Dragan Milić

Na kraju, hajde klub americko srpskog prijateljstva da se nekako pokenu stvari s mrtve tacke pa to mozda i mogu da shvatim ali bas u tesko bombardovanom Nisu ne kao prvom, ali ne shvatam pak tek klub srpsko-izraelskog prijateljstva nepunih godinu dana posto je Izrael priznao Kosovo?

Pa sta se pravi taj covek? Kakve interese zastupa?

Ja sam protiv prodaje i Generalstaba Amerikancima (tj Izraelcima u sustini), a sada ovaj radi isto?

Nemoj da karikiras moje reci niti da mi pripisujes ono sto nisam rekla, ali nije jedini Milic u opoziciji, niti je prvi opozicionar, niti prvi lekar, ni humanista, ni onaj koji zeli dobro Nisu ni prvi, ni jedini.

Mnogo je "zagrizao" za stih 25%, kao da ce u najmanju ruku da bude premijer pa prica o nekim opstim pitanjima. Ja nisam za zapad i nemoj da me tera u EU i da vodi globalnu politiku, to nije moj stav.
Gospodine!Niko vas nigde ne tera niti ima ovlascenja da vas otera gde Vi ne zelite.Postao je medijska zvezda preko noci jer je uspeo sto niko drugi nije za 12 godina ove tiranije.Ne gledam televiziju i ne zna sta je ko izjavio,ali odgovarajuci na novinarska pitanja,sigurno je prokomentarisao nesto sto je vezano i za spoljnu politiku.Vi ste pravi primer zasto Nis zaostaje za severom zemlje,od drveca ne vidite sumu,umesto da se borite za lokalne interese kao sto to recimo Novi sad radi.

Gospodine!Niko vas nigde ne tera niti ima ovlascenja da vas otera gde Vi ne zelite.Postao je medijska zvezda preko noci jer je uspeo sto niko drugi nije za 12 godina ove tiranije.Ne gledam televiziju i ne zna sta je ko izjavio,ali odgovarajuci na novinarska pitanja,sigurno je prokomentarisao nesto sto je vezano i za spoljnu politiku.Vi ste pravi primer zasto Nis zaostaje za severom zemlje,od drveca ne vidite sumu,umesto da se borite za lokalne interese kao sto to recimo Novi sad radi.
Sta Novi Sad radi? Autonomasi?

Pa necu tako, nisam za toliku decentralizaciju.

Sta Novi Sad radi? Autonomasi?

Pa necu tako, nisam za toliku decentralizaciju.
Beograd bi celu Srbiju prodao za par milijardi da ne trepne,isto kao i Vojvodina.Jedino na jugu postoje takvi patriotizmom raspameceni ljudi,koji iskreno veruju u to.Zbog toga je i kroz istoriju najvise ljudi ginulo iz ostatka Srbije,a ostali kasnije se kitili pobedama poginulih.Pustite vi svetske teme i gledajte kako da poboljsate vas grad.

Beograd bi celu Srbiju prodao za par milijardi da ne trepne,isto kao i Vojvodina.Jedino na jugu postoje takvi patriotizmom raspameceni ljudi,koji iskreno veruju u to.Zbog toga je i kroz istoriju najvise ljudi ginulo iz ostatka Srbije,a ostali kasnije se kitili pobedama poginulih.Pustite vi svetske teme i gledajte kako da poboljsate vas grad.
Ti kad kazes "Beograd" mislis na vlast, a nije svaka vlast ista.

Mi smo ovde siromasniji i to je tacno, i treba da budemo bogatiji, zaposleniji, da privredni ambijent bude dobar i puno privatnika koji dobro placaju kao u Begradu, i u tom smislu podrzavam svaku inicijativu, ali kao sto je slucaj i kod republicke vlasti, ne puzeci ka zapadu i njima na noge, i ne bez dostojanstva.

Ti kad kazes "Beograd" mislis na vlast, a nije svaka vlast ista.

