Гајић: Најава бојкота избора инспирисана страхом од пораза

Ana Stevanović napustila SSP, nezadovoljna odlukom o bojkotu

"Posle pet godina odlučila sam da i formalno napustim SSP u kome sam od dana osnivanja i da podnesem ostavke na stranačke funkcije - članice predsedništva i internacionalnog sekretara. Razlozi za ovu odluku su brojni budući da ona nije doneta u trenutku, no ključan razlog je nepovratno razilaženje u vrednostima", kaže za Danas Ana Stevanović, dosadašnja funkcionerka SSP, ističući da odluku o bojkotu izbora smatra pogrešnom..
 
Da bi razgovori, kaže ona, imali ikakvog izgleda za uspeh, „morao bi da dođe posrednik“.

„Koji bi bio neko ko bi usmeravao taj razgovor, ko bi se nalazio u sredini. Ja sam razgovarala sa kolegama, mi koji smo učestvovali u pravnom timu, u izbornim radnjama, od početka je naš stav bio da je dobro da to bude OEBS. Jedno je da li će OEBS i na koji način posmatrati predstojeće izbore, to je jedno pitanje, drugo se odnosi na primeni preporuka. Ta primena preporuka će dovesti do odluke da li opozicija učestvuje ili ne, imam utisak da žele da učestvuju, ali da ne mogu pod istim uslovima“, tvrdi Mandić.


https://n1info.rs/vesti/mandic-cini...es-blizi-dolasku-u-srbiji-nego-mackovom-repu/

Ovo je suština. Kada je bilo posrednika od 2020 do 2022 došlo je do dogovora. Kada ih nema onda nema dogovora.
 
1712872518947.png



Đilas: Hilu od demokratije važnije druge stvari
 

1713122498999.png

Gajić: Nema razloga da opozicija traži spajanje izbora


a09c8e89d64baae1b70f4b5755e63a08-e1557600618637-1320x643.jpg


14. april 2024.

Predsednik Narodne stranke Vladimir Gajić izjavio je danas da nema nikakvog razloga da opozicija traži spajanje beogradskih i lokalnih izbora, zato što, kako je rekao, Beograd čini petinu Srbije i mnogo je posla u glavnom gradu.

"Opoziciji je lakše da se organizuje i kontroliše izbore ako su razdvojeni. Na decembarskim izborima opozicija na više od 20 odsto biračkih mesta nije imala kontrolore, u Vojvodini na više od 200 biračkih mesta nije bilo niti jednog kontrolora iz opozicije“, naveo je Gajić.

On je ocenio da je jasno da opozicija nije u stanju da organizaciono iznese izbore.

"Jedno je priča u javnosti, a drugo su realne političke mogućnosti. Od 2012. godine imamo seriju poraza opozicije koje joj je naneo SNS", dodao je Gajić.
 
Državotvorni :deda2:
Jeremić pismonoša, Gajić sa Zavjetnicom. :per:
Господин Гајић је са вашом коалиционом партнерком Zavijetnicom само у тој емисији иначе одличног Euronewsa. На изборе иде у коалицији са Доста Је Било и још са некима и оствариће бољи резултат него са лажним опозиционаром Вуком Поздерцем, тј. госн` Гајић ће без одвратног Поздерца да пређе цензус.
 

Back
Top