Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
za trazenje/dobijanje posla mnogo bitnije od diploma ti je znanje i radno iskustvo.
ako ima nesto konkretno sto znas (dobro) da radis, imaces vece sanse da nadjes posao.
mada… sad kakva je trenutno situacija, da cela Nemacka stoji, firme zatvorene, mnoga gradilista isto.. mislim da nisi nasao bas najjidealniji trenutak da kreces sa celom procedurom oko trazenja posla u D.
Od radnog iskustva 5-6 godina u državnoj firmi kao elektrotehničar. Od jezika na žalost nemam ni A1.
 
.
✔✔Diplomu srednje skole saljes u regiju gde ides da radis i sve upute sta,kako i gde imas na sajtu anerkenungen in de.,dipolomu vise skole(zavrsene samo po Bolonji jer stare vise skole se ne priznaju)saljes na procenu na zab u Bohn.Sto se tice jezika po novom treba poslodavac da ti napise ili institucija gde saljes diplomu na priznanje koji je to nivo jezika potreban za zanimanje koje ides raditi,za neka zanimanja je to vec definisano i pise na sajtu ambasade.
Posto je sad situacija takva kakva je jer sve je stalo i vrlo je tesko da se sve ovo ne oslika po nas koji hocemo za Svabiju u negativnom kontekstu,tako da ostaje da se vidi posle svega ovoga kako ce ovo sve ici dalje.✔✔
da, da, po Bolonji je završena. Ali pre me zanima za srednju školu jer mislim da je lakše tako naći posao, i verovatno treba manji nivo jezika. Hvala
 
da, da, po Bolonji je završena. Ali pre me zanima za srednju školu jer mislim da je lakše tako naći posao, i verovatno treba manji nivo jezika. Hvala

✔✔Kao visokokvalifikovni je bolje otici,mozes da uzmes plavu kartu i tada ti nije potreban certifikat jezika,mnogo ti je veca plata i mnoge druge pogodnosti da ne nabrajam...
Kakva je tenutna situacija u Nemackoj i svetu ne bi me cudilo da i obustave ovaj stari i novi zakon o uselenju,a plava karta je uvek bila moguca opcija za odlazak u Svabiju tj.egzistira vise od deset godina i pre svih ovih zakona,i bice uvek aktuelna opcija tj.ona umire zadnja.✔✔
 
✔✔Kao visokokvalifikovni je bolje otici,mozes da uzmes plavu kartu i tada ti nije potreban certifikat jezika,mnogo ti je veca plata i mnoge druge pogodnosti da ne nabrajam...
Kakva je tenutna situacija u Nemackoj i svetu ne bi me cudilo da i obustave ovaj stari i novi zakon o uselenju,a plava karta je uvek bila moguca opcija za odlazak u Svabiju tj.egzistira vise od deset godina i pre svih ovih zakona,i bice uvek aktuelna opcija tj.ona umire zadnja.✔✔
Ali za plavu kartu nemam ni znanje ni iskustvo. A tamo ne verujem da može na mufte 😂
 
ne verujem da ce u Nemackoj biti gora situacija nego sto je u Italiji…
Italijani su prorustili da prece taj prvi talas kada se virus rasirio, dok su u Nemackoj na vreme reagovali.
za sada cifre u DE nisu tako dramaticne, smrtnost je prilicno mala u odnosu na druge zemlje:
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
ali jedno je jasno… da se pandemija ne moze zaustaviti, nego samo usporiti.
evo ukratko analize:
dakle, procena je da ce se 2/3 stanovnistva inficirati, od toga 80% ce imati lake simptome kod kojih ce proci samo od sebe, za 20% ce biti potrebna lekarska pomoc, a 6% na bolnicko lecenje. sada se svim ovim merama samo radi na tome da se spreci da se u istom periodu zarazi veliki broj ljudi, da ne bi doslo do toga da nema mesta vise u bolnicama.
Bogami sami pocetak je a vec je preko 1000 zrtava virusa u Nemackoj,izvor https://focus.de/11576018
 
Bogami sami pocetak je a vec je preko 1000 zrtava virusa u Nemackoj,izvor https://focus.de/11576018
to je jako mali broj ljudi, s' obzirom da se radi uglavnom o matorom svetu od 80+ koji bi verovatno svejedno odapeli.
u Nemackoj i inace DNEVNO umre 3000 ljudi, tako da je 1000 ljudi za skoro mesec dana ovog celog sr*nja izuzetno mali broj.

