` Гајић је сада трн у оку лажној опозицији. Господине Гајићу, само наставите са прозивком лажног опозиционара бр.1 у Србији Друга Ђида и 2. јуна увече имаћете фантастичан резултат!!
Само да не заврши као Мудри Чеда...

Ствар је врло проста.Постојаће само СНС и Ђидова опозиција, свако ван овог дуета ће бити маргиналан или под контролом Вучића или Ђиласа.

Политичка функција Ђидове опозиције је да брани разне Грухоњиће, да предлаже резолуције о Сребреници, и да заступа разне србофобне идеје и ставове који су непопуларни међу српским бирачким телом , да би Вучић у таквој конкуренцији изгледао као једна нормалнија опција која је прихватљивија већини Срба.

Наравно, нема слободних медија и поштених изборних услова, јер би у том случају, већина која је националистичка одбацила и Вучића и Ђиласа и читава ствар око КиМ би пропала.

Свако ко џарне у забрањене теме, на пример Вучићеву предају суверенитета на КиМ, завршиће као Јеремић, Бошко Обрадовић, Саша Радуловић.

Тако то иде док Вучић не обави све око КиМ, као и један период после признања сецесије КиМ, док то не буде "неповратно".

Back