Dokle da cela Srbija finansira Beograd?

Ti Beograđani su stanovnici zemlje Srbije kao i bilo koji drugi stanovnici. Favorizovanje i skupljanje pol.poena na taj način, izaziva bes i revolt ostalih građana, roditelja van BG. Misliš da roditelja u Smederevu zanima da li je ukrao ili šta već? Samo znaju, da će deca u BG dobiti novac da se opreme za školi god. a njihova deca neće dobiti ukradeni ili iz koga god već izvora...poenta je u tome da i ako je ukraden, bar neko dobije nešto, ovako em smo pokradeni em smo omalovaženi takvim postupkom..
To ima veze sa lokalnom vlasti iz Smedereva. Zasto ona ne daje pare skolarcima u Smederevu, nece valjda gradjani Beograda da finansiraju decu Smedereva? Sto se inace radi u realnosti, jer se PDV-om iz Beograda finansiraju plate profesora te dece u Smederevu, ali hajde ovde pricamo o nekim dodatnim parama.
 
Minimalac je fiktivan, ostatak primaju na ruke.

Sad, privatni sektor po provinciji jeste veci jad nego u BG-u. Ali javni sektor nije. Bukvalno SVI iz javnog sektora, osim onih bas budza na funkciji u BG-u, zive bolje u provinciji, nego u BG-u.

Zagadjene je po svim 50.000+ gradovima skoro isto kao u BG-u, a najveci zagadjivaci su privatna lozista.

Za zdravstvo si u pravu, ali to nema veze sa Beogradom kao Beogradom, vec kao i u tvom obrazovnom sektoru, citav etatisticki sistem je bolestan.
Te budže provinciji su u mnogo manjem broju u odnosu na 'prost narod' ja sam u državnom poslu, pa ako želim da se dobro i jeftino obučem, odem u Bg recimo. Jer u svom mestu za te iste pare ne mogu dobiti ni kvalitet ni uštedu. Znači, platim gorivo, kupim, provedem dan u BG neki restoran, i konkretno, ostavila sam BG oko 400 evra..
 
To ima veze sa lokalnom vlasti iz Smedereva. Zasto ona ne daje pare skolarcima u Smederevu, nece valjda gradjani Beograda da finansiraju decu Smedereva? Sto se inace radi u realnosti, jer se PDV-om iz Beograda finansiraju plate profesora te dece u Smederevu, ali hajde ovde pricamo o nekim dodatnim parama.
Ja ti rekoh mišljenje običnog naroda, kase tih gradova nemaju čime biti napunjene, nit krađom nit zaradom...
 
Ja ti rekoh mišljenje običnog naroda, kase tih gradova nemaju čime biti napunjene, nit krađom nit zaradom...
Znam ja misljenje obicnog naroda po provinciji, ja zivim u provinciji, i znam sva foliranja i realnost ovde.

Ako grad ima skole i profesore koje ne moze da placa, onda to znaci da neko taj grad subvencionise, a ne obrnuto, da se odavde pare otimaju i idu za BG.
 
Te budže provinciji su u mnogo manjem broju u odnosu na 'prost narod' ja sam u državnom poslu, pa ako želim da se dobro i jeftino obučem, odem u Bg recimo. Jer u svom mestu za te iste pare ne mogu dobiti ni kvalitet ni uštedu. Znači, platim gorivo, kupim, provedem dan u BG neki restoran, i konkretno, ostavila sam BG oko 400 evra..
Budze su svuda u mnogo manjem broju u odnosu na prost narod.

Privatni sektor u provinciji je zaista jos vise ugusen negoli u BG-u, ali je ugusen pre svega od strane javnog republickog i javnog lokalnog sektora, ne od strane tamo nekih Beogradjana ili Beograda kao grada.
 
Dokle da cela Srbija finansira Beograd? Volim ja Beograd, on je glavni grad Srbije, ali dokle da cela Srbija finansira Beograd a zauzvrat dobije malo. Još kad vidim kako Beograđani veoma cene sebe i svoj grad a nipodaštavaju ostatak Srbije ovo pitanje dobija još više na značaju.
Можеш да повучеш све који нису рођени у Београду назад у места из којих су. То ће драматично побољшати привреду и све остало. А ми што ћемо да останемо, снаћи ћемо се.
Мени је Београд ионако превелики. Око 500 хиљада би било ок.

Против сам идеје да се све набије на једно место... Јер ако се то уради, Србија ће престати да постоји... А потом ће и Београд постати нешто друго у односу на ово што јесте, тј. нестаће ово што је сада.

Реци где хоћеш да се премести главни град, направи званичну петицију и имаћеш мене за потписника исте.
 
Protivim se financiranju Glavnograda, zbog toga što i SNS i HDZ u njima imaju poteškoće osvojiti vlast.
Eno HDZ tek po drugi put osvaja Zagreb, a i to jako tanko.
Satanizam u Beogradu i Zagrebu jak, iako u Zagrebu jači nego u Beogradu.

preuzmi (3).png


beograd-panorama-overlay.jpg.png
 
Apsolutno obrnuto. Na jednoj temi o statističkim regionima sam dokazala da Bgd više zarađuje, tj da drugi više žive na račun bgd
Треба разумети статистику.

