Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro veče kolege, imala bih par pitanja u vezi popunjavanja zahteva za vizu. Ambasada Beograd
Viza za spajanje porodice:
1. Stavka 13, iz kojih stedstava podmirujete izdržavanje za vreme boravka u De? ( sta napisati, suprug pocinje da radi kao doktor)
2. Da li se slike lepe na predvidjenom mestu ili se heftaju ili kače spajalicom?
3. Stavka 12, predvidjeno trajanje boravka u De, koji period se tu piše, od...do?
Plava karta:
1. Srpski originali nose se na uvid, da li ih treba sloziti na istoj gomili sa prevodima ili odvojeno?
2. Stavka 8, da li ćete doputovati sa nekim članom porodice? ( a obzirom na to da ce porodica veeovatno cekati vizu za spajanje)
Hvala unapred na odgovorima 😆
 
Za vozace je potreban je certifikat jezika b1 bio po starom ili novom ,tako da storniraj taj termin i prijavi se po novom mozda je najbolja i brza opcija ali u svakom slucaju bez b1 nista.
Hvala svima na odgovorima. Danas je predala pasos i osiguranje i ide u pola 3 da preuzme, ipak je stavila jucerasni datum kako i pise na listi na sajtu (inace pise da pasos vazi od 28.07, a preuzimanje 29.07, potpuna nelogicnost). Mislim da nece biti problem ako preuzme vizu da ode za 3-4 nedelje. Ona vazi 6 meseci.
Inace, ne znam koja je kategorija noks 3-5 - vozac, ali ako ste aplicirali za termin za profesionalnog vozaca (kamiona) apsolutno nikakav jezik, cak ni A1 nije potreban.
 
Ne zam zbog cega je to tako. Prvi datum je kada se preuzima a drugi (skroz desno) je od kad vazi viza, a desi se da na listi ovaj drugi datum nije stavljen. I koliko sam primetio datum preuzimanja je uvek pre ili isti kao datum od kad vazi viza, a ne posle...
Evo sad gledam na sajti ima par obrnutih slucajeva iako nema logike... Bas nam napisite kako je prosla i kad je putovala da znamo ako se opet desi.
 
Mediji u Srbiji vec su objavili da ni jedna zemlja sa Balkana nije na tom revidiranom spisku EU, da se ceka jos samo odluka pojedinih zemalja. I novo zasedanje nece biti do kraja avgusta jedino ukoliko ne dodje do drasticne promene situacije u nekoj zemlji pa se vanredno doda ili skine neko sa spiska.
To je se vec i predpostavljalo da ce tako i biti jer situacija je bila kod prvog spiska mnogo bolja pa su nas skinuli,sobzirom da na jesen kao najavljuju gore stanje ode ovo u nedogled.
 
To je se vec i predpostavljalo da ce tako i biti jer situacija je bila kod prvog spiska mnogo bolja pa su nas skinuli,sobzirom da na jesen kao najavljuju gore stanje ode ovo u nedogled.
mene brine da onaj debil Vucic ne zatvori granice u avgustu pa da ne mogu za Srbiju, 6 meseci nisam bio kuci. ili karantin za nas sto dolazimo iz eu pa da 14 dana budem u izolaciji
 
Trenutno supruznici sa maloletnom decom mogu da dolaze u DE samo oni bez dece ne mogu. Tako da Vam je mozda bolja opcija da oni dodju u posetu kod Vas, naravno ukoliko su deca maloletna.
https://belgrad.diplo.de/rs-sr/service/visa-einreise/-/2337520
3. srpski državljani sa važećom nacionalnom vizom mogu da uđu u Nemačku ako pripadaju sledećim kategorijama
- bračni partneri i maloletna deca osoba koje žive u Nemačkoj
...
Kako ste zakljucili da supruznici ne mogu samostalno da udju u DE?
 
Trenutno supruznici sa maloletnom decom mogu da dolaze u DE samo oni bez dece ne mogu. Tako da Vam je mozda bolja opcija da oni dodju u posetu kod Vas, naravno ukoliko su deca maloletna.
:ok: hvala nego idem ja dole kuci pa kako bude. inace ja i zena nismo vencani tako da ovo ne bi moglo da prodje da oni dodju ovde. imamo dvoje male dece... a tek za spajanje bice problem jer nismo vencani pa dok se vencamo...
 
:ok: hvala nego idem ja dole kuci pa kako bude. inace ja i zena nismo vencani tako da ovo ne bi moglo da prodje da oni dodju ovde. imamo dvoje male dece... a tek za spajanje bice problem jer nismo vencani pa dok se vencamo...
Nadam se da ce sve proci ok. Mada mislim da bi mogla da prodje kao pratnja dece jer mala deca ne mogu doci sama bez obzira sto vi niste vencani.
 