Mi smo ovde siromasniji i to je tacno, i treba da budemo bogatiji, zaposleniji, da privredni ambijent bude dobar i puno privatnika koji dobro placaju kao u Begradu, i u tom smislu podrzavam svaku inicijativu, ali kao sto je slucaj i kod republicke vlasti, ne puzeci ka zapadu i njima na noge, i ne bez dostojanstva.
Svaka vllast je ista kad je u pitanju odnos prema ostatku Srbije.

Svaka vllast je ista kad je u pitanju odnos prema ostatku Srbije.
Pa ne treba ocekivati ni samo od vlasti, nego kombinovano, i sami treba da taj ambijent stvaramo. A kod nas, ne zna se ko je kome zavidniji, ko rusi dobre ideje zarad licne koristi, ko kome zavrsava preko veze, ko preko stranke, a sve je to teze u vecem gradu. Zato je potrebna i kontrola spolja, tj. iz tog veceg grada, Beograda. To zasto je nema pa i decenijama, drugo je pitanje.

Kakvo crno provociranje...

Je li provociranje kad vi zovete Putina da aneksira Srbiju?
Citiraj gde sam ja to napisao.

Gospodin Hil radi u zajedničkom interesu USA i Srbije i to je stvar za poštovanje.
Gospodin Hil poziva Srbiju da prizna nezavisnost dela teritorije koje je njegova država otela oružjem od Srbije, a onda tu smestila svoju vojnu bazu.

Po definiciji to ne može da bude u interesu Srbije, već je otvoreno protiv interesa Srbije.

Poslednja izmena od moderatora:
Зашто онда није позвао рањене Русе са Донбаса , него баш Азовски батаљон ..доброчинитељ .
Zato što je zvanični stav Srbije da je Rusija agresor na Ukrajinu.

To je stav SNSa i Vučića, a doktor ne može da radi protiv stava države. Obrati se Vučku za objašnjenje.

Kosovo treba da pripada ljudima koji na Kosovu žive, a to da su ga okupirali ili oteli Japanci, Amerikanci ili Marsovci je priča potpuno bez dokaza.
Kao i Donbas i Krim.

Razlika je što je na Krimu i u Donbasu bilo referenduma gde se narod izjasnio, dok je na Kosovu bilo strane agresije i etničkog čišćenja, pa čak ni onda nije bilo referenduma.

Ne, ovo su lokalni izbori i nema sta on meni da namece zapad i tera drugacije misljenje iz grada, pa hajde da mu se za vlast omaklo, ali zasto tera opoziciju?

Pa sinoc u onom intervjuu samo sto ne rece da u NATO treba da udjemo.
Ovo su lokalni izbori u Nišu, tako da je svako pominjanje NATO pakta nerele antno i zamena teza.

Uostalom, ako se dobro sećam ti već živiš u državi NATO pakta, baš onoj u kojoj je parlament imao stojeće ovacije Ukrajinskom nacisti. Jesi se vratila nakon tog čina?

Nisam se bavio tom izjavom nego principom da je bilo kakvo pomaganje Ukrajini izdaja. Ne može biti jer je Srbija zvanično na strani Ukrajine, makar i fejk.

To je nebitno zato što je osnovno pitanje uvek da li je neka tvrdnja tačna. Sve drugo je sekundarno u poređenju.

Ako je informacija netačna, a ovde to slučaj jeste, i ulaskom u polemiku o premisi koja je sama po sebi pogrešna je štetno, zato što se na taj način makar posredno participira u daljem širenju dezinformacije.

Ovo su lokalni izbori u Nišu, tako da je svako pominjanje NATO pakta nerele antno i zamena teza.

Uostalom, ako se dobro sećam ti već živiš u državi NATO pakta, baš onoj u kojoj je parlament imao stojeće ovacije Ukrajinskom nacisti. Jesi se vratila nakon tog čina?
To je Sizif u ovoj temi rekao da je ziveo u Kanadi, nesto si pobrkao. :arrow:

https://forum.krstarica.com/threads/dragan-milic.1002929/page-3#post-49168925

Zasto bih, pobogu, pisala o izborima u Nisu i dr. Milicu izmedju ostalog, a da ne zivim u njemu?