ne znam gde da li si ti sada u DE i kakva je sitacija u tvom okruzenju, ali moj je utisak da se trenutno svuda prica samo o ekonomskim posledicama i svi ocekuju da se od 19.04. ukinu ova ogranicenja. ne mislim da ce se za 2 nedelje sve vratiti u normalu, jer ce cifre i dalje da rastu, ali verujem da nikako nece doci do daljih poostravanja mera kao sto to rade u Srbiji debilcine na vlasti.
 
Uguglas gehalt de.,upises svoje zanimanje i vidis koliki je prosek od regije do regije.
ne treba njemu prosek plate nego, min. dovoljna plata za Bluecard… ako nema EU-drzavljanstvo.

Pozdrav ljudi, zna li neko gde bih mogao da proverim kolika je minimalna dozvoljena plata za Elektroinzenjera u Stuttgartu?
Treba mi ta informacija da znam da li je moja pocetna 3000 bruto mesecno dovoljna.

evo ovde ima koliko je min. potrebno:
https://www.bamf.de/DE/Themen/Migra...chschulabsolvent/hochschulabsolvent-node.html

Unbenannt.JPG


dakle, 43 Soma godisnje. kratak si za oko 600e/mesecno.
 
Da to znam to je za Plavu kartu minimum.
Al mene interesuje kolika je minimalna dozvoljena plata Elektroinzenjera u Stuttgartu?
Da bih dobio Boravisnu dozvolu za Visokoobrazovane?
Posto apliciras pod noks 6-8 tu ti plata ne igra nikavu ulogu kao kod plave karte,sigrno ti niko nece ponuditi satnicu nekog nekvalifikovanog radnik pa da ti ne odobre vizu u ambasadi pa zato nemas da brines.
Pata ti zavisi u koju granu privrede elektoinzenjera se zaposljavas i Stuttgart je medju vodecim tj.oblast Baden Würtennberg po platama pa tako i elektoinzenjera.
 
Posto apliciras pod noks 6-8 tu ti plata ne igra nikavu ulogu kao kod plave karte,sigrno ti niko nece ponuditi satnicu nekog nekvalifikovanog radnik pa da ti ne odobre vizu u ambasadi pa zato nemas da brines.
Pata ti zavisi u koju granu privrede elektoinzenjera se zaposljavas i Stuttgart je medju vodecim tj.oblast Baden Würtennberg po platama pa tako i elektoinzenjera.
Hvala na informacijama. Meni je pocetna 3000 bruto mesecno. Valjda ce biti prihvatljiva
 
Da to sad gledaju za sve preko 45 po novom zakonu moraju ti uslovi da se ispune koji su skoro pa nemoguci ako nisi visokvalifikovan a i tada tesko ide,ne gleda se vise po starom nista
Ok ali za spajanje porodice to ne važi. Ko je otišao po starom i produžena mu viza, pa valjda bračni drug može otići bez obzira na godine! Ja čekam već 16 meseci termin. Lično sam taj 45+
 
to je jako mali broj ljudi, s' obzirom da se radi uglavnom o matorom svetu od 80+ koji bi verovatno svejedno odapeli.
u Nemackoj i inace DNEVNO umre 3000 ljudi, tako da je 1000 ljudi za skoro mesec dana ovog celog sr*nja izuzetno mali broj.

ne znam gde da li si ti sada u DE i kakva je sitacija u tvom okruzenju, ali moj je utisak da se trenutno svuda prica samo o ekonomskim posledicama i svi ocekuju da se od 19.04. ukinu ova ogranicenja. ne mislim da ce se za 2 nedelje sve vratiti u normalu, jer ce cifre i dalje da rastu, ali verujem da nikako nece doci do daljih poostravanja mera kao sto to rade u Srbiji debilcine na vlasti.
Brojke koje izbacuju vezane za umrle od Korone su vezani samo za virus znaci na tih 3000 dodas ove od korone i to ti je stanje trenutno
A to ne znaci da je od svih bolesti za mesec dana umrlo samo hiljadu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top