Све иностране фирме (страни инвеститори) су регистровани у Бг., све банке и осигуравајућа друштва су такође регистроване у Бг. Када се појави нека јака фирма у унутрашњости врши се притисак да се пререгиструје у Бг. (ја знам за четри, али их има много више). Сви велики трговински ланци су такође регистровани у Бг.

На овај начин се неправедно увећава приход Бг. на штету остатка Србије. На пример када грађани Ниша купују у мегамаркетима и плаћају ПДВ то се рачуна у приход Бг. (што је основ за одређивање трансвера средстава) а не Ниша.

Једино решење је да се сав приход једне општине, остварен на њеној територији третира као њен приход, а да онда општина као порески обвезник плаћа држави по новом закону (између остало и за фонд мање развијених општина), а да остатком сама располаже. Овако је било до шестдесетих година када је донет нови устав и када су укинути срезови.
 
Apsolutno obrnuto. Na jednoj temi o statističkim regionima sam dokazala da Bgd više zarađuje, tj da drugi više žive na račun bgd
tako je
ljudi zaboravljaju da beograjdani pune budzet daleko vise nego oni u manjim sredinama a opet novac iz budzeta ide i njima.

malo stvari finansiraju lokalne samouprave..vecinski se sve ozbiljno finansira iz budzeta
 
pa nije.

kvadrat ti je daleko nizi u unutrasnjosti
cene su nize u unutrasnjosti
uopste nije los zivot u unutrasnjosti i da me posao ne vezuje za grad rado bih ziveo i tamo.. malo ovde malo tamo.
male sredine su lepe, prijatne i povoljnije za zivot.
Kao sto rekoh pre, alkoholicari, narkomani, kockari, toga svega imas vise u provinciji, u proseku po stanovniku, nego u BG-u.

Karakteristicno je i to, sto manji grad, vise narkomana po stanovniku. U BG-u je pojam za to Obrenovac; e pa, u Srbiji su ti svi gradovi poput Obrenovca kao Obrenovac, plus, i manja mesta su ti ili kao Obrenovac, ili gora.

Prostitucija je jedino veca u BG-u po stanovniku, ali ni to ne zaostaje previse u provinciji.

Provincija u Srbiji je odavno zaglibila u narkomaniji, to je u stvari glavna kulturoloska odlika mase srpskih gradova i varosica. Alkoholizam je to za srpska sela.

Glavno deficitarno zanimanje ovde su psihijatri i klinicki psiholozi, koji se bave bolestima zavisnosti.

Nije kao da oni i mogu da pomognu tu, nego 'ajde da tako kazemo.

Dilera droge i krimosa ima koliko hoces.

Sustina je- U provinciji se ne zivi zbog manjeg standarda, nego zbog kulture i ljudi. Zato ljudi beze u BG.
 
tako je
ljudi zaboravljaju da beograjdani pune budzet daleko vise nego oni u manjim sredinama a opet novac iz budzeta ide i njima.

malo stvari finansiraju lokalne samouprave..vecinski se sve ozbiljno finansira iz budzeta
То је апсолутна неистина.
Бор, Смедерево, Пнчево и да не набрајам даље су главни пуниоци буџета, али су фирме у набројаним градовима регистровабе у Београду, па се њихов приход приписује Београду.
 
pa nije.

kvadrat ti je daleko nizi u unutrasnjosti
cene su nize u unutrasnjosti
uopste nije los zivot u unutrasnjosti i da me posao ne vezuje za grad rado bih ziveo i tamo.. malo ovde malo tamo.
male sredine su lepe, prijatne i povoljnije za zivot.
Pričam za poreze. Većinu poreza koja preduzeća u Srbiji plate većina ostane u republičkom budžetu a manji deo se vrati lokalnim samoupravama. U Beogradu su vlada, ministarstva, televizije, Skupština, sve to treba infinasirati. Da ne pričamo da su sve televizije sa nacionalnim frekvencijama iz Beograda.
 
То је апсолутна неистина.
Бор, Смедерево, Пнчево и да не набрајам даље су главни пуниоци буџета, али су фирме у набројаним градовима регистровабе у Београду, па се њихов приход приписује Београду.
najveci punjac budzeta su ti akcize na cigare i gorivo ako nisi znao :D
 
То је апсолутна неистина.
Бор, Смедерево, Пнчево и да не набрајам даље су главни пуниоци буџета, али су фирме у набројаним градовима регистровабе у Београду, па се њихов приход приписује Београду.
Majdanpek, Fiat Kragujevac i mnogi drugi.
 
Pričam za poreze. Većinu poreza koja preduzeća u Srbiji plate većina ostane u republičkom budžetu a manji deo se vrati lokalnim samoupravama. U Beogradu su vlada, ministarstva, televizije, Skupština, sve to treba infinasirati. Da ne pričamo da su sve televizije sa nacionalnim frekvencijama iz Beograda.
Ne pricaj glooposti.

https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-63972031

Sudeći po strukturi budžeta, treću vladu Ane Brnabić i nastupajuću godinu obeležiće ulaganja u infrastrukturne projekte u južnom delu zemlje, finansijska injekcija domaćoj vojnoj industriji, izgradnja i renoviranje zatvora, kao i digitalna modernizacija policije.

Gde je tu Beograd?

Pricas napamet bez imalo dokaza.
 

Back
Top