Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na koji Zustimmung misliš? Ovaj Vorabzustimmung koji je potreban za ubrzani termin ili Zustimmung koji potrazuje ambasada u viznom postupku?
Djuro,kakva je razlika izmedju Vorabzustimmunga i Zustimmunga? Kakva je procedura ako pribavim bilo koji od ta dva? Imam poslodavce u malim sredinama u Westfaliji mozda pribavim te papire kao sto je napisao VladaBR
POUZDANO I PROVERNO : Za Študgart , Minhen ,Frankfurt , Bundestagentur fur arbeit ne izdaju Zustimmung vozačima , konkretno drugar nije mogao dobiti kod tri velika poslodavca iz velikih gradova ,ali je bez problema dobio od poslodavca iz Kunzesau u BW i Dahaua u Bavariji
 
Djuro,kakva je razlika izmedju Vorabzustimmunga i Zustimmunga? Kakva je procedura ako pribavim bilo koji od ta dva? Imam poslodavce u malim sredinama u Westfaliji mozda pribavim te papire kao sto je napisao VladaBR
To što nama treba zove se Vorabzustimmung Arbeitsmarktzullasung. Zahtev se podnosi u Bundesagentur für Arbeit u filijali koja je nadležna za tu pokrajinu (u tvom slučaju mislim da je Duisburg). Njihov odgovor u svakom slučaju će biti da to može da se dobije, ali moraš da imaš priznatu kvalifikaciju od strane IHK-FOSA.
 
To što nama treba zove se Vorabzustimmung Arbeitsmarktzullasung. Zahtev se podnosi u Bundesagentur für Arbeit u filijali koja je nadležna za tu pokrajinu (u tvom slučaju mislim da je Duisburg). Njihov odgovor u svakom slučaju će biti da to može da se dobije, ali moraš da imaš priznatu kvalifikaciju od strane IHK-FOSA.
Hvala Djuro na brzom odgovoru. primecujem da si informisan ako bih zeleo da razmenimo neke informacije brze moj kotakt tel. je 065/3131000 pa mi pusti poruku i ja cu te pozvati
 
Moze li neko ko je imao termin nedavno da podeli iskustva iz ambasade,na sta obratiti paznju i td..?
Nema nesto posebno da se obrati paznja ako si spremio dokumentaciju po informatoru. Jedino sto moze da bude to je na salteru gde znaju da postave toboz slucajna pitanja, recimo mene kako mi se zove poslodavac (napisano u ugovoru) ili neke druge su pitali kako se zove mesto gde ides, u kojoj se pokrajini nalazi, kolika ti je satnica itd... pitaju na srpskom, barem mene
 
Dobar dan
Prvo zelim svima da se ovi terminini ukinuni da idemo gas.
Mene zanima imam firmu i stan.
Prijavljen 26.6.2018 za termin vozaca
Posto vidim da su stigli do 17.05.2018
A oni to dele jako sporo,a nikad se sa njima nezna
I posto su izbacili ove nove termine
Da li taj zustimmung da kazem poslodavcu da uzme ako mozen u njegovoj pokrajni.Posto citam da ni to ne izdaju a izbacila ambsada.
Sad da li je pametno d aipak zatrazim taj Zustimmung i tek kada lep oto dobijem i sve ostalo onda se prijavim po novom.
A bojim se otlazati i tada kad dobijem sve te papire taj stari termin,jer kolko vidim i novi se ceka vec mesec dana ali se plasim ako i to bude zakocilo.
Sta me vi savetujete?
 
Dobar dan
Prvo zelim svima da se ovi terminini ukinuni da idemo gas.
Mene zanima imam firmu i stan.
Prijavljen 26.6.2018 za termin vozaca
Posto vidim da su stigli do 17.05.2018
A oni to dele jako sporo,a nikad se sa njima nezna
I posto su izbacili ove nove termine
Da li taj zustimmung da kazem poslodavcu da uzme ako mozen u njegovoj pokrajni.Posto citam da ni to ne izdaju a izbacila ambsada.
Sad da li je pametno d aipak zatrazim taj Zustimmung i tek kada lep oto dobijem i sve ostalo onda se prijavim po novom.
A bojim se otlazati i tada kad dobijem sve te papire taj stari termin,jer kolko vidim i novi se ceka vec mesec dana ali se plasim ako i to bude zakocilo.
Sta me vi savetujete?
cekaj stari i ne izmisljaj toplu vodu
 
Dobar dan
Prvo zelim svima da se ovi terminini ukinuni da idemo gas.
Mene zanima imam firmu i stan.
Prijavljen 26.6.2018 za termin vozaca
Posto vidim da su stigli do 17.05.2018
A oni to dele jako sporo,a nikad se sa njima nezna
I posto su izbacili ove nove termine
Da li taj zustimmung da kazem poslodavcu da uzme ako mozen u njegovoj pokrajni.Posto citam da ni to ne izdaju a izbacila ambsada.
Sad da li je pametno d aipak zatrazim taj Zustimmung i tek kada lep oto dobijem i sve ostalo onda se prijavim po novom.
A bojim se otlazati i tada kad dobijem sve te papire taj stari termin,jer kolko vidim i novi se ceka vec mesec dana ali se plasim ako i to bude zakocilo.
Sta me vi savetujete?
Ni slučajno. Ništa brže ne bi došao do vize
 
Nema nesto posebno da se obrati paznja ako si spremio dokumentaciju po informatoru. Jedino sto moze da bude to je na salteru gde znaju da postave toboz slucajna pitanja, recimo mene kako mi se zove poslodavac (napisano u ugovoru) ili neke druge su pitali kako se zove mesto gde ides, u kojoj se pokrajini nalazi, kolika ti je satnica itd... pitaju na srpskom, barem mene
Kako se zove poslodavac nemam pojma,a ostalo je ok..da li preporucujete samostalno popunjavanje formulara ili?
 
Koliko vidim sto se tice vozaca deljenje termina ide sareno. Stigli do 17.05.2018 a sad Demi 97 termin u 05.06.2018
Pisao sam da mi je drugar imao zakazan termin 12.12.2019 a prijavljen je bio prva polovina Juna 2018.
nije mi jasno kako dele te termine!?
Ja sam 5.06.2018 se registrovao i nisam nista jos dobio,tako da ne znam koliko je tacna ta informacija.
 
dzony,ne znam stvarno. Fejs nemam i sve sto saznam to je na ovom forumu a to sto sam napisao za prijatelja to je proverena informacija...mogu i da dokumentujem jer mi je prijatelj prosledio mail koji je dobio od Ambasade za 12.12.19
Ma ok nemam ja razloga da sumljam u tebe nego me cudi ako je imao registraciju 5.06.2018 isto kao i ja da je dobio termin a ja nisam ako pricamo o vozacu 3-5.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top