Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

Rade cccp

Početnik
Poruka
5
Dobili smo vizu za spajanje porodice. Medjutim ona pocinje da vazi nekih 10ak dana od datuma preuzimanja.
Na sajtu ambasade stoji da je moguc ulazak bracnih partnera i bez vize, uz dokaz o braku sa partnerom koji vec radi i boravi u Nemackoj.
To u nasem slucaju daje mogucnost bracnom partneru da udje u Nemacku pre pocetka vazenja vize po osnovu spajanje porodice.
Ulazak u Nemacku je dakle nekoliko dana pre pocetka vazenja vize.
Prijava na zdravstveno osiguranje se moze izvrsiti od dana kada supruznik udje u Nemacku ali muci nas sledece pitanje.

Ako izvrsimo prijavu na zdravstveno osiguranje onog dana kada supruznik udje u Nemacku, sto je nekoliko dana pre pocetka vazenja vize, da li cinimo neki prekrsaj?
Nisam siguran da uopšte možete da izvršite prijavu boravišta i prijavu na zdravstveno bez vize.

MilosPZS

Zainteresovan član
Poruka
115
Pozdrav svima.

U nemackoj sam na detasmanu vec godinu dana,imam D vizu i onu karticu na kojoj pise gde stanujem i do kad vazi i sve ostalo. Neki lik mi rece ako hocu da menjam posao moram da trazim u istoj struci i ne sme mi buduci poslodavac dati manju satnicu nego sto sam imao na prethodnom poslu. Da li neko zna dal je ova informacija tacna?

I sta mi jos treba za promenu posla,imam sve one platne liste za svaki mesec,imam stojer listu od prosle godine prijavu stana itd?

Hvala svima unapred

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.331
Pozdrav svima.

U nemackoj sam na detasmanu vec godinu dana,imam D vizu i onu karticu na kojoj pise gde stanujem i do kad vazi i sve ostalo. Neki lik mi rece ako hocu da menjam posao moram da trazim u istoj struci i ne sme mi buduci poslodavac dati manju satnicu nego sto sam imao na prethodnom poslu. Da li neko zna dal je ova informacija tacna?

I sta mi jos treba za promenu posla,imam sve one platne liste za svaki mesec,imam stojer listu od prosle godine prijavu stana itd?

Hvala svima unapred
ja pokusao pre 6 godina da prebacim detasman na boravisnu vizu i da menjam poslodavca, nije moglo morao sam da se vratim kuci i tek da dodjem po ovom zakonu 26.2. zapadni balkan. tad nije moglo, ne znam sad

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
351
Pozdrav svima.

Hvala svima unapred
Moze da se odradi samo treba osoba koja zna gde i kako to da pokrene,na primer u Badenwuttenbergu 2018-te lik oko 60 tesara,armiraca i kraniste za destasman vizom prebacio na aufenhalt u svoju firmu,svi su imali diplome iz Srbije tipa nekih kurseva za svoju oblast rada,isto znam prosle godine da su u Minhenu uspevali to da odrade,a to da moras imati istu satnicu ne stima,jer sto veca satnica bolje sanse za vizu isto tako nostrifikovana diploma bolje sanse,govorim ti za te dve regije Bayern i Baden Wuttenberg.Ako imas i tu D vizu tu su vece sanse.

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
351
Sta oko 10,3,kako ste dosli do te racunice? Ne znam ni ja kolko je jer primam 8e a placen mi je stan.
Kako ne znas koliko ti je bruto,8e neto u Nemackoj imaju samo nekvalifikovani,medjutim ti si sigurno kod ovih nasih pa to dobijas tih 8e neto na ruke jer si se tako dogovorio posto ti placaju i taj krevet,kod nasih moze sve ali pogledaj samo koliko taj lik za koga radis zaradi na tebi kad je kvalifikovanog radnika minim.negde oko 15e bruto sto ti stoji i u ugovoru,jer ako je jos zeitfirma taj poslodavac uziva na tudjim ledjima.

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.331
Sta oko 10,3,kako ste dosli do te racunice? Ne znam ni ja kolko je jer primam 8e a placen mi je stan.
kad si na prvoj poreskoj klasi, tj. kad si sam ovde bez porodice (ako je imas), od bruto satnice odbije se 1/3 i dobijes neto koliko ces da dobijes para. a inace ovde je sve u bruto u ugovoru, ako si ozenjen i zena ti je ovde onda prelazis u trecu poresku klasu i manje ti odbijaju od bruto.
mada meni to nije jasno jer ne moze vama ma detasmanu da stoji bruto satnica u € ja kad sam bio na detasmanu meni je ugovor bio na srpsku firmu i plata u dinarima. Primas novac na ruke ili preko racuna? kod nasih prevaranata sve je moguce.