Dobili smo vizu za spajanje porodice. Medjutim ona pocinje da vazi nekih 10ak dana od datuma preuzimanja.
Na sajtu ambasade stoji da je moguc ulazak bracnih partnera i bez vize, uz dokaz o braku sa partnerom koji vec radi i boravi u Nemackoj.
To u nasem slucaju daje mogucnost bracnom partneru da udje u Nemacku pre pocetka vazenja vize po osnovu spajanje porodice.
Ulazak u Nemacku je dakle nekoliko dana pre pocetka vazenja vize.
Prijava na zdravstveno osiguranje se moze izvrsiti od dana kada supruznik udje u Nemacku ali muci nas sledece pitanje.

Ako izvrsimo prijavu na zdravstveno osiguranje onog dana kada supruznik udje u Nemacku, sto je nekoliko dana pre pocetka vazenja vize, da li cinimo neki prekrsaj?
 
Dobili smo vizu za spajanje porodice. Medjutim ona pocinje da vazi nekih 10ak dana od datuma preuzimanja.
Na sajtu ambasade stoji da je moguc ulazak bracnih partnera i bez vize, uz dokaz o braku sa partnerom koji vec radi i boravi u Nemackoj.
To u nasem slucaju daje mogucnost bracnom partneru da udje u Nemacku pre pocetka vazenja vize po osnovu spajanje porodice.
Ulazak u Nemacku je dakle nekoliko dana pre pocetka vazenja vize.
Prijava na zdravstveno osiguranje se moze izvrsiti od dana kada supruznik udje u Nemacku ali muci nas sledece pitanje.

Ako izvrsimo prijavu na zdravstveno osiguranje onog dana kada supruznik udje u Nemacku, sto je nekoliko dana pre pocetka vazenja vize, da li cinimo neki prekrsaj?
Nisam siguran da uopšte možete da izvršite prijavu boravišta i prijavu na zdravstveno bez vize.
 
Pozdrav svima.

U nemackoj sam na detasmanu vec godinu dana,imam D vizu i onu karticu na kojoj pise gde stanujem i do kad vazi i sve ostalo. Neki lik mi rece ako hocu da menjam posao moram da trazim u istoj struci i ne sme mi buduci poslodavac dati manju satnicu nego sto sam imao na prethodnom poslu. Da li neko zna dal je ova informacija tacna?

I sta mi jos treba za promenu posla,imam sve one platne liste za svaki mesec,imam stojer listu od prosle godine prijavu stana itd?

Hvala svima unapred
 
Pozdrav svima.

U nemackoj sam na detasmanu vec godinu dana,imam D vizu i onu karticu na kojoj pise gde stanujem i do kad vazi i sve ostalo. Neki lik mi rece ako hocu da menjam posao moram da trazim u istoj struci i ne sme mi buduci poslodavac dati manju satnicu nego sto sam imao na prethodnom poslu. Da li neko zna dal je ova informacija tacna?

I sta mi jos treba za promenu posla,imam sve one platne liste za svaki mesec,imam stojer listu od prosle godine prijavu stana itd?

Hvala svima unapred
ja pokusao pre 6 godina da prebacim detasman na boravisnu vizu i da menjam poslodavca, nije moglo morao sam da se vratim kuci i tek da dodjem po ovom zakonu 26.2. zapadni balkan. tad nije moglo, ne znam sad
 
Pozdrav svima.

U nemackoj sam na detasmanu vec godinu dana,imam D vizu i onu karticu na kojoj pise gde stanujem i do kad vazi i sve ostalo. Neki lik mi rece ako hocu da menjam posao moram da trazim u istoj struci i ne sme mi buduci poslodavac dati manju satnicu nego sto sam imao na prethodnom poslu. Da li neko zna dal je ova informacija tacna?

I sta mi jos treba za promenu posla,imam sve one platne liste za svaki mesec,imam stojer listu od prosle godine prijavu stana itd?

Hvala svima unapred
Moze da se odradi samo treba osoba koja zna gde i kako to da pokrene,na primer u Badenwuttenbergu 2018-te lik oko 60 tesara,armiraca i kraniste za destasman vizom prebacio na aufenhalt u svoju firmu,svi su imali diplome iz Srbije tipa nekih kurseva za svoju oblast rada,isto znam prosle godine da su u Minhenu uspevali to da odrade,a to da moras imati istu satnicu ne stima,jer sto veca satnica bolje sanse za vizu isto tako nostrifikovana diploma bolje sanse,govorim ti za te dve regije Bayern i Baden Wuttenberg.Ako imas i tu D vizu tu su vece sanse.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top