Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav,

zahtev za vizu - zanima me sta treba da se odgovori na pitanje 12
1579373565424.png

kako ja unapred treba da znam do kad cu ostati u nemacko?

Unapred hvala
 
Da li ste uspelo da nostrifikujete Diplom? Ja Sam kuvar PA pokusavam da pribavum dokumetaciju. Da li je potrebno priloziti I Papir na uvid o obavljenoj praksi?
Hvala
Jos uvek nisam dobio odgovor, moze potrajati do 3 meseca. 600e je iznos nostrifikacije. Papir o obavljenoj praksi ja nisam prilozio jer ne stoji da je neophodno ali ukoliko ga posedujete, ne moze skoditi da se posalje
 
Znaci svi ljudi koji spadaju u ovu kategoriju ako storniraju svoj stari termin i apliciraju za novi. Dobice termin za dva meseca otrpilike.Kako sam videla na facebook-u momak je aplicirao po novom zakonu i dobio termin posle 2 meseca neverovatno.A mi ostali cekamo i cekacemo jos mnogoo i kad dobijemo termin dobicemo odbijenice sigurno.Kako gledam ogradili su se samo da dovedu radnike iz kategorije koje njima odgovaraju.Za spajanje porodice mi je drago da ce brze ici to i treba ali ovo ostalo malo mi je glupo...
 
Znaci svi ljudi koji spadaju u ovu kategoriju ako storniraju svoj stari termin i apliciraju za novi. Dobice termin za dva meseca otrpilike.Kako sam videla na facebook-u momak je aplicirao po novom zakonu i dobio termin posle 2 meseca neverovatno.A mi ostali cekamo i cekacemo jos mnogoo i kad dobijemo termin dobicemo odbijenice sigurno.Kako gledam ogradili su se samo da dovedu radnike iz kategorije koje njima odgovaraju.Za spajanje porodice mi je drago da ce brze ici to i treba ali ovo ostalo malo mi je glupo...
Ubrzali za radnike sa priznatim diplomama i porodice tih radnika. Trenutno i nije veliki broj onih koji ispunjavaju ove uslove. Ovim prave uvertiru za primenu novog zakona i stimulišu ostale da obave priznavanje diplome i budu spremni za FEG.
 
I ja sam tako blizu a tako daleko 20.12.2018. Nisam smeo da storniram termin jer se nama sa tim datumom ne isplati rizikovati.
Ista situacija.... Iz Ambasade su nas savetovali da ne menjamo jer smo blizu... Ali, evo, više od 13 meseci čekamo i još uvek nema maila za termin...
Ne znam jesu li delili nešto skorije za spajanje porodice po starom... I ja sam imala informaciju da su stigli do 20. 11.2018 u prethodnom deljenju koje je bilo oko Nove godine,i da su podeli do kraja januara... Ima li nekog da ima termin u februaru?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top