Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam pitanje vezano je za mog druga.U NOKS pise " 960" sati obuke u nekoj obrazovnoj ustanovi za neformalno obrazovanje odraslih jer nema srednju skolu ta obuka spada u NOKS 3.Sta mislite da li ta diploma moze da se prizna u De po novom zakonu.Obucavao bi se za magacionera pakovanje robe u marketima tako nesto .Ne znam tacno kako se zove kurs.
 
Imam pitanje vezano je za mog druga.U NOKS pise " 960" sati obuke u nekoj obrazovnoj ustanovi za neformalno obrazovanje odraslih jer nema srednju skolu ta obuka spada u NOKS 3.Sta mislite da li ta diploma moze da se prizna u De po novom zakonu.Obucavao bi se za magacionera pakovanje robe u marketima tako nesto .Ne znam tacno kako se zove kurs.
Ma kakvi to kursevi ne prolaze,jos ako nemas bar 5 godina rada u toj struci pisi propalo,evo na forumima pojedini se javljaju diplome redovne elektricara samo im delimicno priznaju pa ne znaju sta da rade.Znaci najbitnije ti je iskustvo u toj struci sto ides da radis da mozes dokazati i minimum trogodisnja srednja skola u toj struci.
 
Pa ja sam aplicirao 14.01 ali nisam dobio termin zbog toga pitam, a znam da su u zadnjoj podeli stigli do 09.01

I ja sam se ponovo prijavila 14.01. Javili su se danas na fejsu da je bilo do 10.01. Mada u komentarima na objavu se javio i prijavljen 30. 01. Ali vrvt je plava karta.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200219_174440_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200219_174440_com.android.chrome.jpg
    71,5 KB · Pregleda: 72
  • Screenshot_20200219_201100_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200219_201100_com.android.chrome.jpg
    51,3 KB · Pregleda: 63
Hvala puno na odgovoru. Samo sto je problem sto sam ja fakultet nasao da je H+ status, ali smer koji sam ja zavrsio fali, nije uopste na spisku sad nisam siguran sta bi trebalo da se u tom slucaju radi?
Mislim da bi bilo pametno da posaljes diplomu na procenu, ako ima vremena do termina ili eventualno da posaljes upit ambasadi putem kontakt forme. Ja sam im slala i zvali su me telefonom nakon par dana, doduse htela je da me pojede ta likusa, ali to joj je posao :)
 
Ma kakvi to kursevi ne prolaze,jos ako nemas bar 5 godina rada u toj struci pisi propalo,evo na forumima pojedini se javljaju diplome redovne elektricara samo im delimicno priznaju pa ne znaju sta da rade.Znaci najbitnije ti je iskustvo u toj struci sto ides da radis da mozes dokazati i minimum trogodisnja srednja skola u toj struci.
Zanima me šta se dešava ako mi se ne prizna zanatska diploma u potpunosti tj. ako se prizna delimično. Da li mogu da dobijem vizu za stručno obrazovanje uz praksu, ako nadjem poslodavca koji daje tu mogućnost, pa da na kraju obuke polažem ispit?
 
Zanima me šta se dešava ako mi se ne prizna zanatska diploma u potpunosti tj. ako se prizna delimično. Da li mogu da dobijem vizu za stručno obrazovanje uz praksu, ako nadjem poslodavca koji daje tu mogućnost, pa da na kraju obuke polažem ispit?
Pise u novom zakonu ako ti se diploma delimicno priznaje da mozes to doskolovavanje sto ti oni odrede da zavrsis tj.moras da zvrsis kad stignes gore u odredjenom roku ,ima mogucnost.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top