A nisam ni napisala da je spomenuo, nego kao da samo sto nije i to spomenuo, toliko neka 'ljubav" ka svemu zapadnom a da ni jednom reci nije spomenuo Rusiju makar radi reda...ne volim ulizice jacima i bogatijima pa to ti je, pa neka je i 100 puta humaniji doktor u pitanju (sto cenim (humanost) ali ne iz proracunatosti i ne da sebi dopusta da drzi predavanja o tome gde moramo da idemo, i da se ukratko, druzi sa bombardovateljima i nasilnicima).

To je Sizif u ovoj temi rekao da je ziveo u Kanadi, nesto si pobrkao. :arrow:

https://forum.krstarica.com/threads/dragan-milic.1002929/page-3#post-49168925

Zasto bih, pobogu, pisala o izborima u Nisu i dr. Milicu izmedju ostalog, a da ne zivim u njemu?

A nisam ni napisala da je spomenuo, nego kao da samo sto nije i to spomenuo, toliko neka 'ljubav" ka svemu zapadnom a da ni jednom reci nije spomenuo Rusiju makar radi reda...ne volim ulizice jacima i bogatijima pa to ti je, pa neka je i 100 puta humaniji doktor u pitanju (sto cenim (humanost) ali ne iz proracunatosti i ne da sebi dopusta da drzi predavanja o tome gde moramo da idemo, i da se ukratko, druzi sa bombardovateljima i nasilnicima).
Bio sam ubeđen da si mi odavno rekla da živiš u Kanadi. Moja greška.

Napisaću i tebi, ovo su lokalni izbori i tu nema govora o geopolitici i izdajnicima, bitno je samo vođenje grada.

Što se njegovih ambicija tiče ne želi ni da uzme poziviju gradonačalnika, već želi da nastavi da radi operacije na svom radnom mestu, toliko o tome da će odvesti državu u drugom smeru.

Bio sam ubeđen da si mi odavno rekla da živiš u Kanadi. Moja greška.

Napisaću i tebi, ovo su lokalni izbori i tu nema govora o geopolitici i izdajnicima, bitno je samo vođenje grada.

Što se njegovih ambicija tiče ne želi ni da uzme poziviju gradonačalnika, već želi da nastavi da radi operacije na svom radnom mestu, toliko o tome da će odvesti državu u drugom smeru.

Znam, slusala sam ga i to cenim.
A zasto smatra da je njegov predlog besmislen? Jeste ovako dok se ne prebroji svi zapisnici + izborna matematika koja je takva kakva je ali je zakonita, ali ako se i tu pokaze da je opozicija u Nisu dobila vecinu poslanika, onda, zasto je gradjanska neposlusnost losa ideja?

Na kraju, dobiti u BG 18% pod onim uslovima (bojkota), je skoro isto kao u Nisu 25%.

Poštovani Gospodin Hil je naš Brat, prijatelj naše Voljene Domovine Srbije.

To je sve što treba znati o njemu.
1717756043236.png

Ja ne znam zasto je onda prozapadna opozicija nezadovoljna Vucicem.

Zapravo i nije, jer ce se po svemu sudeci "ugraditi" u EXPO.

Ja bas izmedju ostalog, zbog ovog sto je ocenio Hil, a narocito zbog "dijaloga" sa tzv. Kosovom necu da glasam i nisam glasala za Vucica tj, njegove lokalce sada. Ali necu ni da neki drugi "lokalac" prica te iste mantre, ne dopada mi se, kao ni Vucic sto je na 1000 strana i stolica bez ikakvog dostojanstva i mere.

Ne treba mi "to isto samo malo drugacije" ni na lokalu, onda je sto se mene tice mogao da pobedi i SNS sa sve SPS-om i ostalima.

Back