Дођоши и староседеоци

Nisam očekivala ni tražila njegov odgovor, verovatno ni njemu, kao ni meni, nije jasan tvoj post.
Uzgred, ni ja ne znam o čemu se radi, niti znam kakav odgovor očekuješ na tvoje umišljene pretpostavke.
On sam za sebe kaže da je Srbijanac jer je dođoš a ne ,,starosedelac". To mu je neko gore u Vojvodini ,,usadio u glavi", to nije mogao da čuje tamo odakle je došao.
 
Cetnika nema odavno, dobar srbin bio bi umeren Srbin evropske provijencije a ne ova dva divljakakoji su bili u takvoj politici samo iz licnih interesa, takav nazalost nije mogao doci na povrsinu zbog nacionalizma sirom pokojne Juge.
Значи, неки другосрбијанац је по теби мерило ,, Србина"??

Хвала Богу, те већини Срба није тако. ;)
 
Значи, неки другосрбијанац је по теби мерило ,, Србина"??

Хвала Богу, те већини Срба није тако. ;)
znači srbi evropske orijentacije koji ne ruše savamalu i sajmište, koji ne betoniraju travnjake, koji ne žele da se ruši slavija za jednog fudbalera ili da se ne ruši kališ zbog jedne čkepi tenisera, koji ne uvoze bosance i ne izvoze doktore, koji ne vole kepecove ratove...u stvari nisu srbi?
 
znači srbi evropske orijentacije koji ne ruše savamalu i sajmište, koji ne betoniraju travnjake, koji ne žele da se ruši slavija za jednog fudbalera ili da se ne ruši kališ zbog jedne čkepi tenisera, koji ne uvoze bosance i ne izvoze doktore, koji ne vole kepecove ratove...u stvari nisu srbi?
Цениш да је ово прави пример ,,лепог" еуропејског понашања?

1706706871309.png
 
Kako koji. Recimo ja sam po tome dođoš mada nisam došao iz Bosne ili Hrvatske nego iz centralne Srbije. Mislim da većini nije to sad bitno, ali nekim zadrtim jeste. Recimo i ovde na forumu me svako malo jedan takav proziva.
Ne mozes da budes dodjos ako si iz centralne Srbije,jer si drzavotvoran svuda gde se zove Srbija. Ti si Pijemont drzave Srbije ti si ostale prikljucivao sebi i knezevini Srbiji a ne obratno. Dodjosi su oni iz drugih nesrpskih republika.
 
@RickRoss se svojevremeno žalio na Srbijance koji nakon WW1 došli da upravljaju Vojvodinom. Oni su navodno kako kaže opljačkali Vojvodinu i nisu shvatali lokalni duh. Po Riku trebali su autohtoni vojvođanski Srbi upravljati Vojvodinom jer za njih ona ne bi bila krava muzara, ali Beograde nedade.
Hvala što ideš okolo i objašnjavaš ljudima ko sam ja i koja su moja uverenja, za džabe.
 

Back
Top