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
351
kad si na prvoj poreskoj klasi, tj. kad si sam ovde bez porodice (ako je imas), od bruto satnice odbije se 1/3 i dobijes neto koliko ces da dobijes para. a inace ovde je sve u bruto u ugovoru, ako si ozenjen i zena ti je ovde onda prelazis u trecu poresku klasu i manje ti odbijaju od bruto.
mada meni to nije jasno jer ne moze vama ma detasmanu da stoji bruto satnica u € ja kad sam bio na detasmanu meni je ugovor bio na srpsku firmu i plata u dinarima. Primas novac na ruke ili preko racuna? kod nasih prevaranata sve je moguce.
Po prici on je sigurno baustelac prijavljen u Srbiji a njima detasman ide standard na ruke 8e neto u Nemackoj,on kaze placen mu stan ma kakav crni stan to je rupcaga tj.krevet sa 4 coveka u petnest kvadrata, to se gore placa 150e po osobi zavisno u kom si gradu,pazi stan se krece oko 800 evra zavisno u kom si mestu i bas ce to firma da ti placa kako da ne,ali kad ljudi nemaju sta drugo bude i to jedna od opcija.

Shredinger

Početnik
Poruka
10
Pozdrav svima, novi sam clan pa mi nesto nije jasno:

Trazim posao u Nemackoj sa zanimanjem Master hemicar (Hemijski fakultet u Beogradu priznat H+)
Da li je bitna pozicija na kojoj bih radio (asistent, tehnicar, hemicar, laborant) i da li to utice na najnizu mogucu platu vezanu za plavu kartu?
Koliko se tolerise da plata bude manja od one navedene za plavu kartu i od cega to zavisi?
Kako mogu da znam koja od navedenih pozicija je deficitarna a koja nije?

Hvala unapred

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
351
Pozdrav svima, novi sam clan pa mi nesto nije jasno:

Trazim posao u Nemackoj sa zanimanjem Master hemicar (Hemijski fakultet u Beogradu priznat H+)
Da li je bitna pozicija na kojoj bih radio (asistent, tehnicar, hemicar, laborant) i da li to utice na najnizu mogucu platu vezanu za plavu kartu?
Koliko se tolerise da plata bude manja od one navedene za plavu kartu i od cega to zavisi?
Kako mogu da znam koja od navedenih pozicija je deficitarna a koja nije?

Hvala unapred
Pozicija tj.radno mesto naravno da je bitno i pored diplome najvaznije,to mora u ugovoru da se jasno napise i da odgovara visokoskolskoj diplomi kao i pozicija posla,za platu nema tolerancije nego je jasno propisano kolika je na godisnjem nivou,ako je je zanimanje deficitarno plata je manja i pise to sve na sajtu za plavu kartu(uguglate samo na nemackom sta vas zanima a imate tu i deficitarna zanimanja)to je sto se tice plave karte,a mozete da aplicirate i pod opcijom visokokvalifikovani i tu plata ne igra ulogu ali vam je potreban odredjeni certifikat jezika dok za plavu kartu ne treba.
Da dobijete plavu kartu kao tehnicar naravno da ne moze,medjutim ako imate ok odnos sa poslodavcem tj.ako on hoce da se bavi stim ,on vama napise u ugovoru posao koji odgovara vasoj visokoj diplomi da bih vi dobili vizu,a posao i platu posle sa njim dogovorite za dalje tj.korekcije kad pocnete raditi ali to je samo jedna od mogucnosti.

Poslednja izmena:

Shredinger

Početnik
Poruka
10
Pozicija tj.radno mesto naravno da je bitno i pored diplome najvaznije,to mora u ugovoru da se jasno napise i da odgovara visokoskolskoj diplomi kao i pozicija posla,za platu nema tolerancije nego je jasno propisano kolika je na godisnjem nivou,ako je je zanimanje deficitarno plata je manja i pise to sve na sajtu za plavu kartu(uguglate samo na nemackom sta vas zanima a imate tu i deficitarna zanimanja)to je sto se tice plave karte,a mozete da aplicirate i pod opcijom visokokvalifikovani i tu plata ne igra ulogu ali vam je potreban odredjeni certifikat jezika dok za plavu kartu ne treba.
Da dobijete plavu kartu kao tehnicar naravno da ne moze,medjutim ako imate ok odnos sa poslodavcem tj.ako on hoce da se bavi stim ,on vama napise u ugovoru posao koji odgovara vasoj visokoj diplomi da bih vi dobili vizu,a posao i platu posle sa njim dogovorite za dalje tj.korekcije kad pocnete raditi ali to je samo jedna od mogucnosti.
Hvala na odgovoru. Koliko se razlikuje vreme cekanja na termin plava karta vs visokokvalifikovani?

MilosPZS

Zainteresovan član
Poruka
115
Po prici on je sigurno baustelac prijavljen u Srbiji a njima detasman ide standard na ruke 8e neto u Nemackoj,on kaze placen mu stan ma kakav crni stan to je rupcaga tj.krevet sa 4 coveka u petnest kvadrata, to se gore placa 150e po osobi zavisno u kom si gradu,pazi stan se krece oko 800 evra zavisno u kom si mestu i bas ce to firma da ti placa kako da ne,ali kad ljudi nemaju sta drugo bude i to jedna od opcija.
Tacno baustelac radim za 8e na papiru 15.5.
Pare ne dobijam na ruke nego na karticu,s tim sto su i tu mutni poslovi, da ne ulazim u detalje. Ne znam sta je zeit firma, ja imam neki werkvertrag, trazio sam da menjam posao i poslodavac mi kaze on mora da mi da Arbeitvertrag a to se kosi sa pravilima Werkvertrag-a i postoje neke komplikacije.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.