Дођоши и староседеоци

Meliot

Elita
Poruka
16.972
Каква је сада ситуација у Војводини са односом ,,староседеоца" и дођоша? Знам да је након бурних дешавања 90-тих однос људи који су рођени у Војводини био негативно настројен према људима који су се због ратних дешавања преселили из Босне и Херцеговине и из Хрватске у Војводину. Да ли су ,,староседеоци'' прихватили своје нове комшије, да ли су дођоши заслужили да више не буду дођоши или је посреди само тренутно примирје?
 
Kako koji. Recimo ja sam po tome dođoš mada nisam došao iz Bosne ili Hrvatske nego iz centralne Srbije. Mislim da većini nije to sad bitno, ali nekim zadrtim jeste. Recimo i ovde na forumu me svako malo jedan takav proziva.
Ти си ,,Србијанац'' па си мало прихватљивији, али то не значи да си у потпуности прихваћен. :)
 
Ти си ,,Србијанац'' па си мало прихватљивији, али то не значи да си у потпуности прихваћен. :)
Osim što si poznavalac Istorije, muško - ženskih odnosa, trenutne političke situacije u Srbiji, znaš i raspoloženje vojvođana prema 'dođošima'.
Kako postižeš sve to?
 
Mislim da većini nije to sad bitno, ali nekim zadrtim jeste.
Мораш их у неку руку разумети, ти си сада у неку руку конкуренција ,,староседеоцима". Jош ако си се призетио горе у Војводини тек те неће прихватити, јер си ти ,,украо'' некоме девојку коју је неко можда симпатисао. Ако си ,,призетко'' тек ћеш тада заувек или доста дуго бити дођош.
 
Meni deluje da su straosedeoci u Vojvodini ono Lale uglavnom miroljubivi mirni ljudi i takva je atmosvera tamo bila sve dok nije masovno došla ekipa sa brdovitog kamenjara iz CRO,BIH a naročito Montenegra i gde je Novi Sad nekada miran grad postao poprište kriminalnih obračuna poslednjih godina i po prezimenima vidiš da je to neka dinarska divizija Buturovići & co.
 
Meni deluje da su straosedeoci u Vojvodini ono Lale uglavnom miroljubivi mirni ljudi i takva je atmosvera tamo bila sve dok nije masovno došla ekipa sa brdovitog kamenjara iz CRO,BIH a naročito Montenegra i gde je Novi Sad nekada miran grad postao poprište kriminalnih obračuna poslednjih godina i po prezimenima vidiš da je to neka dinarska divizija Buturovići & co.
tako ti je to kad kucam više poruka u isto vreme i na telefonu i ovde i kojekude negde nešto zabrjam u pisanju neretko svuda lol
 
Ja mislim da se Novi Sad trenutno dijeli na Vojvodjane i Bosance. Bas je masu bosanaca tamo bosanski govor se cuje svuðe

Novi Sad gubi svoj šmek nekako
Мислиш да је хаос на пример у урбанизму у Новом Саду дошао са дођошима? И да јесте неко је то од Новосађана дозволио. Можемо само претпоставити зашто.
 
Мораш их у неку руку разумети, ти си сада у неку руку конкуренција ,,староседеоцима". Jош ако си се призетио горе у Војводини тек те неће прихватити, јер си ти ,,украо'' некоме девојку коју је неко можда симпатисао. Ако си ,,призетко'' тек ћеш тада заувек или доста дуго бити дођош.
Igrom slučaja nisam nijedno ni drugo. Nisam tako birao, sudbina, ljubav, šta li.
 
Мислиш да је хаос на пример у урбанизму у Новом Саду дошао са дођошима? И да јесте неко је то од Новосађана дозволио. Можемо само претпоставити зашто.

Kako neko od vojvodjana dozvolio kada su dodjosi i kolonisti gradonacelnici Novog Sada posljednih 10 godina.

Sns sekta je urnirisala Novi sad
 

Back
Top