Дођоши и староседеоци

Izvini u cemu je problem?
Problem je u titoistima.

U onima što planski izmišljaju nove nacije od Srba.
Onima što prave crnogorsku naciju, makedonsku naciju, sutra neku prekodrinsku naciju, fruškogorsku naciju.


Podele na došljake i starosedeoce su nešto što je sasvim normalno u svakoj sredini, svugde na svetu.

Naročito dok se ne izmešaju i isprepliću i naprave krvne veze.
Srećom deca povezuju bolje nego što titoistima polazi za rukom da dele srpski narod.
 
Kako koji. Recimo ja sam po tome dođoš mada nisam došao iz Bosne ili Hrvatske nego iz centralne Srbije. Mislim da većini nije to sad bitno, ali nekim zadrtim jeste. Recimo i ovde na forumu me svako malo jedan takav proziva.
Iskreno dodjos si....
Kriterijumi kod starih novosadjana ko je dodjos su rigorozni kao i kod Beogradjana ko je stvarno Beogradjanin...cak malo i vise..

Ja sam uslovljeno nedodjos i u NS i u BG, ali to je tesko ostvariti...
Moj rodjeni burazer je dodjos u NS iako je tamo pet godina, i ok je i pun uvazavanja ali ne moze tako brzo da se adaptira a iz uze Srbije je dosao..

Ali to nema veze jer su stari NS i stari BG progutani...
Ima veze za ovo pitanje, ali nema veze u javnom pojavnom, jer vise neces videti u NS da na praznoj ulici ljudi cekaju zeleno svetlo za prelazak, kao sto je bilo ranije, a tu je samo vrh piramide, ne bacaj papir nigde van korpe, ispostuj druge do maksimuma i milion sitnih detalja koje dodjosi nemaju ni u najavi u mozgu...
 
Каква је сада ситуација у Војводини са односом ,,староседеоца" и дођоша? Знам да је након бурних дешавања 90-тих однос људи који су рођени у Војводини био негативно настројен према људима који су се због ратних дешавања преселили из Босне и Херцеговине и из Хрватске у Војводину. Да ли су ,,староседеоци'' прихватили своје нове комшије, да ли су дођоши заслужили да више не буду дођоши или је посреди само тренутно примирје?
"vojvodjani" prepoznali svoje nekadasnje komsije po lici, krajinama, crnim gorama................pa proradile stare kavge.
Staces, ovo je balkan..............di god da pobegnes, tvoji te stignu.
 
Oni gluplji nisu.
To jest uvereni su da nisu.
Kolovođe jesu.
No vratimo se temi.
Tema je podele nametane Srbima potpomagane titoističko marksističkim aparatom
То што износиш је пропаганда НАТО ,,четника" против радикала и државе Србије, то стално прозивање сваког да је ,,удбаш", имало је за циљ да уништи противнике глобализма, да их дисквалификује код народа, и тиме само продужи глобалистичких доминацију.

Шешељ је борац против глобализма и новог светског поретка, као и НАТО окупације, због чега су га и држали у хашком казамату, али он је толика интелектуална громада да их је развалио тамо и нису му могли ништа.
 
То што износиш је пропаганда НАТО ,,четника" против радикала и државе Србије, то стално прозивање сваког да је ,,удбаш", имало је за циљ да уништи противнике глобализма, да их дисквалификује код народа, и тиме само продужи глобалистичких доминацију.

Шешељ је борац против глобализма и новог светског поретка, као и НАТО окупације, због чега су га и држали у хашком казамату, али он је толика интелектуална громада да их је развалио тамо и нису му могли ништа.
Nije.
 
"vojvodjani" prepoznali svoje nekadasnje komsije po lici, krajinama, crnim gorama................pa proradile stare kavge.
Staces, ovo je balkan..............di god da pobegnes, tvoji te stignu.
Ja nikada nisam bežao od mojih sugrađana ali kada sam sreo u Murmansku u Rusiji svog sugrađanina i to na rukovodećem položaju samo sam pomislio da je svet jako, jako mali.
 

Back
Top